Futsalslovakia.sk

11. kolo 1. SLF: Krásne gesto Attilu Féherváriho a Mimelu Lučenec

11. kolo 1. Slovenskej ligy vo futsale:

ŠK Slovan Bratislava futsal – MFK Ivekol Nové Zámky 7:4 (4:1)

góly: Haľko 2, Rick, Rafaj, Belaník, Michalec, Maroši – Gašparovič, Bombicz, Horáček, Oršolík
50 divákov

Martin Rejžek (tréner ŠK SLOVAN Bratislava): „Musím povedať, že dnes to nebol z našej strany oslnivý výkon. Avšak nemáme na konte ešte ani jednu prehru, opäť sme si pripísali tri body, takže som s chlapcami spokojný. Cez sviatky si musíme oddýchnuť, doliečiť sa a nazbierať sily do zvyšku sezóny. Chcel by som sa poďakovať celej futsalovej verejnosti a naším fanúšikom za povzbudzovanie a zároveň im popriať šťastné prežitie vianočných sviatkov."

Mimel Lučenec – Pinerola Futsal 1994 Bratislava 5:7 (4:4)

góly: A. Hricov, Alex Viana Da Silveira Junior, Matheus Ferreira Ribeiro, Peter Kočiš, Attila Fehérvári – Wesley Estevao Dos Santos 3, Hájek 2, Victor Seiji Martins Den Souza, Vangel,
ŽK: Brunovský, A. Hricov –  Wesley Estevao Dos Santos, Herko, Vangel, Harsa,
600 divákov

Jozef Kamenský (Mimel Lučenec): "Futsalisti Mimelu Lučenec v piatok nastúpili na domácej pôde proti hráčom Pineroly. Po nástupe oboch tímov na palubovku, kapitán domácich Attila Fehérvári, odovzdal finančný dar v sume 800 €, ktorý sa mu podarilo vyzbierať za pomoci spoluhráčov a kamarátov rodičom malej Dominiky, ktorá má od narodenia vážne zdravotné problémy.
Začiatok zápasu patril domácemu celku, ktorému sa gólmi Fehérváriho, Kočiša, A. Hricova a Ferreiru podarilo dostať do vedenia. Do stavu 4:0 pôsobili domáci na palubovke suverénnym dojmom a jednoznačne prevyšovali súpera. Avšak v 15. min. domáci hráči nepokryli hosťujúceho útočníka, ktorý znížil na 4:1. Hostia dokázali streliť ešte do prestávky ďalšie 3 góly a do kabín sa odišlo za vyrovnaného stavu 4:4.  Po zmene strán to padalo najmä futsalistom Pineroly. Kým hostia strelili ešte tri góly, za domácich sa trafil iba Viana.  Mimel Lučenec si tak výsledkom 5:7 pripísal tretiu prehru v aktuálnej sezóne."
Ladislav Mikita (tréner Pinerola Futsal 1994 Bratislava):
„Dnešný zápas sme vôbec nezačali dobre. Ako keby sme ešte boli v autobuse a super trestal každú našu chybu a zaslúžene vyhrával v 13. min. rozdielom triedy. Po našom úvodnom góle, ako keby chlapci pochopili, že sa dá zo zápasom niečo ešte urobiť a do konca prvého polčasu sa nám senzačne podarilo vyrovnať. Do druhého polčasu sme  získali potrebné sebavedomie a zápas dotiahli do víťázného konca. Chapcom patrí veľká vďaka, že sa zomkli ako kolektív, dokázali takmer nemožné a vezieme si z Lučenca požičané. Bol to zápas, ktorý spĺňal tie najprísnejšie kritériá a som rád, že  Lučenec je opäť v najvyššej súťaži. Bola to vynikajúca reklama pre futsal. Nakoniec by som chcel popriať futsalovej verejnosti pekne sviatky a všetko len to dobré do nového roku."

Futsal Team Levice – Wild Boys´02 Bratislava 4:6 (0:1)

góly: Švec 2, Suljič, Rakica, – Ostrák, Paštrnák po 2, Matejov, Šporánek,
250 divákov
Futsal Team Levice: "Ťažko sa hodnotí tento zápas. Vyhral šťastnejší, nie lepší. V prvej časti hry sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme však nedokázali zužitkovať. Naopak, súper v prvej časti hry neukázal nič. Hostia na konci prvého polčasu dokázali premeniť nariadený 10 m kop, čím sa ujali vedenia a spokojnejší išli do šatne. V druhej časti hry sme nezachytili úvod a hostia sa ujali vedenia. Naši chlapci však zbrane nezložili a začali častejšie ohrozovať hostujúceho brankára. Ked sa nám podarilo priblížiť sa na rozdiel jedného gólu, tak sa súper vždy dokázal vymaniť z nášho tlaku a vždy si udržiaval mierny náskok. Do konca stretnutia sa nám už nepodarilo vyrovnať. Treba povedať, že sme boli vyrovnaným súperom a minimálne bod sme si za predvedený výkon zaslúžili."
Branislav Škorec (tréner Wild Boys):
"Rok 2017 sme zakončili v Leviciach tesným víťazstvom a ukončili tak rok s pekným dvadsaťosem bodovým ziskom po 11 zápasoch, čo asi nikto nečakal. Nemôžeme sa však uspokojiť počas sviatkov a musíme na sebe pracovať aj cez dlhšie futsalové voľno. Verím, že nový rok začneme rovnako, ako sme ukončili ten starý a budeme predvádzať ešte lepšie výkony. Všetkým fanúšikom a priaznivcom futsalu a športu prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok!"
FOTO: LUKÁŠ MANDRÁK

