Futsalslovakia.sk

Výsledky a komentáre z 3. kola VARTA Futsal ligy

Výsledky 3. kola VARTA Futsal ligy

MIMEL Lučenec – FC Bíli Andeli futsal 11:1 (4:1)

góly: Brunovský 3, Greško 2, Fdehérvári, Mazur, A. Hricov, Petík, Kočiš, Kulich – Brestovanský
ŽK: Gajdács, Brestovanský
500 divákov
Jozef Kamenský, manažér MIMEL Lučenec: "Pre domácich bol zápas generálkou na Champions League, ktorá začína v Lučenci už za pár dní. Od začiatku sa hral v ŠH Arena pekný futsal.  V prvom polčase sa protiútoky striedali na obidvoch stranách, ale presnejší v zakončení boli domáci, ktorí po pekných akciách dokázali skórovať štyrikrát. Strelecky sa zaskvel Anton Brunovský tromi gólmi.
V druhom polčase potvrdili domáci hráči prevahu na palubovke a konto trnavského brankára zaťažili ďalšími gólmi. Strelecký účet v Lučenci si otvoril Róbert Greško, ktorý dvomi gólmi a dobrým výkonom prispel k vysokému víťazstvu domácich. Fanúšikovia odchádzali s haly spokojný a už sa všetcia tešíme na futsalový sviatok UEFA Champions League."
Marián Berky, tréner MIMEL Lučenec: "Do dnešného zápasu s Trnavou sme išli s cieľom vyhrať, to sa nám aj podarilo. Trnava prišla z malým počtom hráčov (6+2). Preto sa uchýlila ku defenzívnej taktike. Súper dosť nízko bránil a čakal na brejky. Upozorňoval som hráčov, aby boli trpezliví, koncentrovaní pri postupnom útoku. Očakával som aj taktickú variantu, hru s brankárom v poli. Myslím si, že sme mali hru pod kontrolou celý zápas. Mrzí ma , že sme si neudržali čisté konto. Výsledok mohol byť jednoznačnejší už po 1. polčase, ale to by sme museli premieňať vyložené šance. Do druhého polčasu sme vstúpili viac koncentrovaní a myslím si, že sme predviedli disciplinovanejší výkon. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí boli úžasní a touto cestou ich chcem pozvať na Futsal Champions League 2018 do Lučenca."
Martin Cintula, FC Bíli Andeli futsal Trnava: „Zápas v Lučenci sme absolvovali v minimálnom počte hráčov,  čo  sa aj prejavilo na výsledku. Na začiatku zápasu sme nevyužili tri tutovky a následne udreli domáci, ktorí ukázali svoju kvalitu a do konca zápasu dominovali.“

Lion car MIBA Banská Bystrica – MŠK Žilina FUTSAL 8:3 (4:1)

góly: Evandro Oliveira Salvador Silva 3, Hanakovič, Vajda, Matheus Lemes Soares, Rafanides – Gavrilov, Gábor, Čief (vlastný)
ŽK: Rafanides – Belaník
ČK: Rafanides
150 divákov
Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "V druhom domácom zápase proti nováčikovi zo Žiliny, s viacerými juniorskými reprezentantmi, sme chceli jednoznačne vyhrať. Hneď v úvode zápasu sa nám podarilo využiť dve šance zásluhou Rafanidesa a Evandra. Tieto góly nám veľmi pomohli a hoci mal súper viacero šancí, ktoré vyriešil spoľahlivý Hanakovič, boli sme aktívnejším mužstvom a išli sme za víťazstvom. V druhom polčase začali hrať Žilinčania veľmi skoro power-play, ktorou nás zatlačil na vlastnú polovicu, ale gólový efekt im nepriniesla. Naopak, skóre zápasu sme viac navyšovali my a dali sme tak pekný darček nášmu Ondrikovi Výbohovi k jeho jubileu."

