Futsalslovakia.sk

Trnavskí futsalisti vstupujú do novej sezóny s viacerými novinkami i posilami

(Trnavský hlas) - Po vstupe nového partnera doplnilo lanskú hráčsku kostru niekoľko nových hráčov.
Počas leta to s trnavským futsalom na vrcholovej úrovni vyzeralo zle. Klub zvažoval neprihlásenie sa do súťaže, napokon sa však nový partner klubu našiel a najvyššia futsalová liga sa v malom Ríme hrať bude.
Do klubu, ktorý bude pokračovať pod minuloročným názvom FC Bíli Andeli vstúpila česká spoločnosť, ktorá v za riekou Moravou vlastní klub Uherské Hradiště.
„Pomerne dlho sme nevedeli, či budeme mužstvo mužov prihlasovať do nového ročníka, poznačilo to aj predsezónnu prípravu. Napokon všetko dobre dopadlo a okrem trénera Martina Cintulu ostáva aj gro minuloročného tímu. Navyše sa nám podarilo posilniť sa o hráčov z Českej republiky, Slovenska a jedného hráča z Ukrajiny,“ povedal na margo novej sezóny prezident klubu Michal Halenár.
Zahraniční novici v tíme však ešte nebudú môcť nastúpiť proti Wild Boys Bratislava, teda súperovi, ktorého vyzvú Trnavčania už tento piatok.
Práve z tohto mužstva prichádza do Trnavy na hosťovanie Marek Gajdács, ten paradoxne proti svojmu materskému klubu na palubovku vybehne.
„V príprave sme odohrali dve priateľské stretnutia, proti ašpirantovi na titul bratislavskou Pinerolou sme prehrali 2:4, čo bol výsledok nad moje očakávanie a v generálke sme remizovali s Bazookou Uherské Hradište 3:3. Práve druhému menovanému klubu patrí veľká vďaka za pomocnú ruku v novej sezóne. Tím bude zložený zo zahraničných posíl a najlepšími domácimi hráčmi, verím, že vytvoríme mix skúsenosti zo zahraničia a trnavskou dravosťou a budeme čiernym koňom súťaže,“ povedal o svojom tíme tréner Martin Cintula.

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)