MIBA Banská Bystrica – ŠK Makroteam Žilina 3:3 (1:2)

góly: Čief 2, Dobrota – Hudek, Petterson Bruno Moura Da Silva, Papajčík
ŽK: Riša, Čief, Malík – Marconi De Lima Batista
150 divákov
Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): "V zápase s favoritom zo Žiliny sme chceli doma zabodovať. Od úvodu stretnutia však bol futsalovejší súper, výborný v defenzíve a v ofenzíve posilnený o troch Brazílčanov tiež dominoval. Prvý polčas sme prehrali len o gól, keď nás držal nad vodou výborný brankár Krejčí, ktorý inkasoval dvakrát a zneškodnil aj 10 metrový kop. Na druhej strane sme v závere polčasu takú istú štandardnú situáciu premenili Čiefom. V druhom polčase sa obraz hry otočil, zatlačili sme súpera a vypracovali si množstvo šancí a nakoniec aj zaslúžene vyrovnali. Žilinčania však opäť išli do vedenia, no naši chalani ukázali bojovnosť a odhodlanie bodovať. Znovu sme dokázali vyrovnať. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa zrodila zaslúžená remíza."
ŠK Makroteam: "Už sa stáva pravidlom, že z brankárov súpera robíme hviezdy... Brankár Krejčí bol mužom zápasu a najmä jeho zásluhou si domáci vybojovali cenný bod. Zápas s Banskou Bystricou sme mali herne jasne v našej réžii, avšak koncovka bola opäť nedostatočná." 

FK Dragons Podolie – FC Bíli Andeli-futsal Trnava 0:10 (0:6)

góly: Juhás, A. Adámek, Dzíbela po 2, Ťažký, Dobiš, Babják, Brestovanský
200 divákov
Rastislav Bobocký (FK Dragons Podolie): ""Tento veľmi dôležitý zápas sme vôbec nezvládli. Vo všetkých herných činnostiach sme zaostávali za súperom. V ofenzíve sme sa nevedeli presadiť. Za celý zápas nemal súperov brankár takmer žiadnu robotu. Čo sa defenzívy týka, tak to bola jedna obrovská katastrófa. Doslova sme tam mali deň otvorených dverí. Musíme čo najskôr na tento zbabraný zápas zabudnúť. Žiaľ, trápime sa už štyri zápasy, no verím, že po novom roku sa to už zmení."
Martin Cintula (tréner FC Bíli Andeli – futsal Trnava): "Hrali sme dôležitý zápas, v ktorom sme potrebovali vyhrať a mať trochu pokoj, pretože nás čakajú ťažké zápasy proti tímom Wild Boys a Lučenec. V tomto zápase sme podali fantastický výkon, každý hráč dodržiaval predzápasové pokyny. Sme šťastní z tohto víťazstva, musím chlapcom poďakovať za predvedený výkon. Chvíľku si oddýchneme a po sviatkoch zase začneme tvrdo pracovať."

Tabuľka pred 11. kolom
-1.-ŠK Slovan Bratislava futsal 11-10--1--0-114:16--31
-2.-Wild Boys´02 Bratislava ----11--9--1--1--53:31--28
-3.-MIMEL Lučenec --------------11--7--1--3--67:49--22
-4.-ŠK Makroteam Žilina---------11--6--1--4--42:41--19
-5.-Pinerola futsal 1994 -------11--5--0--6--54:53--15
-6.-Bíli Andeli Trnava – futsal 11--5--0--6--38:49--15
-7.-MIBA Banská Bystrica -------11--2--3--6--39:58---9

-8.-MFK Ivekol Nové Zámky ------11--2--2--7--37:58---8

-9.-FK Dragons Podolie ---------11--2--1--8--20:77---7
10.-Futsal Team Levice ---------11--2--0--9--35:67---6

Program 12. kola:

12. 1. 2018 o 19.30 h: Wild Boys '02 Bratislava – FC Bíli Andeli-futsal
12. 1. 2018 o 19.30 h: MFK Ivekol Nové Zámky – Futsal Team Levice
13. 1. 2018 o 20.00 h: FK Dragons Podolie – Mimel Lučenec
13. 1. 2018 o 20.00 h:  ŠK Makroteam Žilina – ŠK Slovan Bratislava futsal
13. 1. 2018 o 20.00 h:  Pinerola Futsal 1994 – MIBA Banská Bystrica


 

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)