Šošoni povzbudení prvým extraligovým bodom a najmä mimoriadne bojovným výkonom z historického zápasu proti Makroteamu Žilina cestovali na svoj druhý zápas až po 3 týždňoch. Okrem asociačného termínu (turnaj V4 v Nymburku) nemohli pre vyťaženosť ŠH na Rosinkách odohrať domáci zápas proti Lučencu. Žilinčania cestovali na Štiavničky so smelými plánmi. Zo sna ich však prebudili domáci strelci a vlastná nemohúcnosť...
V tomto zápase bolo ťažko hľadať favorita. Kým si to však rivali zo stredoregiónu rozdali na palubovke, zástupcovia oboch klubov zablahoželali a odovzdali darčeky domácemu vedúcemu družstva Ondrejovi Výbohovi k jeho krásnemu životnému jubileu. Potom už bolo všetko pripravené na úvodný hvizd. Obe strany začali opatrne, bolo to na začiatku len také jemné oťukávanie, nikto nechcel otvoriť hru. Napriek tomu prvé góly padli pomerne skoro. Prvú delovku do priestoru domácej brány vyslal v 2.min. D.Ostrák, ktorý žiaľ nezužitkoval prihrávku M.Belaníka po chybe jedného z obrancov Miby. Nasledoval bleskový protiútok a už sa sieť trepotala. Na konci kontry bol F.Rafanides 1:0. V 3.min.mohlo byť vyrovnané, to by však musel na zadnej tyčke opustený M.Ševčík poslať loptu z uhla do správneho priestoru. Staré známe pravidlo „nedáš – dostaneš“ platilo už čoskoro, keď z uhla pálil legionár E.O.S.Silva a nachytal brankára E.Kavčáka na hruškách 2:0. Krutý úvod pre hostí, ale keď tí zahadzovali jednu šancu za druhou, ináč to dopadnúť ani nemohlo. 9.min. a ďalšia čistá šanca šošonov. K.Gábor neprihral v prečíslení osamotenému D.Ostrákovi, ktorý by tak zasúval do opustenej brány...V polovici prvého polčasu nastrelil po skrumáži pred I.Hanakovičom V.Gavrilov len tyčku. Čo bolo však ešte horšie, v následnej skrumáži na druhej strane sa najlepšie aj s dávnou šťastia zorientoval P.Vajda a až na trikrát prekonal frustrovaného E.Kavčáka 3:0. Tento šikovný brankár si na loptu ani poriadne nesiahol a už ju zo svojej svätyne vyťahoval po tretíkrát. Na šance plodná 12.min.priniesla ešte jednu šošonov. R.Moravec našiel z rohového kopu D.Ostráka, tomu však strela nevyšla. Nemohúcnosť  zakončení, ktorá „zdobila“ hostí v celom zápase demonštroval D.Ostrák, keď sa spolu s M.Belaníkom ocitli pred brankárom I.Hanakovičom a prvý menovaný nedokázal prihrať pred prázdnu bránu svojmu spoluhráčovi. Našťastie v dresy Miby nastúpil okrem iných aj M.Čief, ktorý sa už na neschopnosť šošonov nemohol pozerať. V 17.min. zahrávali hostia priamy kop. K lopte sa postavil M.Belaník, jeho strela sa však späť na jeho halovku. Následne vyslal prudký projektil na domáceho brankára a túto strelu si nešťastne zrazil do vlastnej siete spomínaný M.Čief 3:1. Do polčasu udreli ešte jeden krát domáci futsalisti a nemuselo to byť všetko! Veľmi peknú akciu Banskej Bystrice úspešne zakončil v 17.min. ďalší Brazílsky legionár M.L.Soares 4:1. V poslednej minúte prvého polčasu sa mohlo meniť skóre hneď niekoľkokrát. Najskôr mohli navýšiť svoj náskok futsalisti Miby. Po faule L.Ďuratného, ktorý miesto návratu na svoju pozíciu rozhadzoval rukami a domáci nastrelili tyčku! Následne sa dostal do samostatného nájazdu R.Moravec, ale brankára nedokázal prekonať.! A pri poslednom prečíslení šošonov 3 na 2 zakončoval V.Gavrilov až príliš zbrklo a tak už gól nepadol.
