NOVÉ

ŠK Makroteam Žilina v ročníku 2016-2017 bronzový

Historický úspech zaznamenal ŠK Makroteam Žilina, ktorý po rokoch budovania tímu skončil na 3. mieste najvyššej futsalovej ligy. V ročníku 2016/2017 po 4. mieste po základnej skupine vylepšila v play-off svoje maximum a teší sa z bronzových medailí. Tento úspech sa stal symbolicky v 15. výročí oficiálneho založenia klubu.

ŠK Makroteam Žilina - Futsal Team Levice 5:3 (3:2) - prvý zápas 4:2

góly: Hudek, Lima, Červený, Krištofík, Škulec – Zorad, Švec, Krivočenko
ŽK: Švec, Obický, Krivočenko
150 divákov

Dušan Dobšovič, tréner ŠK Makroteam: "Druhý zápas o bronz sa začal obojstranne aktívne, našťastie sme sa ujali vedenia. Levice boli nebezpečné najmä zo štandardných situácií. Dvakrát dokázali vyrovnať náš jednogólový náskok, na tretí gól Hudeka po chybe hosťujúceho brankára v nervóznom závere prvého polčasu už nestihli odpovedať. V druhom polčase sme mali scenár pod kontrolou, dôležité bolo odskočenie na dva góly. Hosťom nepomohla ani hra bez brankára, v ktorej boli dosť nepresní a my v defenzíve prakticky bezchybní. Záver patril divákom, s ktorými sme sa rozlúčili viacerými peknými futsalovými kombináciami. Víťazstvom sme dosiahli historický klubový úspech, bronz príjemne spestril 15. výročie vzniku nášho klubu. Tretie miesto je záväzkom do novej sezóny, no teraz sa všetci tešíme na oddych. Od septembra sa diváci v Žiline môžu tešiť na príjemné zážitky pri kvalitnom futsale."

-3.-Grizzly Slovakia Košice -4--1--0--3-11:10--3

Pozn.: výsledky a tabuľky na webe sú informatívne a právoplatnosť výsledkov a tabuliek musí odobriť Exekutíva Slovenského futsalu.
(Rozpor medzi tabuľkou na našom webe a Futbalnet.)

Finále play-off: Across Pinerola vyrovnala skóre

(ProFutbal.sk) – Futsalisti Slov-Maticu FOFO Bratislava prehrali v piatkovom druhom finálovom zápase play off 1. SLF v bratislavskej hale Mladosť s obhajcom titulu Across Pinerola Bratislava 3:4. V sérii na tri víťazné zápasy je tak stav vyrovnaný 1:1, súboj číslo tri je na programe v piatok 2. júna opäť v Mladosti.

V repríze vlaňajšieho finále začal lepšie majster. Už v 3. minúte Belaník rozohral priamy kop na Šporánka, ktorý nechytateľne vymietol horný roh Gašparovičovej brány. Brankár Slov-Matic potom chyboval pri strele Šporánka v 8. minúte a lopta mu popod telo prekĺzla do siete - 2:0 pre Across. Slov-Matic pridal, Pinerola sa sústredila na obranu a brejky. V 11. minúte trafil Bartošek brvno Herkovej brány, ale ten istý hráč už v 18. minúte strelou k žrdi znížil.
FOFO mohlo vyrovnať hneď na začiatku druhého polčasu, pri Haľkovej strele ale skvele zasiahol Herko. A tak udrelo na druhej strane, po krásnej akcii cez stred sa k zakončeniu dostal Šporánek a dokonal hetrik. Na konci tretej desaťminútovky sa Slov-Matic rútil dopredu v brejku dvoch na jedného, ale Haľkov pokus opäť zmaril výborný Herko. Päť minút pred koncom "Oranjes" začali hrať power play, ale inkasovali do prázdnej bránky od Marušinca. Nevzdali sa však, pokračovali bez brankára a dve minúty pred koncom si dal vlastný gól bývalý "slovmatikár" Bagin. O pár sekúnd Bahna znížil na rozdiel jedného gólu, ale na viac už Slov-Maticu nezostal čas a tak je stav finálovej série vyrovnaný 1:1 na zápasy.
Pinerola sa v zápase opierala o výborný výkon brankára Herka, vynikajúco v obrannej činnosti zahrali Belaník a Hájek, Šporánek svojími filigrandským hetrikom vlastne rozhodol zápas. Zo strany hostí aktivitou vynikali Bahna a Rick. Rozdielovými hráčmi zápasu boli určite brankári.

