Futsalslovakia.sk

Switch to desktop Register Login

Úradná správa Slovenský futsal 2-2017/2018 zo dňa 21. 7. 2017

1. Exekutíva v oblasti riadenia rozhodcov a delegátov
oznamuje, že letný seminár všetkých rozhodcov a delegátov sa uskutoční 2. septembra 2017. Žiadame všetkých rozhodcov a delegátov o naplánovanie si súkromných a pracovných záležitostí tak, aby ste sa mohli uvedenej akcie zúčastniť, nakoľko je podmienkou k delegovaniu v základnej časti súťažného ročníka 2017/2018.

Čítať ďalej...

Úradná správa Slovenský futsal 1-2017/2018 zo dňa 14.7.2017

 1.  Exekutíva v oblasti športovo – technických konaní:
- oznamuje vyúčtovanie finančnej zábezpeky klubov ku koncu súťažnej sezóny 2016/2017 nasledovne (+ preplatok, - nedoplatok):
Slovmatic FOFO Bratislava -226,49 €
Across Pinerola Bratislava -605,08 €
ŠK Makroteam Žilina +96,16 €
Futsal Team Levice -29,23 €
FTVŠ UK Bratislava +175,36 €
MFK Tupperware Nové Zámky +200,36 €
FK Podolie +500 €
MFsK Nitra -304,03 €
MIBA Banská Bystrica +225,74 €
Wild Boys Bratislava +260,36 €
Futsal Klub Lučenec +500 €
Grizzly Slovakia Košice -304,35 €
FC Spartak Trnava futsal -214,03 €
KPP Baraberi Bratislava -199,03 €

- žiada kluby, u ktorých je vyčíslený preplatok, o uvedenie bankových účtov (e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ), na ktorý bude tento preplatok bezodkladne poukázaný.
- stanovuje termín pre vysporiadanie nedoplatkov klubov do 31.7.2017; bankový účet SF pre realizáciu úhrady: SK8011000000002625762389.

Čítať ďalej...

ROZHOVOR | Igor Vodecký si odkrúti premiéru na pozícii hlavného trénera

Vyspovedali sme aktuálne trénera Gardenline Litoměřice Igora Vodeckého, pre ktorého to bude premiérová sezóna na pozícii hlavného trénera. V minulom ročníku českej ligy ukončil hráčsku kariéru v Sparte Praha, kde potom pokračoval ako asistent trénera Dávida Friča. Počas svojej hráčskej kariéri pôsobil najprv dlhé roky na Slovensku a neskôr prestúpil do Bohemiansku Praha, kde začal svoje pôsobenie v českej najvyššej súťaži. V reprezentácii odohral sedem zápasov, mohlo byť ich aj viac, len povinnosti v klube veľkého futbalu mu to nedovoľovali.

Igor, aké boli tvoje futsalové začiatky?
„Začínal som samozrejme v Banskej Bystrici, Ešte ako dorastenec som hrával za Perlu, ktorá hrávala prvú Banskobystrickú ligu a svoj prvý vážny zápas som odohral na medzinárodnom turnaji Vesel cup za výber Banskej Bystrice. Po turnaji som začal hrať prvú slovenskú ligu za Vesel Banská Bystrica.“

Seniorský futsal si začal hrávať v rodnej Banskej Bystrici a neskôr v iných kluboch na Slovensku. Ako hodnotíš pôsobenia v slovenských kluboch?
„Myslím, že v každom klube, v ktorom som pôsobil mi niečo dal. Pre mňa osobne bolo v Banskej Bystrici asi najkrajšie obdobie, výborná partia ľudí, ktorí futsalu dávali úplne všetko, od hráčov až po ľudí vo vedení. Potom ma vietor odvial do Lučenca, kde som bol len pár mesiacov, ale môžem povedať, že to fungovalo veľmi dobre, chodila na nás plná hala a bola tam výborná atmosféra. Verím, že to v Lučenci opäť začalo fungovať a podľa mňa to bude finalista tohto ročníka najvyššej súťaže na Slovensku. Ďalej som pôsobil v Dubnici, toto obdobie nebolo dobré, ľudia ktorí tam robili futsal ma veľmi sklamali a na toto obdobie spomínam veľmi nerád, podľa môjho názoru to tam skončilo tak, ako si zaslúžili. Ďalej to bol Slov-matic, jediná chybička bola tá, že som s „oranjes“ nezískal titul, inak to bolo niečo úžasne, profi klub, ktorý šliapal ako hodinky, veľké ďakujem patri nebohému pánovi Grendárovi za to, kde sa Slov-matic dostal!"

