Futsalslovakia.sk

5. kolo baráže o postup do VARTA Futsal ligy: MŠK Žilina s náskokom

5. kolo play-out:

Futsal Team Levice – FK ORION Bánovce nad Bebravou 10:5 (4:2)

góly: Bačík 3, Krivočenko, Švec, Gabaš, Tóth, Suljič, Kazár, Rakica – Liška 3, Ševčík, Rusňák
200 divákov
Futsal team Levice:
"Na posledné stretnutie prvej časti baráže sme nastupovali proti víťazovi OPENLIGY. Na stretnutie sme sa zodpovedne pripravovali, nakoľko sme chceli bodovať naplno a nestratiť tak kontakt s vedúcou Žilinou. Od úvodných minút sme nechceli nechať nič na náhodu a súpera sme začali napádať už pri ich rozohrávke. Po úvodnom hvizde rozhodcu a rozohrávke súpera sa k lopte dostal Bačík, ktorý ideálnou prihrávkou našiel Krivočenka a ten sa strelou vedľa brankára zapísal ako prvý do listiny strelcov a otvoril tak skóre stretnutia 1:0. Ako druhý sa do listiny strelcov zapísal Bačík, ktorý zužitkoval v 6. minúte nezištnú prihrávku od Budovca a zvyšoval tak na 2:0. Naša radosť s dvojgólového vedenia však netrvala dlho, keď hostia v 8. minúte znížili stav na 1:2. V 9 minúte však Švec opäť zvýšil náš náskok na rozdiel dvoch gólov, keď strelou po zemi upravil stav na 3:1. V 13. minúte to boli opäť hostia, ktorým sa podarilo streliť kontaktný gól na 3:2. V závere prvej časti hry sa útoky striedali na oboch stranách, avšak ani jedno z družstiev nedokázalo streliť gól. Keď sa už zdalo, že do šatní pôjdeme s jednogólovým náskokom sa dokázal presadiť Bačík a uzavrel tak polčasový stav na 4:2.
Po zmene strán sme nenechali nič na náhodu a od úvodných minút sme hostí dostali pod tlak, čoho výsledkom bolo strelenie 4 gólov, keď sa najprv 22. minúte presadil Tóth, ktorý si ideálne prevzal loptu na pivote 5:2, v 29. minúte rozvlnil sieť opäť Bačík a zvyšoval na 6:2, hrajúci tréner Gabaš zvýšil na 7:2 v 30. minúte a v 34 minúte hneď, ako sa dostal na palubovku Suljič, zvýšil na 8:2. V tej istej minúte využili  našu nekoncentrovanosť hostia a znížili stav na 8:3. O minútu neskôr však opäť zvyšoval skóre Kazár keď dorážal loptu do prázdnej brány po ideálnej prihrávke do bránkového územia 9:3. V 38. minúte sa do streleckej listiny zapísal Rakica, ktorý zvyšoval už na 10:3. V samom závere stretnutia sa presadili už len hostia, ktorí 2 gólmi upravili stav na konečných 10:5.
Týmto víťazstvom sme urobili ďalší krok k udržaniu sa v extralige. Najbližšie dve stretnutia odohráme na palubovkách súperov, najprv u lídra zo Žiliny a potom v Bratislave s miestnymi Rehab Klinik Barabéri. Budú to náročné stretnutia, ale všetci veríme, že so šťastným koncom pre nás."

MŠK Žilina FUTSAL – FK Dragons Podolie 7:3 (1:2)

góly: Ďuratný, Ševčík po 3,Mičuda – Tuka, Pagáč, Pyšný
ŽK: Koleno, Mičuda – Trebatický, Jurčo, HIkel, Tuka
90 divákov
(MŠK Žilina FUTSAL):
"Z našej strany sme videli veľmi zlý vstup do stretnutia, z čoho rezultoval priebežný stav 0:2. Bol to náš najslabší polčasový barážový výkon. Následný timeout nás upokojil a začali sme hrať trpezlivejšie, ale hlavne zodpovedne. Postupne sme prebrali iniciatívu, čoho výsledkom bol kontaktný gól tesne pre koncom polčasu. Druhý polčas sme nastúpili koncentrovane s odhodlaním otočiť nepriaznivý stav. To sa  podarilo a bezpečne sme zvládli bitku nervov…"