Across Pinerola Bratislava - Slov-Matic FOFO Bratislava 4:3 (2:1) - na zápasy 1:1

Góly: 3., 8. a 24. Šporánek, 37. Marušinec - 18. Bartošek, 38. Bagin (vlastný), 39. Bahna
ŽK:
Mikulišin – Rick
240 divákov
Slov-Matic: Gašparovič - Kozár, Rick, Kyjovský, Serbin - Rafaj, Zdráhal, Bartošek, Bahna, Haľko.
Pinerola: Herko - Šporánek, Hájek, Halás, Paštrnák - Belaník, Bagin, Javnický, Mikulišin, Marušinec.

Zostrih druhého finálového zápasu

Záznam z druhého finálového zápasu

Rekordný záujem o organizáciu MS 2020

Kostarika, Chorvátsko, Spojené arabské emiráty, Irán, Japonsko, Kazachstan, Litva a Nový Zéland potvrdili, že majú záujem hostiť Majstrovstvá sveta vo futsale FIFA v roku 2020.

Osem krajín zo štyroch FIFA konfederácií (AFC, CONCACAF, OFC a UEFA) - tento údaj predstavuje najvyšší počet kandidátov o organizáciu svetového šampionátu a je jeden z najvyšších v histórii FIFA súťaží. Žiadna z uvedených krajín zatiaľ nebola hostiteľom finálového turnaja. Jednotlivé členské asociácie sú povinné dodať potrebnú dokumentáciu FIFA najneskôr do piatku 5. augusta 2017. Návrhy budú posúdené v decembri, kedy FIFA oznámi meno hostiteľskej krajiny. Šampionát v roku 2020 bude deviatym ročníkom futsalového svetového šampionátu, ktorý mal svoju premiéru v Holandsku v roku 1989. Do kvalifikácie posledného šampionátu, ktorý mal svoj finálový turnaj v Kolumbii v roku 2016, sa zapojilo 122 členských asociácií.

Tomáš Drahovský získal titul s ETO Györ

V pondelok 22. mája obhájil ETO Györ ligový titul a najlepší futsalista za posledné tri roky Tomáš Drahovský bol pri tom. Už tri kolá pred koncom si zabezpečili víťazstvo v lige: "Pred zápasom s Dunajvárošom sme boli vo výbornej pozícii, keďže sme mali prvý matchball na získanie titulu. Cely zápas bol v našej réžii a súper sa hlavne spoliehal na protiútoky. Vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. V polčase sme si však povedali, že gól určite dáme a tento zápas zvládneme. Dokázali sme dať potrebný gól,  mohli sme pridať aj ďalšie, ale brankár hostí chytal vo výbornej forme. Zato nás oni potrestali z ojedinelého protiútoku a päť minút pred koncom bol stav 1:1. My sme však chceli veľmi zvíťaziť a vrhli všetky sily do útoku, z čoho bol vytúžený gól na 2:1, ktorý znamenal výhru. Keďže v paralelne hranom zápase Berretyoujfalu remizovali v Haladasi stali sme sa tri kolá pred koncom istým majstrom Maďarska a po zápase mohli vypuknúť menšie oslavy," povedal Tomáš Drahovský.