Máš za sebou aj 12 štartov za Slovensko, ako si spomínaš na svoje pôsobenie v reprezentácii?
„Na reprezentáciu si spomínam vždy rád, reprezentovať je vždy veľká zodpovednosť, je len škoda, že som nemohol veľa krát prísť reprezentovať kvôli veľkému futbalu, ktorý som vtedy hrával.“

V roku 2010 si prestúpil do susedného Česka do Bohemians 1905 Praha. Aký bol dôvod tohto transferu?
„Dôvod bol jednoduchý, moja manželka dostala pracovnú ponuku do Prahy a mňa oslovil Vlasto Bartošek (asistent českej futsalovej reprezentácie), a myslím že nebolo nad čím dlho rozmýšľať. Mal som šancu okúsiť aj inú ligu ako tú Slovenskú.“

V Česku si odohral šesť sezón, v ktorých si odohral 116 zápasov, strelil si 47 gólov a 33 asistencií. Ktorá sezóna bola najúspešnejšia?
„Myslím, že sa nám podarila sezóna s Eco Investmentom Praha, v ktorej sme prehrali vo finále 3:2 na zápasy proti Chrudimi. Ale pre mňa najlepšie sezóny boli práve v Bohemianse Praha, kde to všetko krásne fungovalo, je len škoda, že to skočilo odhlásením klubu.“

Uplynulú sezónu si presedlal z pozície hráča na asistenta trénera. Aký je rozdiel medzi pozíciou hráča a trénera?
„Až potom ako asistent som zistil, aké to je náročné byť na druhej strane, hráč sa sústredí sám na seba a svoj výkon. Tréner má zodpovednosť za celý tím a musí riešiť úplne iné veci (taktiku, systém a všetko čo súvisí s pozíciou trénera), povedal by som, že je to omnoho náročnejšie.“

Od sezóny 2017/2018 budeš v pozícii hlavného trénera českého extraligového klubu Gardenline Litoměřice. Čo očakávaš od nového pôsobiska?
„Očakávam náročnú sezónu, ale verím, že ju spoločne zvládneme, aby bola aspoň taká ako predchádzajúca.“

Vieme o tebe, že stále sleduješ dianie aj na Slovensku, tvoja rodná Banská Bystrica je v najvyššej súťaži. Ako to všetko vnímaš?
„Áno sledujem dianie na Slovensku, pre mňa je stále Banská Bystrica srdcová záležitosť a držím jej palce, aby sa každým rokom zlepšovala. Môj názor je, že v Bystrici bola vždy dobrá mládež a na tom je potrebné pracovať a verím že sa určite nájdu kvalitní futbalisti, ktorí sa presadia vo futsale a budú dobre reprezentovať či už Banskú Bystricu alebo aj mládežnícke reprezentácie.“

Aké máš ambície v trénerskej kariére? 
„Ambícia je vyhrávať zápasy, stále sa učiť a zdokonaľovať sa.

Nevylučuješ možnosť vrátiť sa aj na Slovensko?
"Ako sa hovorí: nikdy nehovor nikdy.“

Hráčska kariéra:
Vesel Banská Bystrica
MPL Banská Bystrica 
2007-2008, Lučenec
2006-2008, Program Dubnica
2008, Eco Investment Praha (Česká republika),
2008-2009, Slov-Matic Bratislava,
2009-2010, RCS Košice,
2010-2013, Bohemians 1905 (ČR),
2013-2016, AC Sparta Praha

Trénerská kariéra:
2016 - 2017, AC Sparta Praha futsal (Česká republika) - asistent trénera
2017, Gardenline Litoměřice (Česká republika) - hlavný tréner

Čítať ďalej...

Poznáme súperov Slovana Bratislava v UEFA FUTSAL CUPe

(TASR) Súpermi ŠK Slovan Bratislava futsal v 6. skupine hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2017/2018 budú gruzínsky majster Georgians, víťaz G-skupiny predkola (Record Bielsko-Biala, Doukas SAC, Kodaň Futsal, majster Sev. Írska) a víťaz H-skupiny predkola (Levski Sofia West, 't Knooppunt, Sjamtrollan Idrettslag, TMT Futsal Club). Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo švajčiarskom Nyone, v ktorého osudí figuroval rekordný počet 56 klubov.

Slovan, ktorý je nástupca úspešnej značky rekordného 11-násobného slovenského šampióna Slov-Maticu FOFO, je jedným z osmičky organizátorov skupín hlavného kola (Main round) súťaže. Slovan zorganizuje miniturnaj v HANT Aréne v termíne 10.-15. októbra 2017.

Futsal Cup sa už v tomto roku bude hrať v novom formáte. UEFA mu prikladá veľkú vážnosť a tak elitná súťaž expanduje, bude ju hrať viac klubov a tie najlepšie v rebríčku krajín aj klubov dostali viac miesteniek (Rusko, Španielsko, Portugalsko). Od ročníka 2018/2019 sa už súťaž bude volať oficiálne UEFA Liga majstrov.

