NOVÉ

Majstrovstvá SR vo futsale žiakov ZŠ

V Dunajskej Strede sa v dňoch 26. - 27. apríla 2017 uskutoční finálové kolo Majstrovstiev SR vo futsale žiakov základných škôl. Ide o 3. ročník, ktorý organizuje Slovenská asociácia športu na školách spoločne so Slovenským futsalom. Kvalifikačného sita obvodných, okresných a krajských kôl sa zúčastnilo 672 škôl a 3257 žiakov z celého Slovenska. Finálovú miestenku si vybojovali:

III. ZŠ Sadová 620, Senica
Športové gymnázium, Trieda SNP 54, B.Bystrica
ZŠ Komenského 22, Svidník
ZŠ Medňanská 514/5, Ilava
ZŠ Okružná 17, Michalovce
ZŠ SNP 5, Šurany
ZŠ J.G.Tajovského, Tajovského 1, Senec
ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin

Čítať ďalej...

UEFA FUTSAL DEVELOPMENT TOURNAMENT: Maďarsko U-17 – Slovensko U-17 5:3 (4:2)

Maďarsko – Slovensko 5:3 (4:2)

góly: K. Zsombor 2, A. Szucs, M. Nemeth, M. Ripel (vlastný) – J. Koricina, A. Zaťura, M. Ripel.
Maďarsko: D. Dohany (R. Feher) – K. Milavesz, A. Szucs, E. Moga, K. Jakab – M. Nemeth, T. Szabo, D. Daroczi, K. Zsombor, A. Tama, M. Toth, tréner: Z. Feher, asistent: R. Sito, vedúci družstva: G. Korolovszky a M. Bacsi, fyzioterapeut: N. Szoradi.
Slovensko: J. Janošev (T. Boháč) S. Čebek, F. Vaktor , J. Koricina, A. Zaťura - R. Moravec, T. Lengyel „C“, M. Ripel, M. Kuruc, S. Bačo, M. Ševčík, tréneri: P. Michalovič a L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder, fyzioterapeut: R. Fabíny.
Rozhodcovia: 1. R. Behančin (Slovensko), 2. Y. Hodriienko (Ukrajina) – 3. D. Velič (Slovinsko).

Naši chlapci nastúpili na svoj posledný zápas na turnaji s jedným mimoriadnym cieľom. Chceli realizačnému tímu, fanúšikom a hlavne sebe dokázať, že výbuch proti Slovinsku bol jednoducho „deň blbec“. Náš súper bol veľkým favoritom. Na turnaji vynikali prepracovaným herným systémom a hlavne neskutočnými štandardkami. Práve tie boli hlavnou a najúčinnejšou zbraňou nášho súpera aj v našom vzájomnom zápase. Naši chlapci jednoznačne ovládli polovicu prvého dejstva, ale ich obrovské šance ostali nevyužité a čo znamená efektivita ukázali strelci v červených dresoch. Aj keď sme boli v medzihre nášmu súperovi viac ako vyrovnaným súperom, náš bezmocný brankár J. Janošec vyberal loptu častejšiu zo svojej siete ako jeho náprotivok. Maďari nám strelili 5 gólov po nacvičených signáloch a prítomní diváci jednoducho museli týmto kombináciám zatlieskať. Našťastie aj naše futsalové nádeje našli recept na prekonanie výborného súperovho brankára. Našu najkrajšiu akciu zakončil gólom medzi nohy J. Koricina, ktorý sám kolmú a rýchlu akciu založil, pekne si narazil s A. Zaťurom a znižoval na priebežných 2:1. Keď sa A. Zaťura prezentoval fantastickým gólom z voleja zdalo sa, že by sme mohli duel proti Maďarom otočiť, ale žiaľ vždy v čase nášho veľkého náporu súper chladnokrvne skóroval. Nešťastný vlastenec napravil tvrdou gólovou strelou z uhla aj M. Ripel, ale posledné slovo mali domáci. Aj napriek ďalšej prehre predviedli naši chlapci výborný výkon, ktorý ocenili aj naši súperi na ihrisku, aj v hľadisku. Celá naša výprava nabrala neoceniteľné skúsenosti, ale ak nebudeme naďalej intenzívne pracovať, tak nám všetci doslova utečú míľovými krokmi, a to by bola nesmierna škoda...
Pavol Michalovič (tréner Slovenska U-17): „Chcel by som pochváliť našich chlapcov za to, ako sa pobili so silným súperom o dobrý výsledok. Hráči nám ukázali, že vedia dať do hry srdiečko. Som presvedčený, že z našej strany to bol slušný výkon, za ktorý sme sa nemuseli hanbiť. Škoda, že sa nám nepodarilo premeniť niekoľko vyložených gólových príležitostí, výsledok mohol vyzerať úplne ináč. Maďarom vyšli viaceré nacvičené signály, na ktoré sme nedokázali zareagovať“. V stretnutí som videl veľa pozitívnych vecí a som rád, že sme si dokázali vypracovať až toľko gólových šancí.“
Andrej Zaťura (Slovensko U-17): „Dnes sa mi hralo veľmi dobre. Myslím si, že sme boli lepší ako Maďari. V tomto zápase ma ničím v hre neprekvapili, ale čo sa týka štandardiek, takto sa môžeme od nich len učiť. Som rád, že som strelil gól. Tiež sa mi dobre spolupracovalo s chalanmi v štvrtke, len občas sme dlho držali loptu na halovkách a pomaly sme sa presúvali.“
Samuel Čebek (Slovensko U-17): „Tak mne sa hralo dnes celkom dobre. Urobili sme ale veľa chýb pri bránení ich nacvičených štandardiek, pri rohoch a autoch. Aj my sme mali veľa šancí, ale nedokázali sme ich toľko premeniť, ináč sme mohli v pohode aj vyhrať. Musíme spolu viac trénovať, aby sme sa súperom vyrovnali vo všetkých činnostiach.“

