4. finálový zápas play-off VARTA Futsal ligy

Mimel Lučenec – ŠK Slovan Bratislava Futsal 2:1 (1:1) - na zápasy 2:2

góly: Alex Viana Da Silveira Junior, Johne Melo De Sousa – Rick
Oberman, Klema - Viana, Brunovský, Kočiš, Hricov, Sobral, Melo, Ferreira, Fehérvári, Csaba, Kuhajdík, Petík, Steinwandter.
ŠK Slovan Bratislava:
Karpiak, Brndiar - Solano, Haľko, Kyjovský, Rischer, Péchy, Genčúr, Belaník, Rick, Rafaj, Kozár, A. Zdráhal.
Jozef Kamenský, Mimel Lučenec:
"Futsalové nádeje Mimelu Lučenec na zisk majstrovského titulu stále žijú. V piatkovom (25. 5. 2018) štvrtom finálovom zápase v lučeneckej Arene zopakovali zverenci Mariána Berkyho úspech zo stredy a opäť pokorili bratislavský Slovan. Séria sa tým vyrovnala a o extraligovom šampiónovi sa rozhodne na palubovke v hlavnom meste.
Úvodné minúty naznačovali, že Slovan v Lučenci oslávi titul. V obojstranne ofenzívnom futsale mali viac príležitostí hostia. Pokusy Belaníka, Kyjovského a Ricka ale neboli gólové. Zásluhu na tom mal predovšetkým pilier lučeneckej obrany brankár Oberman, ktorý v zápase zneškodnil viacero tutoviek.
V 18. min. sa ale Slovan dostal do rýchleho protiútoku. Najprv zachraňoval Oberman, potom Sobral vykopával z bránkovej čiary. Lopta sa ale dostala k Rickovi, ktorý nekompromisne rozvlnil domácu sieť. Už to vyzeralo, že hostia pôjdu do šatní s jednogólovým náskokom. Futsalový klenot z Brazílie Viana ale zaskočil hosťujúceho brankára Karpiaka a skorigoval na polčasových 1:1.
Lučenec po prestávke nasadil vysoké tempo. Domáci boli viditeľne aktívnejší, vytvárali si šance a držali loptu. Pozornosť šikovného brankára hostí viackrát preskúšali Viana, Sobral, Kuhajdík i kapitán Fehérvári. Hráči majstrovského Slovana sa nevzdávali, ale šance Rafaja či Haľka gól nepridali. Na druhej strane pred bránou Slovanu víril prach Melo, ktorý v 37. min. odčinil zahodené tutovky z predošlého domáceho stretnutia a strhol vedenie na stranu domácich. Hostia začali hrať power-play, ale skóre sa už nezmenilo.
Mimel tak v poslednom domácom zápase sezóny zrežíroval ďalšie prekvapenie v Arene, ktorá praskala vo švíkoch. Séria sa teraz presúva do Bratislava na posledný finálový zápas. Ten sa odohrá v piatok 1. júna."
Marián Berky, Mimel Lučenec
Zhodnotenie 3 zápas:
"Prišli sme do Bratislavy s cieľom dostať ešte jeden zápas do Lučenca.To sa nám aj podarilo. Bolo to veľmi ťažké, ale zvládli sme to. Rozhodlo sa až v penaltách.My sme to chvalabohu zvládli a sme radi , že séria je 2:1. Chcem poďakovať všetkým hráčom za prístup."
Zhodnotenie 4.zápasu:
"Dnes sme ukázali, kde je naša sila a to je naše publikum , naši fanúšikovia, ktorí sú našim 6 hráčom. Oni dodávajú hráčom silu , aby sa nikdy nevzdávali.Dnes to bol opäť ťažký zápas , sme radi ,že sme to zvládli a vyrovnali sériu na 2:2.Bolo to veľmi náročné, ale o to je to krajšie a hlavne to dodáva veľkú silu hráčom. Všetci sme chceli vyhrať pred našími skvelými fanúšikmi a rozdať si to v piatom zápase o titul. Teraz to trochu oslávime a od zajtra sa ideme pripravovať na posledný piaty zapas. Chcem poďakovať mojim hráčom , ako to zvládajú a verím im ,že urobia všetko preto to aby sme boli my tí , ktorí budú dvíhať pohár nad hlavu. Zaslúžia si to za celú sezónu. Chcem poďakovať všetkým našim  fanúšikom ktorí nás povzbudzovali, boli úžasní."
Martin Rejžek (3. zápas):  Zápas mal slušnú úroveň. Myslím si, že sme boli celý čas lepší, no nevyužili sme príležitosti. Hostí niekoľkokrát zachránila žrď a uspeli v penaltovej lotérii, no ja na šťastie neverím. Šťastie totiž praje pripraveným. Nám vždy chýbal ten povestný centimeter či väčší pokoj v koncovke.
Martin Rejžek (4.zápas):  Stvrte finale sme v lucenci zacali dobre prvy plcas sme mali prevahu vytvorili sme si dostatok sanci no vyuzili sme len jednu a super vyuzil  z minima maximum a  rychlo vyrovnal. V druhom polcase sa hra vyrovnala a nase zavahanie 3 min. Pred koncom lucenec vyuzil  a Melo strelil vitazny gol. No pevne Verim ze neprehrame 3 zapasy v rade a v piatok sa budeme tesim my.

