Futsalslovakia.sk

Lídrom tabuľky je Makroteam Žilina

4. kolo Varta Futsal ligy:

FC Bíli Andeli futsal  -  Lion car MIBA Banská Bystrica 3:6 (0:2)

góly: Cintula, Gajdács, Horňák – Evandro Oliveira Salvador Silva, Tužinský po 2, Cintula (vlastný), Putera (vlastný)
300 divákov
Martin Cintula, FC Bíli Andeli - futsal: "Prvý domáci zápas proti B.Bystrici sme začali trošku ustráchane. Mužstvo je nové a stále sa hľadáme. Súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Na konci zápasu sme si vytvorili trošku tlak v powerplay, ale to je jediné pozitívum tohto zápasu. Musíme stále trénovať a viac chcieť víťazstvo. Verím, že po doplnení kádra budeme podávať lepšie výkony..."
)Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: „V zápase proti posilnenému súperovi sme nastúpili s cieľom potvrdiť tri body z domácej palubovky. Prvý polčas sa však u obidvoch tímov vyznačoval množstvom nepresností a chýb. Dalo by sa povedať že nastúpil jednooký so slepým, pričom našťastie my sme boli tým bojovným dvojgólovým jednookým, ktorý strelil góly po nacvičených štandardách. V druhom polčase sme pridali krásny gól zásluhou oslávenca Tužinského, po ktorom domáci začali hrať svoju obľúbenú powerplay. Od tohto momentu síce pridal súper tri góly, na ktoré sme vždy vedeli kontrovať. Po bojovnom kolektívnom výkone sme tak zaknihovali ďalšie cenné víťazstvo aj zásluhou zlepšujúcej súhry chalanov a dobrej individuálnej a streleckej formy Evandra.“

Wild Boys´02 Bratislava  – ŠK  Makroteam Žilina 2:3 (2:0)

góly: A. Zdráhal, Matejov – Krištofík, Baláž, Jose Wellington Matias Torres
ŽK: A. Zdáhal, Matejov, Javnický, Mikulišin – Jose Wellington Matias Torres
150 divákov

Milan Červenák, prezident Wild Boys ´02 Bratislava: "Zápas 4. kola sa hodnotí a komentuje len veľmi ťažko. V stretnutí dvoch kvalitných tímov sa v prvom polčase hral futsal vysokej kvality, kde obe strany ukázali ako ofenzívne, tak aj defenzívne a brankárske kvality. Škoda, že popri dvoch góloch sme nepremenili aj ďaľšie, viac než sľubné gólové príležitosti. Na druhej strane treba povedať, že obrovský podiel na našom dvojgólovom vedení do prestávky mal výborne chytajúci Kušnír. To, čo sme predviedli v druhom polčase a hlavne v závere zápasu sa dá nazvať snáď len ako "darček pre súpera", alebo ešte jednoduchšie "výbuch". Kušnírova nepriestrielnosť sa zastavila v 113. minúte tohto ročníka po nedôslednom a chybnom postavení brániaceho hráča a krásne trafenej bombe pod brvno. V druhom polčase sme nepochopiteľne nehrali to, čo v prvej časti. Prestali sme behať, prestali sme dodržiavať taktické pokyny a pozičný pohyb jednotlivcov. O rýchlosti nemôže byť ani zmienka. Trestuhodne sme zahodili niekoľko tutoviek, katastrofálne sme vyriešili snáď polovicu všetkých herných situácií. Dve kardinálne chyby v posledných dvoch minútach boli už len pomyselnou čerešničkou na torte, ktorú sme darovali súperovi. Nechcem týmto znevažovať súperov výkon, predviedol kvalitný futsal, ale takto rozohratý zápas tak skúsení hráči musia uhrať. Sme sklamaní, ale súťaž sa len rozbieha a verím, že poctivou prácou na tréningoch a profesionálnejším prístupom v zápasoch budeme zbierať body tak, ako si predstavujeme a hlavne, že postupne s pribúdajúcimi týždňami bude na našej hre viac a viac badať rukopis nového trénera. V každom prípade súperovi gratulujem k víťazstvu, bojoval o neho vzorovo až do konca zápasu."

