NOVÉ

ŠK Makroteam Žilina v ročníku 2016-2017 bronzový

Historický úspech zaznamenal ŠK Makroteam Žilina, ktorý po rokoch budovania tímu skončil na 3. mieste najvyššej futsalovej ligy. V ročníku 2016/2017 po 4. mieste po základnej skupine vylepšila v play-off svoje maximum a teší sa z bronzových medailí. Tento úspech sa stal symbolicky v 15. výročí oficiálneho založenia klubu.

ŠK Makroteam Žilina - Futsal Team Levice 5:3 (3:2) - prvý zápas 4:2

góly: Hudek, Lima, Červený, Krištofík, Škulec – Zorad, Švec, Krivočenko
ŽK: Švec, Obický, Krivočenko
150 divákov

Dušan Dobšovič, tréner ŠK Makroteam: "Druhý zápas o bronz sa začal obojstranne aktívne, našťastie sme sa ujali vedenia. Levice boli nebezpečné najmä zo štandardných situácií. Dvakrát dokázali vyrovnať náš jednogólový náskok, na tretí gól Hudeka po chybe hosťujúceho brankára v nervóznom závere prvého polčasu už nestihli odpovedať. V druhom polčase sme mali scenár pod kontrolou, dôležité bolo odskočenie na dva góly. Hosťom nepomohla ani hra bez brankára, v ktorej boli dosť nepresní a my v defenzíve prakticky bezchybní. Záver patril divákom, s ktorými sme sa rozlúčili viacerými peknými futsalovými kombináciami. Víťazstvom sme dosiahli historický klubový úspech, bronz príjemne spestril 15. výročie vzniku nášho klubu. Tretie miesto je záväzkom do novej sezóny, no teraz sa všetci tešíme na oddych. Od septembra sa diváci v Žiline môžu tešiť na príjemné zážitky pri kvalitnom futsale."

-3.-Grizzly Slovakia Košice -4--1--0--3-11:10--3

Pozn.: výsledky a tabuľky na webe sú informatívne a právoplatnosť výsledkov a tabuliek musí odobriť Exekutíva Slovenského futsalu.
(Rozpor medzi tabuľkou na našom webe a Futbalnet.)

Finále play-off: Across Pinerola vyrovnala skóre

(ProFutbal.sk) – Futsalisti Slov-Maticu FOFO Bratislava prehrali v piatkovom druhom finálovom zápase play off 1. SLF v bratislavskej hale Mladosť s obhajcom titulu Across Pinerola Bratislava 3:4. V sérii na tri víťazné zápasy je tak stav vyrovnaný 1:1, súboj číslo tri je na programe v piatok 2. júna opäť v Mladosti.

V repríze vlaňajšieho finále začal lepšie majster. Už v 3. minúte Belaník rozohral priamy kop na Šporánka, ktorý nechytateľne vymietol horný roh Gašparovičovej brány. Brankár Slov-Matic potom chyboval pri strele Šporánka v 8. minúte a lopta mu popod telo prekĺzla do siete - 2:0 pre Across. Slov-Matic pridal, Pinerola sa sústredila na obranu a brejky. V 11. minúte trafil Bartošek brvno Herkovej brány, ale ten istý hráč už v 18. minúte strelou k žrdi znížil.
FOFO mohlo vyrovnať hneď na začiatku druhého polčasu, pri Haľkovej strele ale skvele zasiahol Herko. A tak udrelo na druhej strane, po krásnej akcii cez stred sa k zakončeniu dostal Šporánek a dokonal hetrik. Na konci tretej desaťminútovky sa Slov-Matic rútil dopredu v brejku dvoch na jedného, ale Haľkov pokus opäť zmaril výborný Herko. Päť minút pred koncom "Oranjes" začali hrať power play, ale inkasovali do prázdnej bránky od Marušinca. Nevzdali sa však, pokračovali bez brankára a dve minúty pred koncom si dal vlastný gól bývalý "slovmatikár" Bagin. O pár sekúnd Bahna znížil na rozdiel jedného gólu, ale na viac už Slov-Maticu nezostal čas a tak je stav finálovej série vyrovnaný 1:1 na zápasy.
Pinerola sa v zápase opierala o výborný výkon brankára Herka, vynikajúco v obrannej činnosti zahrali Belaník a Hájek, Šporánek svojími filigrandským hetrikom vlastne rozhodol zápas. Zo strany hostí aktivitou vynikali Bahna a Rick. Rozdielovými hráčmi zápasu boli určite brankári.

Across Pinerola Bratislava - Slov-Matic FOFO Bratislava 4:3 (2:1) - na zápasy 1:1

Góly: 3., 8. a 24. Šporánek, 37. Marušinec - 18. Bartošek, 38. Bagin (vlastný), 39. Bahna
ŽK:
Mikulišin – Rick
240 divákov
Slov-Matic: Gašparovič - Kozár, Rick, Kyjovský, Serbin - Rafaj, Zdráhal, Bartošek, Bahna, Haľko.
Pinerola: Herko - Šporánek, Hájek, Halás, Paštrnák - Belaník, Bagin, Javnický, Mikulišin, Marušinec.