V prvej minúte druhého polčasu vytiahli rozhodcovia  prvú žltú kartu, ktorú adresovali po faule F.Rafanidesovi. Prvým zakončovateľom v druhom polčase , ktorý sa mohol zapísať do listiny strelcov bol domáci P.Vajda, ktorého v 22.min. skvele vychytal E.Kavčák. O ďalšiu minútu M.Belaník opäť nastrelil konštrukciu brány! Hráči Žiliny začali byť nervózni, nedôrazní a už to smrdelo rezignáciou. Pravdepodobný zlom v zápase nastal v 26.min. kedy B.Bystrica poľahky skórovala strelecky disponovaným E.O.S.Silvom a bolo už hrozivých 5:1. Tréner hostí veľmi skoro siahol k hre bez brankára, ktorou chcel zmeniť priebeh zápasu a pokúsiť sa ešte niečo urobiť s nespravodlivým výsledkom. Ani táto zmena však hosťom nepomohla. Mnohé pomocné prihrávky končili v aute, alebo pohodlne v náručí I.Hanakoviča, z ktorého strelci MŠK urobili hrdinu tohto zápasu. Miba hrala veľmi rozumne a šetrne! Šošoni si napriek tomu počas powerplay vytvorili veľa šancí, pretože im Miba nechala veľa priestoru. Nebolo im už súdené streliť  nejaké kontaktné góly včas. Keď už ani takí strelci a nesporne kvalitní hráč ako D.OStrák, či M.Belaník nedokázali svoje strelecké pokusy z ideálnych priestorov umiestniť  do priestorov brány bolo rozhodnuté. Ako to už býva počas vabanku v závere zápasu góly ešte padli. V 33. min. šikovne vystihol rozohrávku domácich K.Gábor a umiestnenou strelou znížil na 5:2. Rovnaký hráč mohol z ďalšej príležitosti vykresať iskierku nádeje pre MŠK. Lenže po jeho katastrofálnom zakončení poslal loptu v 34.min. do opustenej brány šošonov P.Tužinský 6:2. V 37.min. úspešne zakončil jednu z mála dobre dotiahnutých akcií hostí V.Gavrilov a korigoval na 6:3.  Prebiehala už 38.min, keď hlavička M.Ševčíka len tesne minula konštrukciu brány. Ako ma vyzerať kvalitné gólové zakončenie ukázal obrane a brankárovi MŠK pri priamom kope autor hettriku E.O.S.Silva 7:3. A aby toho všetkého nebolo mále, gól do opustenej brány strelil aj symbolicky brankár M.Hanakovič, ktorý svojim gólom uzavrel skóre celého stretnutia na 8:3. V úplnom závere sa ešte rozdávali kartové napomenutia. Za zlé striedanie počas power-play videl prvú ŽK na stane hostí M.Belaník a po záverečnom hvizde úplne zbytočne rupli nervy domácemu F.Rafanidesovi, ktorý videl za sotenie R.Moravca dokonca červenú kartu. Zápas tak skončil divokým, ale zaslúženým víťazstvom domácich hráčov, ktorým k 3 dôležitým bodom výrazne svojim výkonom dopomohli hlavne hostia!
Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „ Na Štiavničkách sme nepodali extraligový výkon a veľmi sme sklamali. Prišli sme si do Bystrice pre 3 body a odchádzali sme s dlhým nosom. Chalani nás veľmi sklamali svojim prístupom, nasadením a v koncovke. Ja osobne si  to po našom bojovnom výkone v prvom kole nedokážem vysvetliť. Je ťažko teraz hľadať príčiny, ktorých mohlo byť hneď niekoľko. Musíme tento výkon rýchlo hodiť za hlavu a sústrediť sa na prvý domáci zápas pred našimi fanúšikmi“.
Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „ Zápas nám absolútne nevyšiel podľa našich predstáv. Súper dal z ničoho nič tri rýchle góly a mal väčšiu chuť po víťazstve . Na tento fakt sme nedokázali reagovať .Boli sme kŕčovití a nedarilo sa nám ani v koncovke. Nemali sme vo svojich radoch hráča, ktorý by strhol mužstvo k tomu, aby sme sa dostali späť do zápasu. Všetci sme v istých momentoch  pochybili a MIBA nás za všetko trestala s vysokou efektívnosťou.  Výsledok určite nezodpovedal stavu na palubovke . Vysoká prehra je pre nás krutá“.
Vedenie klubu veľmi zaujímalo, ako videli tento zápas hráči, ktorí nastúpili v tomto stretnutí. Prinášame Vám ich zaujímavé reakcie bez úprav:
Erik Kavčák: „Do zápasu v BB sme išli s tým, že chceme získať 3 body. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Neboli sme efektívni v koncovke a to sa nám stalo osudným. Súper si vypracoval svoje šance ktoré bezpečne premenil. Potom sme už len doťahovali. Banskej gratulujem k výhre a my sa musíme otriasť z prehry a doma bodovať naplno proti Baraberom“.
Libor Ďuratný: „Zápas sa mi hodnotí ťažko. Nielen kvôli prehre, ale aj kvôli tomu, ako sme k zápasu pristúpili. Mysleli sme si, ako som povedal aj cez polčas, že my sme profesori futsalu a do Bystrice sme ich prišli vyučovať. Dostali sme  dva góly, čo sme asi nečakali a do konca zápasu sme sa z toho nespamätali. Áno, boli nejaké náznaky. Po nepremenených šanciach sme sa presadili aj gólovo, ale náš výkon nemal s futsalom veľa spoločného. Nič z toho, čo sme nacvičovali, sme neukázali. Žiadny signál, žiadny pohyb bez lopty, žiadne nasadenie, bojovnosť. V posledných 2 menovaných nás domáci predčili, vďaka čomu nám strelili 8 gólov a zaslúžene vyhrali. Náš výkon mi pripomínal skôr mestskú ligu a nie extraligu. Asi sme si mysleli, že výkon proti Makroteamu zopakujeme aj bez námahy. Ale bez toho to nejde. Ja chcem na ten zápas čo najskôr zabudnúť a výkon už nezopakovať. Nielen môj, ale ani celého družstva“.
Vladimír Gavrilov: „Zápas nám vôbec nevyšiel, nakoľko sme mali veľké očakávania. Išli sme s cieľom bodovať, ale realita bola úplne iná. Na začiatku sme rýchlo prehrávali 2:0 a viezlo sa to s nami celý zápas. Nevedeli sme si prihrať, neskoro sme dostupovali k hracom, vôbec nič nám nevychádzalo. Žiadna bojovnosť, ani odhodlanie. Paradoxne sme mali veľké množstvo šancí ,ale nedokázali sme skórovať ani do prázdnej bránky. Naopak, súper nás trestal skoro za všetkého. Máme veľké rezervy, čiže máme na čom pracovať, aby sa takýto scenár neopakoval v ďalších zápasoch. V najbližšom zápase musíme ukázať oveľa viac a skutočne sa pobiť o výsledok“.
Kristián Gábor: „Nepodarilo sa nám zachytiť úvod stretnutia a rýchlo sme prehrávali 2:0. Takisto nás môže mrzieť veľké množstvo nepremenených šancí a ďalšie lacné góly po našom nedôraze. Výsledok je krutý. Každopádne máme čo zlepšovať do ďalších zápasov“.
Marek Belaník: „K zápasu nemám slov“!
Juniori Matúš Ševčík a Rastislav Moravec nestihli z dôvodu prípravy na Olympijské hry mládeže v Argentíne na tento zápas reagovať. Môžeme len predpokladať, že aj ich viditeľne znížený výkon súvisel práve s touto mimoriadnu športovou udalosťou...