3. finálový zápas play-off VARTA Futsal ligy

ŠK Slovan Bratislava Futsal – Mimel Lučenec 2:2 (1:1) na pokutové kopy 3:4 - na zápasy 2:1

góly: Belaník, Kozár – Johne Melo De Sousa, Féhervári
ŽK: Péchy – Matheus Ferreira Ribeiro
800 divákov

LIVE:

2. finálový zápas play-off VARTA Futsal ligy

Mimel Lučenec – ŠK Slovan Bratislava Futsal 2:3 (0:1)
na zápasy 0:2

góly: 25. Belaník (vlastný), 37. Johne Melo De Sousa – 3. Rafaj, 29. Belaník, 34. Haľko
ŽK: Johne Melo De Sousa, Brunovský – Maroši, A. Zdráhal
Lučenec: Oberman, Klema, Mikuš - Viana, Brunovský, Kočiš, Hricov, Sobral, Melo, Ferreira, Fehérvári, Csaba, Kuhajdík, Petík.
Slovan: Karpiak, Brndiar - Solano, Haľko, Kyjovský, Rischer, Péchy, Genčúr, Belaník, Rick, Rafaj, Kozár, Zdráhal, Maroši.
(rozhodcovia Peško, Belavý, Polomský, delegát Kubinec)

Marián Berky, Mimel Lučenec: "Dnešný zápas sme chceli vyhrať, bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Rozhodlo podľa mňa veľké množstvo nepremenených šancí. Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, keď sme zle prikryli súpera pri štandardnej situácii - roh ( 0:1). Potom sme si vytvorili veľa šancí na skórovanie, bohužiaľ sme boli nepresní. V 2. polčase sme strelili so šťastím gól na 1:1. Škoda, že sme inkasovali z brejku 2. gól a následne 3. gól po chybách. Museli sme ísť do power-play , kde sa nám podarilo znížiť. Bohužiaľ, už nie vyrovnať, aj keď sme mali možnosti. Teraz sa musíme pokúsiť urobiť všetko preto, aby sme vrátili sériu do Lučenca."
Jozef Kamenský, manažér Mimel Lučenec: "Športová hala Arena sa po krátkej prestávke opäť zmenila na futsalové bojisko. Na palubovke sa v druhom finále stretli Mimel Lučenec a bratislavský Slovan. Domáci klub si pred začiatkom stretnutia uctil pamiatku vedúceho mužstva Karola Petrusa, ktorý po postupe do finále nečakane umrel. Na svojho klubového kolegu a kamaráta si spomenuli minútou ticha, čiernymi páskami a tričkami s jeho podobizňou.
Prvé sekundy priniesli bojovný nástup oboch celkov. Mierne navrch mali domáci, no v 3. min. sa z gólu radovali na opačnej strane palubovky. Úspešným strelcom v belasom drese bol Rafaj. Lučenec pokračoval v tlaku, no akciám domácich chýbala úspešná koncovka. Mnoho príležitostí spálil Melo. Obe mužstvá sa potom striedali v držaní režisérskej taktovky. Približne 1 200 divákov čakalo na gól, no do kabín sa po napínavých minútach odišlo s jednogólovým náskokom hostí.
Tlak domácich sa po prestávke v 25. min. pretavil do vyrovnávajúceho gólu. Ten padol po peknej spolupráci Mela a Brunovského, keď loptu tečoval Belaník do vlastnej brány. Gól vlial Lučencu do žíl novú krv. Diváci videli rýchly a bojovný futsal s gólovými šancami a defenzívnymi zákrokmi na oboch stranách. Autor "vlastenca" Belaník si v 29. min. napravil reputáciu a poslal Slovan do vedenia.
O päť minút neskôr sa strelecky zapísal Haľko. Hráči na oboch stranách naďalej napádali súperovu svätyňu, ale akciám chýbala presnosť, alebo stroskotali na brankároch Obermanovi a Karpiakovi. V 37. min. ale lopta predsa len skončila za chrbtom bratislavského gólmana. Strelcom kontaktného gólu bol Melo. Záverečný tlak Lučenca v power-play opäť priniesol viacero nádejných akcií, gól už ale nepadol. Slovan si mohol výhru viackrát poistiť gólom do prázdnej brány, no hlavou i telom obetavo zabránil Viana.
Bratislavčania si na horúcej novohradskej palubovke pripísali tesnú výhru a mečbal. V stredu večer (23. 5. 2018) sa v hlavnom meste ukáže, či sa Slovanu podarí obhájiť titul, alebo zverenci trénera Mariána Berkyho ešte zamiešajú kartami a vrátia sériu do Lučenca."
Martin Rejžek, tréner ŠK Slovan Bratislava Futsal: "2 finale v lucenci malo vsetko co ma finale mat goly sance vybornu kulisu a plno emocii...Sme radi ze si berieme vitazstvo domov z horucej luceneckej pody spravili sme druhy velmi narocny krok k ceste za titulom  no treti zapas bude urcite minimalne tak narocny ako prve dva. spravime vsak vsetko preto aby sme uspeli aj do tretice."

LIVE: MIMEL Lučenec – Slovan Bratislava Futsal

1. finálový zápas play-off VARTA Futsal ligy

ŠK Slovan Bratislava Futsal – Mimel Lučenec 2:1 (0:1) po predžení, na zápasy 1:0
góly: Haľko 2 – Alex Viana Da Silveira Junior
ŽK: Sergio Solano Luchena, Belaník  – Klema, Gustavo Henrique Steinwandter, Ricardo Camara Sobral Filho, Johne Melo De Sousa.

Martin Rejžek, tréner Slovana Bratislava Futsal: "Prvý zápas bol veľmi opatrný a bojovný. My sme nehrali podľa našich predstáv, určite vieme zahrať lepšie a verím, že v ďalších zápasoch aj budeme. Samozrejme, finále sa nehrá na krásu, ale na víťazstvá. Dôležité je vyhrať, aj keď sa nedarí, a to sa nám podarilo."
Marián Berky, Mimel Lučenec:
"Do 1. finálového zápasu sme išli s cieľom priniesť do Lučenca víťazstvo, to sa nám nepodarilo.  Hrali sme veľmi zodpovedne smerom do defenzívy, v ofenzíve sme málo zakončovali. Zápas bol vyrovnaný a vyhral dnes šťastnejší. Mrzi má to, že chýbať nám bude Gustavo pre karty v domácom prostredí. V Lučenci sa budeme snažiť sériu vyrovnať. Ďakujeme našim fanúšikom, ktorí boli fantastickí."

Slovenský úradujúci majster Slovan Bratislava Futsal (titul získal pod názvom Slov-Matic FOFO Bratislava) odohral prvý zápas finále play-off proti nováčikovi súťaže Mimel Lučenec vo veľmi oklieštenej zostave. Bez Kozára, bratov Zdráhalovcov, Brndiara, Bartošeka v piatok nastúpili proti Brazílčanmi vystuženému prekvapeniu ročníka. Po svižnom začiatku  mal Slovan niekoľko sľubných príležitostí, avšak úder prišiel v 5. minúte. Po obrannej chybe a ojedinelom brejku sa Lučenčania ujali vedenia gólom Alexa Vianu Da Silveira Juniora. Bojovní domáci útočne "búšili" do hostí, v ktorej bol poslednou inštanciou brankár Obermann. V 5. minúte, avšak druhého polčasu vyrovnal peknou strelou Haľko, ktorý sa v takýchto prípadoch už dlhodobo nemýli. Nasledoval tuhý boj o víťazný gól, ktorého dôsledkom bolo udelenie niekoľkých žltých kariet. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1 a keď v predĺžení už oba tímy mysleli na penaltový rozstrel, prišla opäť chvíľa Haľka. Z hranice 9-10 metrov vystrelil presnú, ale "šúľanú" loptu a popri prekvapenom múre a brankárovi Obermannovi prešla, v 50. minúte zápasu, za ich chrbát. Následná krátka power-play piatich Brazílčanov ovocie neprin