Futsalslovakia.sk

Skončila Prelínacia súťaž o postupu do VARTA Futsal ligy

V stredu 23. 5. 2018 zápasom FK ORION Bánovce nad Bebravou vs. Futsal Team Levice skončila Prelínacia súťaž o postup do VARTA Futsal ligy. V ročníku 2018-2019 majú právo hrať najvyššiu ligu víťaz baráže MŠK Žilina Futsal a tím Rehab Klinik Barabéri Bratislava, ktorí skončil na druhom mieste. MInuloroční účastníci najvyššej súťaže skončili až za nimi, čo je, po minulých barážach iste prekvapenie.

FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou – Futsal Team Levice 5:9 (5:3)

góly: Kubala 2, Rolinec, Rusňák, Kastelovič – Chudý, Rakica po 2, Švec, Suljič, Forgáč, Tóth, Gabaš
ŽK: Šuhajda – Švec
ČK: Škorec

Futsal Team Levice: "Na posledné stretnutie perlánacej súťaže sme cestovali na pôdu víťaza Openligy. Naším cieľom bolo bodovať naplno a rozlúčiť sa s najvyššou súťažou víťazstvom. Úvod zápasu vyšiel lepšie naším chlapcom, keď  hneď s prvého útoku dokázali streliť gól Gabašom 0:1. Po tomto momente však prišli chvíle domácich, ktorí dokázali otočiť skóre v priebehu 4 minút na 3:1. V 15. minúte sa nám podarilo znížiť náskok domácich Vilom Rakicom na 4:2. Domáci však po zaváhaní v našej obrane opäť odskočili na rozdiel 3 gólov na 5:2. V závere prvej časti hry Marek Tóth upravil na polčasový výsledok 5:3.
Na druhý polčas sme nastúpili s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Od úvodných minút sme začali hrať na domácich agresívnejšie a hlavne sme začali hrať futsal, čo na domácich "futbalistov" platilo. Domáci sa len z ťažkosťami dokázali brániť futsalovým veciam. Výsledkom nášho snaženia bolo strelenie gólu v 24. minúte Švecom a zníženie na 5:4. V 28. minúte sa do listiny strelcov zapísal aj navrátilec na palubovky Milan Chudý, ktorý absentoval, kvôli zraneniu  a vyrovnal tak na 5:5. Domáci zostali týmto vývojom zaskočení. V polovici druhej časti hry uvidel domáci kapitán červenú kartu za kopnutie protihráča v neprerušenej hre. Naši chlapci dokázali využiť početnú prevahu a Rakica naklonil misky váh na našu stranu a tak sme v 30. minúte vyhrávali 6:5. Záver zápasu patril naším chlapcom, keď sa postupne presadili ešte Chudý, Forgáč a gólový účet stretnutia uzavrel Suljič. Stretnutie tak skončilo naším víťazstvom 9:5. V tomto stretnutí dostali šancu aj chlapci z juniorského družstva. V poli dostal šancu Filip Forgáč a v druhom polčas odchytal nádejný brankár Pavol Pecho. Teraz už len netrpezlivo budeme čakať, akú súťaž budeme hrať od budúcej sezóny. Odpoveď na túto otázku sa možno dozvieme v priebehu letných mesiacov."

FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou: "V prvom polčase sme zaskočili súpera, ktorý sa nevedel dostať cez našu obranu a my sme trestali súpera z protiútokov. V druhom polčase nám dochádzali sily, keďže sme nastúpili opäť iba 6 hráči. Zápas sa zlomil po zbytočnom vylúčení kapitána domácich, po ktorom sme už nemali toľko síl. Treba pochváliť chlapcov za bojovnosť."