Futsalslovakia.sk

17. kolo 1. Slovenskej ligy vo futsale: zaujímavé variácie na umiestnenie

LIVE Wild Boys ´02 Bratislava – Pinerola Futsal 1994 Bratislava

17. kolo 1. Slovenskej ligy vo futsale

piatok 23. 2. 2018 o 1930 h: Wild Boys ´02 Bratislava – Pinerola Futsal 1994 Bratislava (rozhodcovia Bohun, Belavý, delegát Badura),
piatok 23. 2. 2018 o 19.30 h: MFK Ivekol Nové Zámky – FC Bíli Andeli Futsal (Ježík, Šeršen, Slimák),
piatok 23. 2. 2018 o 19.30 h: Futsal Team Levice – Mimel Lučenec (Behančin, Šlapka, Jablonický),
piatok 23. 2. 2018 o 20.00 h: MIBA Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava Futsal (Havrila, Kopec, Kubinec),
sobota 24. 2. 2018 o 20.00 h: FK Dragons Podolie – ŠK Makrotem Žilina (Chudý, Botka, Hrmo).

16. kolo 1. SLF

FK Dragons Podolie – MFK Ivekol Nové Zámky 4:12 (3:5)

góly: Pyšný, Jurčo, Minárik, Šimor –  Dudáš 4, Gál 3, Bombicz 2, Vašek, Máté, Gašparovič (br.)
ŽK: Zaťovič (Dragons)
Rastislav Bobocký, Dragons Podolie: "Odohrali sme ďalší zápas, ktorý sme vôbec nezvládli hoci sa nám podarilo vyhrávať v prvej štvrtine zápasu. Nové Zámky boli však nad naše sily a ich power-play rozhodla o celom zápase. Dnes sme podali veľmi nekoncentrovaný výkon plný individuálnych chýb, tiež chýbalo nasadenie a bojovnosť. Naša herná kríza trvá už 9 zápasov a nemôžeme sa z nej dostať. Touto prehrou sme si už stanovili svoj definitívny ortiel. Teraz musíme už len so cťou dohrať základnú  časť."
MFK IVEKOL Nové Zámky: "Dobrá hra, výhra."

Mimel Lučenec – ŠK Slovan Bratislava Futsal 4:2 (3:1)

góly: Alex Viana Da Silveira Junior 2, Matheus Ferreira Ribeiro, Fehérvári – Kyjovský 2
ŽK: Bartošek (Slovan)
1000 divákov
Jozef Kamenský, MIMEL Lučenec:
"Lučenecká Arena bola v piatok (16. 2.) dejiskom očakávaného zápasu. Domáci Mimel Lučenec privítal v tejto sezóne neporazeného viacnásobného futsalového majstra ŠK Slovan Bratislava. Po úvodnom oťukávaní sa k strele podujal domáci kapitán Fehérvári, ale brankár Brndiar sa nedal zaskočiť. Vzápätí boli v šanci aj domáci Ferreira so Steinwandterom, ale skóre sa nezmenilo. Lučenec potom vytvoril na súpera tlak, ktorým začal písať prvú rozprávkovú kapitolu domácich. Jej autorom bol Viana, ktorý otvoril skóre zápasu (1:0). Krátko na to sa k slovu dostal ten istý hráč, aby zopakoval svoju technickú vyspelosť a zvýšil stav na 2:0. Za hostí pohrozili Rick aj Kozár, ale domáci gólman Oberman vyťahoval jeden zákrok za druhým. Eufória tisícky divákov sa vystupňovala šesť minút pred prestávkou, keď Fehérvári našiel pred bránou Ferreiru a ten nekompromisne zvýšil na 3:0. Slovanisti sa nevzdávali a svoje ofenzívne snahy korunovali znížením stavu na 1:3. Autorom gólu bol Kyjovský.
Po prestávke bola hra opatrnejšia. Obe mužstvá vyčkávali na chybu súpera. Hostia tlačili domácich pred ich bránu, ale prekonať pozornú defenzívu na čele s Obermanom bolo nemožné. V obrovskej šanci sa ocitol Kyjovský. Z metrovej vzdialenosti však netrafil do odkrytej brány. Naopak, rozprávka Mimelu Lučenec pokračovala. Šesť minút pred záverečným hvizdom sa presadil skúsený Fehérvári a zvýšil na 4:1. Slovanisti sa po tomto góle rozhodli hrať power-play. Lučenec dlho odolával, no koncentrovaný výkon Bratislavčanov vyústil do gólu v domácej sieti (4:2). Autorom bol opäť Kyjovský. Hostia naďalej pokračovali v power-play, ale Novohradčania už víťazstvo z rúk nepustili. Spokojní diváci ich za výhru a predvedený výkon odmenili obrovským potleskom. Extraligový nováčik Mimel Lučenec tak zrežíroval senzáciu tejto sezóny, keď zdolal dovtedy neporazené mužstvo a výhrou pred domácimi fanúšikmi mu odplatil jesennú prehru.

