Futsalslovakia.sk

Openliga 2016/2017 v číslach

Openliga zatvára svoje brány za sezónou 2016/2017 a spoločne sa pozrime ako vyzerala v číslach.

Z majstrovského titulu sa tešili hráči FUTSAL KLUB LUČENEC, ktorí si v 10 zápasoch pripísali na svoje konto úctyhodných 27 bodov za 9 výhier a 1 prehru. Hráčov Lučenca dokázal zdolať len druhý v poradí 1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto a to na domácej palubovke v zaujímavom stretnutí 5:2. Žiaľ Openliga sa v tejto sezóne nezaobišla bez kontumácie, pričom bolo kontumované stretnutie 9. kola a šláger medzi Lučencom a Trnavou.
 
Ako je už vyššie spomínané druhé miesto obsadilo mužstvo 1.FsK MKŠS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO zo ziskom 19 bodov, ktoré sa nevyhlo zaváhaniu hlavne na konci súťaže, kde utrpeli pár prekvapivých prehier s papierovo slabšími súpermi. Tretí nakoniec skončil FC SPARTAK TRNAVA - FUTSAL, ktovie ako by to bolo keby Trnavčania nastúpili na stretnutie v Lučenci. Štvrté miesto v tabuľke obsadil žilinský DOXX. Nováčikovia súťaže TJ NEOGRAFIA MARTIN a FSC PRIEVIDZA sa umiestnili na posledných dvoch miestach s rovnakým bodovým ziskom, ale kluby už teraz kujú plány, aby boli v budúcnosti konkurencie schopne.

V Openlige 2016/2017 štartovalo 6 mužstiev. Tieto mužstvá odohrali spolu 29 stretnutí, v ktorých hráči skórovali 248 krát  Najlepším strelcom sa stal kapitán Lučenca Atilla Fehérvári, ktorý strelil 12 gólov nasledovaný trojicou Juraj Kuhajdík (Lučenec), Lukáš Hricov (Lučenec) a Mário Boris (Kysucké Nové Mesto).  Celkom sa do „čierneho“ trafilo 61 hráčov (tabuľka strelcov v prílohe). Najviac gólov v Openlige strelilo mužstvo Lučenca a to 56. Naopak najmenejkrát sa tešilo mužstvo DOXX-u a to 25 krát. V ročníku 2016/2017 odohralo zápasy celkom 121 hráčov, čo predstavuje neuveriteľný priemer 20 hráčov na mužstvo, s ktorých mali plný počet možných odohratých zápasov títo futsalisti: Móric (Martin) Škuta (Martin), Kalina (Prievidza), Lazár (DOXX), Hlucháň (DOXX) a možno by bol tento zoznam dlhší, nebyť už spomínanej kontumácie (tabuľka účasti v prílohe). Najviac hráčov hralo za mužstvo Kysuckého Nového Mesta a to až 24, naopak najmenej ich bolo v mužstve DOXX-u (13). Priemerná účasť na stretnutí bola nad 10 hráčov s výnimkou Martina (9,5), z čoho jasne vyplýva snaha funkcionárov jednotlivých mužstiev o zodpovedný prístup k súťaži. Čo sa týka trestov v  v tabuľke FAIRPLAY bolo najlepšie na tom mužstvo Prievidze, ktoré získalo 88,4 bodu pred DOXX-om 88,3 bodu, čiže o pozícii najslušnejšieho družstva rozhodla 1 karta. Na opačnom póle sa umiestnilo mužstvo Trnavy, ktoré bolo z dôvodu kontumácie vylúčené z FAIRPLAY. Čo sa týka jednotlivcov najtrestnejším hráčom sa stal Mário Boris z Kysuckého Nového Mesta, ktorý videl jednu ČK a dve ŽK. Keď sme pri kartách tak rozhodcovia udelili iba 4 ČK, čo predstavuje priemer 0,13 ČK na zápas a 58 ŽK, čo je presne 2 ŽK na stretnutie. Na Openlige 2016/2017 sa podielalo celkom 17 rozhodcov, keď najviac bolo vidieť rozhodcu Matúša Mokrého a to celkom 6 krát. Na záver ešte jedna štatistika a to je návštevnosť na jednotlivých stretnutiach. V ročníku 2016/2017 si cestu do hál našlo 7376 divákov, čo predstavuje priemer na stretnutie skoro 255 divákov. Jednoznačne najvernejších divákov má mužstvo Trnavy, keď jeho domáce stretnutia sledovalo v priemere 823 divákov. Naopak najmenej atraktívne mužstvo pre divákov bol žilinský DOXX, kde si na stretnutia našlo cestu len priemerne 28 divákov (tabuľka návštevnosti ako príloha).

Na záver treba dodať, že z Openligy 2016/2017 si na základe Rozpisu súťaže 2016/2017 zabezpečili právo zúčastniť  sa baráže o 1.SLF družstvá FUTSAL KLUB LUČENEC a FC SPARTAK TRNAVA-FUTSAL, ktoré na svoje právo aj reflektovali, takže nám neostáva nič iné, len im držať palce v ich snahe o účasť v 1. Slovenskej lige vo futsale v sezóne 2017/2018.Za ŠTK spracoval
Ploštica Ján

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)