MFK Ivekol Nové Zámky – Futsal Team Levice 4:2 (1:0)

88 divákov
Koloman Forró (prezident klubu MFK Ivekol Nové Zámky)
: "Výhra, dobrá hra."
Futsal Team Levice:
"V tomto zápase nám išlo o veľa, nakoľko sme sa v prípade výhry mohli odpútať z poslednej priečky. Žiaľ, ako to už býva v Nových Zámkoch zvykom, opäť sme nedokázali bodovať. Neboli sme však slabším tímom a zápas rozhodli individuality, ktorých majú Nové Zámky momentálne viac. My sme nedokázali prekonať dobre chytajúceho Gašparoviča ani z tutoviek a naopak súperovi sme uľahčili skórovať po našich hrúbkach. Domáci nás síce zaskočili power play, ktorú priebežne hrali počas celého zápasu a miestami nám to robilo starosti. Napriek tomu sme si viac vyložených gólových šancí vypracovali my a rozhodne sme na tom neboli horšie, čo sa týka futsalového majstrovstva. Preto je táto prehra pre nás sklamaním a stratou ďalších dôležitých bodov."

Wild Boys '02 Bratislava – FC Bíli Andeli-futsal 4:1 (2:0)

góly: Ostrák, Šporánek, Javnický, Humel (vlastný) – Brestovanský
ŽK: Lenčéš, Šporánek – Jedlička, Juhás, Dzíbela, Cintula,
ČK: Juhás
250 divákov
Martin Cintula (Bíli Andeli Trnava): „V prvom rade musím chalanov pochváliť, lebo predviedli výborný výkon. Ak poviem, že sme boli lepším mužstvom, musia mi dať všetci za pravdu. V prvom polčase sme nevyužili šesť obrovských šancí, za čo nás nepotrestal paradoxne súper, ale my hlúpym vlastným gólom. Druhý gól sme dostali po takom polofaule na nášho posledného hráča a po polčase sme sa snažili náš výkon ešte vygradovať, ale zase sme nepremenili tutovky a to nás stálo dobrý výsledok. Červená karta a gól v oslabení duel úplne rozhodli. Domáci nás neprehrali ani v jednej činnosti, rozhodlo trošku šťastia na ich strane a naše nevyužité šance.“
Branislav Škorec (tréner Wild Boys ´02 Bratislava): "Zaknihovali sme tri body v zápase, ktorý sa musel divákom páčiť. Na oboch stranách sa striedalo množstvo šancí, ale brankári dnes boli najlepšími hráčmi svojich mužstiev. Trnava nás milo prekvapila, hrali celý zápas vysoký pressing, čo nám zo začiatku robilo problém. Po prvom góle sme sa ukľudnili a do polčasu pridali ešte jeden. V druhom polčase sme hru kontrolovali a mrzí gól v závere zápasu do siete Kušníra, ktorý si za svoj výkon zaslúžil nulu. Pred nami sú teraz veľmi ťažké zápasy, na ktoré sa musíme pripraviť ešte lepšie ako dnes. Najskôr Nové Zámky a následne po reprezentačnej pauze boj o druhé miesto s Lučencom. Tieto dva zápasy nám ukážu tvár a veľa napovedia aj do tabuľky po základnej časti."

FK Dragons Podolie – Mimel Lučenec 0:8 (0:3)

góly: Fehérvári 2, Matheus Ferreira Ribeiro, Ricardo Camara Sobral Filho, Gustavo Henrique Steinwandter,
Adrián Hricov, Kuhajdík, Petík
ŽK: Jurčo –  Ricardo Camara Sobral Filho,Rutkaj
250 divákov
Rastislav Bobocký (FK Dragons Podolie): "Podolie nastúpilo na zápas proti Lučencu už s odhodlaním prerušiť negatívnu sériu vysokých prehier a zároveň ukončiť hernú krízu. Do zápasu zasiahli aj dvaja navrátilci Jurčo a Hikel.
Draci sa ťažkého súpera nezľakli a od úvodných minút bolo badať na hráčoch chcenie streliť gól. Nanešťastie sa pri snahe útočiť nevyvarovali chýb, ktoré súper nekompromisne trestal.  Hralo sa veľmi tvrdo, diváci mohli vidieť množstvo nekompromisných osobných súbojov, čo sa im muselo páčiť. Domáci sa v prvom dejstve vďaka svojej aktivite dostali do niekoľkých vyložených šancí, žiadnu však nedokázali využiť. Naopak hostia využili takmer každé obranné zaváhanie domácich a keď ani Hikel nepremenil 10 m kop, odchádzali Draci do šatní z trojgólovým mankom.
Druhý polčas túžili hráči Podolia spraviť niečo s výsledkom, no nedarilo sa im prekonať Obermana v bráne hostí. Naopak po ďalších dvoch obranných zaváhaniach vsietili hostia ďalšie dva góly. Podolie sa následne odhodlalo k hre bez brankára, avšak po pár sekundách pokazili domáci rozohrávku a už to bolo 0:6. Lučenec nakoniec pridal ešte dva góly, jeden po zaváhaní pri útočnej snahe a druhý po premenenom 10 m kope a uzavreli tak skóre na konečných 0:8. Výsledok je to pre Drakov pomerne krutý, pretože herne preukázali veľa svetlých momentov, bohužiaľ nedokázali zužitkovať ani jednu vypracovanú šancu. S predvedenou hrou a nasadením však môžu byť spokojní a snáď ich to nakopne a podarí sa im bodovať v najbližšom veľmi dôležitom zápase proti Banskej Bystrici.
Marián Berky (MIMEL Lučenec): "Do Podolia - Nového Mesta sme išli s cieľom bodovať, to sa nám aj podarilo. Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. V 1. polčase sme si vytvorili bezpečný náskok , strelili sme súperovi 3 góly po pekných akciách. 2. polčas sme prvých 5 minút strácali jednoduché lopty. V tomto úseku hry bolo veľa nepresností na oboch stranách. Po piatich minútach sme znovu hrali našu hru a  súpera sme k ničomu  Naopak po pekných akciách sme pridali ďalšie góly. Súper začal hrať Power- play, ale my sme ju dobre bránili a vstrelili gól. Konečný výsledok 8:0  nás teší, ale od dnes sa musíme sústrediť na ďalší zápas."

