Futsalslovakia.sk

Prelínacia súťaž o postup do VARTA futsal ligy

Kto získa právo na účinkovanie vo VARTA FUTSAL LIGE v súťažnom ročníku 2018/2019? O tom sa rozhodne v prelínacej súťaži, ktorá bude mať v tomto roku päť účastníkov. Právo na prihlásenie sa do tejto baráže nevyužili tímy z východoregiónu, kde druholigovú súťaž vyhrali Angels Humenné, no ani oni, ani druhý Zlato Lux Košice, ba ani tretí FK Ekoprim Prešov šancu na návrat východoregionálneho futsalu do najvyššej súťaže nevyužili.

Prelínacia súťaž sa hrá už druhý ročník systémom každý s každým, doma/vonku. Je to náročná súťaž, ktorá preverí nielen futsalové možnosti a schopnosti zúčastnených. Kde hľadať favorita? Možno práve v skúsenostiach doterajších extraligistov z Levíc a Podolia, no svoje kvality v druhých ligách potvrdili aj ostatní účastníci. Múdrejší budeme 19. mája 2018, kedy je na programe posledné kolo tejto baráže.

Prelínacia súťaž o postup do VARTA futsal ligy v súťažnom ročníku 2018-2019
1. kolo

Futsal Team Levice – MŠK Žilina Futsal 6:6 (2:2)

góly: Rakica 3, Tóth, Bačík, Ševčík (vlastný) – Koleno, Gavrilov po 2, Baranovič, Ševčík
ŽK: Misko – Gavrilov
ČK: Misko
300 divákov
FUTSAL TEAM Levice: "Na prvé stretnutie prelínacej súťaže sme nastupovali s odhodlaním bodovať a naladiť sa na víťaznú vlnu. Stretnutie sa hodnotí ťažko, keďže hneď na úvod duelu sme nastrelili niekoľkokrát konštrukciu brány. Keby sa ujali tieto príležitosti, zápas by sa možno vyvíjal inak. Ako prví sa presadili hostia, keď využili rýchly protiútok po chybe v našej rozohrávke. Od tohto momentu sme počas celého stretnutia doťahovali náskok súpera. V polovici druhej časti hry nám súper odskočil na rozdiel 2 gólov, čo neveštilo pre nás nič dobré. Po prísnom vylúčení nášho hráča sme hrali oslabení 2 minúty. Túto fázu sme ustáli a do konca stretnutia sa nám podarilo skóre vyrovnať. V samom závere sme mohli vedenie strhnúť na svoju stranu avšak Bačík nariadený 10 m kop nepremenil."
MŠK Žilina FUTSAL: "Ráno nám pre vysoké teploty vypadli zo zostavy dôležitý hráči a pri rozcvičke si obnovil zranenie Gábor a zápas tak sledoval iba z lavičky, čo sa dosť výrazne prejavilo v úvode stretnutia. Tejto situácii sme narýchlo prispôsobovali taktiku a veľmi to “nefungovalo”. Gólom na 0:1 sme však konečne získali pôdu pod nohami, a potom to už bol aj z našej strany slušne hraný zápas. Počas zápasu sme boli neustále vo vedení a môžeme ľutovať situácie v druhom polčase, keď sa nám podarilo domácim odskočiť na dva góly, že sme nedokázali premeniť vyložené šance, ktoré sme mali aj počas dvojminútovej presilovky. Stretnutie prinieslo množstvom gólov a trénerom oboch tímov z toho určite pribúdali vrásky na čele, ale divákom sa stretnutie mohlo páčiť. Domáci budú asi menej spokojní, ale je to iba prvé kolo. Uvidíme akú bude mať, v konečnom účtovaní, hodnotu tento bod pre naše mladé mužstvo. To je samozrejme ešte ďaleko, ale už tento prvý zápas nás naučil novým skúsenostiam a veríme, že ich zúžitkujeme. Teraz sa už v kľude budeme pripravovať na ďalšie stretnutie, keď vycestuje za svojim súperom do Bánoviec.

(live prenos http://tveso.sk/lev-msk-9-3-2018/)

Priebeh, zostavy, štatistické údaje, videozáznam: http://slovensky-futsal.futbalnet.sk/zapas/351837/

Rehab Klinik Barabéri – FK ORION Tip Bánovce nad Bebravou 8:2 (4:2)

góly Bašťovanský 2, Jurkovič, Ondrejkovič, Lysák, Török, Siviček – Líška 2
ŽK: Bašťovsvanský – Škorec, Kastelovič
60 divákov
Martin Mlynarovič, Rehab Klinik Barabéri Bratislava:
"V prvom kole baráže k nám pricestovali futsalisti z Bánoviec.  My sme si od prvej minúty išli za svojim cieľom. Až na pár zaváhani v obrane či koncovke sme zápas zvládli. Skóre postupne narastalo, naši fanúškovia sa mali na čo pozerať."


 FK Dragons Podolie – voľno

1.-Rehab Klinik Barabéri Bratislava -1--1--0--0---8-2--3
2.-Futsal Team Levice ---------------1--0--1--0---6-6--1

3.-MŠK Žilina FUTSAL ----------------1--0--1--0---6-6--1
4.-TIP Bánovce nad Bebravou  --------1--0--0--1---2-8--0
-.-FK Dragons Podolie  --------------0--0--0--0---0-0--0

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)