• 0

V piatok 20. 4. 2018 začnú semifinálové zápasy play-off VARTA Futsal ligy. Už teraz je isté, že do finále postúpi jeden klub, ktorý je prekvapením súťaže. Jeden z dvojice Mimel Lučenec, Wild Boys ´02 Bratislava nastúpi vo finále proti víťazovi zápasu minuloročných finalistov – Slov-Matic FOFO Bratislava (v tomto ročníku hrá už pod novým názvom ŠK Slovan Bratislava Futsal) a ŠK Pinerola Bratislava (Pinerola Futsal 1994 Bratislava). Zápasy  budú zaujímavé nielen z pohľadu umiestnení, ale aj pohľadu hráčskeho kádra – ŠK Slovan Bratislava Futsal s jedným legionárom, Wild Boys ´02 Bratislava s dvoma, Mimel Lučenec a Pinerola Futsal 1994 až s piatimi. Dalo by sa povedať, že to budú zápasy aj tímov so slovenským rukopisom, proti tímom, kde je prevaha juhoamerických futsalistov, ktorí sa v slovenskej extralige objavili začiatkom roka.
Pozitívom príchodu spomínaných hráčov, je okrem futsalovej kvality, aj zvýšenie diváckeho záujmu, hoci u niektorých tímov, markantne záujem nevzrástol. Avšak atraktívne semifinále na bratislavských Pasienkoch a v Lučenci to všetko môže totálne „obrátiť naruby“. Divácku priazeň si užíva nováčik Mimel Lučenec, ktorého návštevy môže závidieť väčšina extraligových tímov.
Verme, že už zajtra budú diváci spokojní s úrovňou semifinálových duelov a  budú môcť potvrdiť tohtoročný kvalitatívny vzostup VARTA Futsal ligy.

Mimel Lučenec – Wild Boys ´02 Bratislava

1. zápas:
piatok 20. 4. 2018 o 19.00 h:
Mimel Lučenec – Wild Boys ´02 Bratislava (rozhodcovia: Ježík, Šlapka, Polomský, delegát Budáč, ŠH Aréna Lučenec),
2. zápas:
sobota 28. 4. 2018 o 20.30 h:
Wild Boys ´02 Bratislava – Mimel Lučenec  (ŠH Interhala Pasienky, Trnvaská cesta Bratislava),
3. zápas:
utorok 1. 5. 2018 19.00 h:
(ŠH Aréna Lučenec)
4. zápas
piatok 4. 5. 2018 o 19.30 h:

Wild Boys ´02 Bratislava – Mimel Lučenec  (ŠH Interhala Pasienky, Trnavská cesta Bratislava).

ŠK Slovan Bratislava Futsal – Pinerola Futsal 1994 Bratislava

1. zápas
piatok 20. 4. 2018 o 19.30 h:
ŠK Slovan Bratislava Futsal Bratislava – Pinerola Futsal 1994 Bratislava  (rozhodcovia Behančin, Matula, Budáč ml., delegát Badura, ŠH Interhala Pasienky, Trnavská cesta Bratislava),
2. zápas
piatok, 27. 4. 2018 19.30 h: Pinerola Futsal 1994 Bratislava – ŠK Slovan Bratislava Futsal  Bratislava (ŠH Interhala Pasienky, Trnavská cesta Bratislava),
3. zápas
streda 2. 5. 2018 o 19.00 h: ŠK Slovan Bratislava Futsal Bratislava – Pinerola Futsal 1994 Bratislava (ŠH Interhala Pasienky, Trnavská cesta Bratislava),
4. zápas
sobota, 5. 4. 2018 20.30 h: Pinerola Futsal 1994 Bratislava – ŠK Slovan Bratislava Futsal Bratislava (ŠH Interhala Pasienky, Trnavská cesta Bratislava).

Play-out začína mať favorita na postup

Prelínacia súťaž o postup do Varta Futsal Ligy 2018/2019 po "dvojzápase" medzi MŠK Žilina a Rehab Klinik Barabéri Bratislava spoznáva prvého vážneho ašpiranta na postup. Je ním žilinský tím, ktorý po polovici tejto súťaže je bez prehry na čele tabuľky, a to odohral tri zápasy zo štyroch na súperových palubovkách...

