Futsalslovakia.sk

Očakávaní semifinalisti play-off VARTA Futsal ligy

Wild Boys ´02 Bratislava - FC Spartak Trnava futsal 4:1 (1:0), na zápasy 3:0

foto: Fotosport.sk (Pavoll Uhrin)

góly: A. Zdráhal, M. Zdráhal, Chamilla, Péchy – Adámek
ŽK: Péchy, Gajdács
150 divákov
Wild Boys ´02 Bratislava: "Do tretieho zápasu sme nastupovali s cieľom ukončiť sériu v najkratšom možnom čase. Samotný zápas bol náročný hlavne psychicky, keď okrem ťarchy z postupovej zodpovednosti prispel k tomu aj spôsob hry, ktorou sa súper prezentoval. Bolo to hlavne o našej trpezlivosti a koncentrovanosti a to naši hráči zvládli na jednotku a zaslúžene po zápase mohli osláviť postup do semifinále. Počas celej série sme išli sebavedomo za svojim cieľom, koncentrovali sme sa len a len na seba a sústredili sa vždy na ten najbližší zápas. Chalanov musím za prístup a aj za výkony pochváliť. Vo všetkých troch zápasoch sme boli lepším, miestami až suverénne lepším tímom a som nesmierne rád, že sme takýmto spôsobom vyradili tím, ktorý si nás vyslovene želal za súpera :) Dovolím si tvrdiť, že sa potvrdilo, a to nielen v našej, ale aj v ostatných sériách štvrťfinále, že rozdiel medzi prvými štyrmi tímami ligy a ostatnými je markantný. Teraz si už ale počkáme na súpera v semifinále, ktorým veľmi pravdepodobne už v sobotu večer bude Pinerola a teda najväčší ašpirant na titul. Tieto zápasy budú úplne o niečom inom a ja verím, že oba tímy ponúknu fanúšikom pekný a kvalitný futsal a vzrušujúcu semifinálovú sériu."

MIMEL Lučenec - Lion car MIBA Banská Bystrica 10:4 (4:3), na zápasy 3:0

góly: Lucas Matheus Dos Santos Alves, Lucas Matheus Dos Santos Alves, Greško po 2, Serbin, Emerson Junior De Lima, Petík – Konder, Evandro Oliveira Salvador Silva, Jackson Maciel Silva, Tužinský
ŽK: Čief, Jackson Maciel Silva, Tužinský
650 divákov
Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: "V tomto zápase sme mali raketový štart. Z krásnych akcií sme viedli 3:0. Súper nevedel kde má  skôr skočiť. Potom sme z nedôslednosti inkasovali lacné góly a stav do polčasu bol 4:3, kde miesto toho aby sme skóre navyšovali a hru kontrolovali , tak urobíme drámu. Do druhého polčasu sme si povedali, že budeme viac koncentrovaní a v defenzíve dôslednejší. Miba začala hrať Power play a pokúšala sa zo zápasom niečo urobiť vo svoj prospech, ale našou dobrou obranou sme im to prekazili. Vstrelili sme ďalšie góly a stav navyšovali na konečných 10:4.Divákom sa zápas musel páčiť. Štvrťfinále sme prešli 3:0 čo bol náš cieľ. Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom ktorí nás povzbudzovali počas zápasu. "Úvod zápasu patril Mimelu, ktorý už v 4. min. viedol 3:0 po góloch Ferreiru, Lucasa a Serbina. Hosťujúcemu Tužinskému sa krátko na to podarilo prekonať domáceho brankára a Bystričania viditeľne ožili. V 7. min. Oliveira vsietil kontaktný gól na 3:2. Situáciu zachraňoval domáci Lucas, ale hneď v 8. min. Silva znovu skorigoval na rozdiel jedného gólu. Hostia nechceli predať kožu lacno a už v prvom polčase viackrát hrali power-play. Gól však už do prestávky zásluhou gólmanov Obermana a Hanakoviča aj konštrukcie oboch bránok nepadol.
Obe strany začali druhý polčas opatrnejšie, čakalo sa na ďalší gól. Približne prvých osem minút bolo ticho, no potom sa vrece znovu roztrhlo. V prospech Lučenca sa trafili Greško, Dentinho a Ferreira. Na tri rýchle góly ešte dokázal zareagovať Konder znížením na 7:4, ale to bolo posledné slovo bojovnej Banskej Bystrice. Hostia aj v druhom dejstve skúšali power-play, ktorú však domáci trestali zásahmi do nestráženej brány. Posledné minúty ešte režíroval Mimel, keď na konečných 10:4 upravili Steinwandter, Petík a Greško.
Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "V treťom zápase štvrťfinále v Lučenci sme chceli aktívne s vysokým napadáním a skúšať po prvých striedaniach okamžite powerplay. Bohužiaľ kým sme sa k nej dostali, prehrávali sme vo štvrtej minúte už 0:3. Následne sa nám podarilo narušiť rytmus súpera a naša agresivita stúpala, čím sme dokázali do polčasu znížiť na 3:4. V druhom polčase sa hral opäť aktívny futsal, no bohužiaľ sa nám nepodarilo vyrovnať a opäť sme si vybrali katastrofálne dve minúty v polovici druhého polčasu, kde nám super strelil tri góly a hoci ešte Konder znížil na 4:7, v posledných dvoch minútach sme opäť inkasovali tri góly. Celkový dobrý herný prejav zápasu nám teda pokazili tri trojminútovky, v ktorých sme inkasovali až deväť gólov. V rámci celej série ma mrzí, že v každom zápase sme si vybrali slabšie minúty počas ktorých nám super vždy strelil rozhodujúce góly a naše výborne pasáže tým pádom idú do zabudnutia.
Výhľadovo do budúcej sezóny ma teší fakt, že medziročný výkonnostný rast našich domácich chalanov je evidentný, hlavne zásluhou ich poctivého prístupu k tréningom, za čo im chcem aj touto cestou poďakovať. Negatívom je však veľmi úzky káder, ktorý bol síce doplnený o kvalitných brazílskych hráčov, no ich adaptácia nie je vždy jednoduchá a naše očakávania sú často vyššie, ako je realita. Každopádne bez nich by sme túto sezónu so cťou nedohrali."