Tomáš má za sebou úspešnú klubovú sezónu

Pre Tomáša Drahovského bola táto sezóna opäť veľmi vydarená, jeho klubu sa podarilo vyhrať Maďarský pohár a aj ligu. Jedine v Lige Majstrov si svoj stanovený cieľ nesplnili: "Túto sezónu môžeme hodnotiť z klubovej a mojej stránky ako veľmi úspešnú. Ciele boli jasne stanovené. Pokúsiť sa prebojovať do Final Four UEFA Futsal Cup-u, obhájiť víťazstvo v pohári a takisto obhájiť ligové víťazstvo. V lige majstrov sme presvedčivo prešli cez Main round, kde sme získali plný počet bodov, ale bohužiaľ druhý rok po sebe nám neprial los a dostali sme najhoršiu možnú skupinu v Elite round. Najprv sme prehrali s finalistom tohto ročníka Ligy majstrov so Sportingom Lisabon, potom so silným Dinamom Moskva a nakoniec sme zvíťazili s rumunským Târgu Mureş. V maďarskej lige sme v jesennej časti išli suverénne, ukazovali sme súperom, že nás bude veľmi ťažké poraziť v tejto sezóne. Podarilo sa to len Berretyoujfalu, ktoré zvíťazilo po našom návrate z Ligy majstrov na ich palubovke. Pokračovali sme však v nadstavenej laťke, v ostatných zápasoch základnej časti sme zvíťazili a vyhrali ju s náskokom desiatich bodov. Pred blížiacou sa nadstavbou sme odohrali Final Four Maďarského pohára, kde sme taktiež nenechali nič na náhodu a zvíťazili. V nadstavbe ligy sme išli krok za krokom za našim cieľom - obhájiť titul. Verili sme že pri dobrej konštalácii by sme mohli byt majstri dve, tri kolá pred koncom. Jedine menšie zaváhanie prišlo v Dunaujvarosi, kde sme po zlom výkone remizovali 4:4. Potom sme však vyhrali ďalšie štyri zápasy a aj pondelňajší s Dunajvárošom."

Oslavovať titul budú až budúci týždeň počas domáceho zápasu

"Veľké oslavy vypuknú budúci piatok, kedy hráme svoj posledný zápas doma a bude nám odovzdaná trofej pre šampióna. Sústredíme sa ešte na zvyšné zápasy, v ktorých chceme zvíťaziť a potvrdiť jasnú dominanciu v Maďarsku. Príležitosť určite dostanú naši mladí hráči, ktorí toho v sezóne až tak veľa neodohrali. Tuto sezónu hodnotím veľmi pozitívne, pretože sa nám opäť podarilo splniť všetky ciele, ktoré sme si dali. Čakaju nás ešte tri zápasy a po nich zaslúžený oddych a príprava na novú sezónu," dodal Tomáš Drahovský.

Martin Směřička strelil tri góly Chrudimu v druhom finále českej ligy

Po dvoch zápasoch finále Chance futsal ligy je stav vyrovnaný. V prvom finále vyhral Chrudim na svojej palubovke po penaltách 6:5. V dnešnom stretnutí Slavia využila domáce prostredie a vyhrala nad ERA-PACK Chrudim 6:3. Slovenský reprezentant Martin Směřička výrazne pomohol svojmu mužstvu k víťazstvu, keď zaznamenal hetrik. Najskôr vyrovnával na 2:2 a potom v záverečnej dvojminútovke strelil dva góly a poistil víťazstvo Slávie. "Dať hetrik pred plnou tribúnou je krásne. Naviac keď ľudia takto fandili. Skvelé bolo dať jeden gól, nie to až tri," uviedol Martin pre web chancefutsalliga.cz. "Vždy som bol známy tým, že som dal gól len po nejakom odraze," dodal.

SK Slavia Praha - FK ERA-PACK Chrudim 6:3 (0:1)
- na zápasy 1:1

góly: M. Směřička 3, A. Hrdina 2, J. Novotný - M. Slováček, M. Mareš, D. Drozd
ŽK: J. Novotný - P. Drozd, Felipe
925 divákov

Viac informácii: <odkaz>

Martin Směřička: "V zápasoch sme sa dokázali dvakrát vyrovnať silnému mužstvu ako je Chrudim. Zvládame s nimi fyzicky behať, premieňame šance a v bráne nás v ťažkých chvíľach podrží Vahala. Myslím, že už teraz sme dokázali, že nie je náhoda, že sme vo finále. V mužstve makáme jeden za druhého, čo je v týchto ťažkých vyrovnaných dueloch dôležité. Dúfam, že nám to v ďalších zápasoch vydrží a pomôže dosiahnuť náš spoločný cieľ."