FK Dragons Podolie – Futsal Team Levice 6:6 (1:4)

Rastislav Bobocký, Dragons Podolie: "Pred zápasom sme si boli vedomí, že máme takpovediac "nôž na krku" a preto sme zvoli aj taktiku vysokého napádania. Tú však hráči v prvom polčase neplnili a nedôraznou hrou s množstvom chýb sme dovolili súperovi dostať sa do vedenia 1:4. Do druhého polčasu sme vstupovali s cieľom zabojovať ešte o nejaký ten bod. To sa nám nakoniec podarilo. Zlepšený pohyb i hra prinášali úspech. Pomohli tomu aj hráči Levíc, ktorí pôsobili v druhom dejstve veľmi odovzdane. Akoby čakali len na koniec zápasu a cestu domov. Veľkou škodou je, že sme nedokázali udržať dvojgólové vedenie 6:4. V záverečnej minúte sme mali veľkú šancu na strelenie víťazného gólu v podobe 10m kopu, ale žiaľ Zaťovič nepremenil a tak sa musíme uspokojiť s remízou a už len dúfať, že sa to v ďalšom zápase zlomí a konečne budeme bodovať naplno a zostaneme tak v hre o udržanie sa v lige. V prípade prehry to už budú len teoretické šance."

góly: Gajdošík 3, Hikel 2, Pagáč – Krivočenko, Rakica po 2, Švec, Gabaš
ŽK: Pagáč – Švec, Gajdács, Tóth
100 divákov

Rehab Klinik Barabéri Bratislava – MŠK Žilina Futsal 2:3 (1:2)

góly: Ondrejkovič, Török – Mičuda 2, Gábor
ŽK: Gábor (MŠK)
50 divákov
Martin Mlynarovič, Rehab Klinik Barabéri Bratilsava: "V domacom odvete sme chceli vratit Ziline pozicane. Opytal som sa na nazor par skusenych ludi, ktori sedeli na tribune. Konstatovali dve veci. Jednak schopnost hracov supera spracovat aj narocne lopty a ich bojovnost. My sme bojovali tiez avsak dali sme len dva goly a to je doma malo. Verim ze sa dame dokopy a este zabojujeme."
MŠK Žilina FUTSAL: "Vedeli sme o čo sa bude v Bratislave hrať. Bol to ťažký zápas, v ktorom naše efektivita nebola ideálna. Ale po zodpovednom a trpezlivom výkone, s primeranou mierou rizika, sa nám nakoniec podarilo získať dôležité 3 body do tabuľky. Chceme sa touto cestou poďakovať aj nášmu súperovi za dve veľmi slušné a korektné stretnutia. Momentálne sme veľmi šťastní a užívame si tabuľkové postavenie. Ako nováčik sa však stále učíme, ale získali sme mnoho nových poznatkov, ktoré veríme, že úspešne zúžitkujeme v nasledujúcich náročných barážových zápasoch, v ktorých nám nikto nedá nič zadarmo."

Tabuľka:

1.-MŠK Žilina FUTSAL ----------------4--3--1--0--23-14-10
2.-Rehab Klinik Barabéri Bratislava -5--2--0--3--20-19--6

3.-Futsal Team Levice ---------------3--1--2--0--19-14--5
4.-TIP Bánovce nad Bebravou  --------3--1--0--2--13-24--3

5.-FK Dragons Podolie  --------------3--0--1--2--15-19--1

Do semifinále play-off VARTA Futsal ligy aj Pinerola...

Úžasné futsalové predstavenie mali možnosť v sobotu večer sledovať diváci v žilinskej hale na Rosinkách, ako aj pri obrazovkách TV Eso. Zápas bol ozdobou Varta Futsal Ligy a veríme, že v ďalšom priebehu play off bude takýchto viac. Po penaltovom rozstrele pokračuje do semifinále Pinerola, žilinčania sezónu predčasne končia.

ŠK Makroteam Žilina - Pinerola Futsal 1994 Bratislava 2:2 (0:1), na pokutové kopy 2:3
na zápasy 1:3, do semifinále postupuje Pinerola

Góly: Patrik Krištofík, vlastný Tomáš Hájek - Wesley Estevao Dos Santos, vlastný Jose Wellington Matias Torres
ŽK: Marián Hudek, Martin Holák, Bruno Petterson Moura da Silva, Pedro Victor Macedo da Silva - Valdemir da Silva, Wesley Estevao Dos Santos, Victor Seiji Martins De Souza
ČK: Bruno Petterson Moura da Silva (po 2.ŽK)
Rozhodovali: Ježík, Bohun
300 divákov