Main Round sa bude hrať v dvoch vetvách A a B. Do hlavnej fázy v B-vetve postúpi osem tímov z kvalifikačného predkola a hrať sa bude v štyroch štvorčlenných skupinách, organizátormi ktorých okrem Bratislavy budú kluby ETO FC Győr (Maď.), Sievi Futsal (Fín.) a FC Deva (Rum.). Kvalifikačné predkolo sa bude hrať 22.-27. augusta, hlavná fáza 10.-15. októbra. Turnaje hlavnej fázy v A-vetve usporiadajú KMF Ekonomac Kragujevac (Srb.), Luparense C/5 (Tal.), SD Brezje Maribor (Slov.) a MFC Stalica Minsk (Biel.). Do Elite round sa z A-fázy prebojujú prvé tri tímy zo štyroch skupín, z kvarteta zoskupení v B-fáze sa do elitného kola kvalifikujú iba ich víťazi.

Vo štvrtok popoludní sa v Nyone uskutočnil aj žreb barážových dvojíc ME 2018 (30. januára - 10. februára). Francúzsko, ktoré sa dostalo do baráže na úkor slovenských futsalistov, sa stretne s Chorvátskom. Prvé zápasy baráže sú na programe 10.-13. septembra, odvety 24.-27. septembra. Na finálový turnaj do Ľubľany sa už prebojovali Taliansko, Azerbajdžan, Ukrajina, Portugalsko, Španielsko (obhajca titulu), Kazachstan a Rusko. Slovinsko ako organizátor má účasť automatickú.

Žreb UEFA Futsal Cupu 2017/2018:
kvalifikačné predkolo (22.-27. augusta):
A-skupina: Helvécia Futsal London (Angl.), Lynx FC (Gibr.), Transylvania FC Dublin (Ír.), Futsal Minerva (Švajč.)*
B-skupina: FC Liburn (Kos.), KMF Titograd (ČH), FK Vytis (Litva), Differdange 03 (Lux.)*
C-skupina: KMF Shkupi 1927 (Mac.), Luxol St. Andrews (Malta), Diamant Linz (Rak.)*, Maccabi Tel-Aviv (Izr.)
D-skupina: SSV Jahn 1889 Regensburg (Nem.), IFK Uddevalla (Švéd.)*, FC Encamp (And.), Tre Fiori (S. Mar.)
E-skupina: Flamurtari Vlora (Alb.), Mostar SG (BaH)*, Arnavutköy Belediye Spor (Tur.), Narva United (Est.)
F-skupina: Anorthosis Famagusta (Cyp.)*, Classic Kišiňov (Mold.), Leo Futsal Club (Arm.), Wrexham Futsal Club (Wal.)
G-skupina: Record Bielsko-Biala (Poľ.), Doukas SAC (Gr.), Kodaň Futsal (Dán.)*, majster S. Írska
H-skupina: Levski Sofia West (Bul.), 't Knooppunt (Hol.), Sjamtrollan Idrettslag (Nór.)*, TMT Futsal Club (Škót.)

hlavné kolo - Main round (10.-15. októbra):
vetva A
1. skupina: Kairat Almaty (Kaz.), FC Dynamo (Rus.), Pescara (Tal.), Stalica Minsk (Bielor.)*
2. skupina: Inter FS (Šp., obhajca titulu), Dina Moskva (Rus.), Braga/AUUM (Port.), Brezje Maribor (Slov.)*
3. skupina: Sporting CP Lisabon (Port.), Ekonomac Kragujevac (Srb.)*, Nikars Riga (Lot.), MFC Cherson (Ukr.)
4. skupina: Barcelona (Šp.), EP Chrudim (ČR), Győr (Maď.), Luparense (Tal.)*

vetva B
5. skupina: Nacional Záhreb (Chorv.)*, Garges Djibson (Fr.), víťaz C-skupiny predkola, víťaz B-skupiny predkola
6. skupina: ŠK SLOVAN BRATISLAVA FUTSAL*, Georgians (Gruz.), víťaz G-skupiny predkola, víťaz H-skupiny predkola
7. skupina: Halle-Gooik (Belg.), Sievi FS (Fín.)*, víťaz D-skupiny predkola, víťaz A-skupiny predkola
8. skupina: Araz Naxcivan (Azerb.), FC Deva (Rum.)*, víťaz F-skupiny predkola, víťaz E-skupiny predkola

* organizátori skupín

Žreb baráže ME 2018:
Česko - Srbsko
Francúzsko - Chorvátsko
Rumunsko - Gruzínsko
Maďarsko - Poľsko

Čítať ďalej...