Aj v druhom zápase ukrajinská dvadsaťjednotka zvíťazila

2. zápas: Slovensko U-21 - Ukrajina U-21 0:3 (0:3)

góly: 12. M. Pelech, 15. N. Mykytyuk, 20. M. Cheberyak
ŽK: 8. Matejov, 40. Lajš (obidvaja Slovensko)

Zostavy:
Slovensko: I. Hanakovič, od 21. M. Karpiak (M. Kušnír) - P. Matejov, M. Hudaček "K", M. Péchy, A. Prochádzka - M. Nestorík, D. Ostrák, B. Juhás, J. Kofčák, V. Turek, M. Baláž, - tréner: J. Janík
Ukrajina: T. Levandivska - V. Kefa, N. Mykytyuk, M. Pelech, J. Gorbatyi - A. Parkhomenko, M. Cheberyak, A. Karbula, A. Morokhovets, A. Tsilik - tréner: V. Odehov

Ján Janík, tréner Slovenska: "Aj druhý zápas mal podobný priebeh. Úvod zápasu bol z našej strany vyrovnanejší, dokázali sme lepšie kombinovať, ale napriek tomu Ukrajinci držali opraty zápasu pevne v rukách. Od 12 min. sme v krátkom čase inkasovali tri góly a súper sa dostal na koňa. Mrzí ma to aj preto, lebo za stavu 0:0 tam bolo zopár našich šancí na skórovanie. V druhom polčase už gól nepadol, hoci šancí na oboch stranách bolo dosť.
Dvojzápas s Ukrajinou má aj napriek dvom prehrám svoju cenu. Naši hráči mali možnosť konfrontovať svoje schopnosti a možnosti, proti špičkovému mužstvu v tejto vekovej kategórii. Sú to skúsenosti a verím, že sa nám to z dlhodobejšieho hľadiska vráti."

Vojtech Turek, hráč Slovenska: "Prvých desať minút bolo z našej strany dobrých. Začali sme aktívne, napádali sme súpera a nútili ho robiť chyby, darilo sa nám získavať lopty a dostavať sa do šancí, žiaľ nepremenili sme ich. Super nás trestal po každej našej chybe a preto polčas skončil 0:3. Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, že už nemáme čo stratil a tak sme hrali so silný súperom otvorený a pre diváka atraktívny futsal s množstvom šancí na oboch stranách. My sme opäť pohoreli na koncovke a šance Ukrajiny vynikajúco pochytal Marek Karpiak. V závere sme ešte odvolali brankára a powerplay sme odohrali celkom kvalitne, vytvorili sme si dve či tri šance, ale opäť sme ich nepremenili.
Tento dvojzápas so silným súperom nám dal určite veľa a dúfam že budeme mat takýchto zápasov viac, nech sa posúvame dopredu."
Martin Péchy, hráč Slovenska: "Do druhého zápasu proti Ukrajine sme vstúpili dobre. Plnili sme všetky veci, ktoré sme si povedali v kabíne a vyplácalo sa to. Dokázali sme sa lepšie presadzovať cez vysoký pressing Ukrajincov a tak sme sa dostavali aj do veľmi dobrých gólových príležitosti. V druhej polovici prvého polčasu prišiel možno nejaký kŕč, Ukrajinci nás čoraz viac nútili k chybám, z ktorých sa im podarilo aj skórovať a potrestať nás. V druhom polčase sme sa snažili ísť do aktívnejšieho pressingu, získavať lopty a pokúsiť sa o kontaktný gól. Posledné minúty sme išli do hry bez brankára, kde sme si vypracovali dve gólové situácie, no nedokázali sme z nich skórovať. Ukrajina ukázala veľkú silu a myslím že takéto zápasy nás môžu posúvať ďalej."