ŠK Makroteam Žilina: "Predovšetkým musíme opäť konštatovať, že aj štvrtý zápas štvrťfinálovej série s Pinerolou splnil tie najprísnejšie futsalové kritériá. My sme nastúpili s rovnakou taktikou ako pred týždňom v Bratislave. Prioritou bola koncentrovaná defenzíva s cieľom ubrániť brazílčana Wesleyho, od ktorého sme očakávali najväčšie nebezpečenstvo. Až na pár chybičiek sme to zvládali, mrzieť však môže inkasovaný hlúpy gól po rohovom kope v závere prvého polčasu. V prvom polčase sme však mali aj my dosť gólových šancí, aby polčasový výsledok bol iný. Druhý polčas mal podobný scenár, mužstvá predvádzali pekné kombinačné akcie. Škoda, že po našom vyrovnaní, išli hostia veľmi rýchlo opäť do vedenia. Naša trpezlivá hra slávila úspech nakoniec až v závere počas power play, ktorú sme zahrali vynikajúco. Následné predĺženie malo naďalej dramatický náboj, šance boli na oboch stranách, hoci tie bratislavské boli väčšie. Vyvrcholením bola červená karta pre nášho Bruna presne dve minúty pred koncom, ktorá nám už nedovolila rozhodnúť v náš prospech v riadnej hre. Obetavý výkon našej brániacej trojice doviedol zápas aspoň do penaltovej lotérie. Tam mali viac šťastia hostia, keď premenili všetky tri pokutové kopy, my len dva. Sobotňajší zápas mal všetko - skvelý futsal, fantastické individuálne výkony hráčov, čarovné zákroky brankárov, emócie na ihrisku i v hľadisku, predĺženie, rozhodnutie v penaltovom rozstrele. Divák v hľadisku aj pri obrazovkách si musel toto dvaapolhodinové divadlo užiť... To je však jediné pozitívum, sezóna pre nás predčasne končí a musí byť hodnotená ako neúspešná."
Ladislav Mikita, Pinerola 1994 Futsal Bratislava: "Do Ziliny sme isli s tým,ze tam chceme sériu ukoncit. Zilina ma tento rok silny kader a vedeli sme, že nás čaká tazky zápas, čo sa vlastne aj potvrdilo.Chceli sme hrat od začiatku aktívne, myslím že sa nám to aj darilo,vytvárali sance ale opat mi tam chybal doraz a klud v zakončení. Super sa spoliehal na dobru defenzívu a vyrážal do nebezpecnych brejkov. Zápas mal všetko a splnal aj tie najprísnejšie kritéria. Dva krát sme viedli ,chcelo to dať  tretí gól a myslím že by sme si už víťazstvo ustrážili ale práve naopak, minútu pred koncom sme spravili veľkú chybu, keď sme pri power-play Žiliny otvorili stred a super vyrovnal. V predĺžení sme opäť nevyužili  šance a išlo  sa do penaltovej lotérie. Tam sme mali viac  šťastia my a  postup do semifinále cez nepríjemnú  Žilinu sme si  zaslúžili. Odohrali sme štyri veľmi kvalitne štvrťfinálové zápasy na čom chceme stavať. Bola to výborná reklama na futsal a diváci sa môžu tešiť na veľké futsalove semifinálové  derby so Slovanom, na ktoré sa už  tešíme."

------------------------

Štvrté a piate mužstvo po základnej časti Varta Futsal Ligy podľa očakávania pokračujú vo svojej štvrťfinálovej sérii dlhšie ako ostatné dvojice. Dokážu žilinčania zvrátiť vývoj tohto štvrťfinále tak, že sa bude rozhodovať až v piatom zápase?

sobota 31. 3. 2018 o 20.00 h

ŠK Makroteam Žilina - Pinerola Futsal 1994
na zápasy 1:2

Rozhodcovia: Ježík, Bohun, delegát Budáč.

Zápas vysiela v priamom prenose TV ESO

Hlasovanie TOP futsal 2017 ukončené, verejnosť sa výsledky dozvie 6. apríla

• 0

Slovenský futsal už štrnástykrát bude vyhlasovať výsledky ankety Futsalista roka, tento rok opäť v kategóriách Futsalista roka, Zostava roka, Tréner roka, Rozhodca roka, Futsalistka roka, Talent roka a Objav roka. Hlasovať tentokrát mohli nielen odborníci, ale aj široká futsalová verejnosť. Spoznáme tak nielen výsledky z pohľadu futsalových odborníkov, ale aj z pohľadu futsalových fanúšikov. O obľúbenosti ankety svedčí rastúci počet hlasujúcich.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutoční v hoteli Holiday Inn v Bratislave, v piatok 6. apríla 2018 od 19.30 h. Pre účastníkov galavečera je popri vyhlasovaní výsledkov pripravený aj zaujímavý sprievodný program. Keďže kapacita priestorov je obmedzená a zrejme nebude možné uspokojiť všetkých záujemcov o účasť na galavečeri, aj tento rok bude z vyhlasovania pripravený priamy prenos TV ESO.