ROZHOVOR | Futsal Klub Lučenec pred extraligovou sezónou

Futsalový klub z Lučenca vracia najvyššiu súťaž do svojho mesta po 11 rokoch. Klub vznikol v roku 2015 a po dvoch sezónach postúpil do najvyššej súťaže. Vo svojej prvej sezóne v Openlige skončili na 3. mieste. V druhej sezóne jasne dominovali futsalisti Lučenca v súťaži a s náskokom ôsmich bodov postúpili do prelínacej súťaže o postup do 1. Slovenskej ligy vo futsale. V baráži o najvyššiu súťaž si tiež počínali suverénne a zaslúžene postúpili. Pred blížiacou sa extraligovou sezónou sme vyspovedali prezidenta klubu Milana Kamenského.

Váš klub pôsobí na futsalovej mape druhú sezónu. Ako hodnotíte posledné dve sezóny v druhej lige - Openlige?
"Prvá sezóna nedopadla podľa našich predstav, keďže sme nepostúpili do extraligy. Ale aspoň sme získali veľa skúsenosti, ktoré sme zužitkovali v tej druhej. Druhá sezóna už bola podľa našich predstáv. Až na prehru v Kysuckom Novom Meste sme dominovali v každom zápase."

Tento rok ste vyhrali Openligu a prebojovali ste sa do baráže, ktorú ste vyhrali so sedem bodovým náskokom. Ako hodnotíte baráž s odstupom času?
"Baráž hodnotím veľmi pozitívne. Odohrali sme veľa výborných zápasov a zaslúžene sme ju vyhrali."

Čaká Vás najvyššia súťaž, už ste začali s prípravami na novú sezónu?
"Áno začali a všetci sa na extraligu tešíme."

Pred barážou ste káder posilnili o ukrajinského hráča Mazura a reprezentačného brankára Obermana, chystáte sa pritiahnuť ďalších hráčov?
Určite sa chceme posilniť o dvoch až troch kvalitných hráčov. Tým prvým je Anton Brunovský zo Sparty Praha, ostatní sú v riešení.

Aké máte ambície v najvyššej súťaži?
"Našou predsezónnou ambíciou je zaplniť halu divákmi, prezentovať pekný futsal a umiestniť sa do 4.miesta."

Na domácich zápasoch ste mali veľmi početnú divácku kulisu. Očakávate nárast fanúšikov postupom do najvyššej súťaže?
"Pevne verím, že divákov pribudne."

Na Vašom oficiálnom Facebook profile ste spomenuli obsadenie trénerského postu. Dôjde k zmene?
"Áno dôjde, trénerom na novú sezónu bude Marián Berky."


K športu neodmysliteľne patria aj sponzori, bez ktorých by sa nemohol robiť šport. Kto podporuje Váš klub?

"Od novej sezóny okrem mňa bude najväčším podporovateľom mesto Lučenec a spoločnosť Mimel s.r.o."

Vizitka klubu

Bilancia zápasov v jednotlivých súťažiach:
2. Slovenská liga vo futsale - Openliga: 22 zápasov, 16 výhier, 6 prehier, skóre: 115:78
Prelínacia súťaž o 1. Slovenskú ligu vo futsale: 10 zápasov, 7 výhier, 2 remízy, skóre: 71:39
Pohár Stredoregiónu:
3 zápasy, 2 výhry, 1 prehra, skóre: 20:11
Final Four Slovenského pohára: 2 zápasy, 1 výhra, 1 prehra, skóre 8:10

Úspechy:
2. Slovenská liga vo futsale -Openliga 2015/2016: 3. miesto
2. Slovenská liga vo futsale -Openliga 2016/2017: 1. miesto
Prelínacia súťaž o 1. Slovenskú ligu vo futsale: 1. miesto
Pohár stredoregiónu 2016: víťaz
Final Four Slovenského pohára: 3. miesto

Najlepší strelci klubu:
1. Attila Fehérvári - 29 zápasov, 42 gólov
2. Lukáš Hricov - 27 zápasov, 35 gólov
3. Juraj Kuhajdík - 22 zápasov, 28 gólov
4. Adrián Hricov - 26 zápasov, 15 gólov
5. Peter Petík - 30 zápasov, 13 gólov

Zdroj fotografií: www.novohrad.sme.sk (Jozef Mikuš)
Foto Marián Berky: Pavol Uhrin

 

 

 

 

Čítať ďalej...

Najlepší český futsalista za rok 2016 mieri do Slovanu Bratislava

Český futsalista roku 2016 Radim Záruba, ktorý pôsobil v minulej sezóne v drese ERA-PACKu Chrudim a potom v Slávii Praha, mení klub. Jeho novým pôsobiskom bude ŠK Slovan Bratislava futsal.