Slovensko U-21 - Ukrajina U-21 1:2 (0:1)

góly: 37. M. Nestorík - 10. A. Morokhovets, 34. M. Pelech
ŽK: M. Péchy (Slovensko)
300 divákov

ZOSTRIH

Zostavy:
Slovensko: M. Kušnír, od 27. I. Hanakovič, (M. Karpiak) - P. Matejov, M. Nestorík, D. Ostrák, B. Juhás - J. Kofčák, M. Péchy, V. Turek, M. Hudaček "K", M. Baláž, A. Prochádzska - tréner: J. Janík

Záznam: 1. polčas a 2. polčas

Ján Janík, tréner Slovenska: "Od začiatku zápasu prebrali Ukrajinci iniciatívu. Mali silnú medzihru, navrch mali v kontrole útokov a trpezlivo hladali skulinku v našej obrane na zakončenie. Ich pressing nám robil starosti, nevedeli sme plynulo kombinovať.  Väčšinou sme sa bránili, obetavo blokovali ich strely a aj naši brankári, najskôr Kušnír a v druhom polčase aj Hanakovič vytiahli niekoĺko skvelých zákrokov. Naše útoky boli sporadické, bránu súpera sme ohrozovali skôr z protiútokov a prečíslení. Mali sme aj šance, ale tie zostali nepremenené.  Súper išiel v prvom polčase do vedenia a v druhom pridal ďalší na 2:0. Zápas sme však zdramatizovali, keď pohotovo zakončil Nestorík. Záverečná snaha o vyrovnanie, hrou bez brankára, nám už nevyšla.
Súper vyhral zaslúžene, ich technická a taktická úroveň spĺňa vysoké parametre. Tieto zápasy sú pre nás veĺmi dôležité, pre získavanie skúseností a ďalší futsalový rast."

Marko Hudaček, kapitán reprezentácie: "Od úvodných minút bolo vidieť, že Ukrajina nebude ľahkým súperom. Výborne bránili zónovo a boli technický na lopte. My sme sa snažili hrať aktívne od polovičky, ale nezakrývali sme prihrávky cez stred, v zadu sme nepodržali loptu a strácali po jednoduchých chybách. V útoku sme nedokázali premeniť šance, ktoré sa nám naskytli a to aj rozhodlo. Bojovali sme so silným súperom a tak chceme pokračovať aj v druhom zápase. Musíme odstrániť chyby, na ktoré nám poukazuje aj tréner a  chceme podať opäť dobrý výkon, aby sme si po zápase povedali že sme tam nechali maximum."

Milan Nestorík, autor gólu: "Do zápasu sme šli s tým, že o súperovi nič nevieme a preto sme nevedeli, čo máme od nich čakať. Chceli sme ich od polovice napádať, ale sa nám to nedarilo. Ukrajina od začiatku  určovala tempo zápasu. My sme robili lacné chyby a veľmi rýchlo sme strácali loptu. Druhý polčas sa to už trochu zlepšilo z našej strany, kde sme si dokázali vypracovať aj viacej šancí, ktoré sme ale nepremenili. Je to pre nás veľmi dobrá skúsenosť, hrať proti súperovi ako je Ukrajina, ktorá je na inej úrovni ako my. Verím, že druhý zápas vyhráme.

Úradná správa Slovenský futsal 42-2016/2017 zo dňa 19.5.2017

1. Exekutíva v oblasti športovo-technických konaní:
- nariaďuje odohrať odložené stretnutie 10. kola Prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/2018 medzi družstvami Grizzly  Košice - MFsK Nitra dňa 26.5.2017 o 20:00 h. v Multihale Košice
2. Exekutíva v oblasti riadenia rozhodcov a delegátov:
- delegovanie na 2. finálové stretnutie Play-off dňa 26.5.2017 o 18:30 h. Across Pinerola Bratislava - Slov-matic FOFO Bratislava (Bohun, Ježík, Jablonický)
- delegovanie na 2. stretnutie o 3. miesto dňa 26.5.2017 o 19:30 h. ŠK Makroteam Žilina - Futsal Team Levice (Peško, Botka, Badura)
- delegovanie na stretnutie 10. kola Prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/2018 dňa 26.5.2017 o 20:00 h. v Multihale Košice: Grizzly  Košice - MFsK Nitra (Kopec, Šeršen, Slimák)