ŠK Makroteam Žilina:
"Zápas mal očakávanú kvalitu, ktorú svojou hrou potvrdili oba tímy. Do tohto scenára nezapadol azda iba výkon druhého rozhodcu, ale to nech zhodnotia kompetentní. V prvom polčase, napriek gólovým príležitostiam na oboch stranách, boli domáci efektívnejší a získali dvojgólové vedenie. V polčasovej prestávke sme si povedali, že je potrebné byť trocha presnejší v medzihre, koncentrovanejší a dôraznejší vo finálnej fáze, najmä v území pred domácim brankárom. Hra bola aj v druhom polčase naďalej vyrovnaná, góly aj zásluhou brankárov nepadali, no záverečná desaťminútovka mala tie správne gólové grády. Po viacerých nevyužitých gólových šanciach nám to konečne padlo šesť minút pred koncom a tento moment nás nakopol ku skvelému obratu. Gól Martina Baláža dvadsať sekúnd pred koncom bol peknou odmenou hráčom za ich nezlomnú bojovnosť a vôľu prekonať výborného Kušníra v domácej bráne. Hoci zápas mal remízový nádych, takéto víťazstvo poteší."

LIVE: TV ESO

MŠK Žilina FUTSAL – Rehab Klinik Baraberi Bratislava 5:3 (5:1)

góly: Ostrák, Gábor, Belaník, Brezničan, Mazán (vlastný) – Molnár 2, Kontšek
ŽK: Gábor – Molnár
100 divákov