Marián Berky, MIMEL Lučenec: "Dnešný zápas hráči plnili zodpovedne taktické pokyny a preto sme zvíťazili. Prvý polčas bol z našej strany vysoko taktický a hráči boli zodpovední v plnení svojich úloh. Dali sme krásne 3 góly, čo je dôsledok, že dodržiavali všetky pokyny čo sme si v kabíne povedali. Boli tam aj chybičky, ale súper ich nevyužil. Škoda inkasovaného gólu v závere polčasu. Druhý polčas sme nehrali tak aktívne, ale to pramenilo z agresívnej hry súpera. Veľmi nám nešlo podržať loptu a zbytočne sme sa zbavovali zodpovednosti. Súper ukázal, že nie nadarmo je niekoľko násobny majster.  Prevzal iniciatívu v hre  a bol dominantný. Viac sme sa zamerali na defenzívu miesto toho, aby sme sa sústredili na držanie lopty. Toto nám nešlo. Power-play sme ubránili, aj keď tam bolo niekoľko chýb, super využil len jedno zaváhanie a strelil gól na 4:2.   Hráčov chcem pochváliť, lebo dnes pristúpili k zápasu  veľmi zodpovedne a Slovan Bratislava prvýkrát prehral v lige. Nás to teší že práve u nás, ale musíme sa pozerať ďalej a hlavne byť pri zemi, ísť krok za krokom a v tréningu makať ešte viac. Gratuľujem súperovi ku fantastickemu divadlu pre divákov. Na záver by som chcel poďakovať našim fanúšikom za fantastickú podporu."
Martin Rejžek, tréner ŠK Slovana Bratislava Futsal: "Dnešný zápas nebol z našej strany vôbec dobrý, hoci sme mali počas celého zápasu optickú prevahu, nedokázali sme ju využiť. Naopak, Lučenec nás z protiútokov trestal. Naše miestami naivné bránenie a podceňovanie niektorých situácií je na zamyslenie. Súperovi gratulujem k víťazstvu, hlavne za ich ochotu spraviť preňho viac si ho dnes zaslúžili. Niekedy prehra pomôže a verím, že to bude aj náš prípad a poučíme sa z tohto zápasu."

Wild Boys ´02 Bratislava – MIBA Banská Bystrica 11:0 (6:0)

góly: Javnický 4, Lenčéš 2, Henry Shoji Fuzimoto Hatakeyama, Matejov, Matyi, Procháczka, Šporánek
ŽK: Matyi, Rafanides
160 divákov
Branislav Škorec, tréner Wild Boys ´02 Bratslava:
"Po troch zápasoch, v ktorých sme nebodovali naplno sme chceli dnes vyhrať a potvrdiť tak po základnej časti "bedňu". Hráčom treba poďakovať za prístup, od prvej minúty sme boli aktívnejším mužstvom, upokojili nás rýchle góly a ak aj MIBA pohrozila tak všetko chytil brankár Kušnír. Výhra 11:0 veľmi teší, ale musíme byť na zemi, pracovať ešte viacej a kvalitnejšie, pred nami je čoskoro play-off. Máme odohrať ešte dva zápasy s favoritmi ligy, najskôr Pinerola a neskôr Slovan. Určite si budeme musieť skúšať varianty, ktoré môžu prísť v zápasoch play-off, určite príde k zmenám v taktike, či hernom štýle."
Martin Majling (tréner Banskej Bystrice): "V zápase v Bratislave sme po troch dobrých zápasoch tentokrát výsledkovo i herne vybuchli. Futsalovo výbornému súperovi sme nedokázali vôbec vzdorovať. Práve naopak, po nevýraznom výkone plnom taktických chýb, najmä v defenzíve, sme odchádzali aj po tretíkrát v tejto sezóne z Bratislavy bez bodu."