Po zdrvujúcej prehre so Slovinskom nasledoval pre všetkých aktérov voľný deň. Tento čas využila každá výprava po svojom. Tá zo Slovenska relaxovala veľmi aktívne a chlapci mali pripravení bohatý program. Dopoľudnia sme vetrali hlavy v prírode a mali sme možnosť vidieť niekoľko nádherných miest na relatívne malom priestore. Krásna príroda bola podporovaná čistými dedinkami s upraveným okolím s niekoľkými pamiatkami, či atrakciami. Po prehliadke okolia kúpeľného areálu Terme Olimia, kde sme ubytovaní v luxusnom hoteli Breza sme navštívili neďalekú obec Olimje, kde sa okrem iného nachádza aj čokoládovňa. Tu si chlapci pochutili na miestnych výrobkoch a zakúpili darčeky pre svojich blízkych na Slovensku. Mali sme možnosť vidieť niekoľko pamiatok  a hlavne neskutočne upravené budovy, záhrady a široké okolie. Našu ľahkú prechádzku sme zakončili na Jelenovom grebeni, čo je miesto, kde miestni farmári chovajú vo veľkých výbehoch vysokú zver ako srnky, jelene či muflóny. Toto pokojné miesto navyše obkolesuje rozsiahly vinič. Po návrate malo vedenie výpravy pracovný obed plný zaujímavých informácií o fungovaní mládeže v zúčastnených krajinách. Do reči nám moc nebolo, ale na bodík s Ukrajinou sme si mohli spomenúť s úsmevom. Nasledoval exhibičný zápas nášho realizačného tímu proti kolegom zo Slovinska a Ukrajiny. Ani v tomto duely sme neboli úspešní, a to ani napriek výraznej podpore z hľadiska v podobe dobrovoľnej účasti našich hráčov. Ako bonus tohto príjemného, ale nakoniec nesmierne únavného dňa bol výlet do Mariboru (vzdialený od nášho hotela 54 km), kde sme mali možnosť vidieť 1. finále národnej súťaže medzi domácim Proen Maribor a hosťujúcou FC Litiou. Zápas v riadnom hracom čase skončil nerozhodným výsledkom 2:2, keď hostia viedli už 2:0. Penaltová lotéria priniesla niekoľko zvratov, ale šťastena stála napokon pri domácich futsalistoch, ktorí sa tak ujali vedenia 1:0 v sérii. Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že sa v zápase nepredlžovalo a hneď sa kopali pokutové kopy. V sobotu na obed náš čaká posledný zápas na turnaji a chlapci sú pripravení dobrým výkonom odčiniť poslednú vysokú prehru.