ŠK Makroteam Žilina – ŠK Slovan Bratislava futsal 2:6 (1:3)

góly: Hudek, Krištofík – Kyjovský, Rafaj po 2, Haľko, Rick
ŽK: Marconi De Lima Batista, Petterson Bruno Moura Da Silva
ČK: Petterson Bruno Moura Da Silva
150 divákov
ŠK Makroteam Žilina: "
Nevyšiel nám úvod zápasu a po zbytočných chybách sme veľmi skoro prehrávali už 0:3. Tento rozdiel sa ukázal ako rozhodujúci, tak skúsené mužstvo ako Slovan nemohol mať problém vedenie udržať. Naši hráči však bojovali, hra bola vyrovnaná, vypracovali sme si viacero dobrých príležitostí na skórovanie a do prestávky sme sa aj jedným gólom vrátili do zápasu. A výborný vstup do druhého polčasu znamenal ďalší gól v sieti výborného Brndiara. Naša hra v tejto fáze vyzerala veľmi dobre, súpera sme na pár minút zaskočili, no nevyužili sme tri dobré príležitosti na vyrovnanie. Hostia odpovedali po šiestich minútach štvrtým gólom, ktorý rozhodol. Zbytočne sme potom stratili koncentráciu, inkasovali karty i ďalší gól. Hra bez brankára úspešná tiež nebola. Slovan vyhral zaslúžene, využil všetky naše chyby, musíme im pogratulovať k víťazstvu. Teraz nás čakajú dôležitejšie zápasy, v ktorých potrebujeme bodovať."
Martin Rejžek (tréner ŠK Slovan Bratislava futsal): "Po dlhšej prestávke sme na ďalšie kolo cestovali do Žiliny. Po rýchlom vedení 3:0 prišlo na našej strane k poľaveniu, ktoré súper potrestal znížením na rozdiel gólu. Zápas sa zlomil štvrtým a v rýchlom slede i piatym gólom do siete Žiliny, ktorá následne otvorila hru a pokúšala sa o power-play. Tú sme však úspešne eliminovali. Súper s troma legionármi v zostave nás v niektorých úsekoch hry potrápil, avšak vďaka nášmu zodpovednému výkonu odchádzame spokojní."

Pinerola Futsal 1994 Bratislava – MIBA Banská Bystrica 8:1 (2:0)

góly: Wesley Estevao Dos Santos, Višváder po 2, Valdemir Da Silva, Bagin, Victor Seiji Martins De Souza, Čeřovský – Tužinský
ŽK: Tužinský
100 divákov
Ladislav Mikita (tréner Pinerola Futsal 1994 Bratislava): "Som rád, že dnešný zápas sme zvládli a zaslúžene vyhrali. Chlapci si z chuti zahrali a zastrieľali i keď to miestami herne nebolo najlepšie. Pomaly sa dostávame do hernej pohody a v mužstve sa opäť začína tvoriť výborná partia a to je pre ďalší vývoj súťaže pre nás dôležíté."
Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): "Úvod zápasu proti Pinerole sme nezachytili a po piatich minútach domáci viedli 2:0. Potom sme však zlepšili defenzívu, vykrývali sme nebezpečné priestory a v ofenzíve sme čoraz viac hrozili, no nepodarilo sa nám skorigovať do polčasu skóre. Druhý polčas už bol plne v réžii domácich. Na našich chalanoch bolo badať miernu únavu, čo vyústilo do slabšej dôraznosti a koncentrvanosti v bránení a do častejšieho chybovania v rozohrávke, čo tak kvalitný súper akým je Pinerola bezproblémov využil."