Disciplinárna komisia SFZ
U 950 – Michal Kukučka / 1228777 / FC Spartak Trnava - futsal/ - DK na základe Zápisu o tretnutí a Správy delegovanej osoby s poukazom na U 913 rozhodla, že za HNS (hrubé urážky voči R  po stretnutí ) podľa čl. 48/1c DP ukladá Disciplinárnu sankciu  – pozastavenie výkonu športovej činnosti na 1 mesiac podľa čl. 48/2b, od 06.05.2017. DK ruší predbežné ochranné opatrenie uložené U 913. DK menovanému prerušuje výkon Disciplinárnej sankcie od 13.05.2017 (ukončenie baráže) až do termínu zahájenia súťažného ročníka 2017/2018 sútaží SF, podľa čl. 17/8 DP.
U 951 –  Róbert Humel / 1182072 / FC Spartak Trnava - futsal/ - DK na základe Zápisu o stretnutí a Správy delegovanej osoby s poukazom na U 914 rozhodla, že za HNS (hrubé urážky voči R po stretnutí ) podľa čl. 48/1c DP ukladá Disciplinárnu sankciu  – pozastavenie výkonu športovej činnosti na 1 mesiac podľa čl. 48/2b, od 06.05.2017. DK ruší predbežné ochranné opatrenie uložené U 914. DK menovanému prerušuje výkon Disciplinárnej sankcie od 13.05.2017 (ukončenie baráže) až do termínu zahájenia súťažného ročníka 2017/2018 sútaží SF, podľa čl. 17/8 DP.
U 952 – Michal Halenár (zástupca klubu) / FC Spartak Trnava, I. SLF-baráž / - DK na základe Zápisu o stretnutí a Správy delegovanej osoby s poukazom na U 915 rozhodla, že za HNS (hrubé urážky voči R  po stretnutí ) podľa čl. 48/1c DP ukladá Disciplinárnu sankciu  – pozastavenie výkonu funkcie vedúceho družstva, zákaz vstupu do technickej zóny vrátane priestorov hráčskej lavičky a kontaktu s delegovanými osobami na 3 týždne podľa čl. 16/1,2 čl. 19/1 a čl. 48/2b DP, od 06.05.2017. DK ruší predbežné ochranné opatrenie uložené U 915. DK menovanému prerušuje výkon Disciplinárnej sankcie od 13.05.2017 (ukončenie baráže) až do termínu zahájenia súťažného ročníka 2017/2018 sútaží SF, podľa čl. 17/8 DP.

Slovenská U-21 si dnes od 19.00 h zmeria sily s rovesníkmi z Ukrajiny v priamom prenose

Slovenskí dvadsaťjednotkári pod vedením trénera Jána Janíka si v nedeľu a pondelok zmerajú sily s rovesníkmi z Ukrajiny. Vo výbere Vitalya Odehova sa objaví aj momentálne najväčší talent ukrajinského futsalu Olexandr Parkhomenko zo španielskeho Inter Movistar. Slovenská reprezentácia bude mať takisto jedného legionára Marka Hudačeka z plzenského Interobalu.

VIDEOUPÚTAVKA

nedeľa 21. 5. 2017 o 19.00 h: Slovensko U-21 – Ukrajina U-21 (Multi hala Košice)

Slovensko U-21 – Ukrajina U-21_LIVE

pondelok 22. 5. 2017 o 17.00 h:  Slovensko U-21 – Ukrajina U-21
(Multi hala Košice)

(Košický Korzár) „Budú to dva ťažké duely. Ideme cestou, ktorá nám prinesie z dlhodobejšieho hľadiska prospech a to tým, že prípravné zápasy chceme hrať s kvalitnými mužstvami, ktoré nás preveria a v priamej konfrontácii si porovnáme svoje možnosti a úroveň našej kvality. Takto sme naposledy hrali proti veľmi silnému výberu rovesníkov zo Slovinska. Teraz sa stretneme s nemenej kvalitným súperom zo susednej Ukrajiny. Výsledok je dôležitý, zaujímajú ma však aj individuálne výkony hráčov, ale aj celkový herný prejav mužstva v týchto dvoch zápasoch,“ skonštatoval Janík.

