Futsalslovakia.sk

Výsledky 10. kola 1. Slovenskej ligy vo futsale

Výsledky 10. kola 1. SLF:

ŠK Makroteam Žilina – Mimel Lučenec 2:6 (1:3)

góly: Pedro Victor Macedo Da Silva, Škulec – Fehérvári 2, A. Hricov, Kočiš, Alex Viana Da Silveira Junior, Brunovský,
150 divákov
ŠK Makroteam Žilina: "V sobotu sme si do extraligovej tabuľky pripísali prvú domácu prehru v sezóne. S Lučencom sme odohrali dobrý zápas, v ktorom sme však ťahali za kratší koniec v efektívnosti. Hostia v prvom polčase využili všetky naše chyby na skórovanie a postupne získali rozhodujúci trojgólový náskok. Napriek tomu, že sme bojovali a vypracovali si dostatok gólových príležitostí, zakončenie opäť nebolo ideálne. To platí aj pre takmer 10-minútovú hru bez brankára. Lučenec vyhral zaslúžene, gratulujeme."
Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): "K dnešnému zápasu sme pristúpili zodpovedne, som rád, že sme súpera nepodcenili a získali 3 body. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, kde sme si v 1. polčase vytvorili náskok, ktorý sme si našou hrou kontrolovali. V 2. polčase hra bola rozháraná na oboch stranách. Vytvorili sme si zopár príležitostí, z ktorých sme strelili gól na 1:4. Po inkasovanom góle začala hrať Žilina power-play, kde si vytvorila zopár sľubných šancí, ale pre nás pozitívne je, že premenila iba jednu. Nakoniec nám súper daroval 5 gól, ktorý nás úplne ukľudnil. V závere sme skrášlili výsledok šiestym gólom do prázdnej bránky. Chcem poďakovať hráčom za bojovný výkon a našim fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť do haly. Žiline ďakujem sa za predvedený a korektný futsalový výkon."

Pinerola Futsal 1994 Bratislava – FC Bíli Andeli-Futsal 8:1 (4:1)

góly: Valdemir Da Silva, Wesley Estevao Dos Santos,  Hájek po 2, Čeřovský, Vangel – Dobiš
ŽK: Wesley Estevao Dos Santos – Peter Brestovanský
100 divákov
V zápase, kde prvá pinerolácka štvorka na palubovke jasne dominovala  a keď bola na hracej ploche, trnavskí Bíli Andeli mali čo robiť s orientáciou. Druhá lajna domácich tápala a snažila sa kvalitou aspoň vyrovnať futbalovo dobre vybaveným Trnavčanom. Skĺzla do futbalového prejavu a to bola voda na mlyn Trnavčanom.
Pinerola futsal 1994 sa opätovne vracia tam, kde je jej miesto, teda na špicu tabuľky slovenskej najvyššej súťaž. Určite to bude dobré pre klubový futsal...

Ladislav Mikita (Pinerola futsal 1994 Bratislava): "K dnesnemu zapasu sme pristupili zodpovedne, som rad, ze sme supera nepodcenili a opat vyhrali. Chlapci pomaly ziskavaju stratene sebavedomie a uz teraz sa ideme pripravovat na najblizsieho supera a to je Lucenec. Ten zapas nam može ukázat , ako na tom sme. Ostavame pri zemi, lebo nas este caka este  vela roboty i ked som rad ze sa posily ukazuju v dobrom svetle a ze sa nam uz aj konecne strelecky darí. Trnave dakujem sa za predveden a korektn vykon."
Martin Cintula (tréner FC Bíli Andeli-Futsal): „Prišli sme do Bratislavy bez niekoľkých hráčov základnej zostavy. Chceli sme hrať aktívny futsal, čo sa nám aj v úvode polčasu darilo a išli sme do vedenia. Po troch góloch v rýchlom slede po našich chybách sa zápas zlomil a ukázala sa genialita Brazílčanov v drese Pineroly, bolo ich plné ihrisko. Naši hráči si z toho môžu zobrať veľa pozitív, ak si uvedomia svoje chyby a budú na nich pracovať. Ako sa hovorí, bez práce, nie sú koláče. Neskladáme zbrane, chceme sa popasovať o najlepšie výsledky v druhej polovici súťaže. Súperovi gratulujem k trom bodom a prajem im, aby klub dostali tam, kam patrí."

Wild Boys´02 Bratislava – FK Dragons Podolie 8:0 (4:0)

góly: Javnický 2, Marko, Matejov, Lenčéš, Paštrnák, Ostrák, Šporánek
ŽK: Pagáč (Dragons)
369 divákov
Wild Boys prežíva úspešné extraligové obdobie – trónia na druhom mieste, zaznamenali prvé extraligové víťazstvo "na nulu", zaknihovali najviac strelených gólov v jednom zápase v extraligovom účinkovaní a pred zápasom odovzdali deťom z Detského domova Nádej finančnú a materiálnu pomoc. Podobne pomohli v predzápasovej "šou" aj mladým futbalistom z Rovinky a florbalistom z ŠK LIDO. Pekná návšteva, hoci pán delegát oficiálne napísal dvesto... Samotný zápas určite zhodnotia sami.
Branislav Škorec (tréner Wild Boys): "V dnešnom zápase sme nechceli dopustiť prekvapenie na náš úkor a od prvej minúty sme plnili  úlohu favorita. Na začiatku sa nám to darilo, dali sme 2 rýchle góly, postupne sme pridali ďalšie a mohli sa tak tešiť z víťazstva 8:0. Som rád, že do zápasu zasiahli všetci 14 hráči, brankári neinkasovali a hráči si schuti zastrielali. Okrem zápasu pripravilo vedenie klubu charitatívnu akciu venovanú pre Detský domov Nádej v Bernolákove, spojenú s obdarovaním nielen Detského domova, ale aj mladých futbalistov z Rovinky, florbalistov z Lida a pre deti sladké odmeny na neskoršieho Mikuláša. V piatok cestujeme na horúcu pôdu do Levíc, kde chceme potvrdiť výkony a výsledky z tohto ročníka. Verím, že ukončíme tento rok tak ako si želá každý v tíme."

Rastislav Bobocký (FK Dragons Podolie): "V 10. kole nastúpilo Podolie na palubovke bratislavských Wild Boys, ktorých chceli potrápiť a odniesť si domov nejaký ten bod. Zápas sa však neodvíjal podľa predstáv a domov tak nakoniec cestovali so sklonenými hlavami. Domáci zvolili od úvodu vysoké napádanie na polovici súpera, čo robilo Drakom problém. V úvode sa zrodila veľká šanca domácich, ktorá však skončila iba na brvne. Aktivita domácich nakoniec vyústila aj do prvého gólu, keď sa z desiatich metrov presadil Javnický. Podolie malo šancu na rýchlu odpoveď, no svoju šancu nevyužilo a z následného protiútoku strelil svoj druhý gól Javnický. I keď domáci herne prevyšovali Drakov, gólové šance pribúdali len málo. Draci sa dostali do niekoľkých vyložených šancí, vždy však dobre zasiahol brankár Kušnír. Wild Boys do polčasu strelili ešte 2 góly a do šatní sa odchádzalo Drakom ťažko.
Druhý polčas chcelo Podolie ešte zdramatizovať vývoj stretnutia, avšak po strate lopty v útočnom pásme sa dostali domáci do protiútoku a Šporánek nemal problém prekonať Trebatického. Hostia sa nevzdávali a bojovali, no dnes im nebolo súdené streliť gól. Keď v 28. min. rozhodcovia nevideli nedovolený zákrok v pokutovom území a ďalší faul pri následnom prechode do protiútoku, bolo už 6:0. Hostia sa nestihli ani spamätať a domáci strelili svoj siedmy gól. Následne sa na dlhé minúty domáci gólostroj zastavil až nakoniec v 38.min. uzavrel skóre na Šporánek."

Futsal Team Levice – ŠK Slovan Bratislava 0:12 (0:8)

góly: Rafaj, Rick, Kyjovský, Kozár, Haľko po 2, Péchy, Belaník
ŽK: Rick, Michalec
300 divákov
Futsal Team Levice: "Na stretnutie sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom. Hostia sa rýchlo ujali vedenia, keď už v 4. minúte svietilo na ukazovateli skóre 0:3. Od 6. minúty sa hostia dokázali presadiť každé dve minúty a postupne zvyšovali skóre stretnutia. Na polčasových 0:8 uzavreli hostia skóre zároveň s klaksónom.
Na druhý polčas sme nastúpili už viac koncentrovaní, čo bolo vidieť aj na predvedenej hre. V druhej časti hry sme si vypracovali viacero sľubných príležitostí, avšak prekonať brankára sa nám nepodarilo. V tomto stretnutí sme mali aj smolu, keď sme niekoľkokrát trafili konštrukciu brány. Hostia v druhom polčase pridali ešte 4 góly a zvýšili na konečných 12:0."
Martin Rejžek (tréner ŠK Slovan futsal Bratislava): "Po poslednom zavahani sme nechceli nic nechat na nahodu a sustredili sa od zaciatku zapasu na nas vykon. Od prvej minuty sme ovladli palubovku herne, ako aj golovo. Skore postupne narastalo, vzadu sme dokazali uhrat nulu a tak sme z Levic odchadzali spokojni.

MFK Ivekol Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica 4:4 (2:1)

góly: Bombicz 2, Dudáš, Rafanides (vlastný) – Konder 2, Tužinský, Čief
ŽK: Bombicz, Dudáš, Oršolík, Gelle – Krejčí, Greško
ČK: Greško
100 divákov
Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): "Na zápas do Nových Zámkov sme cestovali prakticky v najsilnejšom zložení s cieľom vyhrať. Bohužiaľ celozápasový dobrý výkon sme si pokazili slabšou koncentráciou v úvodoch a záveroch polčasov, keď sme všetky štyri góly inkasovali v prvých a posledných minútach. Zvlášť vyrovnávajúci gól 2 sekundy pred koncom po spornom rozohratí autu súperom nás nesmierne mrzí, ale pozitívom je, že chalani opäť ukázali chuť bojovať a pomaly sa dostávame znovu k hernej kvalite z úvodu sezóny."