Futsalslovakia.sk

Malacky sa odhlásili z Openligy

Openliga prišla o jedného so svojich účastníkov.  V rozhovore sme sa snažili zistiť, aké dôvody viedli k tomuto kroku.

– Čo viedlo Malacky k takému radikálnemu kroku, odhlásiť družstvo zo súťaže?
"Tých dôvodov  bolo určite viacej, ale tým hlavným bolo, že Pavol Fehér skončil, vo funkcii prezidenta klubu, z osobných dôvodov a nikto z vedenia klubu, nemal záujem pokračovať, resp. prevziať klub."

Nie je pravda, že za tým boli hlavne finančné problémy klubu?
"Určite nie. Situácia okolo financií nie je ružová v dnešnej dobe asi nikde, ale financie nebol dôvod odstúpenia zo súťaže a rozpočet na sezónu bol vykrytý."

Nepokúsili ste sa situáciu zvrátiť?
"Pokúšali sme sa hľadať riešenie, aby klub po odchode prezidenta pokračoval ďalej, ale nedošlo k žiadnemu zvratu. Funkcionári klubu, ktorí by mohli pokračovať vo vedení, nemajú dostatok času, na tak časovo náročnú činnosť. V Malackách, ďalej nebolo viacej takých zanietených ľudí pre futsal, ktorí by zobrali na seba tak veľkú zodpovednosť."

Prečo ste sa nakoniec nedohodli?
"Ľudí ktorí sa ozvali sami, chceli len pomôcť, ale nikto nechcel zobrať na seba takú veľkú zodpovednosť a pokračovať s klubom ďalej."

Čo bude s úspešnou mladou generáciou?
"Mladej  úspešnej  generácii, ktorá momentálne v Malackách pôsobí, klub vyjde v ústrety a pokiaľ pôjde o individuality, až čas ukáže, kto má záujem pokračovať vo futsale na tejto úrovni, ako sú či už Hájek, Matejov alebo Čeřovský. Je to len na nich, aby sa presadili v extraligových kluboch."

Je to definitívny koniec futsalu v Malackách pod značkou Canarie?
"Ťažko povedať či je definitívny koniec. Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo. Jediné čo vieme isto,  je to, aká je dnešná realita."

Aké plány mate do budúcna?
"Až čas ukáže aká bude budúcnosť, ale momentálne,  je veľmi nejasná a neistá."

 

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)