Futsalslovakia.sk

Switch to desktop Register Login

Argentína majstrom sveta vo futsale

Majstrovstvá sveta vo futsale – Kolumbia 2016

Futsaloví reprezentanti Argentíny sa premiérovo v histórii stali svetovými šampiónmi, keď v sobotňajšom večernom finále MS v kolumbijskom Cali zdolali Rusko 5:4 (2:1).
Argentína sa stala po prvýkrát majstrom sveta, druhé miesto Rusov je tiež veľkým úspechom, v Španielsku v roku 1996 získali tretie miesto. V súboji o bronz, v dramatoclp, zápase, zvíťazil Irán nad Portugalskom až v penaltovom rozstrele 4:3, keď v riadnom hracom čase zápas skončil 2:2.
Tituly si pred úradujúcim šampiónom rozdelili len dve krajiny: päťkrát triumfovali Brazílčania, dva razy Španieli.
Favoriti majstrovstiev sveta Brazília nestačila už v osemfinále na Iráncov, Španieli vypadli vo štvrťfinále s neskôr striebornými Rusmi.

Foto: www.fifa.com.

f i n á l e:

Rusko – Argentína 4:5 (1:2)

góly: Lima 3. Lyskov – Brandi 2, A. Vaporaki, C. Vaporaki, Cuzzolino

o 3. miesto:

Irán – Portugalsko 2:2 (0:2) - na penalty 4:3

góly: Kazemi, Javid – Cardinal 2

Semifinále:

Irán – Rusko 3:4 (1:1)

Argentína – Portugalsko 5:2 (4:1),

Štvrťfinále:

Paraguaj – Irán 3:4 pp (2:1)
Rusko – Španielsko 6:2 (3:2)
Argentína - Egypt 5:0 (2:0)
Azerbajdžan - Portugalsko 2:3 (1:2),

 

Osemťfinále

Rusko
– Vietnam 7:0 (4:0),
KolumbiaParaguaj 0:0 – 2:3 pk,
Brazília – Irán 4:4 (2:1) – 2:3 pk,
Španielsko – Kazachstan  5:2 (1:1),
Portugalsko – Kostarika 4:0 (1:0),
Argentína – Ukrajina 1:0 (0:0) - pp,
Thajsko – Azerbajdžan 8:13 (4:4, 7:7) - pp
Taliansko Egypt 3:4 (2:2) - pp.

Základné skupiny Majstrovstiev sveta 2016

(spracovala redakcia www.futsalslovakia.sk zo zdrojov FIFA, časový rozdiel Slovensko - Kolumbia -7 hodín)

Skupina A:
10. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Uzbekistan – Panama 1:3 (0:2)
10. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Kolumbia – Portugalsko 1:1 (1:0) - Cardinal (Portugalsko) vyrovnal v čase 40:00 min.
13. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Panama – Portugalsko 0:9 (0:8)
13. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Kolumbia – Uzbekistan 3:3 (1:2)
16. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Panama – Kolumbia 3:4 (1:2)
16. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Portugalsko – Uzbekistan 5:1 (2:1)

1.-Portugalsko --3--2--1--0--15:-2--7
2.-Kolumbia -----3--1--2--0---8:-7--5
3.-Panama -------3--1--0--2---6:14--3
4.-Uzbekistan ---3--0--1--2---5:11--1

Skupina B:
10. 9. 2016 o 16.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Kuba – Egypt 1:7 (0:4)
10. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Thajsko – Rusko 4:6 (1:3)
13. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Egypt – Rusko 1:6 (0:3)
13. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Thajsko – Kuba 8:5 (3:3)
16. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Egypt – Thajsko 1:2 (0:1)
16. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Rusko – Kuba 7:1 (4:0)

1.-Rusko --------3--3--0--0--19:-6--9
2.-Thajsko ------3--2--0--1--14:12--6
3.-Egypt --------3--1--0--2---9:-9--3
4.-Kuba ---------3--0--0--3---7:22--0

 

Skupina C:
11. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Vietnam – Guatemala 4:2 (1:0)
11. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Paraguaj – Taliansko 2:4 (0:1)
14. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Guatemala – Taliansko 1:5 (1:3)
14. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Paraguaj – Vietnam 7:1 (5:0)
17. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Guatemala – Paraguaj 4:8 (2:3)
17. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Taliansko – Vietnam 2:0 (1:0)