ŠK  Makroteam Žilina – Futsal Team Levice 6:0 (4:0)

góly: Jose Wellington Matias Torres 4, Lucian Ferreira Da Silva 2
ŽK: Lucian Ferreira Da Silva, Zátura – Švec, Gabaš, Krivočenko
100 divákov
ŠK Makroteam Žilina: "K úspešnému sobotňajšiemu večeru nám hneď v úvode pomohli hostia faulom v pokutovom území. Premenená penalta Wellingtona pomohla celému tímu, hoci Levice až do inkasovania tretieho gólu hrali dobre a niekoľkokrát sa dostali k dobrému zakončeniu. Hru sme však mali pod kontrolou, postupne sme pridali ďalšie góly a najmä v druhom polčase aj nádherné futsalové kombinácie. Teší nás aj udržanie čistého konta na strane našich brankárov. Aj keď výkon nebol optimálny, trojbodový zásah pred najbližším zápasom v Bratislave bol prvoradý..."
Futsal Team Levice: "Výsledok nezodpovedá priebehu stretnutia. Doplatili sme na nepremieňanie šancí. Domácim gratulujeme k víťazstvu."

Rehab Klinik Barabéri Bratislava – Pinerola Futsal 1994 Bratislava 2:7 (1:5)

góly: Török, Ondrejkovič – Victor Seiji Martins De Souza 3, Wesley Estevao Dos Santos 2, Štrbák, Zaťovič
200 divákov
Peter Kafún, Rehabklinik Barabéri Bratislava: "Nastúpili sme prvýkrát  na domácej pôde a hneď  proti  jednému z top ašpirantov na titul. Cieľom bolo  čo najviac súpera potrápiť.  Začiatok zápasu sme ale začali s prílišným rešpektom a hlbokou defenzívou. Super sa výborne pohyboval, dostával nás pod tlak a po našej hrubej chybe šiel rýchlo do  vedenia. Počas prvého polčasu Pinerola kontrolovala hru a postupne  narastalo skóre na polčasových 1:5. Do druhého polčasu sme nastúpili s pozmenenou zostavou a bolo to cítiť. Výborne sme zatvárali stred poľa opadol rešpekt zo súpera a aj za podpory výborných divákov sme vyrážali do nebezpečných protiútokov. Škoda nevyužitej 100 % šance za stavu 2:5 kde super hneď z protiútoku zvýšil svoje vedenie, ktoré ešte zakončil gólom pri našej power-play. Myslím, že diváci dnes videli kvalitný futsal.  Gratulujeme súperovi k zaslúženým 3 bodom."
Ladislav Mikita, tréner Pinerola Futsal 1994 Bratislava: "Od začiatku sme k zápasu  pristúpili zodpovedne, súpera ktorí zodpovedne bránil nepodcenili  a preto bol výsledok prvého polčasu aj vďaka výborne chytajúcemu hosťujúcemu brankárovi len 1-5Druhy polčas sme v koncentrácií troska poľavili,,super sa osmelil a začal hrýzť a bol veľmi nepríjemný. Drámu sme už nepripustili a zaslúžene vyhrali. Dnes dostali  viac príležitosti aj ostatní hráči a nesklamali i keď mame ešte na čom popracovať. Chlapcom ďakujem za predvedení výkon a súperovi za korektný výkon."

-1.-Mimel Lučenec --------------------2--2--0--0--16:-1--6
-2.-Pinerola Futsal 1994 Bratislava --3--2--0--1--17:-9--6

-3.-Wild Boys '02 Bratislava ---------2--2--0--0---6:-0--6
-4.-ŠK Makroteam Žilina --------------2--1--1--0--10:-4--4
-5.-MIBA Banská Bystrica -------------3--1--1--1--13:16--4
-6.-MŠK Žilina FUTSAL ----------------2--0--1--1---7:12--1
-7.-Rehab Klinik Barabéri Bratislava -2--0--1--1---5:10--1

-8-.-Futsal Team Levice --------------2--0--0--2---0:-8--0

-9.-FC Bíli Andeli futsal Trnava -----2--0--0--2---1:15--0

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)