Pinerola Futsal 1994 Bratislava – ŠK Makrotem Žilina 2:1 (1:1)

góly:Valdemir Da Silva, Victor Seiji Martins De Souza – Hudek
ŽK: Marconi De Lima Batista, Pedro Victor Macedo Da Silva
220 divákov

Ladislav Mikita, Pinerola Futsal 1994 Bratislava: "Dnes sme si zápas od začiatku skomplikovali od našim prístupom v zakončení. Už od začiatku sme zahadzovali tutovku za tutovkou. Z hosťujúceho brankára sme spravili hrdinu. Ale sú aj takéto zápasy, kedy vám to proste nepadá. Žilina podala obetavý výkon v defenzíve, a preto zápas skončil len o gól. V tabuľke poskočili na 4. miesto, ktoré by sme chceli potvrdiť v najbližšom zápase proti Wild Boys 02 Bratislava a mať miernu výhodu domáceho prostredia v play-off. Je to nová súťaž, a všetko tomu podriaďujeme aj na tréningoch. S výkonom som spokojný, i keď ešte musíme na niektorých veciach popracovať."
ŠK Makroteam Žilina: "Opäť výborný prvoligový futsal, k čomu prispeli všetci aktéri - hráči oboch tímov a konečne aj obaja rozhodcovia, ktorí svojou kvalitou prispeli k peknému zážitku pre divákov. Domáci mali od začiatku viac z hry, my sme sa zamerali na pozornú defenzívu. Pomohli nám dobre postavené žrde, ale aj vynikajúci výkon brankára Filipa Kováča. Nakoniec však tlak domácich slávil úspech a v 9.min. sa im podarilo otvoriť skóre. My sme nevyužili dva samostatné nájazdy na brankára domácich, no v závere sme premenili priamy kop a do šatní sa išlo s vyrovnaným skóre. Druhý polčas mal podobný scenár, Pinerola bola aktívnejšia, my sme hrozili najmä z brejkových situácií. Futsalová spravodlivosť nakoniec pristála na strane domácich, ktorí sa šesť minút pred koncom opäť ujali vedenia. Naša snaha o vyrovnanie bola podporená v závere hrou bez brankára, no vyloženú šancu v poslednej sekunde sme na vyrovnanie nevyužili. Domácim gratulujeme k trom bodom, zrejme o ten jeden gólik boli lepší. O celej sezóne sa však bude rozhodovať vo vzájomnom štvrťfinále play off..."

Predohrané:
FC Bíli Andeli futsal – Futsal Team Levice 7:3 (2:0)