"Najviac ma asi zlákala možnosť opäť si zahrať UEFA Futsal cup, príprava v Slovane začína 24.7 a na nových spoluhráčov sa veľmi teším. Dúfam, že nebudeme mať s mužstvom žiadne problémy a dosiahneme ciele, ktoré máme stanovené," uviedol pre facebookový profil Slovanu Bratislava.

Pre českého reprezentanta to bude prvý zahraničný angažmán. Počas svojho pôsobenia v českej lige odohral 88 zápasov a strelil 75 gólov. V reprezentačnom drese má 51 štartov, v ktorých zaznamenal 21 gólov.

Čítať ďalej...

Novelizácia futsalových noriem (Súťažný poriadok, Registračný a prestupový poriadok, Rozpis 1.SLF)

V týchto dňoch vstupujú do účinnosti novelizácie dvoch futsalových noriem, ktoré vo všeobecnosti ovplyvňujú všetky futsalové súťaže na Slovensku - Súťažný poriadok, Registračný a prestupový poriadok vo "futsalovej" prílohe č. 3. Klubom 1.SLF bol navyše predložený návrh Rozpisu 1.SLF 2017/2018, v ktorom boli zapracované viaceré návrhy klubov, členov VV SF a členov Exekutívy SF. Zatiaľčo úpravy Súťažného poriadku sú výlučne formálneho charakteru s cieľom zosúladenia znenia s Rozpisom súťaží, dlhšie avizovaná novelizácia prílohy č. 3 Registračného a prestupového poriadku má významnejší charakter a vychádza z požiadaviek aplikačnej praxe a názorov klubov zúčastňujúcich sa futsalových súťaží na Slovensku. Novela sa týka predĺženia letného registračného obdobia, skrátenia zimného registračného obdobia a spresnenia výšky odchodného pri transferoch hráčov (zvýšenie sadzieb v prípadoch, ak hráč je reprezentantom SR do 21 rokov, reprezentantom A-mužstva SR a hráčom s odohranými viac ako 150 prvoligovými štartami).

Súťažný poriadok SF

1.) V 8. časti – Delegované osoby, článok 68 – Povinnosti delegovaného rozhodcu, sa v písm. c) dopĺňa text: "ak tak ustanovuje Rozpis súťaže" a znenie po úprave je nasledovné: "c) skontrolovať zápis o stretnutí po vyplnení oboma družstvami a u hráčov obidvoch družstiev platnosť registračných preukazov, ak tak ustanovuje rozpis súťaže"

2.) V 9. časti – Herné dôsledky, článok 75, sa v bode 2 dopĺňa text: "námietky podanej cez ISSF" a znenie po úprave je nasledovné: "Riadiaci orgán súťaže môže začať konanie o uložení herného dôsledku uvedeného v odseku 1 na základe námietky podanej cez ISSF, vlastného zistenia..."

3.) V 10. časti – Námietky a odvolanie, článok 79, v bode 5 sa dopĺňajú texty: "cez ISSF" a "Náležitosti podania sťažnosti upravuje rozpis súťaže." a znenie po úprave je nasledovné: ".... Proti výkonu rozhodcu a proti jeho rozhodnutiu v priebehu stretnutia je možné podať sťažnosť cez ISSF na riadiaci zväz. Náležitosti podania sťažnosti upravuje rozpis súťaže."

 

Príloha č. 3 Registračného a prestupového poriadku SFZ

1.) V článku 4 - Osobitné ustanovenia o registrácii, sa v bode 6 dopĺňa text: "... hráči registrovaní podľa bodu 5/b tohto článku môžu byť registrovaní aj v inom informačnom systéme schválenom VV SF." a znenie po úprave je nasledovné: "SF vedie register fyzických osôb a register právnických osôb prostredníctvom ISSF v rámci Centrálneho registra členov SFZ; hráči registrovaní podľa bodu 5/a musia byť evidovaní v ISSF, hráči registrovaní podľa bodu 5/b tohto článku môžu byť registrovaní aj v inom informačnom systéme schválenom VV SF."

2.) V článku 7 - Registračné obdobia, sa v bode 1 upravujú dátumy 15.09. a 28.02. a na konci sa dopĺňa text: "...v prípade, ak podľa termínovníka príslušnej súťaže je termín posledného kola základnej časti predchádzajúcej nadstavbovej časti  skorší ako 15.2., zimné registračné obdobie sa končí týmto termínom posledného kola." a znenie po úprave je nasledovné:

"Žiadosť o transfer sa podáva v registračných obdobiach

a.) od 01.07. do 30.10. kalendárneho roka (letné registračné obdobie),

b.) od 01.01. do 15.02. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie); v prípade, ak podľa termínovníka príslušnej súťaže je termín posledného kola základnej časti predchádzajúcej nadstavbovej časti skorší ako 15.2., zimné registračné obdobie sa končí týmto termínom posledného kola.".