A ako vidia naše šance niektorí členovia našej výpravy?
Tibor Lengyel: „ Po našom prvom vzájomnom zápase, v ktorom sme im podľahli 1:3 očakávam ďalší zaujímavý zápas. V tom prvom sme zahrali veľmi dobre a to aj napriek tomu, že sme ešte nemali nacvičené mnohé herné  varianty. Náš súper je tu asi najsilnejší a musíme si dávať veľký pozor. K nášmu pobytu ešte toľko, že je to tu celé veľmi pekné, ľudia sa ku nám správajú veľmi slušne a aj naše vedenie nám vytvára super podmienky, nad naše očakávania“.
Juraj Janošec: „Maďarov som mal možnosť vidieť hrať okrem tohto turnaja aj nedávno proti nám vo Vsetíne. V Čechách sme s nimi uhrali celkom dobrý výsledok. Uvidíme, čo sa od vtedy zmenilo. Niečo nové sme už aj my odvtedy natrénovali, hádam sme zlepšili zónovú obranu. Náš súper má omnoho vyspelejšiu reprezentáciu, majú ďaleko viac natrénované. Aj tu už odohrali dva výborné zápasy a ešte nenašli premožiteľa. Bude to nesmierne ťažké, ale chceme uhrať dobrý výsledok“.
Lukáš Višváder: „V prvom rade chcem povedať k nášmu súperovi, že je vidieť ako majú prepracovaný herný systém. Majú všetko nacvičené a nenechávajú nič na náhodu. Veci z tréningov krásne prenášajú na palubovku a často im to aj vychádza. Aj preto sú veľmi sebavedomí, čo vidím aj mimo palubovky ako je napríklad tu na hotely. My sa ich ale nebojíme, ideme do zápas zabojovať o víťazstvo! Chalani sú pripravení, dnes si v prírode trošku vyvetrali hlavu a mali sme bohatý program počas voľného dňa. Verím, že náš posledný zápas zvládnu a urobia nám radosť.“

Čítať ďalej...

Úradná správa Slovenský futsal 38-2016/2017 zo dňa 21. 4. 2017

1. Exekutíva v oblasti športovo-technických konaní:
- zaevidovala podnet družstva FC Spartak Trnava - futsal a v termíne do 25. 4. 2017 žiada družstvo Grizzly Košice o vyjadrenie k udalostiam pred stretnutím 6. kola Prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/2018: Grizzly Košice - FC Spartak Trnava - futsal.

2. Exekutíva v oblasti riadenia rozhodcov a delegátov:
- delegovanie na 2. semifinálové stretnutia Play-off 1. SLF:
piatok 28. 4. 2017 o 19.30 h: Futsal Team Levice - Slov-matic FOFO Bratislava (Behančin, Botka, Hrmo),
piatok 28. 4. 2017 o 19.30 h: ŠK Makroteam Žilina - Across Pinerola Bratislava (Ježík, Šlapka, Badura),

- delegovanie na 8. kolo Prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/2018:
štvrtok 27. 4. 2017 o 19.30 h: FC Spartak Trnava - futsal - MFsK Nitra (Bohun, Havrila, Jablonický),
piatok 28.  4. 2017 o 20.00 h: MIBA Banská Bystrica - KPP Barabéri Bratislava (Kopec, Šeršen, Budáč M.),
sobota 29. 4. 2017 o 20.00 h: Grizzly Košice – Futsal Klub Lučenec (Belavý, Wojčík, Slimák)
- zmena delegovania na 1. Semifinálové stretnutie Play-off: Slov-matic FOFO Bratislava - Futsal Team Levice (Matula za Budáč P. ml), Across Pinerola Bratislava – ŠK Makroteam Žilina (Botka za Ježíka)
- zmena delegovania na 7. kolo Prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/2018: Futsal Klub Lučenec - FC Spartak Trnava Futsal (Ježík, Šlapka, Kuspan)
- riešila sťažnosť družstva FC Spartak Trnava - futsal na výkon R v stretnutí 6. kola Prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/2018: Grizzly Košice - FC Spartak Trnava - futsal a vyhodnotila ju ako neopodstatnenú.

Čítať ďalej...

Semifinále 1. SLF: Slov-Matic víťazne, Pinerola vyhrala po penaltách

Slov-Matic FOFO Bratislava - Futsal Team Levice 10:2 (6:1), na zápasy 1:0

góly: Bahna 2, Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Ujhelyi, Serbin, Karpiak - Zorád, Tóth
ŽK: Zorád (Levice)
100 divákov

Zostriha a záznam:

http://tveso.sk/zaznam-futsal-play-off-1-semifinale-slovmatic-fofo-bratislava-futsal-team-levice-21-4-2017/

Vladimír Ambrozek (Slov-Matic FOFO Bratislava): "Na úvodné semifinále sme nastúpili s odhodlaním vykročiť do série to správnou nohou, čo sme na radosť trénera pri prenose TV ESO splnili do bodky. Leviciam patrí poklona, že neprišli brániť a hrať deštruktívny futsal, ale zahrať si útočne, fair play a otvorenú partiu s favoritom. Odmenou im boli dva pekné góly Tótha a Zoráda. Už teraz sa tešíme na skvelú atmosféru a nádherné futsalové prostredie, ktoré nás o týždeň privíta u súpera. O desať gólov sa postaralo dnes deväť strelcov, chalani ťahali celých štyridsať minút za jeden kus povrazu, podali zodpovedný a kolektívny výkon. Do listiny strelcov sa zapísal aj brankár Marek Karpiak."
FT Levice: "Úvodné semifinálové stretnutie malo jasného favorita. Naši chlapci však neprišli do Bratislavy brániť. Snažili sme sa hrať to, čo sme chceli. Vedeli sme čo od súpera môžme očakávať. Nezachytili sme úvod stretnutia, kde sa domáci ujali rýchlo vedenia a proti tak vyspelému súperovi sa ťažko doťahuje. V stretnutí sme si vypracovali niekoľko šancí, avšak nedokázali sme ich využiť. Už teraz sa tešíme na domáce stretnutie, kde sa budeme snažiť súperovi viac znepríjemniť cestu za víťazstvom."

Across Pinerola Bratislava - ŠK Makroteam Žilina 3:3 (1:1),  po penaltách 3:1, na zápasy 1:0

góly: Mikulišin, Paštrnák, Belaník - Hudek 2, Moura Da Silva
ŽK:Halás – Baláž, Červený
150 divákov
Zostriha a zázanam:

http://tveso.sk/zaznam-futsal-play-off-1-semifinale-sk-across-pinerola-bratislava-sk-makroteam-zilina-21-4-2017/

Jozef Hanzel (Across Pinerola Bratislava): "Prvé semifinále proti Makroteamu Žilina sme na domácej palubovke napokon zvládli. Diváci videli napínavý zápas dvoch popredných mužstiev Slovenska, nerozhodlo sa v riadnom hracom čase, ani v predĺžení, až napokon sa po penaltách sme sa tešili my.
Ani za vrcholne nepriaznivého stavu sme neprestali veriť vo vlastné sily, čoho výsledkom, vzhľadom k priebehu zápasu a našemu trvalému, aj keď dlho neplodnému tlaku, je víťazstvo, ktoré nás povzbudilo aj do odvety."
ŠK Makroteam Žilina: "V prvom semifinále nám chýbala štvorica hráčov, napriek tomu sme odohrali fantastický zápas. Diváci v hale alebo pri obrazovkách boli svedkami peknej reklamy na futsal a my sme spokojní, že sme k tomu výraznou mierou prispeli. Zápas mal všetko, čo semifinále play-eoff má mať. Prvý polčas sme boli futsalovejší my, v druhom zase domáci. Štyridsaťsekúnd pred koncom sme boli na prahu prekvapenia, dvojgólový náskok sme stratili dve sekundy pred koncom po zbytočnej defenzívnej hrúbke. V predĺžení chýbali sily na nejaké vážnejšie ohrozovanie domácej brány, navyše niektorí chalani dohrávali so sebazaprením. V penaltovom rozstrele sme už toľko šťastia ako v priebehu zápasu nemali a tak prehrávame 0:1. Chalanom patrí poďakovanie za vynikajúci výkon, za obetavosť na palubovke. Musíme teraz trochu zregenerovať, zanalyzovať chyby z tohto zápasu, a v piatok zabojovať o vyrovnanie semifinálovej série."

 

Čítať ďalej...

UEFA FUTSAL DEVELOPMENT TOURNAMENT: Druhý zápas nám vôbec nevyšiel...

Slovinsko – Slovensko 9:2 (4:1)

góly: R. Sužnik 5, A. Štaman 2, B. Gorinšek 1, A. Ruis 1 - J. Koricina 1, A. Zaťura 1
ŽK: A. Zaťura (Slovensko).
Slovinsko: M. Dobaja (M. Vidmar) – J. Bukovec, M. Goznik, A. Mikulič, R. Sužnik – M. Rotas, A. Štaman, M. Vesel, B. Gorinšek, T. Debeljak, A. Ruis „C“, tréner: A. Dobovičnik, asistent: T. Novak, vedúci družstva: J. Sovdat a D. Kramberger, fyzioterapeut: S. Zupanič
Slovensko: T. Boháč (J. Janošec) – M. Ševčík, F. Vaktor , J. Koricina, A. Zaťura - R. Moravec, T. Lengyel „C“, M. Ripel, M. Kuruc, S. Bačo, S. Čebek, tréneri: P. Michalovič a L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder, fyzioterapeut: R. Fabíny.

Na svoj druhý zápas nastúpili chlapci s veľkým odhodlaním, všetko však ostalo v šatni... Mali sme možnosť vidieť hrať Slovincov vo vyrovnanom zápase proti Maďarsku. Na tréningu si hráči zopakovali štandardné situácie a poškuľovali sme po ďalšom bodíku. Na ihrisku sme však od úvodu pôsobili veľmi nervózne a premotivovane. Neposlúchala nás lopta, ani nohy a súper všetko chladnokrvne trestal. O tomto zápase by sa dalo povedať, že sme okrem súpera bojovali sami so sebou. Vybuchli nám takmer všetci hráči a pôsobili sme na ihrisku, ako by sme sa videli prvýkrát v živote. Hrúbky aké sme predviedli v rozohrávke, by sa na takejto úrovni nemali objavovať a s narastajúcim skóre sme sa len ťažko stotožňovali. A to hlavne preto, že súper sa na góly absolútne nenadrel, drvivú väčšinu sme im doslova darovali. V našom drese sa strelecky presadil v prvom polčase opäť náš najlepší hráč J. Koricina a v druhom mierne korigoval z 10 m kopu A. Zaťura. Je ťažké po takejto zdrvujúcej prehre hľadať pozitíva, ale naši chlapci majú ďalšiu skúsenosť a na posledný zápas proti Maďarsku budú musieť byť plne koncentrovaní, aby sa táto zahanbujúca situácia neopakovala. Verme že sa poučili a svojim výkonom nás potešia podobne ako proti Ukrajine.

Pavol Michalovič (tréner U-17): „Ťažko sa mi hodnotí zápas po takomto výsledku. Od začiatku sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany, ktorej realizácia sa nám celkom darila, keďže súper sa nedostával do vypracovaných šancí. Avšak prišli individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali 4 góly. V druhom polčase sme sa snažili o zvrat v zápase, prešli sme na osobnú obranu s aktívnym napadaním. Naša snaha stroskotala na výborne takticky a technicky pripravených Slovincoch. Ak by som mal hľadať pozitívum, tak musím povedať, že to bola pre našich hráčom vysoká škola futsalu. Verím, že si odnesú z tohto veľa skúsenosti, ktoré im pomôžu v ďalších zápasoch. Aj zlá skúsenosť je skúsenosť“.
Rastislav Moravec (hráč U-17): „Tak bolo vidieť, že máme čo doháňať, Slovinci sú niekoľko rokov pred nami. Musíme byť trpezliví a snažiť sa ďalej. Za väčšinu gólov, ktoré sme inkasovali si môže vlastne sami. V obrane sme hrali chaoticky. Mne osobne sa ale hralo lepšie ako v prvom zápas. Keď som aj dokázal zachytiť loptu, buď som ju hneď stratil, alebo som nemal komu prihrať.  Bolo to jednoducho zlé. . .
Tibor Boháč (hráč U-17): „Podľa mňa prvý polčas ešte nebol taký zlý oproti druhému polčasu. Zo začiatku sme sa ešte snažili, boli sme koncentrovaní a mali sme aj veľa šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Veril som, že v druhom polčase to bude lepšie, ale bolo to ešte horšie. Chlapci sa nevracali a Slovinci nám dali osem z deviatich gólov po individuálnych chybách. Ja som sa snažil chytiť všetko, ale bolo toho veľa a tiež som robil chybičky. Musíme sa poučiť a ísť ďalej."


Dušan Štaffen, vedúci výpravy: "Včera sme získali pre nás veľmi cenný bod a už sa všetci sústredia na náš druhý zápas, v ktorom sa dnes predstavíme proti domácemu výberu Slovinska. Turnaj sa už poriadne rozbehol a mali sme možnosť vidieť aj našich súperov. Vo večernom zápase nastúpili domáci hráči proti Maďarsku a bol to zápas dvoch diametrálne odlišných polčasov. Kým v tom prvom držali opraty stretnutia naši južní susedia, v tom druhom výrazne poľavili a prehajdákali trojgólové vedenie. 8 sekúnd pre koncom Slovinci totiž vyrovnali a nasledovali pokutové kopy. V nich zaváhal len domáci strelec, ktorého vychytal famózny maďarský brankár. Ale Slovinci môžu byť s bodom spokojní... A to ešte nepremenili v závere druhého dejstva trestný kop zo vzdialenosti 10 m. Tento zápas v porovnaní s našim nebol taký taktický. Necháme sa teda prekvapiť, ako naši mladíci zahrajú vo svojom druhom zápase. V dnešnom prvom zápase nastúpia proti sebe Maďarsko a Ukrajina."  
A ako vidia naše šance niektorí členovia našej výpravy?
Sebastian Bačo, hráč U-17: „Keďže som sa dozvedel, že Slovinci pracujú aj s omnoho mladšími hráčmi, ako je naša veková kategória, očakávam ešte ťažší zápas ako včera! Mali by byť špičkovo pripravení a veľmi dobre technicky vybavení, bude to náročné. Veľmi sa teším na zápas a verím, že prídu aj nejakí diváci, keďže hrajú domáci hráči. Včera sa mi hralo celkom dobre, hlavne v druhom polčase. Na začiatku to bolo také rozhárané, nová hala, nové prostredie, ale z tohto hľadiska by to už malo byť dnes lepšie“.
Jozef Koricina, hráč U-17: „Včerajší bod ma celkom teší, pred zápasom by sme ho určite brali. Od Ukrajiny sme všetci očakávali ďaleko viac, ale dokázali sme s nimi hrať otvorenú partiu. Oni mali určite viac šancí, ale my sme dokázali tie svoje využiť. V závere nás tréneri nabádali k častejšej streľbe, tak som to v závere skúsil a padlo to tam. Aj Slovinsko je pre nás veľkou neznámou. Včera sa im takmer podaril dokonalý obrat proti Maďarom a domáce prostredie im bude veliť vyhrať aj proti nám. Čo sa týka Slovinska, je to tu všetko super. Hotel aj hala sú na špičkovej úrovni a môžeme sa plne koncentrovať na naše zápasy. Snáď aj dnes uchmatneme súperovi nejaký ten bodík."

Reportáž z prvého zápasu: ODKAZ

Čítať ďalej...

Prihlásiť sa alebo Zaregistrovať sa

Máte facebook konto?

Prihláste sa rýchlo a ľahko pomocou Vášho konta na Facebooku bez nutnosti vyplňovať registráciu

fb iconPrihlásiť sa cez facebook

Prihlásiť saZaregistrovať sa

Registrácia užívateľa
alebo Zrušiť