NOVÉ

Openliga: Lučenec víťazom, druhé Kysucké Nové Mesto

V poslednom kole Openligy sa hral priamy súboj o druhú pozíciu medzi trnavským Spartakom a Kysuckým Novým Mestom. Zápas skončil remízou a vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu Kysucké Nové Mesto skončilo na druhom mieste, bronzová pozícia sa ušla Trnave, ktorá si týmto miestom zaručila účasť v prelínacej súťaži o najvyššiu súťaž. Futsalisti Lučenca potvrdili prvú pozíciu víťazstvom u nováčika z Martina. V poslednom zápase záverečného kola sa zrodila remíza medzi futsalistami Prievidze a žilinským Doxxom.

FC Spartak Trnava-futsal - 1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto 6:6 (2:2)
Góly: M. Cintula 3, B. Juhás 2, J. Koricina - K. Koleno 2, M. Boris 2, M. Sýkora, T. Mičuda
ŽK: P. Brestanovský, J. Koricina - M. Boris, K. Koleno, E. Kavčák
ČK: P. Brestanovský - M. Boris
454 divákov
Rozhodovali: M. Botka, P. Molnár

TJ Neografia Martin - Futsal Klub Lučenec 6:8 (1:7)
Góly: R. Volna 2, T. Nosák 2, V. Škuta, M. Móric - A. Fehérvári 3, J. Kuhajdík 2,  P. Petík, R. Berky, L. Hricov
ŽK: D. Doboš, P. Struhár, M. Móric (všetci Martin)
ČK: P. Rutkaj (Lučenec)
25 divákov
Rozhodovali: R. Behančín, M. Židek

FSC Prievidza - KSF DOXX Žilina 2:2 (1:0)
Góly: A. Paulík, M. Matuškovič - P. Povinec, S. Lazar
ŽK: M. Kôstka - M. Halama, P. Povinec
100 divákov
Rozhodovali: M. Matula, L. Šlapka

(Doxx Žilina) Do zápasu v Prievidzi sme nastúpili bez viacerých kľúčových hráčov - Juhása, O. Voleka, Gavrilova či Kincla. V prípade prehry mohli spadnúť zo štvrtého až na posledné šieste miesto a preto bolo stále o čo hrať. Zápas sa hral od úvodu vo vysokom tempe. V prvom polčase hrali oba tímy pozorne najmä v defenzíve a spoľahlivými výkonmi sa prezentovali brankári na oboch stranách. Počas polčasovej pauzy boli domáci o kúsok spokojnejší nakoľko sa radovali po góle Paulíka z 15. minúty.
V druhom polčase pridali mužstvá v dôraze a diváci mohli sledovať dynamický futsal. Domáci sa v 27. minúte po góle Matuškoviča ujali dvojgólového vedenia. Naša hra postupne začala gradovať a na ihrisku sme si dokázali vypracovať viac a viac šancí. Gólovo sme sa dokázali presadiť v poslednej desaťminútovke, keď najprv znížil Povinec a následne z priameho kopu vyrovnal Lazar. Domáci často nestíhali reagovať na našu rýchlosť a museli si pomáhať faulami. Za stavu 2:2 sme mali až trikrát možnosti rozhodnúť z 10-metrového kopu, Lazar, Kabašta a v závere ani Povinec však domáceho brankára neprekonali a museli sme sa tak uspokojiť s deľbou bodov.

6.-FSC Prievidza ------------------10--2--1--7--28:56---7

Mužstvá Futsal Klub Lučenec a FC Spartak Trnava-futsal si vybojovali ako víťazi svojich regiónov postup do prelínacej súťaže o 1. Slovenskú ligu vo futsale.