3.) V článku 11 - Odstupné za transfer amatéra, sa za tabuľkou dopĺňa text upresňujúci výpočet odstupného nasledovne:

"Výška odstupného uvedená v tabuľke sa upraví násobením koeficientom:

1,5 - ak hráč má odohratých viac ako 150 majstrovských stretnutí v 1.SLF,

2 - ak sa hráč zúčastnil viac ako 3 reprezentačných akcií výberu SR do 21 rokov,

3 - ak sa hráč zúčastnil viac ako 5 reprezentačných akcií A-mužstva SR.

V prípade, že hráč spĺňa viacero uvedených kritérií, úprava odstupného sa vykoná najväčším koeficientom.""

4.) Dopĺňa sa Článok 15 - Záverečné ustanovenia o nasledovné znenie bodu 1: "(1) Zmeny schválené Výkonným výborom SF dňa 21.6.2017 (článok 4 bod 6 a 10, článok 7 bod 1, článok 11 bod 1) nadobúdajú účinnosť 1.7.2017."

 

Rozpis 1.SLF 2017/2018 

(uvádzame znenie hlavných úprav oproti predchádzajúce súťažnému ročníku; kluby, ktoré majú právo účasti v 1.SLF 2017/2018, majú možnosť pripomienkovať schválené znenie RS do 14.7.2017 - ide už o druhé kolo pripomienkovania, keď kluby mali možnosť predložiť svoje návrhy, podnety a pripomienky už v rámci prípravy uvedeného návrhu)

1.) článok B/1/e) - povinnosť klubov zriadiť juniorské družstvá: "Kluby zaradené do 1. SLF majú povinnosť mať od súťažného ročníka 2018-2019 minimálne jedno Juniorské družstvo zaradené v Juniorskej súťaže (FEJ U-17, U-19). V prípade zaradenia klubu do 1. SLF z nižšej súťaže má klub právo požiadať Exekutívu SF o ročnú výnimku z účasti mládežníckeho družstva v Juniorskej súťaži."

2.) článok B/3/d - neprekladanie troch posledných kôl základnej a prelínacej časti: "Posledné tri kolá základnej a prelínacej časti musia byť odohrané v UHČ stanovených podľa písm. b) tohto článku RS pričom družstvá priamo zainteresované do súboja o majstra, víťaza, postup (aj do pohárových súťaží UEFA) a zostup nemôžu v tejto časti súťaže požiadať o zmenu termínu stretnutia, ani sa na zmene termínu stretnutia dohodnúť, pokiaľ Exekutíva súťaží v konkrétnych prípadoch odôvodnene nerozhodne inak.

3.) článok B/3/h) - odohratie všetkých dohrávok tri kolá pred koncom základnej a prelínacej časti: "Všetky dohrávky musia byť odohrané najneskôr pred riadnym termínom kola, ktoré je tretím kolom od konca základnej časti súťaže resp. tretím kolom od konca prelínacej časti súťaže. V prípade, že kluby sa nevedia dohodnúť na náhradnom termíne vzájomného stretnutia, je rozhodnutie o termíne stretnutia plne v kompetencii Exekutívy súťaže."

4.) článok B/3/i) - upresnenie odkladania zápasov na základe práceneschopnosti: "V prípade predloženia jednotlivých potvrdení o PN na úradných tlačivách Sociálnej poisťovne vydaných odbornými lekármi a platných v čase konania zápasu, a to u nadpolovičnej väčšiny hráčov uvedených na súpiske A družstva žiadajúceho klubu platnej ku dňu konania zápasu alebo v prípade epidémie vyhlásenej príslušným Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, Exekutíva súťaže takéto stretnutie preloží na najbližší, ňou určený, termín. Exekutívou SF sú akceptovateľné jedine tlačivá Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti, ktoré je vydané Sociálnou poisťovňou (zamestnanec, SZČO, dobrovoľne nemocensky poistená osoba a študent), prípadne na tlačive Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti uchádzača o zamestnanie (nezamestnaný)."

5.) článok B/5/k - upresnenie usporiadateľskej služby vo väzbe na zákon: "Na každom stretnutí musí byť prítomná riadne reflexnými vestami označená kompletná usporiadateľská služba podľa Zákona 1/2014 Z. z. o organizovaní verejných športových podujatí (odporúčaný minimálny počet usporiadateľov je päť):..."

6.) článok B/5/l) - ukladanie videozáznamov v ISSF: "Usporiadateľ stretnutia je povinný z každého stretnutia natočiť videozáznam z miesta nad stredovou čiarou za použitia statívu a najneskôr do 48 hodín po odohratí stretnutia ho nahrať na http://video.sportnet.online/..."

