Posledné kolo základnej časti najvyššej súťaže

Výsledky posledného kola základnej časti VARTA FUTSAL LIGY

Wild Boys ´02 Bratislava – ŠK Slovan Bratislava 3:4 (1:0)

góly: Ostrák, Chamilla, Matyi – Rick 2, Kyjovský, Bartošek
ŽK: Luiz Henrique Moreira Rodrigues Da Silva, Henry Shoji Fuzimoto Hatakeyama, Lenčéš – Rick
250 divákov
Branislav Škorec, tréner Wild Boys Bratislava: "V zápase so Slovanom sme si chceli napraviť chuť po zbabranom zápase s Pinerolou. Ak by sa hralo iba 37 minút ,tak by sme zápas hodnotili veľmi pozitívne, ale prišli posledné tri minúty a z výhry bola prehra. V zápase dostali šancu hráči, ktorí hrali v poslednom období menej, mali šancu sa pred play-off ukázať a dokázať, že práve oni majú v ďalších zápasoch hrať. Už dnes môžeme myslieť iba na štvrťfinále play-off bez ohľadu na súpera, prakticky na novú súťaž. Play-off bude tento rok zaujímavejšie ako roky predtým, musíme sa zodpovedne pripraviť, aby sme splnili predsezónny cieľ. Prvý cieľ, bedňa po základnej časti je za nami a je povzbudením."
Gabriel Rick, strelec víťazného gólu ŠK Slovan Bratislava Futsal: "Vedeli sme, že to nebude jednoduchý duel, chýbali nám dôležití hráči ako Peter Kozár či Dušan Rafaj. Dlho sme sa trápili v koncovke, za čo nás súper potrestal v druhom polčase, keď sa ujal dvojgólového vedenia. Vzali sme si oddychový čas, povedali sme si, že si nesmieme spraviť hanbu a musíme zápas otočiť. V závere sme zlepšili koncovku a sme radi, že sa nám podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu."

Mimel Lučenec – MFK Ivekol Nové Zámky 9:3 (6:1)

góly: Alex Viana Da Silveira Junior, Brunovský po 2, Gustavo Henrique Steinwandter, Ricardo Camara Sobral Filho, A. Hricov, Kočiš, Obermann – Dudáš 2, Máté
ŽK: Csaba, Ricardo Camara Sobral Filho – Gál
600 divákov
Jozef Kamenský, manažér MIMEL Lučenec: "Papierové predpoklady sa začali napĺňať už v prvých minútach. Po prvom góle Kočiša sa Nové Zámky pustili do power-play. Gólom cez celé ihrisko do prázdnej brány sa tak presadil aj brankár Oberman. Do polčasu sa jasná prevaha Lučenca premenila na ďalšie štyri góly. Za hostí skóre upravil iba Máté.
Po zmene strán sa do domácej brány postavil Klema. Tlak domácich pokračoval a v sieti hostí skončili dva rýchle góly Alexa Vianu a Hricova. Brazílčan Alex Viana sa po tomto góle vyšvihol na špicu ligovej tabuľky strelcov (27 gólov). Novozámčanom sa podarilo prekonať domáceho brankára po štandardnej situácii. Strelecky sa zapísal aj domáci Ricardo, ktorý zakončil akciu krásnou strelou a hosťujúci Dudáš opäť po štandardke uzavrel stav na 9:3. Hoci mal zápas skôr tréningové tempo, na oboch stranách nechýbali pekné útočné akcie. Niekoľkokrát sa blysli aj domáci brankári Oberman a Klema, v bráne hostí zachraňoval Sedláček."
Marián Berky, MIMEL Lučenec: "V poslednom zápase v základnej časti sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám aj podarilo. Hráči pristúpili k tomu zodpovedne. Predviedli divákom krásne akcie, ktoré skončili gólmi. Vysledok a hra  teší, ale teraz sa už musíme sústrediť na Trnavu, ktorú máme v štvrťfinále play off. Je to súper, ktorý je veľmi nepríjemný. Hráči si musia uvedomiť, že teraz začína nová súťaž."
Mgr.Koloman Forró: "Veľká maródka-prehra."

FC Bíli Andeli Futsal – ŠK Makroteam Žilina 5:7 (5:3)

góly: A. Adámek, Štilla, Kukučka, Petterson Bruno Moura Da Silva (vlastný), Červený (vlastný) – Holák, Petterson Bruno Moura Da Silva, Červený po 2, Krištofík,
ŽK: Brestovanský, Krišofík
305 divákov
Martin Cintula, FC Bíli Andeli Futsal Trnava: "Zlyhanie v druhom polčase si vôbec neviem vysvetliť. Fantastický výkon v prvej časti, vedieme 4:1 a hlúpymi gólmi sme súpera posadili na koňa. Nedarilo sa nášmu gólmanovi, momentálne na tejto pozícii horíme. Mali sme udržať dlhšie stav 4:1. V druhej časti už Žilina vládla zápasu."
Peter Brestovanský, hráč Bílich Andelov: "Strelili sme od začiatku súperovi dôležité góly, ale potom nás ešte v prvom polčase poznačili hlúpe góly. V kabíne sme si povedali čo máme hrať, na začiatku sa nám to aj darilo, ale potom prišli chyby a inkasovali sme. Neboli to len brankárske góly, chyby robilo celé mužstvo."
ŠK Makroteam Žilina:  "Posledné kolo základnej časti Varta Futsal Ligy máme za sebou. Z Trnavy odvážame tri body, na ktoré opäť stačil iba polčasový výkon. Prvý polčas nevýrazný, nekoncentrovaný na ihrisku i na lavičke, vlastné góly v našej bráne, Trnavčanom sme doslova ponúkli body ako na tácke. V druhom polčase z našej strany väčšia chuť, bojovnosť, pohyb, pekné kombinácie a to všetko stačilo na obrat v scenári zápasu. Vo štvrťfinále však musí byť všetko inak, ak chceme pomýšľať na úspech. V každom prípade sa tešíme na zápasy s Pinerola Futsal 1994 Bratislava, ktoré by mohli byť ozdobou súťaže..."

MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Levice 8:10 (4:3)

góly: Ríša, Rafanides po 2, Vajda, Dobrota, Greško, Čief – Bačík 3, Kazár 2, Rakica, Suljič, Gabaš, Tóth, Dobrota (vlastný)
ŽK: Tóth (Levice)
ČK: Čief (Banská Bystrica)
200 divákov
Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: "Posledný zápas základnej časti sme doma proti zo začiatku odovzdanému súperovi nezvládli. Celý zápas sme robili chyby v defenzíve, náš výkon nemal potrebnú iskru a nevychádzalo nám skoro nič okrem powerplay. Premárnili sme si teda možnosť skončiť na siedmom mieste a hrať v play off proti prijateľnejšiemu súperovi ako je Slovan.
"Futsal Team Levice: "V poslednom zápase základnej časti nám už nešlo o nič, ale napriek tomu sme chceli vyhrať a víťazne sa naladiť pred blížiacou sa barážou. Nakoniec sa nám to aj podarilo po divokej prestrelke, keď v zápase padlo až 18 gólov. Už výsledok nasvedčuje tomu, že u oboch mužstiev prevažovala ofenzíva nad defenzívou, a preto si diváci mohli prísť na svoje. Zápas bol ako na hojdačke a mužstvá sa predbiehali vo vedení. Rozhodnutie prišlo až v poslednej minúte, keď sme do opustenej brány domácich dokázali dvakrát skórovať a pripísali sme si prvé víťazstvo na palubovkách súperov v aktuálnom ročníku. Pozitívnou správou je, že sa v dobrom svetle ukázali a strelecky presadili hráči z lavičky, ktorí v poslednom čase nastupovali menej. Teraz sa už koncentrujeme na baráž a na udržanie futsalovej extraligy pre Levice."

FK Dragons Podolie – Pinerola Futsal 1994 Bratislava 4:8 (1:4)

góly: Pyšný, Tuka, Pagáč, Višváder (vlastný) – Ristić, Wesley Estevao Dos Santos po 2, Valdemir Da Silva, Hájek, Halás, Gajdošík (vlastný)
ŽK: Pagáč – Valdemir Da Silva,
ČK: Rafael Carvalho Dos Santos (Pinerola)
150 divákov
Rastislav Bobocký, Dragons Podolie: "V poslednom zápase 18. kola už takpovediac o nič nešlo. Podolie sa umiestni v tabuľke na poslednom 10. mieste a Pinerola hrá vo štvrťfinále so Žilinou. Hráči Podolia pôsobili na palubovke uvoľnene a proti súperovi, ktorý disponuje momentálne najkvalitnejším kádrom sa predviedli v dobrom svetle.
Úvod zápasu patril hosťujúcim hráčom. Skvelý pohyb hráčov, nasadenie a odhodlanie deklasovať posledný tím v tabuľke ich hnal vpred. To sa začalo napĺňať už v druhej minúte, keď si nastrelenú loptu pred bránu nešťastne tečol domáci Gajdošík. V 5. min. už bolo 0:2, keď sa presadil Brazílčan Da Silva. Domáci ohrozovali hosťujúceho brankára len sporadicky. Na palubovke bol vidieť kvalitatívny rozdiel oboch tímov. Ten sa opäť prejavil v 9. min., keď sa po rýchlom protiútoku presadil Dos Santos. Od tohto momentu sa však na halovkách domácich akoby prejavila väčšia pohoda hráči si začali viac veriť v osobných súbojoch a hosťujúci brankár mal razom viac práce. Výsledkom tejto snahy však nebol gól na správnej strane, ale opäť sa radovali v 15. min. hostia po góle Rističa. Rýchlou odpoveďou však bol pekný útok domácich a gól Tuku.
Do druhého dejstva nastúpili domáci vo veľkej pohode. Začali sa tlačiť pred hosťujúceho brankára a výsledkom bola penalta a kontaktný gól Pyšného na 2:4. Hostia znervózneli čo sa prejavilo aj na ich hre. No dva rýchle góly Rističa a Dos Santosa opäť priniesli pohodu do svojho tímu. Domáci hráči sa však nevzdávali a bojovali o každý kus palubovky. Výsledkom bol vlastný gól hostí a následne aj krásny gól Pagáča, ktorý vymietol šibenicu hosťujúcej brány. Skóre 4:6 bolo pre hostí veľmi kritické. Domáci cítili šancu na strelenie kontaktného gólu, no ten neprichádzal. V 35. min. situáciu upokojil gólom hosťujúci Hájek. Následne mal domáci Bobocký veľkú príležitosť na strelenie kontaktného gólu, ale opečiatkoval len spojnicu brány. Na konečných 4:8 zavŕšil Halás, ktorý využil nedorozumenie domácich pri zahrávaní signálu."
Ladislav Mikita, Pinerola Futsal 1994 Bratislava: "Do Podolia sme isli s tym ze ideme vyhrat a potvrdit 4miesto ,ktore nam dava miernu vyhodu v play off.Od zaciatku sme supera nepodcenili a mali zapas vo svojich rukach.Super vobec neposobil odovzdaním dojmom ale prave naopak.Drzim im v palce v barazi a my sa ideme pripravovat na play off."