MŠK Žilina FUTSAL : „Po krutej prehre v Banskej Bystrici čakal v prvom domácom zápase Šošonov druhý nováčik súťaže Rehab Klinik Barabéri Bratislava. Žilinskí futsalisti mali jedinečnú možnosť zaknihovať historické víťazstvo a podriadili tomu všetko. Mladé pušky, ktoré čaká v Argentíne životný turnaj (Olympijské hry mládeže) nahradili skúsení matadori a aj vďaka ich výkonu si pripísali domáci mimoriadne dôležité víťazstvo.
Mimoriadne dôležitý duel začali omnoho lepšie domáci hráči. Tí si po katastrofálnom výkone pod Urpínom vstúpili do svedomia a hneď od začiatku išli za svojim cieľom. Prvý mohol otvoriť skóre K. Koleno, ale jeho tvrdá strela skončila mimo bránu. Ďalším nádejným strelcom bol L. Ďuratný, ale jeho strela skončila pre zmenu len na konštrukcii brány. Na druhej strane nebezpečne zakončoval hosťujúci M. Kontšek. Skóre sa menilo „až“ v 5. min. , keď sa z priameho kopu presadil D. Ostrák, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste 1:0. Domácim ešte viac narástli krídla a vytvorili si veľký tlak, ktorý vyvrcholil ďalšou tyčkou, tento krát z halovky D. Ostráka. V čase spomínaného veľkého tlaku MŠK urobil nepochopiteľne hrúbku brankár E. Kavčák, ktorý sa vybral na výlet, stratil loptu a strela M. Kontšeka skončila v opustenej bráne 1:1. Šošoni však zareagovali tým najlepším možným spôsobom. V ďalšej minúte vykúzlil K. Gábor neskutočnú strelu, po ktorej lopta zapadla za chrbát R . Maglena 2:1! V polovici prvého polčasu sa na strane Barabérov zatriasla konštrukcia brány aj do tretice! Neúspešným strelcom bol opäť L. Ďuratný. V 12. min. mohli hostia vyrovnať. Proti bol však E. Kavčák, ktorý vytiahol proti F. Molnárovi skvelý zákrok. Na druhej strane predviedli domáci veľmi peknú akciu, ktorú rýchlou rozohrávkou začal E. Kavčák. Dlhou loptou našiel L. Ďuratného, ten krížnou prihrávkou E. Novisedláka a jeho prihrávka skončila na halovke strateného syna F. Brezničana, ktorý poľahky skóroval na 3:1. V čase, keď domáci opäť gradovali svoj tlak, zahodil možnosť na korigovanie stavu hosťujúci M. Mazán. Ten sa ocitol osamotený pred domácim gólmanom, ale nepochodil. Rozdiel triedy v skóre dosiahli šošoni v 15. min. Po autovom zahrávaní skončil tvrdý projektil M. Belaníka v sieti bezmocného R. Maglena, ktorému sa lopta pravdepodobne v bránkovisku ešte poodrážala 4:1. Rušný 1. polčas pokračoval a konštrukciu brány nastrelili v 16. min. aj Barabéri, ktorí zmenili herný štýl a ich hre to viditeľne prospelo. 18. min. vybojoval loptu E. Novisedlák, naservíroval ju F. Breničanovi, ktorý sa už už radoval z ďalšieho gólu, ale radosť mu prekazil famóznym zákrokom R. Maglen. Ďalšia pekná akciu E. Novisedláka s M. Belaníkom taktiež neskončila gólom, lopta skončila tesne vedľa. V poslednej minúte domáci zavreli súpera pred ich bránkoviskom. Jednu zo striel čiperného K. Gábora si do vlastnej siete zrazil M. Mazán 5:1. Posledné slovo v 1. polčase mal domáci kapitán K. Koleno, ktorého strelu smerujúcu do brány obetavo vyrazil F. Molnár a zabránil tak ďalšiemu gólu.
Druhý polčas začal úplne opačne, ako ten prvý! Boli to hostia, ktorí predvádzali veľmi pekné akcie. Ich kombinácie však končili na pozornej obrane MŠK a čo prešlo, pohodlne kryl E. Kavčák. V drese MŠK sa mohol gólovo presadiť ako prvý E. Novisedlák, lenže jeho strela napla len bočnú sieť. V 25. min. videl za držanie v strede ihriska žltú kartu K. Gábor. Aj ďalšie minúty patrili viac Barabérom ako šošonom. Po sérii pološancí hostí mohli udrieť domáci. E. Novisedlák si však nespracoval ideálne prihrávku od L. Ďuratného a nedokázal prekonať A. Klanicu, ktorý cez polčas vystriedal svojho brankárskeho kolegu. V 32. min. po nedôraznom bránení V. Gavrilova unikol po čiare aktívny F. Molnár a strelou pomedzi nohy E. Kavčáka z veľkej vzdialenosti prekvapil všetkých 5:2. V ďalšej minúte bolo znížené už len na rozdiel dvoch gólov! E. Kavčák nestihol rozohrať v časovom limite a ponúkal tak hosťom zbytočne zahrávať nepriamy kop. S touto situáciou si Barabéri poradili učebnicovo a F. Molnár pridal svoj druhý gól v zápase 5:3. Šošoni viditeľne znervózneli, ale niet sa čo čudovať. Z absolútne jasného zápasu bolo zrazu všetko otvorené a do konca zápasu ostávalo ešte 7 minút! V 35. min. mohol svojim spôsobom rozhodnúť E. Novisedlák, ale opustený na zadnej tyčke zvolil nepochopiteľne prihrávku miesto pohodlného zakončenia. Barabéri začali hrať power-play a všetky sily vrhli do útoku. Jeden z najlepších hráčov hostí F. Molnár pri hre bez brankára opäť vykopával loptu z bránkovej čiary a živil tak stále nádeje svojho družstva na bodový zápis. Zápas gradoval a napätie by sa dalo krájať. Domáci sa už koncentrovali len na pozornú obranu, napriek tomu sa M. Gajdošíkovi podarilo nastreliť tyčku. Za nebezpečný sklz na prenikajúceho E. Novisedláka videl žltú kartu bojovník F. Molnár. Žilina mala v absolútnom závere ešte niekoľko šancí poistiť výsledok, ale už sa im to nepodarilo. Azda tú najväčšiu mal v poslednej minúte D. Ostrák, ktorý v snahe rýchlo zakončil trafil len tyčku opustenej brány. Skóre sa tak už nemenilo a domáci si pripísali historicky prvé víťazstvo v najvyššej súťaži. Šošonov čaká v ďalšom kole Pinerola Bratislava, ktorá bude v tohtoročnej edícii azda najväčší ašpirant na majstrovský titul.
Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „ Po minulotýždňovom fiasku sme si vstúpili do svedomia a pustili sa do zápasu s veľkým nasadením. Začali sme obrovským náporom. Na bránu hostí sa valil útok za útokom. Dobrým pohybom a kombinačnou hrou sme si vytvorili množstvo šancí s ktorých padali góly . Do polčasu sme tak získali sľubný náskok. Pozornou a disciplinovanou defenzívou sme baraberov nepúšťali do vážnejších gólových príležitosti. Po mladíckej nerozvážnosti ,nedôraze a nekoncentrovanosti sme lacno trikrát inkasovali a záver sme si tak zbytočne zdramatizovali. Celkovo som však spokojný . Ďakujem chalanom za predvedenú hru aj výkon ,súperovi za korektný zápas. “
František Brezničan (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „ Som veľmi rád, že som si mohol po rokoch zahrať opäť futsalovú extraligu. Môj prvý zápas za MŠK Žilina FUTSAL a hneď je z toho prvé historické víťazstvo pre náš klub a ešte k tomu som aj strelil gól. Ideálna premiéra J. Zápas sme hlavne v prvom polčase mali jasne v rukách, skoré mohlo byť aj vyššie. Druhý polčas sme súpera drobnými chybami vrátili do zápasu, ale poctivou prácou sme si víťazstvo nenechali zobrať. Všetci sme mali maximálne nasadenie a to rozhodlo. “
Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „ Bol to pre nás mimoriadne dôležitý zápas a teší ma, že sme ho výsledkovo zvládli. Z jasnej záležitosti sme si síce urobili v druhom polčase zbytočnú drámu, ale vyhrali sme určite zaslúžene. Chalani po zlyhaní na Štiavničkách dnes nenechali nič na náhodu a na súpera doslova vyleteli. Vytvorili sme si opäť obrovské množstvo šancí, ale s ich zužitkovaním je to už horšie. Našťastie nám náš náskok z prvého polčasu postačoval, ale s viacerými fázami v druhom polčase nemôžeme byť spokojní. Hra Barabérov sa výrazne zmenila príchodom M. Böhmera. Nás nepodržal brankár E. Kavčák tak ako sme zvyknutí a boli sme v závere trošku nervózni. Potešil ma mimoriadne zlepšený výkon viacerých kľúčových hráčov. Rovnako tak aj návrat skúsených hráčov, ktorí zapadli do kabíny a určite nám v náročnej súťaži pomôžu."

Peter Kafún, tréner Rehab Klinik Baraberi Bratislava: "Od začiatku stretnutia mali domáci územnú prevahu, držali loptu na svojich teniskách, pekne kombinovali, dostávali nás pod tlak,  vytvárali si množstvo šancí, ktoré aj premieňali. Do šatní sme odchádzali za stavu 5:1. Počas prestávky sme zmobilizovali sily, povedali si pár vecí a hráči začali plniť pokyny. Predovšetkým zlepšili pohyb na ihrisku a obraz hry sa zmenil. Znížili sme na 3:5°, následne sme ešte v power-play trafili žrď, ale na obrat to už nestačilo.  Za druhý polčas chcem chlapcom poďakovať. Súper vyhral zaslúžene."

-1.-ŠK Makroteam Žilina --------------3--2--1--0--13:-6--7
-2.-MIBA Banská Bystrica -------------4--2--1--1--19:19--7

-3.-Mimel Lučenec --------------------2--2--0--0--16:-1--6
-4.-Pinerola Futsal 1994 Bratislava --3--2--0--1--17:-9--6

-5.-Wild Boys '02 Bratislava ---------3--2--0--1---8:-3--6
-6.-MŠK Žilina FUTSAL ----------------3--1--1--1--12:15--4
-7.-Rehab Klinik Barabéri Bratislava -3--0--1--2---8:15--1

-8.-Futsal Team Levice ---------------2--0--0--2---0:-8--0

-9.-FC Bíli Andeli futsal Trnava -----3--0--0--3---4:21--0

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)