Futsalslovakia.sk

FK Prešov - jediný zástupca východu v najvyššej súťaži

Založenie

12.9.2009 sme sa ako mužstvo Sarkyss DeGe prihlásili do druhej uličnej ligy, z ktorej sme chceli pomocou uplácania rozhodcov ihneď postúpiť do ligy prvej, to sme však ešte netušili, že sa Prešovská uličná liga hrá bez rozhodcov a tak sme si bohužiaľ museli postup vybojovať pýtaním nezmyselných faulov a vyhádaním vymyslených gólov. Po ročnej anabáze v prvej uličnej lige napadlo z rozmaru dvoch mecenášov z chatrče, ktorí sa akurát spolu kúpali v 500 eurových bankovkách, vytvoriť futsalový tím, ktorý by dominoval nielen na slovenských futsalových palubovkách, ale aj na palubovkách miestnych diskoklubov. Títo dvaja magnáti sa potom jedného dňa pri pive a vodke rozhodli, že zmenia svet. A tak vznikol tím FK Prešov, továreň na sny. V súťažnom ročníku 2011/12 sme sa prihlásili do regionálnej futsalovej súťaže, ktorú sme vyhrali a postúpili do baráže o extraligu, v ktorej sme taktiež uspeli a poskytli tak možnosť tímom zo západného Slovenska spoznávať krásy ďalekého východu a zároveň bašty chudoby a nezamestnanosti.


Klubová identita

Farby dresov: Zelená v kombinácii s bielou  /prípadne tmavomodrá/

Video z uličnej ligy (Sarkyss DeGe): Odkaz

-    tímový duch, pravidelne „otužovanie“
-    zatiaľ sme bez hymny, v tíme mame jedného klaviristu, ktorý momentálne pracuje na dokončení Beethovenovej desiatej symfónie, no po jej dokončení zloží do troch minút nejakú tú hymnu aj pre nás.
-    najlepší fanúšikovia (stabilne najviac divákov na zápasoch v celej lige), najmladší fans, ktorí sa už pomaly učia rozprávať, aby mohli nadávať našim súperom
-    klubový drink - vodka, pretrepať, nemiešať
-    orol v logu, vplyv amerického imperializmu

Domáca hala

Hala Hotelovej akadémie Prešov, Baštová 32, v lete 35 stupňov Celzia, v zime -7 stupňov Celzia, plánuje sa výstavba novej multifunkčnej arény, ak nám René Pucher poradí ako získať nejaké eurofondy. Tréningy máme ešte aj na ZŠ Sibírskej, pozdravujeme výrečnú tetu s metlou.

Počet hráčov

Muži - poriadneho hráča nemáme ani jedného, no kusov je 18. Máme 5 brankárov, nechce niekto aspoň jedného? Predáme kľudne aj na orgány. Trénerov máme mnoho, každý zápas je ich plná tribúna. Jeden z nich, akýsi Richard, má podľa Forbes najštýlovejší účes v extralige.
Juniorka – prvý rok v akcii, 18 panicov.. futsalových samozrejme.


Počet tréningov

A-team (nie ten seriál): 3 tréningové jednotky.
Pondelok - tréning zameraný na vyrozprávanie zážitkov z víkendu a na vybehanie ťažkého víkendu.
Streda - kruhový tréning zameraný na devastáciu vlastného tela, Matúš, si diabol. Na konci tréningu sa tipuje, či príde Sasi vo štvrtok na tréning.
Štvrtok - predzápasový tréning, na úvod hodnotíme, ktorá hádzanárka je najkrajšia, následne si prezeráme ich profily na facebooku, potom začneme trénovať my a nacvičujeme neštandardné situácie, nácvik simulovania, obliekanie rozlišovačiek a podobne..
Juniorka: jeden tréning s Luckym Croccom a jeden kruhový s Matúšom.

Najväčšie úspechy

Sezónna 2011/2012        1. miesto v baráži o extraligu
Sezónna 2011/2012        3. miesto v Slovenskom pohári vo futsale
Sezóna 2013/2014          3. miesto z 10. účastníkov (slovenská extraliga)
Sezóna 2014/2015          Čoryho pohár za najlepšieho strelca na turnaji v Sečovciach

Najväčší rival

Oscar Sabinov (mužstvo, proti ktorému sme nikdy nevyhrali, mužstvo, ktorého sa bojíme viac ako Slov-maticu)


Najlepší zápas

Sezóna 2013/14 proti Leviciam na ich palubovke, polčas sme prehrávali 5:1, no nakoniec sme z tejto rybačky odchádzali s plným bodovým ziskom zásluhou gólu v poslednej minúte na 8:9.
Sezóna 2014/15 prehra proti Slov-Maticu 13:1. Herne jeden z najvydarenejších zápasov, víťazstvo nám ušlo len o chlp.
Víťazstvo nad maďarským majstrom Berettyóújfalu 4:2. Zápas po ktorom sme si pár mesiacov mysleli, že sme skoro takí dobrí ako Barcelona, keďže tá s nimi vyhrala v Lige majstrov 4:1.

Klubová legenda

Juraj Bakoš (legenda hovorí, že existuje, no videli sme ho iba na súpiske)
Človek pre všetko - manažér (taktiež nechám na vašom uvážení)

Človek pre všetko - manažér

Sme jeden tím, jedna duša, či už manažéri, hráči, tréneri, šoféri, upratovačky, čašníčky.. Spojili sme sa preto, aby sme dosiahli spoločný cieľ, na ktorom sme sa ešte nedohodli. Šaľo a Shaman sú ale pravdepodobne na vrchole našej pyramídovej hry, čo sa manažovania tímu týka.

Osobnosti zo zákulisia

Spomíname si na Pavla Ruska, Vladimíra Repčíka či Romana Juraška zo zákulisia Markízy. Čo sa týka nášho klubu, tak je to asi Danielle Štýl, ten ktorého meno sa nevyslovuje. Ďalej sú to komentátori Pišta a José Slivka alias Ján Plesník. Kubo Kakauko – Mexický Kličko a.k.a SBS-kar. Potom Matúš Kozel, ten, ktorý sa približne piatim hráčom, ktorí chodia na kruhové tréningy stará o kondičku. Samozrejme aj čašníčky z Caffe Bridge, naše mamy, manželky, priateľky a budúce bývalé.
Najmenší fanúšikovia: Darja a Oliver
 

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(23 hlasov)