7.) článok B/5/u) - neplnenie povinnosti zasielania komentárov z klubov: "Kluby sú povinné zasielať komentár k odohranému stretnutiu do 48 hodín po skončení stretnutia na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Družstvá, ktoré si túto povinnosť nesplnia, je automaticky uložená pokuta podľa RS C/3/a."

8.) článok B/5/z) - odstúpenie zo súťaže: "Klub, ktorý sa odhlási (odstúpi) v priebehu súťaže je uložený finančný postih podľa RS C/3/a na základe čl. 17 bod 5 SP."

9.) článok B/5/ž) - vyvesenie vlajky SF počas zápasov: "Organizátor stretnutia je povinný na viditeľnom mieste v hale zabezpečiť dôstojné vyvesenie vlajky riadiaceho zväzu (odporúča sa vyvesenie vlajok aj organizátora stretnutia a fair play v strede haly) v prípade nesplnenia si danej povinnosti je klubu uložená pokuta podľa RS C/3/a."

10.) článok B/7/b) - postup pri odvolaní trénera: "Ak klub odvolá hlavného trénera v priebehu súťaže, môže družstvo dočasne viesť nový tréner, resp. asistent trénera s adekvátnou kvalifikáciou v pozícii hlavného trénera v danej súťaži a to po dobu štyroch majstrovských stretnutí. Po skončení tejto lehoty je klub povinný oznámiť Exekutíve súťaží obsadenie pozície hlavného trénera."

11.) článok B/8/e - štvrťfinále ligy na 3 víťazné zápasy, zápas o bronz na 2 víťazné zápasy: "Zápasy štvrťfinále, semifinále a finále play-off sa hrajú na tri víťazné zápasy, striedavo doma - vonku; v prvom zápase a v rozhodujúcom treťom resp. piatom zápase má výhodu domáceho prostredia klub lepšie umiestnený po základnej časti. O konečnom poradí klubov, ktoré vypadnú v play-off, a o poradí na 9. a 10. mieste, sa rozhodne podľa umiestnenia po základnej časti. Jedinou výnimkou je zápas o umiestnenie na 3. a 4. mieste, kde sa stretnú porazení semifinalisti na dva víťazné zápasy; v prvom zápase a v rozhodujúcom treťom zápase má výhodu domáceho prostredia klub lepšie umiestnený po základnej časti."

12.) článok B/11/b) - zvýšenie sadzieb za činnosť rozhodcov a delegátov: "Výdavky spojené s náhradou nákladov pre rozhodcov a delegátov sa uhrádzajú z OBÚ najneskôr do 20-eho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci vo výške vypočítanej z nasledovných jednotkových položiek - činnosť rozhodcu 55 euro /1 zápas 1. SLF, činnosť delegáta 40 euro/1 zápas 1. SLF, náhrada za stratu času pri cestovaní na stretnutie 2 eur/1 hodina, cestovné náklady 0,12 euro/1 km."

13.) článok C/3/a) - úprava sadzieb poplatkov: "Cenník poplatkov v súťažnom ročníku 2017/2018

– disciplinárne konanie s hráčom dospelí muži 25 eur,

– disciplinárne konanie s hráčmi dorast, ženy 10 eur

– disciplinárne konanie s klubom 25 eur

– disciplinárne konanie s funkcionárom 25 eur

– disciplinárne konanie s rozhodcom a delegátom 25 eur

– námietka, sťažnosť 40 eur

– odvolacia komisia prvého stupňa 40 eur

– odvolacia komisia druhého stupňa 150 eur

– zmena názvu klubu po nadobudnutí účinnosti RS 100 eur

– zmena domovskej haly 100 eur

– administratívny poplatok Exekutívy SF 30 eur

– nenahlásenie komentára k stretnutiu 50 eur

– nevyvesenie vlajky riadiaceho zväzu 50 eur

– pokuta za neuhradenie FA v lehote splatnosti 100 eur

– nepredloženie videozáznamu v stanovenej lehote do 100 eur

– dokazovacie video do 300 eur

– odhlásenie (odstúpenie) družstva v priebehu súťaže 5 000 eur."

 

Čítať ďalej...