góly: Juhás 3, A. Adámek, Mikulišin, Németh, Ťažký –  Gajdács, Rakica, Krivočenko
ŽK: Alchus, Juhás – Bielik, Obický, Konvický
419 divákov
Martin Cintula, tréner Trnavy: „Pre nás to boli povinné tri body, Levice sú na poslednom mieste tabuľky, chceli sme potvrdiť miestenku v play–off. Aj keď to nie je bodovo isté, naši prenasledovatelia majú pred sebou ťažké zápasy a pomerne veľké straty. V nasledujúcich zápasoch budem dávať viac času na palubovke aj ďalším hráčom, dnes sme už použili všetkých štrnásť členov súpisky. Ukazuje sa progres z posledných dvoch - troch mesiacov trénovania.“
Boris Juhás, autor troch gólov: „Čakali sme proti Leviciam ťažký zápas, chceli sme od úvodu pressovať, vedeli sme s čím na nás prídu oni. Na penaltu som nebol určený, ale tréner ma poveril. Bol som trošku v strese, ale hetrik ma teší, aj keď ma asi bude niečo stáť.“
Futsal Team Levice: "Nedokázali sme nadviazať na dobrý výkon z minulého týždňa. Zápas sme zaslúžene prehrali. Súper nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach. Boli agresívnejší, pohyblivejši a mali väčšiu túžbu po víťazstve. Na aktívnu a vysunutú obranu Trnavčanov sme nenašli recept počas celého zápasu, čo je znepokojujúce. V obrane sme už klasicky pohoreli a nedokázali sme sa vyvarovať veľkému počtu chýb. Až na zopár výnimiek na čele s novicom Gajdácsom, zahrala väčšina hráčov pod svoj priemer a takto sa o záchranu hrá ťažko. Musíme sa cez toto obdobie dostať a hlavne sa nastaviť na víťaznú vlnu."

15. kolo 1. Slovenskej ligy vo futsale

15. kolo 1. Slovenskej ligy vo futsale:

MFK Ivekol Nové Zámky – Pinerola Futsal 1994 Bratislava 3:6 (0:2)

góly:  Dudáš 2, Bombicz – Wesley Estevao Dos Santos 3, Marušinec 2, Valdemir Da Silva
ŽK: Bombicz, Gál, Gašparík, Kosztolányi, Oršolík
55 divákov
Ladislav Mikita, Pinerola Futsal 1994 Bratislava: "Od začiatku zápasu sme mali hru pod kontrolou. Nové Zámky sú veľmi nepríjemné hlavne svojím dôrazom a v poslednej dobe aj hrou bez brankára. My sme sa na to pripravili dobre a zaslúžene sme vyhrali."
Mgr. Koloman Forró, MFK Ivekol Nové Zámky: "Súperovi k výhre gratulujeme."

Futsal Team Levice – FK Dragons Podolie 3:1 (0:0)

góly: Švec 3 – Tuka
ŽK: Zaťovič, Trebatický (obaja Draqgons)
Futsal Team Levice: "Na veľmi dôležitý zápas proti tabuľkovému susedovi sme nastupovali s odhodlaním bodovať naplno a odpútať sa od dna tabuľky. Na súpera sme sa poctivo pripravovali. V prvej časti hry bola hra na oboch stranách opatrná. Obom mužstvám išlo o veľa. My sme sa však sústredili na svoju hru a hrali trpezlivo. V prvom polčase sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, avšak nedokázali sme ich premeniť. Rovnako súper niekoľkokrát pohrozil, ,ale nedokázal prekonať dobre chytajúceho Bielika v našej bráne, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 0:0.
Po zmene strán sme do stretnutia nastúpili s odhodlaním streliť úvodný gól. Zodpovednosť na seba zobral kanonier Švec, ktorý hneď v úvode druhej časti hry strelil úvodný gól stretnutia. Tento moment dodal naším chlapcom sebavedomie a potrebný kľud a začali sme častejšie ohrozovať bránu hostí. Výsledkom nášho snaženia bolo strelenie druhého gólu, keď Švec strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil náš náskok už na 2:0. Tento moment donútil súpera k hre bez brankára. Súper nás pri tejto fáze hry zatlačil pred vlastnú bránu, avšak nedokázal z toho nič vyťažiť. V polovici druhého polčasu zavŕšil svoj gólový účet Švec a zvýšil stav na 3:0. Od tohto momentu sme kontrolovali hru a súpera sme prakticky nepustili k vážnejšej strele. V závere stretnutia sa hostia predsa len dočkali a upravili stav na 3:1, keď využili menšiu nekoncentrovanosť v našej obrane.  Záver stretnutia sme kontrolovali a doviedli ho do víťazného konca."
Rastislav Bobocký, Dragons Podolie: "V zápase s Levicami sme chceli bodovať. Žiaľ, opäť sme sa nevedeli presadiť v koncovke. Prvé dejstvo bolo z oboch strán opatrné a každý čakal na chybu súpera. Dostali sme sa aj do sľubných gólových šancí, ale v koncovke sme zlyhali. Ani z bránkovej čiary nedokážeme streliť gól. V druhom polčase sme pomerne rýchlo inkasovali dva góly. Verili sme, že sa dá s výsledkom ešte niečo urobiť, ale veľká chyba v strede ihriska nás stála tretí gól. Po strelení kontaktného gólu sme začali hrať bez brankára, v ktorej sme si vypracovali jednu obrovskú príležitosť, ktorú sme nepremenili. Súper v závere už kontroloval hru a my sme sa tak po prehre ocitli na dne tabuľky."

MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec 4:5 (0:2)

góly: Vajda 2, Mráz, Čief – Alex Viana Da Silveira Junior 2, Gustavo Henrique Steinwandter, Ricardo Camara Sobral Filho,  Brunovský
ŽK: Ríša, Rafanides, Čief (všetci MIBA)
300 divákov
Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: "V domácom zápase proti Lučencu nám chýbali štyria dôležití hráči. Napriek tomu sme sa celý zápas, najmä bojovnosťou, snažili vyrovnať futsalovo a technicky individuálne vyspelejšiemu súperovi so štyrmi Brazílčanmi v zostave. V prvom polčase sa nám nepodarilo prekonať hosťujúceho brankára Obermana, kým Lučenčania skórovali dvakrát. Druhý polčas sme začali opäť nešťastne, keď nás súper potrestal hneď v prvej minúte tretím gólom. Od tohto momentu sme sa začali viac presadzovať a až do poslednej sekundy sme bojovali o remízu, no všetky body si tentokrát odniesol súper. Napriek prehre sa futsal divákom musel páčiť a aj touto cestou im ďakujem za celé mužstvo za vynikajúcu atmosféru počas celého zápasu."
Marián Berky, tréner MIMEL Lučenec: "Zápas v Banskej Bystrici sme skoro nezvládli v hlavách , pretože sme si mysleli po vstrelených  3 góloch , že to pôjde úplne hladko. Prepínanie z ofenzívy do defenzívy nefungovalo. Hráči  si neplnili defenzívne úlohy a uľahčovali si to podľa seba ako im to vyhovovalo . Domaci nàs  predčili  v bojovnosti .Pokora a úcta k súperovi rovná sa uspech. Nič potrebujeme na tento zápas zabudnúť a pripraviť  sa na ďalší zápas a to Slovan Bratislava."

ŠK Slovan Bratislava Futsal – FC Bíli Andeli-futsal 10:2 (6:1)

góly: Kyjovský, Rick, Haľko, Belaník po 2, A: Zdráhal, Kozár – Áč, Ťažký
300 divákov
Martin Rejžek, tréner Slovana Bratislava Futsal: "Proti oslabenej Trnave sme odohrali solídny zápas, pričom sme si vytvorili množstvo šancí. Keďže sme využili hneď prvé dve, zápas sme od začiatku mali vo svojich rukách. Mrzí množstvo nevyužitých šancí, v ďalších zápasoch si na to budeme musieť dať pozor. Potešil nás stále viac rastúci počet divákov a atmosféra, ktorú nám vytvorili."

ŠK Makrotem Žilina – Wild Boys ´02 Bratislava 2:2 (0:1)

góly: Baláž, Petterson Bruno Moura Da Silva – Šporánek 2
ŽK: Pedro Victor Macedo Da Silva, Červený, Petterson Bruno Moura Da Silva – Matejov, Ostrák
250 divákov
ŠK Makroteam: "Diváci mali možnosť vidieť výborný zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Od prvej do poslednej minúty to bolo pekné dramatické futsalové divadlo so všetkým, čo k tomuto športu patrí. My sme začali trochu opatrnejšie, keďže nám chýbala dvojica dôležitých hráčov. Hostia to využili na skórovanie, no postupne sme prevzali iniciatívu. Škoda nepremenenej penalty v závere prvého polčasu, polčasová remíza by bola spravodlivá. Vyšiel nám však úvod druhého polčasu a otočili sme skóre vo svoj prospech. Vypracovali sme si aj niekoľko ďalších gólových príležitostí, no hostí svojimi fantastickými zákrokmi podržal brankár Kušnír. Hostia tak s jednogólovým mankom museli ísť do power-play, v ktorej nás jedna chyba stála dva body. Hostia boli efektívni, čo nám, napriek dobrým výkonom, akosi stále chýba. Po sobote sme takmer s istotou stratili šancu na tretie miesto po základnej časti a tak zostávajúce tri kolá na hosťujúcich palubovkách môžeme využiť na dôslednú prípravu na najťažšie play-off v histórii slovenskej ligy."
Branislav Škorec, tréner Wild Boys ´02 Bratislava: "Pre oko diváka zaujímavý zápas, kde sa striedali šance na oboch stranách a vynikali ofenzívy nad defenzívami. Na začiatku zápasu sme strelili gól, čo nám paradoxne ublížilo ako pomohlo. V druhej polovici prvého polčasu nás domáci zatlačili, ale aj napriek tomu sme vyhrali polčas 1:0. Druhý polčas sme zaspali a domáci mali viac z hry, po 6 minútach sme prehrávali 1:2. Následne sme začali hrať aktívnejšie, prebrali iniciatívu a do konca zápasu sme aspoň vyrovnali na konečných 2:2. Remíza je zaslúžená, ale obom klubom nepomohla, skôr naopak. Do konca základnej časti sú iba tri zápasy a musíme, poriadne popracovať na skvalitnení hry, ktorá je predpokladom úspechu v play-off."

predohrávka 16. kola:
16. kolo: pondelok 12. 2. 2018 o 20.30 h: FC Dragons Podolie - MFK Ivekol Nové Zámky (Behančin, Matula, Kuspan),

10.-FK Dragons Podolie ---------15--2--1-12--23:105---7

Bánovce ráznym víťazstvom jednou nohou v baráži.

V športovej hale v Bánovciach nad Bebravou sa uskutočnil dlho očakávaný súboj a jedno z rozhodujúcich stretnutí Openligy.  V stretnutí sa stretli domáci FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou, ktorý privítali klub MFsK Nitra. Stretnutie sa na radosť 420 divákov nieslo v réžii domácich futsalistov, ktorí zvíťazili celkom jasne 10:3 (5:1). V tabuľke Openligy majú Bánovce už náskok 6 bodov, práve pred svojim priamym konkurentom v boji o postup do baráže. Do konca súťaže odohrajú obe družstva ešte po 4 stretnutia. Možno už najbližšie stretnutia ukážu, či bude tento rozdiel dostatočný, alebo ešte zažijeme zápletku ohľadom postupujúceho do baráže za západoregión.

FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou - MFsK Nitra 10:3 (5:1)

góly: Škorec 3, Ševčík 2, Rolinec 2, Kastelovič, Líška, Laco - Hrnčár 2, Peciar
ŽK: Mäsiar

Vyjadrenia po stretnutí:

Roman Ruman (tréner domácich)
"Dôležitý zápas pre nás a my sme ho zvládli. Keď brankár a hráči predvedú kvalitné výkony, tak je z toho takýto výsledok.To, čo sme si povedali a chceli hrať, sme splnili a právom sa tešíme. Boli sme agresívni, behaví, silní na lopte, efektívni a hlavne sme nezaspali prvý polčas. Diváci videli veľa gólov, tlieskali, povzbudzovali - čo dodať. Žijeme si stále svoj krásny sen."

Ondrej Škorec (kapitán domácich)
"V zápase sme boli jednoznačne lepší, o čom svedčí aj výsledok. Na začiatku sme sa nevedeli dostať do tempa, čomu pripisujem aj slabú rozcvičku a prípravu na zápas. Postupne sme sa dostávali do tempa a hlavne druhý polčas sme Nitru kondične zničili a zaslúžene zvíťazili. Myslím si , že baráž nám už neunikne, od extraligy sme ešte veľmi ďaleko a muselo by sa veľa veci zmeniť, aby sme ju išli hrať. Napriek tomu, že vlastne netrénujeme, tak si myslím, že si v súťaži počíname až moc dobre."

Najbližšie stretnutia Openligy:

14.kolo SFC Prievidza - FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou piatok 9. 2. 2018 o 20:00

17.kolo MFsK Nitra - MŠK Žilina - FUTSAL piatok 9. 2. 2018 o 20:00

14. kolo tipuje Milan Herko, reprezentačná brankárska jednotka

V 14. kole bude sa pozornosť upriamovať najmä na zápas o 2. miesto, v ktorom bratislavský Wild Boys privíta lučenecký MIMEL. V prípade víťazstva domácich sa Wild Boys odpúta od Lučenca o 6 bodov. V prípade výhry hostí je jasné, že minimálne po tomto kole bude Lučenec na 2. mieste. Ostatné zápasy majú výrazných favoritov, najmä v troch zápasoch. Najväčší favorit ligy ŠK Slovan Bratislava cestuje na pôdu Podolia, brazílska Pinerola privíta doma posledné Levice, a Žilina, rovnako s Brazílčanmi, by si mala poradiť s Novými Zámkami. Posledným zápasom je duel Bílich Andelov z Trnavy proti MIBAe Banská Bystrica, kde sa bojuje o miestenky v play-off.

Ako tipuje 14. kolo najlepší brankár posledných rokov, Milan Herko? Brankár, ktorý bol trikrát vyhlásený v rámci ankety TOP Futsal za najlepšieho gólmana sezóny... Herko verí favoritom a v šlágri kola Divochov s Mimelom tipuje remízu.

FK DRAGONS PODOLIE vs. ŠK SLOVAN BRATISLAVA FUTSAL
Úradujúci majster Slovan Bratislava príde na palubovke Dragons Podolie, ktoré sú momentálne v kríze. Dá sa predpokladať, že Slovan vyhrá.
Tip Milana Herka:  2

FK BÍLI ANDELI-FUTSAL vs. MIBA BANSKÁ BYSTRICA
Trnava na domácej plubovke bude chcieť určite vyhrať a udržať si tak 6. miesto. Proti ním sa však postaví Banská Bystrica, ktorá bojuje o miestenku v play-off. Myslím si, že Trnava vyhrá.
Tip Milana Herka:  1

WILD BOYS´02 BRATISLAVA vs. MIMEL LUČENEC
Wild Boys doma privíta Lučenec, obidve mužstva hrajú o čo najlepšie umiestnenie pred play-off a výhodu domáceho prostredia má Wild Boys. Sú druhí v tabuľke a Lučenec zatiaľ tretí, Wild Boys by si určite chcel udržať druhé miesto, po ktorom určite poškuľuje aj Lučenec.
Tip Milana Herka:  X

PINEROLA FUTSAL 1994 vs. FUTSAL TEAM LEVICE
Pinerola privíta doma posledné Levice a verím, že budeme pokračovať v nastolenom tempe. V posledných kolách hráme s veľkou chuťou a tento zápas by sme mali zvládnuť bez väčších problémov. Samozrejme súpera netreba podceniť, na zápas sa poriadne pripraviť rovnako ako proti každému inému, bez rozdielu postavenia v tabuľke.
Tip Milana Herka: 1

ŠK MAKROTEAM ŽILINA vs. MFK IVEKOL NOVÉ ZÁMKY
V poslednom zápase privíta Žilina doma nevyspytateľné Nové Zámky. Tento zápas bude veľmi zaujímavý, nakoľko Žilina musí vyhrať, ak si chce udržať v tabuľke 4. miesto. Nové Zámky naposledy vyhrali doma proti Wild Boys. Myslím si, že Žilina si postráži domáce prostredie a vyhrá.