Zostrih druhého finálového zápasu

Záznam z druhého finálového zápasu

Tomáš Drahovský získal titul s ETO Györ

V pondelok 22. mája obhájil ETO Györ ligový titul a najlepší futsalista za posledné tri roky Tomáš Drahovský bol pri tom. Už tri kolá pred koncom si zabezpečili víťazstvo v lige: "Pred zápasom s Dunajvárošom sme boli vo výbornej pozícii, keďže sme mali prvý matchball na získanie titulu. Cely zápas bol v našej réžii a súper sa hlavne spoliehal na protiútoky. Vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. V polčase sme si však povedali, že gól určite dáme a tento zápas zvládneme. Dokázali sme dať potrebný gól,  mohli sme pridať aj ďalšie, ale brankár hostí chytal vo výbornej forme. Zato nás oni potrestali z ojedinelého protiútoku a päť minút pred koncom bol stav 1:1. My sme však chceli veľmi zvíťaziť a vrhli všetky sily do útoku, z čoho bol vytúžený gól na 2:1, ktorý znamenal výhru. Keďže v paralelne hranom zápase Berretyoujfalu remizovali v Haladasi stali sme sa tri kolá pred koncom istým majstrom Maďarska a po zápase mohli vypuknúť menšie oslavy," povedal Tomáš Drahovský.

Tomáš má za sebou úspešnú klubovú sezónu

Pre Tomáša Drahovského bola táto sezóna opäť veľmi vydarená, jeho klubu sa podarilo vyhrať Maďarský pohár a aj ligu. Jedine v Lige Majstrov si svoj stanovený cieľ nesplnili: "Túto sezónu môžeme hodnotiť z klubovej a mojej stránky ako veľmi úspešnú. Ciele boli jasne stanovené. Pokúsiť sa prebojovať do Final Four UEFA Futsal Cup-u, obhájiť víťazstvo v pohári a takisto obhájiť ligové víťazstvo. V lige majstrov sme presvedčivo prešli cez Main round, kde sme získali plný počet bodov, ale bohužiaľ druhý rok po sebe nám neprial los a dostali sme najhoršiu možnú skupinu v Elite round. Najprv sme prehrali s finalistom tohto ročníka Ligy majstrov so Sportingom Lisabon, potom so silným Dinamom Moskva a nakoniec sme zvíťazili s rumunským Târgu Mureş. V maďarskej lige sme v jesennej časti išli suverénne, ukazovali sme súperom, že nás bude veľmi ťažké poraziť v tejto sezóne. Podarilo sa to len Berretyoujfalu, ktoré zvíťazilo po našom návrate z Ligy majstrov na ich palubovke. Pokračovali sme však v nadstavenej laťke, v ostatných zápasoch základnej časti sme zvíťazili a vyhrali ju s náskokom desiatich bodov. Pred blížiacou sa nadstavbou sme odohrali Final Four Maďarského pohára, kde sme taktiež nenechali nič na náhodu a zvíťazili. V nadstavbe ligy sme išli krok za krokom za našim cieľom - obhájiť titul. Verili sme že pri dobrej konštalácii by sme mohli byt majstri dve, tri kolá pred koncom. Jedine menšie zaváhanie prišlo v Dunaujvarosi, kde sme po zlom výkone remizovali 4:4. Potom sme však vyhrali ďalšie štyri zápasy a aj pondelňajší s Dunajvárošom."

Oslavovať titul budú až budúci týždeň počas domáceho zápasu

"Veľké oslavy vypuknú budúci piatok, kedy hráme svoj posledný zápas doma a bude nám odovzdaná trofej pre šampióna. Sústredíme sa ešte na zvyšné zápasy, v ktorých chceme zvíťaziť a potvrdiť jasnú dominanciu v Maďarsku. Príležitosť určite dostanú naši mladí hráči, ktorí toho v sezóne až tak veľa neodohrali. Tuto sezónu hodnotím veľmi pozitívne, pretože sa nám opäť podarilo splniť všetky ciele, ktoré sme si dali. Čakaju nás ešte tri zápasy a po nich zaslúžený oddych a príprava na novú sezónu," dodal Tomáš Drahovský.

Martin Směřička strelil tri góly Chrudimu v druhom finále českej ligy

Po dvoch zápasoch finále Chance futsal ligy je stav vyrovnaný. V prvom finále vyhral Chrudim na svojej palubovke po penaltách 6:5. V dnešnom stretnutí Slavia využila domáce prostredie a vyhrala nad ERA-PACK Chrudim 6:3. Slovenský reprezentant Martin Směřička výrazne pomohol svojmu mužstvu k víťazstvu, keď zaznamenal hetrik. Najskôr vyrovnával na 2:2 a potom v záverečnej dvojminútovke strelil dva góly a poistil víťazstvo Slávie. "Dať hetrik pred plnou tribúnou je krásne. Naviac keď ľudia takto fandili. Skvelé bolo dať jeden gól, nie to až tri," uviedol Martin pre web chancefutsalliga.cz. "Vždy som bol známy tým, že som dal gól len po nejakom odraze," dodal.

SK Slavia Praha - FK ERA-PACK Chrudim 6:3 (0:1)
- na zápasy 1:1

góly: M. Směřička 3, A. Hrdina 2, J. Novotný - M. Slováček, M. Mareš, D. Drozd
ŽK: J. Novotný - P. Drozd, Felipe
925 divákov

Viac informácii: <odkaz>

Martin Směřička: "V zápasoch sme sa dokázali dvakrát vyrovnať silnému mužstvu ako je Chrudim. Zvládame s nimi fyzicky behať, premieňame šance a v bráne nás v ťažkých chvíľach podrží Vahala. Myslím, že už teraz sme dokázali, že nie je náhoda, že sme vo finále. V mužstve makáme jeden za druhého, čo je v týchto ťažkých vyrovnaných dueloch dôležité. Dúfam, že nám to v ďalších zápasoch vydrží a pomôže dosiahnuť náš spoločný cieľ."