Slovensko sa uchádza o organizáciu olympijskej kvalifikácie

Slovenský futsal v posledný júnový deň podal prihlášku reprezentácie chlapcov do 17 rokov (ročník narodenia 2000 - 2003) do kvalifikácie o postup na Olympijské hry mládeže, ktoré sa budú konať 6. - 18. októbra 2018 v Buenos Aires (http://www.buenosaires2018.com). Súčasne sa budeme uchádzať o organizáciu jednej zo štyroch kvalifikačných skupín, ktorých zápasy sú v programe UEFA naplánované na 31. október - 5. november 2017. Kvalifikácie sa môže zúčastniť 16 najlepších krajín podľa rankingu UEFA stanoveného pre sezónu 2017/2018 (Slovensko sa nachádza na 14. mieste). V prípade, ak niektorá z asociácií neprejaví záujem o účasť, príležitosť dostanú ďalší v poradí. Aj keď kvalifikačný proces je veľmi prísny, pretože UEFA má pre olympijský turnaj iba dve miestenky pre chlapčenské družstvá a dve pre dievčenské družstvá, rozhodnutie Výkonného výboru SF má svoje opodstatnenie.

Dušan Dobšovič (predseda SF): "Na túto udalosť sme sa začali pripravovať už približne pred rokom, keď sme poprvýkrát využili ponuku UEFA a zúčastnili sme sa prvého mládežníckeho turnaja, ktorý UEFA zorganizovala. Od tejto chvíle sme začali systémovo pripravovať podmienky pre vznik a fungovanie nového reprezentačného výberu chlapcov do 17 rokov. Dnes je táto reprezentácia plne zaradená medzi naše reprezentačné výbery a má svoj program, ktorý je v roku 2017 veľmi nabitý. Už v prvej polovici roka tento výber absolvoval dva medzinárodné prípravné turnaje a v apríli sa zúčastnil UEFA Development turnaja v Slovinsku. Od augusta do začiatku kvalifikácie majú chlapci plánované štyri sústredenia, pričom v rámci októbrového sústredenia absolvujú aj prípravný medzinárodný turnaj v Ostrave za účasti Francúzska, Maďarska a Česka. V kvalifikácii, vzhľadom na ťažký postupový kľúč, nemáme veľké oči, ale samotnú kvalifikáciu a záujem o jej organizáciu na Slovensku chápeme ako ďalší impulz pre rozvoj mládežníckeho futsalu a súčasne ako vhodnú marketingovú príležitosť. Navyše táto veková kategória chlapcov narodených v roku 2000 a neskôr má pred sebou aj ďalšie futsalové výzvy, keďže práve títo chlapci dostanú možnosť bojovať o prvé Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov, ktoré sa budú konať v roku 2019."

Čítať ďalej...

Martin Doša prestúpil do ERA-PACKu Chrudim!

Hovorilo sa, že Martin Dóša, 24-ročný slovenský reprezentant, do konca minulej sezóny obliehajúceho dres Sparty Praha, mieri do Interobalu Plzeň. Nie je to tak, v minulých dňoch sa dohodol s vedením ERA-PACK Chrudim a bude pokračovať vo svojej kariére na východe Čiech!

Martin, gratulujeme k zaujímavému prestupu, aké sú vaše pocity z toho, že prestupujete do majstrovského tímu?
"Ďakujem pekne, mám z toho obrovskú radosť. Vždy bolo mojím cieľom hrať za najlepší klub, či už v Čechách alebo na Slovensku. Chrudim už niekoľko rokov kraľuje českému futsalu a som rád, že klub prejavil o moje služby záujem. Mám z toho strašne dobrý pocit, pretože hlavným cieľom ERA-PACK je vyhrať každý zápas a tiež opäť vyhrať ligu, pohár a postúpiť čo najvyššie v Lige majstrov."

Hovorilo sa o vás, že mierite do Interobalu, nebolo to nakoniec prekážkou rokovania s Chrudimom?
"Áno, je pravda že má cesta najprv smerovala do Plzne, kde so mnou konali korektne a ako prvý. Páčil sa mi ich prístup, za čo im ďakujem. Potom však prišla ponuka z Chrudimi, zvážil som si pre a proti a nemohol som odmietnuť. Plzeň sa v tomto smere zachovala super a nerobila žiadne problémy."

Chrudim je zvyknutý vyhrávať. Čo chcete v jeho drese dosiahnuť vy?
"Každý, kto ma pozná, vie, že chcem vyhrať každý zápas a nenávidím prehry. A na tom sa nič nezmení ani pri mojom prestupe. Budem chcieť vyhrať všetky zápasy a pomôcť Chrudimu k zisku ďalšieho titulu. A tiež uspieť v pohári a pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie v UEFA Futsal Cup-e."

Na ako dlho sa upíšete chrudimskému celku?
"S vedením Chrudimi sme sa dohodli, že moje pôsobenie bude na 1 až 3 roky, uvidíme, ako sa medzi elitou presadím a ako sa uchytím v klube. Ja dúfam, že čo najdlhšie a že Chrudim bude naďalej kraľovať českému futsalu."

Zdroj: efutsal.cz

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála