Futsalslovakia.sk

V marci začína play-off

  • Napísal(a)
  • 0

Slovenská najvyššia súťaž VARTA Futsal liga sa v marci prehupne do ďalšej, verme kvalitnejšej a divácky zaujímavejšej fázy ročníka 2018-2019.

Neoficiálne dvojíčky, zoficiálnenie podlieha schváleniu exekutívou, sa naskladali nasledovne:
Pinerola 1994 futsal Bratislava (1) – MŠK Žilina FUTSAL (8.),
Mimel Lučenec (2.) – Lion Car MIBA Banská Bystrica (7.),
ŠK Makroteam Žilina (3.) – Futsal Team Levice (6.),
Wild Boys ´02 Bratislava (4.) – FC Spartak Trnava futsal (5.)

Aj napriek tomu, že sa s obľubou hovorí, že play-off je nová súťaž, tento ročník bol špecifický absolútnym nárastom brazílskych hráčov v ambicióznych kluboch. Prejavilo sa to aj na rozdelení dlhodobej tabuľky. Prvé tri miesta obsadili „brazílske“ tímy Pinerola, Mimel a Maktorteam, štvrtým do hry bol Wild Boys, nasledovala dvanásť bodová „diera“, za ktorou sa zoradili štyria – Spartak, MIBA, Futsal Team a MŠK. Dá sa teda predpokladať, ak by sme urobili tipérsku analýzu, že do semifinále postúpia prvé štyri tímy v pomere od 90 ku 10, po 70 ku 30. Druhý pomer by mohol platiť pre zápas medzi štvrtým a piatym. Spartak počas celého roka hľadal „voľných“ hráčov, podarilo sa mu vyskladať slovensko-český tím, bude záležať na momentálnej forme Kubíčeka, Levčíka, Koricinu, či „slov-matikára“ Ciprýsa. V tomto spomínanom zápase, by sa mohli nepotvrdiť imaginárne prognózy.

Slovenský futsal čaká určite krajšie futsalové obdobie v podobe zápasov, v ktorých sa v každom bude hrať o „prežitie“. Play-off bude mať svoj náboj, diváci, po dobrej propagácii klubov, by si mohli nájsť po ťažkom pracovnom týždni čas na relax pri dobrom športe.

Čítať ďalej...

FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou víťazom Open ligy

  • Napísal(a)
  • 0

Futsalový klub ORION TIP Bánovce nad Bebravou sa stali víťazmi Open ligy, keď vo finále play-off porazili v dvoch vyrovnaných zápasoch MŠK Nové Zámky-futsal Z 2:0 (6:5, 7:6). Z víťazstva im vzniklo právo zúčastniť sa baráže o postup do VARTA Futsal ligy.

O víťazstvo v lige sa zaslúžili
Richard Mäsiar,
Lukáš Kolárik,
Roman Mrocek,
Dominik Rolinec,
Martin Švolík,
Ondrej Škorec (C),
Michal Bodocký,
Juraj Kubala,
Lukáš Zelenický,
Patrik Gunič,
Martin Líška,
Stanislav Turoň,
Jakub Kastelovič,
Radovan Gábriška.
Trénerom tímu je Dalibor Franko.

Redakcia www.futsalslovakia.sk hráčom, trénerovi, ako aj fanúšikom tímu  gratuluje k úspechu.

Čítať ďalej...

18. kolo Varta Futsal ligy

  • Napísal(a)
  • 0

Stredajšie a piatkové osemnáste kolo najvyššej súťaže určilo prvé dve štvrťfinálové dvojíčky, Wild Boys ´02 Bratislavy proti FC Spartak Trnava a ŠK Makroteam Žilina v boji o postup do semifinále sa stretne s Futsal Teamom Levice. Na tejto skutočnosti nič nezmení ani dnešný zápas, ktorý určí víťaza základnej časti. Na palubovke neporazená bratislavská Pinerola bude hosťom tretieho tímu tabuľky žilinský Makroteam. Bude to zápas prevažne brazílskych hráčov, ktorí kvalitatívne ťahajú oba tímy.

Wild Boys '02 Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL 8:2 (4:2)
góly: Štrbák, M. Zdráhal. A. Zdráhal po 2, Chamilla, Gagić – Ostrák, Ďuratný
ŽK: Kušnír, Vaktor – Gábor, Ševčík, Koleno, Ďuratný
100 divákov
Wild Boys ´02 Bratislava:M. Kušnír (M. Muráň)  – M. Javnický „C“, M. Štrbák, S. Szabo, A. Zdráhal, M. Zdráhal, P. Chamilla, P. Matejov, M. Böhmer, M. Gajdács, M. Mikulišin, N. Gajić, F. Vaktor, tréner: E. Pagani.
MŠK Žilina FUTSAL: E. Kavčák (M. Kotuláč) – K. Koleno „C“, D. Ostrák, R. Moravec, K. Gábor, M. Ševčík, L. Ďuratný, V. Gavrilov, J. Šidlo, tréner: M. Ondrušek st.

(Wild) "V zápase, v ktorom nám okrem naladenia sa pred zápasmi playoff v podstate o nič iné nešlo, sme po slabšom začiatku, zapríčinenom hlavne neskúsenosťou a nezohratosťou prvej štvorky, nakoniec peknými gólmi otočili polčas na 4:2 a v druhom polčase sme už zápas jasne kontrolovali. Bol to v podstate veľmi podobný scenár zápasu ako minulý týždeň s Pinerolou, avšak tentoraz v náš prospech. Nebolo to bez chýb, nebolo to bez zaváhaní, ale najdôležitejšie je víťazstvo, ktoré nás dúfam ešte viac nabudí pred ťažkými bojmi vo vyraďovacej časti."

(MŠK Žilina - FUTSAL): Netradične v strede týždňa cestovali Šošoni na svoj posledný zápas v základnej časti do hlavného mesta.  V ŠH Mladosť ich hostili divosi, ktorým už o nič nešlo, ale Žilinčania ešte živili nádej na tabuľkový posun.  Wild Boys už pred zápasom vedeli, že obsadia konečné štvrté miesto a ich súper sa chcel vyhnúť víťazovi základnej časti.  Na oboch stranách bolo niekoľko dôležitých absencii, tie citeľnejšie u hostí, ktorí behom pár dní odohrali ďalší ťažký zápas prakticky so šesticou hráčov. 

Zápas začal poriadne z ostra a vo veľmi vysokom tempe! Hneď v prvej minúte ušiel domácej obrane ich spoluhráč z minuloročnej sezóny D. Ostrák a tvrdou strelou otvoril skóre 0:1.  Následne sa k slovu dostali domáci a tyčku opečiatkoval M. Javnický! Svižná hra pokračovala, divosi mali loptu častejšie na svojich halovkách, ale hostia neustále nebezpečne podkurovali.  V 5.  min.  sa ocitol osamotený pred M. Kušnírom hosťujúci R. Moravec, ale na opore domácich stroskotal.  Už o ďalšiu minútu mohli šošoni navýšiť svoj náskok.  M. ševčík potiahol nebezpečný útok, našiel nabiehajúceho K. Kolena, ale ten v koncovke zaváhal! Skóre sa opäť menilo v 7. min. , keď hostia dobiedzali pred bránou WB, odrazená lopta skončila u L. Ďuratného a ten ju poslal cez klbko tiel až do brány 0:2! Domáci okamžite reagovali a hneď dvakrát zavarili gólmanovi Žiliny E. Kavčákovi, stav sa ale nemenil.  V 8. min. mali divosi tutovku, keď na bránkovej čiare v poslednej chvíli zaskočil za brankára obetavý M. Ševčík! Na druhej strane zakončoval nebezpečne z uhla D. Ostrák.  12. min. priniesla peknú akciu domácich, keď prihrávku vzduchom takmer využil A. Zdráhal.  V 14. min. mali domáci možnosť vyrovnať, ale nestalo sa.  A. Zdráhal vyzvŕtal takmer celú štvorku MŠK, ale v rozhodujúcej chvíli urobil jednu navyše a prišiel o loptu.  Sympaticky hrajúci hostia prišli o svoj dvojgólový náskok až v 17. min.  Kapitán WB M. Javnický našiel na oblúku nepokrytého M. Štrbáka a ten znížil na 1:2.  Prebiehala 19. min. , keď aktívny M. Zdráhal z veľkého uhla napaľoval loptu do bránkoviska a loptu si nešťastne do vlastnej siete zrazil E. Kavčák 2:2.  Aby toho pre hostí nebolo málo, do šatne ešte v poslednej minúte inkasovali dvakrát! Bratia Zdráhalovci si počas celého zápasu hrali vlastný duel a práve oni o všetkom podstatnom rozhodli.  20. min.  A. Zdráhal namieril presne k tyčke z pomerne veľkej vzdialenosti 3:2.  A v posledných sekundách pridal tento tvrdý hráč aj svoj druhý gól a dokonal tak skvelú otočku na 4:2.

Druhý polčas začal podobne ako ten prvý v pekelnom tempe.  Hostia v snahe niečo urobiť s výsledkom vrhli všetky sily do útoku.  Okrem pekných futsalových akcii sa ale aj pritvrdilo a rozhodcovia udelili viacero žltých kariet.  Malé žlté vrece roztrhol ako prvý tvrdým zákrokom na K. Kolena domáci junior F. Vaktor.  Ako sa bráni čisto predviedol v ďalšej minúte D. Ostrák, keď skvelým návratom zabránil gólu A. Zdráhala, ktorý si zápas užíval.  V 33. min padol gól divochov, ktorý definitívne rozhodol.  Strelil ho P. Chamilla, ktorý sa do hry zapojil až v druhom polčase a okamžite sa aj strelecky presadil 5:2.  Pre trénera šošonov to bol jasný signál siahnuť po power-play.  Hneď na jej začiatku trafil D. Ostrák pred odkrytou bránou len do tyčky! Keď v 34. min.  strelil ďalší gól N. Gagić 6:2, stretnutie sa už len dohrávalo.  Žilinčania hrali vabank, v ich obrane už vznikali obrovské diery.  Jednu z nich využil v 36. min.  pre ďalší gólový zápis M. Štrbák 7:2.  Bodku za týmto stretnutím strelil 5 sekúnd pred koncom M. Zdráhal a stanovil tak konečný výsledok 8:2.

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s WB sme nastupovali s vedomím, že v prípade výhry môžeme poskočiť o dve miesta v konečnej tabuľke.  V úvode sme dokonale zaskočili súpera.  Gólmi Ostráka a Ďutatného sme viedli už 0:2 a mali sme ešte množstvo úplne vyložených gólových príležitostí ,ktoré sme trestuhodne nepremenili.  Nedáš dostaneš sa do bodky a do písmena potvrdilo ,keď sme v rozmedzí pár minút inkasovali 3 góly s kategórie lacných.  Do polčasu už bolo 4:2 a naša eufória sa vytratila ako sneh po tohoročnej kalamite.  Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav, ale opak bol pravdou.  Nemôžeme uprieť naším mladíkom bojovnosť, dravosť a nasadenie, ale v koncovke sme boli naďalej jaloví, v defenzíve chaotickí a súper do čoho kopol skončilo v našej sieti.  Konečný výsledok je pre nás krutý."
Kamil Koleno (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Tento zápas bol pre nás dôležitý kvôli tabuľkovému postaveniu do play-off, kde sme sa chceli vyhnúť Pinerole a Lučencu.  A tak sme išli do zápasu odhodlaní a s chuťou zvíťaziť .  Zo začiatku nám všetko vychádzalo a súpera sme prekvapili rýchlymi protiútokmi, z ktorých sme dali aj 2 góly .  No potom sme sa prestali koncentrovať a super nás potrestal a behom 3 minút nám nastrieľal 4 góly .  Do druhého polčasu  sme chceli vybehnúť  a streliť nejaké góly, ale vyhoreli sme na koncovke, súper to využil a dal nám ďalšie góly .  Na konci sme sa snažili hrať power-play, sme nastrelili len tyčky alebo brankára a tak  góly dávali len hráči WB."
Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s Wild Boys sme išli s tým, že chcem zobrať body do Žiliny čo sa nám aj prvých 10 minút darilo, no potom prišli chvíľky nekoncentrovanosti a veľmi rýchlo sme nato doplatili.  Dostali sme veľmi lacné góly čo ma strašne mrzí, lebo chlapci makali jeden za druhého pre nás bohužiaľ trpká prehra."
Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Po záverečnom hvizde mi bolo našich chalanov veľmi ľúto.  Myslieť si, že nám niečo domáci uľahčia bola utópia.  Napriek tomu sa chalani vrhli na súpera bez rešpektu a dokázali pomerne dlho viesť dvojgólovým náskokom.  Prišla však fáza zápasu, keď sme behom niekoľkých minút prišli o všetko.  Konečný výsledok nezodpovedá priebehu hry, ale je logickým vyústením fyzických a psychických síl oboch družstiev.  Ďakujem všetkým našim hráčom, ktorí cestovali do Bratislavy.  Okolo tejto partie postavíme družstvo do budúcej sezóny a som presvedčený, že takto o rok budeme mať v tabuľke výrazne viac bodov.  Náš klub sa v historicky prvej sérii play-off postaví najlepšiemu družstvu na Slovensku Pinerole Bratislava a kožu určite lacno nepredáme! Družstvu Wild Boys želám v ďalšej fáze súťaže veľa šťastia a úspechov."

Mimel Lučenec – Rehab Klinik Barabéri Bratislava 7:1 (4:0)
góly: Brunovský 2, Serbin, Gustavo Henrique Steinwandter, Matheus Ferreira Ribeiro, Kočiš, Greško – Jurkovič
ŽK: Emerson Junior De Lima
650 divákov
Marián Berky, Tréner Mimel Lučenec: „Tento zápas bol povinnosťou vyhrať , čo sa nám aj podarilo. K zápasu sme pristúpili s pokorou, súpera sme od začiatku zatlačili pred jeho  bránu, z čoho pramenilo množstvo príležitostí, z ktorých sme strelili krásne góly. Výsledok mohol byť aj vyšší, ale veľa šancí sme nevyužili, alebo skončili na dobre chytajúcom brankárovi Maglenovi. Hostia hrozili z brejkov, ktoré zneškodnili naši brankári. Teší ma, že sa zapojili všetci hráči do hry. Chcem poďakovať všetkým našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a povzbudzovali nás počas celého zápasu.“
Jozef Kamenský, manažér Mimel Lučenec: "Základná časť Varta Futsal ligy sa pre Mimel Lučenec skončila a Berkyho tím ju zavŕšil víťazným pokrikom. Piatkový duel s Barabérmi vyšiel podľa predpokladov.
Od začiatku sa hralo na jednu bránu, ktorej sieť sa v prvom polčase rozvlnila štyrikrát. Stav cez prestávku mohol byť vyšší, ale v bráne hostí v celom zápase vynikal brankár Maglen. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a útoky smerovali prevažne na bránu hostí. K slovu sa dostali aj Barabéri, ale narazili na dobrú obranu aj pozorného brankára Klemu. Mimeláci do konca zápasu pridali tri góly, hostia sa dokázali presadiť pred koncom zápasu."
Peter Kafún, tréner Rehab Klinik Barabéri: "Pôsobenie v extralige sme ukončili pred výbornou a treba povedať,  aj korektnou diváckou kulisou v Lučenci. Samotný zápas bol podľa očakávania od začiatku v réžii domácich, ktorí diktovali tempo hry počas celého stretnutia. Opäť nás v bránke podržal skvelý Maglen. Bojovali sme až dokonca a odmenou bol aspoň jeden strelený gól v domácej sieti. Výsledok zápasu nie je priaznivý, ale chalanom ďakujem, za poctivý prístup."

Futsal Team Levice – FC Spartak Trnava futsal 3:6 (0:2)
góly: Adami, Rakica, Hostinský – Doubravský, Šporánek, Paštrnák, Ciprys, Outrata, Švec (vlastný)
ŽK: Chudý, Bačík – Outrata
300 divákov
Pavol Gabaš, FT Levice: "Scenár zápasu sa začal od úvodu napĺňať presne, ako som predpokladal. S aktívnou hrou Trnavy a vysoko vysunutou obranou. Aj napriek tomu, to bolo opatrné z oboch strán a nikto nechcel inkasovať ako prvý. My sme tiež nechceli otvoriť obranu a chceli sme aktívne brániť hlavne priestor na našej obrannej polovici a hroziť z brejkov. Avšak Trnavčania sa dostávali viac do šancí z čoho pramenili 2 góly. My sme sa do gólových šancí dostali až k záveru polčasu. Škoda, že sme nepremenili ani jednu z nich a nedotiahli sa na súpera na rozdiel gólu.
Druhý polčas sme chceli zvrátiť stav, súper stiahol obranu hlbšie s čím sme mali problém a do šanci sme sa dostávali len sporadicky. Navyše sme opäť inkasovali a vyzeralo to zle nedobre. Zmenili sme taktiku a power-play nám dalo nádej na zvrat, ale opäť sme sa nevyhli zbytočným chybám, po ktorých sme inkasovali. Za stavu 3:5 sme nevyužili 2 tutovky a súper potvrdil víťazstvo 6. gólom.
Na súperových hráčoch bolo vidno viac skúseností z ťažkých zápasov, čo si myslím, že aj rozhodlo. Opäť nás podržal Bielik, ktorého dlhodobo dobré výkony ostávajú stále bez povšimnutia reprezentačných trénerov. Teší ma, že sme sa za stavu 0:3 dokázali dostať do zápasu a zdramatizovať ho. Pozitívom je tiež konečné umiestnenie. Po minulej sezóne sme sa dokázali dať dokopy a zamútiť vodu. Trnava nás v sezóne  dvakrát porazila a zaslúžene nás v tabuľke predbehla. Otázkou ostáva za akú cenu.
Martin Cintula, tréner Spartaku Trnava: "Tento dôležitý zápas sme zvládli hlavne hlavami. V Leviciach sa hrá veľmi tažko. Z našej strany to bol do momentu, kedy sa Levičania uchýlili hrať power-play,náš najlepší výkon. Rado Ciprys priniesol oživenie a kvalitu do mužstva. Do play-off vstupujeme z 5. miesta, čo je na to, v akom stave sa nachádzalo mužstvo na začiatku sezóny, maximum."

ŠK Makroteam Žilina – Pinerola 1994 Futsal 0:8 (0:1) 
góly: Petterson Bruno Moura Da Silva, Štefaňák po 2, Victor Seiji Martins De Souza, Harsa, Kyjovský, Halás
ŽK: Petterson Bruno Moura Da Silva
100 divákov

ŠK Makroteam: "Zabudnime na posledný zápas základnej časti súťaže s Pinerolou, ktorá zápas vyhrala absolútne zaslúžene. Od začiatku išli za svojím cieľom vyhrať a v druhom polčase predviedli exhibíciu, na ktorú sme nevedeli odpovedať. Bolo to až príliš otvorené z oboch strán. My sme nedokázali premeniť vyložené šance, ktoré sme si vypracovali. Naopak hostia nás v druhom polčase predčili v efektivite, keď využili všetko, čo sme im ponúkli.  Gratulujeme súperovi k výkonu i k víťazstvu v základnej časti Varta Futsal Ligy."
Ladislav Mikita: Posledný zápas v základnej časti sme zvládli, za svojim cieľom sme si išli od úvodného hvizdu rozhodcov. V druhom polčase sme vyťažili góly po dobrej efektivite, ktorá absentovala trochu v prvom dejstve. Tri body znamenajú zaslúžené víťazstvo v základnej časti. Neoslavujeme. Začína úplne nová súťaž, na ktorú sa zodpovedne budeme pripravovať už od dnes, štvrťfinálové sériu začína proti MŠK Žiline. Titul získa tím, ktorý dokáže v play-off zvíťaziť v deviatich stretnutiach, čaká nás ešte veľa práce.

Konečná tabuľka po základnej časti VARTA Futsal ligy 2018-2019

-1.-Pinerola Futsal 1994 Bratislava -16-14--0--1--99:-26-45
-2.-Mimel Lučenec -------------------16-14--1--1-109:-35-43
-3.-ŠK Makroteam Žilina -------------16--8--5--3--81:-65-29
-4.-Wild Boys '02 Bratislava --------16--9--1--5--63:-39-28

-5.-Spartak Trnava futsal* ----------16--6--1--9--53:-69-16
-6.-Futsal Team Levice --------------16--5--1-10--40:-69-16

-7.-MIBA Banská Bystrica ------------16--4--2-10--65:100-14
-8.-MŠK Žilina FUTSAL ---------------16--3--4--9--45:-75-13

-9.-Rehab Klinik Barabéri -----------16--0--1-15--25:102--1

Čítať ďalej...

Juniorská extraliga U20 pokračovala v rýchlom slede, na čele tabuľky pevne usadení východniari

 Mimel Lučenec - Pinerola OA Dubová 5:1 (3:1)

Góly: Keszi, Dobiáš 2, Badinka, Babiak - Toči

(MIMEL) Do prvého zápasu sme išli s úmyslom odčiniť slabé výkony z predchádzajúceho kola v Košiciach čo sa nám aj podarilo. Chlapci k zápasu pristúpili dôsledne, dobre a aktívne bránili s čoho pramenili chyby súpera ktoré sa nám podarilo zužitkovať a zaslúžene sme vyhrali za čo patrí chlapcom pochvala.

Lion car MIBA Banská Bystrica - ŠK Makroteam Žilina 0:4 (0:2)
Góly: Vrábel 2. Trnka, Dziásek
ŽK Binder (MIBA)

ŠK Makroteam: "V súboji dvoch najmladších tímov v súťaži sme jasne dominovali. Naši chlapci boli po celý zápas futsalovejší, vypracovali sme oveľa viac gólových príležitostí ako domáci. Ceníme si zodpovedný prístup mladých hráčov, ktorí dostali absolútnu prednosť pred "starými" hráčmi."

Futsal Team Levice Junior - MŠK Žilina Futsal 0:1 (0:1)
Góly: Ševčík
ŽK: Molnár - Chupáň

(Levice) Dnes sme cestovali do Badina kde hrávajú domáce zápasy Miba Banská Bystrica prvý zápas sme nastúpili proti 3-mu mužstvu extraligy Msk Žilina! Chalani sa pripravili na zápas veľmi dobre, na ihrisku plnili moje pokyny a môžem povedať že sme boli nie vyrovnaným ale oveľa lepším mužstvom na ihrisku..Vysoko sme napadali s čim sme získavali veľa lôpt a z toho pramenili aj naše šance ktoré nám bohu žiaľ nepadali! Sice sme prehrali 0:1 ale určite sa nemáme začo hanbiť!!!! 

Spartak Trnava futsal - NLF Košice 2:3 (1:0)
Góly: Koricina, Babják - Kuruc, Betík, Šlehofer
ŽK: Homola, Babják (TT)

TNF MIA SAN MIA Kanianka - FK Ekoprim Prešov 2:10 (0:3)
Góly: Kmeť, Žigmund - Medoň, Trojan, Varga, Marton 4, Vantruba 2, Sabol

Ladislav Idranyi, tréner "V maximálne oklieštenej zostave sme pricestovali do Cífera pri Trnave neurobiť hanbu. S jedným striedajúcim hráčom sme nastavili taktiku tak, aby sme dokázali udržať súpera ďalej od našej brány a nepúšťali ich do šancí, kedy sme naopak boli pripravený využívať situácie a zaváhanie súpera na brejky. Táto taktika nám však vydržala len do 10. minúty, kedy sme prvý krát inkasovali. Po tomto góle, chlapci znervózneli, ťažko prijímali nové taktické pokyny, no ešte stále proti favoritovi stretnutia dokázali prejaviť odhodlanie zabojovať. V 15. a 19. minúte sme inkasovali na polčasových 0:3.

Do druhého polčasu sme nastúpili rovnakou hrou akou sme sa prezentovali v tom prvom. Chlapci sa snažili využiť nejaký ten Brejk, no súper veľmi dobre hru kontroloval. Pri stave 0:5, po góloch v 27. a 30. minúte, začali naši hráči hrať o niečo uvoľnenejšie, z čoho plynulo aj zníženie stavu v 35. minúte Ernestom Žigmundom na priebežných 1:5. Od tejto chvíle bolo vidieť, že sme sa herne uvoľnili a chceli sme s konečným výsledkom ešte niečo urobiť. Rozhodli sme sa preto pre hru bez Brankára, no toto zlyhalo na plnej čiare, kde asi ani chlapci neboli pripravený na podobný štýl hry a tak sme v priebehu troch minút inkasovali v podstate do prázdnej brány ďalších 5 krát. Na konečných 2:10 ešte v poslednej minúte tohto stretnutia upravil vynikajúco hrajúci Tibor Kmeť.

Súperi potvrdili pozíciu favorita, no tak vysoké víťazstvo je z nášho pohľadu až príliš kruté."

Pinerola OA Dubova - Wild Boys ´02 SDM Domino Bratislava 1:3 (0:2)
Góly: Medviď - Szabo2, Kušnír

Milan Červenák, prezident "Na dvojzápas v Lučenci sme kvôli počtu hráčov takmer nevycestovali. Ešte 24 hod pred zápasmi nebolo jasné, či a av akom zložení pôjdeme. Siedmi statočni, z toho dvaja gólmani ale nakoniec vycestovali a svojimi obetavými výkonmi a s veľkým sebazaprením (hlavne v druhom zápase už mleli z posledného a viacerých trápili kŕče) dotiahli snáď na prekvapenie všetkých oba zápasy k víťaznému koncu. Viedla k tomu trpezlivá a kvalitná defenzíva,bojovný kolektívny výkon a samozrejme aj troška šťastia. Týmito výhrami sa chalani dostali na štvrté miesto tabuľky a účasť vo final four, o ktorej sme pred sezónou ani len nesnívali, majú vo svojich rukách. V posledných 4 zápasoch síce čakajú na nich mužstvá z prvých troch pozícií, ale verím, že sa naši chlapci zmobilizujú a o final four. V každom prípade, všetkým siedmym patrí veľké ďakujem."   

TNF MIA SAN MIA Kanianka - NFL Košice 3:7 (1:5)
Góly: Bobok, Kmeť 2 - Bačo 2, Šlehofer M, Kuruc, Betík 2, Šlehofer A

Ladislav Idranyi, tréner: "V druhom našom stretnutí tohto bloku sme sa museli s maximálne oklieštenou zostavou pomerať s lídrom ligy. Chlapci sa však nezľakli súpera, to čo ich v prvom polčase tohto stretnutia brzdilo, bola výška prehry z prvého zápasu, ktorú nedokázali stráviť, čím sa schyľovalo k ďalšej katastrofe. V prvom polčase tak padali góly len zo súperovej strany. Hneď v prvej minúte sme inkasovali na 0:1 a v 3. minúte Košice zvyšovali na 0:2. Do zápasu sme sa snažili vrátiť riskantnou a otvorenou hrou, no súper ukazoval kompaktnosť a svoje kvality. V 8. minúte bolo už 0:3, no nám sa vlastným gólom Košíc podarilo vykresať aspoň akú takú nádej na dobrý výsledok. Nekoncentrovaný sme išli do ďalších súbojov, čo viedlo k polčasovému skóre 1:5.

Zo začiatku druhého polčasu chlapci Košíc o niečo poľavili a tým nám ponúkli možnosť skorigovať tento nepriaznivý stav. Paradoxne v poslednom svojom polčase tohto bloku stretnutí sa naši chlapci javili dosť sviežo a dokázali dostať mužstvo Košíc pod dlhodobejší tlak, pričom sa nesnažili hrať vyrovnanú partiu, ale konečne prvý krát v tomto dni sa odviazali a ukázali, že aj oni vedia futsal hrať. Po znížení na 2:5 v 21. minúte sa ešte Košiciam podarilo streliť v 27. minúte gól, no naši chalani si hrali ďalej svoje a napriek nepremeneným šanciam dokázali ešte v určitých fázach stretnutia pridávať na tempe. Do konca stretnutia sme strelili ešte dva góly, z toho jeden vlastný, a tým sme uzavreli skóre tohto zápasu na konečných 3:7.

Celkovo môžem povedať, že mám z chlapcov pozitívny dojem, aj keď zmiešané poznatky. Zatiaľ pre nás najpoučnejšie stretnutia v aktuálnom a pre nás premiérovom ročníku juniorskej U-20, len škoda, že sa ich nemohlo zúčastniť viac hráčov nášho TNF."

Lion car MIBA Banská Bystrica - MŠK Žilina FUTSAL 0:7 (0:5)
Góly: Ševčík 3, Chupáň, Holbička 2, Novotný

Futsal Team Levice - ŠK Makroteam Žilina 10:3 (6:2)
Góly: Kollár 2, Molnár F. 3, Jakubík, Molnár D. 3, Hostinský - Vrábel, Trnka, Dziásek

(Levice) Druhý zápas sme nastúpili proti Makroteam Žiline.. Tento zápas bol cely zápas v našej réžii čo má trápi je že sme dostali 3 góly, ale naopak má veľmi teší že sme dali 10 gólov!!! Výsledok mohol byt ešte vyšší no bohu žiaľ nás trápi koncovka! Chalani si tento zápas naplno užívali čo sa dalo vidieť aj na ihrisku!!!

ŠK Makroteam: "V tomto zápase sme od prvých minút videli, že na fyzicky zdatnejších a skúsenejších levičanov nebudeme mať. Levice hrali agresívne, neustále sme boli pod tlakom a to sa odzrkadlilo na výsledku. Naši mladíci však bojovali a predviedli niekoľko pekných futsalových kombinácií. A to bolo v tomto zápase pre nás to najpodstatnejšie..."

FC Spartak Trnava futsal - FK Ekoprim Prešov 4:5 (2:4)
Góly: Koricina 2, Vančo 2 - Medoň, Trojan, Marton 2, Vantruba
ŽK: Trubač, Babják - Varga

MIMEL Lučenec - Wild Boys ´02 SDM Domino Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: Keszi - Hollý, Chudík

(MIMEL) Chlapci do zápasu vstúpili dobre, boli aktívni, vytvorili si aj niekoľko šancí. No ako prvý skóroval súper čo do našich radov vznieslo dosť nervozity, zbytočne sme robili chyby a nevedeli sa dostať do tempa. Do druhého polčasu sme išli s mankom 2 gólov a snahou otočiť zápas. V závere zápasu sa nám podarilo znížiť, ale nestačilo to na zisk bodu. Súperovi gratulujem k výhre.

 

 

Čítať ďalej...

Fusalová extraliga juniorov U20

  • Zverejnené v Súťaže
  • 0

Fusalová extraliga juniorov U20 pokračovala ďalším blokom stretnutí.

ŠK Makroteam Žilina - TNF MIA SAN MIA Kanianka   3:4 (1:1)

Góly: Vrábel, Machút 2 - Hološka, Fazika, Šorman 2
ČK: Zatúra - Hološka, Beka
ŽK: Mahút, Ripel (Makroteam)

ŠK Makroteam: "V zápase proti Kanianke sme dali maximum priestoru chlapcom z našej "sedemnástky" a tí nesklamali. Zodpovedným prístupom a dôsledným plnením taktických pokynov dokázali s fyzicky zdatnejšími hráčmi hostí držať krok, ba dokonca v prvom polčase byť lepším tímom na palubovke. Škoda len zbytočného inkasovaného gólu tesne pred prestávkou. Druhý polčas bol trochu nervózny a hostia nám najmä zásluhou agresívnejšieho prístupu odskočili na rozdiel dvoch gólov. V závere sme stihli už len skorigovať, ale tento zápas nám jasne ukázal, že orientácia na mladšiu generáciu v zvyšnej časti súťaže bude prioritou. Nebudeme mrhať energiou a peniazmi na rozmaznaných futbalistov, vo zvyšných šiestich zápasoch budú hájiť žlto-čierne juniorské farby aj v tejto súťaži výlučne mladí hráči, ktorí chcú robiť prioritne futsal."

 

MŠK Žilina - FUTSAL - FC Spartak Trnava - futsal   4:11 (3:4)

Góly: Chupáň 2, Schmiester 2 - Koricina 5, Babják 3, Trubač, Gumbír, Áč
ČK: Ševčík (MŠK)

 

ŠK Makroteam Žilina - FC Spartak Trnava - futsal   2:8 (1:3)

Góly: Zatúra, Ripel - Koricina 3, Babják 3, Trubač 2

ŠK Makroteam: "Hostia boli jasným favoritom zápasu, čo od začiatku potvrdzovali aj na palubovke. Naši mladíci bojovali, no na súperových dravých, rýchlych a veľmi dobre individuálne pripravených hráčov jednoducho nemali nárok. O všetkom sa rozhodlo za necelé dve minútky od 25. min. zápasu, kedy sme trikrát inkasovali. Od tohto momentu si už hostia urobili na ihrisku malú exhibíciu."

Jozef Hološka, tréner "Začiatok zápasu sme nezachytili, keďže už v 3. minúte sme dostali od domácich hráčok gól.
V nasledujúcich minútach sa hra vyrovnala .Z našej strany množstvo nepremenených šancí.
Efektivita domácich sa prejavila v 10. a 11. minúte, kde sme inkasovali dva góly po sebe. Už v
prvom polčase po zranení nastúpila Michaela Kaštiaková ,ktorej sa zranenie po súboji obnovilo.
Druhý polčas sme začali s dobrým nasadením, z čoho vyplývalo zníženie v 22. minúte kapitánkou tímu Nikoletou Hološkovou na 3:1. Po ďalšom tvrdom zákroku sa nám zranila ďalšia hráčka, čo malo aj vplyv na ostatný vývoj zápasu, keďže sme nemali hráčky na striedanie. Dievčatá so cťou dohrali zápas, a aj napriek oklieštenej zostave dokázali ešte dva krát skórovať, a to po krásnom góle Lenky Hučkovej a druhý po skrumáži a následnej dorážke Zuzany Kendrovej."

Súperkám zo Žiliny gratulujeme k zaslúženému víťazstvu.

MŠK Žilina - FUTSAL - TNF MIA SAN MIA Kanianka  4:1 (1:0)

Góly: Sevčík 2, Schmiester, Pudík - Beka
ŽK: Beka (Kanianka)

 

Wild Boys ´02  - SDM Domino Bratislava  - Lion car MIBA Banská Bystrica  2:0 (1:0)

Góly: Szabo, Chudík

Milan Červenák , prezident "V zápase s mladučkými juniormi Miby sme boli po celý čas lepším tímom a zaslúžene sme ho vyhrali. Náš ýkon bol slabší, nefutsalový, ale vzhľadom na početne slabšiu zostavu uspokojivý. Výkon hostí bol na druhej strane veľmi sympatický a ich napredovaniu môžem len tlieskať."

Martin Majling, tréner : "Prvý zápas v Bratislave sme začali zodpovedne a počas prvého polčasu sme súpera nepúšťali do vyložených šancí. Počkali sme si na naše príležitosti, ktoré sme žiaľ nevyužili a po hrubej chybe v našej rozohrávke sme domácim ponúkli úvodný gól zápasu. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, Wild boys mal viac z hry, ale naši chalani obetavo bránili a v bráne nás podržal aj mladý brankár Šimo. Ten nestačil len na peknú kombináciu Bratislavčanov a keď sa nám nepodarilo skorigovať ani pri powerplay, domáci vyhrali 2:0."

 

Pinerola OA Dubová - Futsal Team Levice junior  3:7 (1:1)

Góly: Adamov 3 - Kúdela, Mikuláš 3, Molnár 2, Hostinský
ŽK: Adamov

Peter Kozár, tréner: "Bojovný zápas z oboch strán. Prvý polčas, kým sme vládali boli sme nebezpeční, dokázali sme sa strelecky presadiť, no súper rýchlo vyrovnal a polčasový výsledok 1:1 naznačoval, že sa bude bojovať o každú loptu v druhom dejstve. Prejavila sa však už únava a nedostatok síl, bojovali sme o dobrý výsledok a body do tabulky. Za stavu 2:3 a 5 minút pred koncom nám ale došla para, kopili sme chyby a fauly, čo súper trestal a výsledkom 3:7 sme zápas prehrali."

(Levice) Druhý zápas sme nastúpili proti Pinerole Bratislava.. V tomto zápase sme bránili prvý polčas polovicu ihriska tak isto ako prvý zápas ale druhý polčas sme už vysúvali obranu čo súperovi robilo problémy dlho bolo 2:2 keď Matej Mikuláš peknou akciou dal na 3:2 a o chvíľku nato aj 4:2 od tohto momentu sme už nepustili víťazstvo i keď super s power play dal na 4:3 ale nazbierali 5 faulov. Do konca zápasu sme ešte dali 3 góly a zaslúžene vyhrali! Musím pochváliť chalanov za predvedený výkon keď zo 4 zápasov po sebe sme získali už 10 bodov !!!  

Wild Boys ´02  - SDM Domino Bratislava  - Futsal Team Levice  junior  3:3 (2:1)

Góly: Rusňak, Szabo 2 - Molnár, Izák, Hostinský
ŽK: Kušnír

Milan Červenák , prezident"V druhom zápase sme trpeli na kvantitatívne slabšiu zostavu ešte viac a s dobre hrajúcimi Levicami sme si body podelili. A to aj napriek faktu, že sme v zápase trikrát viedli. Chalani, ktorí prišli, si zaslúžia pochvalu za prístup k zápasom aj za ochotu prísť aj nie v plnom zdraví či bez zranení."

(Levice) Cestovali sme do Bratislavy kde sme mali zápasy s Wild Boys Bratislava a Pinerola Bratislava... Prvý zápas s Wild boysom sme bránili od polky a vyrážali sme do protiútokov.Hralo sa hore dole prehrávali sme stále o jeden gól ale vždy sme vyrovnali a na konci sme mohli aj vyhrať. V tomto zápase sme dobre bránili a zaslúžene sme získali 1 bod ...  

Pinerola OA Dubová - Lion car MIBA Banská Bystrica  3:2 (1:0)

Góly: Horváth, Adamov, Pochylý - Bartkovič 2
ŽK: Král (BB)

Peter Kozár, tréner: "Zápas proti Banskej Bystrici sa niesol v našej réžii. Mali sme viac z hry, držanie lopty boli sme aj strelecky aktívnejší. Skóre sme otvorili pekným gólom z rohu volejom. Súper ak si vytvoril šancu, tak to bola gólová, ale podržal nás dobre chytajúci brankár Podhajeczký. V druhom polčase sa hra nemenila, ale skóre áno, pridali sme dva góly a vyzeralo to, že zápas poľahky dohráme. Nekoncentrovanosť alebo aj úpadok sil na konci, nakoľko sme odohrali duel v 5 hráčoch, mal svoj výsledok a súper dvoma gólmi skorigoval na konečných 3:2. BB hrá s mladým kádrom, ale vidno tam dobru prácu, ak ostanú chlapci pokope do budúcna, bude to veľmi silný súper. "

Martin Majling, tréner : "Druhý zápas proti Pinerole sa začal roztržito na obidvoch stranách, keď prevládal slabší pohyb a  chyby v rozohrávkach. Z tohto kŕču sa prvý vymanili domáci, keď po rohovom kope prestrelil Šima náš bývalý hráč Andrej Adamov. V druhom polčase sme zlepšili pohyb a kombináciu, no paradoxne ďalšie dva góly pridali domáci. Následne sme stiahli hru na šesť hráčov, vypracovali si štyri samostatné nájazdy, ktoré sme žiaľ nevyužili. Nakoniec sme sa odhodlali aj k powerplay, čo nám prinieslo dva góly, no na definitívny obrat nám už neostal čas. Chalanov musím za obidva zápasy opäť pochváliť, keď pri absencii Telúcha ťahajú tím Prokaj s Kráľom, popri ktorých výkonnostne rastú mladí chalani."

Čítať ďalej...