Janík: Košice sú futsalové mesto

V nominácii na prípravný dvojzápas s Ukrajinou figuruje aj štvorica hráčov z tímu Grizzly Košice a kapitánom bude košický rodák, aktuálne hrajúci v českej najvyššej súťaži za Plzeň Marko Hudaček.
„Marko pôsobí v zahraničí, má teda predpoklady byť lídrom a hráčom, ktorý vie v pravý čas mužstvo potiahnuť. Čo sa týka ďalších opôr len toľko, že každý hráč je individualita, ale v zápasoch sa skôr opierame o tímový výkon. Príležitosť dostanú všetci hráči, ktorí boli nominovaní,“ povedal tréner Janík.
Zápasy s Ukrajinou sa odohrajú v metropole východu, ktorá má silné futsalové zázemie, no už dlhšie sa Košice snažia márne prebojovať do najvyššej slovenskej súťaže.
Po poslednej prehre Grizzly Košice 1:5 v Banskej Bystrici sa to zrejme nepodarí ani tento rok, čo je aj podľa trénera reprezentácie U21 veľká škoda.
„Košice sú futsalové mesto, ktoré na futsalovej mape Slovenska jednoznačne chýba,“ zdôraznil Janík.

Celý článok z Korzára: <ODKAZ>

Nominácia hráčov do 19 rokov na sústredenie v Žiline

Nominácia hráčov do 19 rokov na sústredenie v Žiline (26.-27. máj 2017)

Sústredenie s 3 tréningovými jednotkami a na záver sústredenia odohrajú naši mladíci zápas s reprezentáciou Slovenska diabetikov, ktorú vedie Michal Maričák.

Nakoniec prišlo pred sústredením k dvom vynúteným ZMENÁM: brankára Ivana Hanakoviča nahradí Juraj JANOŠEC z Kysúckeho Nového Mesta a zraneného Adama Fedora nahradí Jozef KORICINA z bývalého Spartaku Trnava.

ZRAZ sústredenia je v PIATOK, 26. mája 2017 o 11:00 h. v hoteli Galileo, v Žiline.

Branislav Škorec, tréner U-19: "Teším sa ďalšiemu sústredeniu, kde okrem tréningových jednotiek odohráme v závere aj zápas s reprezentáciou Slovenska diabetikov vo futsale. Po dvoch zápasoch v Portugalsku chceme vyskúšať ďalších, nových hráčov, ktorí budú schopní vytvoriť ešte silnejšiu U19. Chceme dať príležitosť viacerým hráčom v reprezentácii a my budeme mať možnosť v príprave ich vidieť. Ide o 6 hráčov úplných nováčikov a 5 hráčov, ktorí boli maximálne na jednom zraze. Niektorým hráčom sme dali úplne voľno, nakoľko reprezentujú nielen U19, ale aj U21 a brankár Kušnír už okúsil aj seniorskú reprezentáciu. Všetci (hráči, tréneri) veríme, že to je začiatok častejšieho stretávania sa mládežníckych reprezentácií."

BRANKÁRI
1. Ivan Hanakovič (MFsK Nitra) - ospravedlnený z dôvodu absolvovania zápasu v baráži o extraligu
2. Matúš Longauer (MIBA Banská Bystrica)
HRÁČI
3. Maúš Ševčík (1.FSK Kysucké Nové Mesto)
4. Jakub Tomáš (FSK Kysucké Nové Mesto)
5. Ľuboš Kaľavský (FK Ekoprim Prešov)
6. Šimon Pisko (FK Ekoprim Prešov)
7. Sebastián Bačo (GRIZZLY Slovakia Košice)
8. Marek Kuruc (GRIZZLY Slovakia Košice)
9. Adam Fedor (GRIZZLY Slovakia Košice) - ospravedlnený, zranený
10. Igor  Marko (MIBA Banská Bystrica)
11. Pavol Telúch (MIBA Banská Bystrica)
12. Jozef Sípos (Slov-Matic FOFO Bratislava)
13. Adam Gála (Slov-Matic FOFO Bratislava)
14. Andrej Zaťura (ŠK Makroteam Žilina)

NÁHRADNÍCI:
1. Tibor Boháč (FK Prešov)
2. Marek Kušnír (GRIZZLY Slovakia Košice) - ospravedlnený z dôvodu absolvovania zápasu v baráži o extraligu