1.-Taliansko ----3--3--0--0--11:-3--9
2.-Parqaguaj ----3--2--0--1--17:-9--6
3.-Vietnam ------3--1--0--2---5:11--3
4.-Guatemala ----3--0--0--3---7:17--0

Skupina D
11. 9. 2016 o 16.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Mozambik – Austrália 2:3 (0:3)
11. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Ukrajina – Brazília 1:3 (0:2)
14. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Austrália – Brazília 1:11 (1:4)
14. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Ukrajina –  Mozambik 4:2 (2:2)
17. 9. 2016 o 16.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Austrália – Ukrajina 1:3 (0:1)
17. 9. 2016 o 16.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Brazília – Mozambik 15:3 (8:1)

1.-Brazília -----3--3--0--0--29:-5--6
2.-Ukrajina -----3--2--0--1---8:-6--6
3.-Austrália ----3--1--0--2---5:16--3

4.-Mozambik -----3--0--0--3---7:22--0

Skupina E
12. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Šalamúnové ostrovy – Kostarika 2:4 (0:2)
12. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Argentína – Kazachstan 1:0 (1:0)
15. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Kostarika – Kazachstan 1:3 (1:2)
15. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Argentína – Šalamúnové ostrovy 7:3 5:2)
18. 9. 2016 o 16.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Kostarika – Argentína 2:2 (1:0)
18. 9. 2016 o 16.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Kazachstan –  Šalamúnové ostrovy 10:0 (4:0)

1.-Argentína -----------3--2--1--0--10:-7--7
2.-Kazachstan ----------3--2--0--1--13:-2--6
3.-Kostarika -----------3--1--1--1---7:-7--4
4.-Šalamúnové ostrovy --3--0--0--3---5:21--0

Skupina F
12. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Maroko – Azerbajdžan 0:5 (0:2)
12. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Irán – Španielsko 1:5 (0:3)
15. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Azerbajdžan – Španielsko 2:4 (1:2)
15. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Irán – Maroko 5:3 (4:2)
18. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín):   Azerbajdžan – Irán 3:3 (1:1)
18. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Španielsko – Maroko 4:3 (3:1)

1.-Španielsko ---3--3--0--0--13:-6--9
2.-Azerbajdžan --3--1--1--1--10:-7--4
3.-Irán ---------3--1--1--1---9:11--4
4.-Maroko -------3--0--0--3---6:14--0

Osemfinále:

20. 9. 2016 o 17.30 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Rusko – Vietnam (zápas číslo 37),
20. 9. 2016 o 20.00 h ( Coliseo El Pueblo, Cali): KolumbiaParaguaj (zápas číslo 38),
21. 9. 2016 o 17.30 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Brazília – Irán  (zápas číslo 39),
21. 9. 2016 o 17.30 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): Španielsko – Kazachstan  (zápas číslo 40),
21. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): Portugalsko – Kostarika (zápas číslo 41),
22. 9. 2016 o 17. 30 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): Argentína – Ukrajina (zápas číslo 42),
22. 9. 2016 o 17.30 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín) Thajsko – Azerbajdžan (zápas číslo 43),
22. 9. 2016 o 20.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali) Taliansko Egypt (zápas číslo 44).

Štvrťfinále:

24. 9. 2016 o 15.30 h (Coliseo Bicentenario, Bucaramanga): víťaz zápasu 38 – víťaz zápasu 39 (zápas číslo 45),
24. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): víťaz zápasu 37 – víťaz zápasu 40 (zápas číslo 46),
25. 9. 2016 o 15.30 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín): víťaz zápasu 43 – víťaz zápasu 42 (zápas číslo 47),
25. 9. 2016 o 18.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali): víťaz zápasu 44 – víťaz zápasu 41 (zápas číslo 48),

Semifinále:

27. 9. 2016 o 19.00 h (Coliseo Iván de Beodut, Medellín) víťaz zápasu 45 – víťaz zápasu 46 (zápas číslo 49),
28. 9. 2016 o 19.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali) víťaz zápasu 47 – víťaz zápasu 48 (zápas číslo 50),

o 3. miesto:

1. 10. 2016 o 12.00 h (Coliseo El Pueblo, Cali) porazení v zápase 49 – porazení v zápase 50 (zápas číslo 51),

finále:

1. 10. 2016 o 14.30 h (Coliseo El Pueblo, Cali) víťaz zápasu 49 – vraz zápasu (zápas číslo 52).

Foto: https://en.wikipedia.org/wiki/2016_FIFA_Futsal_World_Cup

 

 

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)