Pinerola futsal 1994 - MŠK Žilina FUTSAL 4:1 (2:1), na zápasy 3:0

góly: Kozár 2, Rick, Ďuratný (vlastný) – Čeřovský (vlastný)
120 divákov
Pinerola 1994 Futsal: P. Brndiar „C“ (23. M. Herko) – G. Rick, V. D. Silva, P. Kozár, V. S. M. D.  Souza , M. Kyjovský, T. Bagin, J. Halás, D. Čeřovský, P. Štefaňák, P. Zaťovič, tréner: L. Mikita.
MŠK Žilina FUTSAL: E. Kavčák (21. M. Greschner)– K. Koleno „C“, D. Ostrák, K. Gábor, M. Ševčík, L. Ďuratný, M. Zajac, M. Pleva, tréner: M. Ondrušek st.
Ladislav Mikita (hlavný tréner Pinerola Futsal 1994): "Vo štvrťfinálovej sérii sme splnili prvý cieľ a postup si vybojovali po troch zápasoch. V semifinále nás čaká bratislavské derby proti Wild Boys a to bude ťažší oriešok. Čas do štartu novej série by sme radi využili na taktickú prípravu a doliečenie menších bolačiek z predošlých zápasov."

(MŠK Žilina FUTSAL) – Na hráčov oboch táborov čakal už tretí štvrťfinálový súboj a séria sa presťahovala do Bratislavy.  Šošoni vycestovali v mimoriadne oklieštenej zostave, čo by sa v tejto fázy súťaže nemalo stávať.  Ale poradili si s tým nad očakávania a všetci nováčikovia podali bojovné výkony na hranici svojich obmedzených možností! Do semifinále postupuje omnoho silnejší, organizovanejší, zohratejší a skúsenejší celok.  

 

Pinerola začala duel z ostra a už po 30 sekundách mohlo byť 1:0.  Domáci zahrali pekný signál a E. Kavčák fantasticky vychytal G. Ricka.  Na druhej strane sa výborne prezentoval volejom po rohovom kope M. Ševčík.  Aj keď bola Pinerola výrazne sinejšia a častejšie na lopte boli fázy, kedy aj šošoni dokázali sériou autov a rohov zatlačiť súpera! Lenže občas kruté pravidlo športu „nedáš-dostaneš“ platilo aj v tomto zápase a čo sa nepodarilo hosťom, dokázali domáci.  Žilinčania v domnienke, že odrazená lopta bude patriť im darovali omylom rohový kop Pinerole.  Túto štandardku využili a gólom P. Kozára sa ujali vedenia 1:0.  V 9. min.  mohol pridať druhý gól M. Kyjovský, trafil ale len vonkajšiu tyčku Kavčákovej svätyne.  V 11. min. založili šošoni bleskový protiútok, ktorý bol zakončený strelou K. Gábora a tú tečoval za chrbát vlastného brankára D. Čeřovský 1:1.  Pinerola okamžite kontrovala a tento krát nevyzrel v tutovke na E. Kavčáka aktívny Mimi.  Jednu z najväčších šancí hostí v prvom polčase nevyužil kapitán K. Koleno, ktorého krížna strela v 15. min. nenašla požadovaný cieľ.  Ďalšiu veľkú šancu domácich spálil P. Zaťovič, ktorého bomba preletela tesne nad brvnom! Prebiehala 17. min, Pinerola mala možnosť zahrávať priamy kop a na ten reagoval oddychovým časom domáci lodivod L. Mikita.  Po ňom zachoval neželanú tradíciu vlastných gólov MŠK v tejto sérii nešťastník L. Ďuratný, ktorý zmenil smer strely a tak ostal E. Kavčák bez  šance 2:1.  Za tohto stavu odchádzali družstvá do šatní.
Tréner MŠK dal v druhom polčase premiérový priestor veteránovi M. Greschnerovi a ten jeho dôveru nesklamal.  Mal ale veľmi nešťastný vstup do druhého polčasu, lebo hostia neustáli tradične silný vstup Pineroly do všetkých doterajších polčasov.  Po skrumáži pred bránkoviskom hostí ostala lopta na halovke P. Kozára a ten s prehľadom zvýšil na 3:1.  Na druhej strane mohol znížiť D. Ostrák, ale ocitol sa pred P. Brdiarom až príliš blízko a už ho nedokázal prelobovať.  V priebehu druhého polčasu striedala brankára aj Pinerola a k slovu sa dostal M. Herko.  Keď v 28. min.  vsietil krásny gól na 4:1 G. Rick, bolo prakticky rozhodnuté.  Od tohto momentu hrali šošoni v podstate stále power-play a domáci sa už do útoku nehrnuli.  Žilina si vypracovala niekoľko šancí, ale nebola už úspešná.  Domáci niekoľkokrát netrafili opustenú bránu a tak sa do konca zápase už nič zaujímavé nestalo.  Šošoni tak odchádzali z hlavného mesta s relatívne prijateľnou prehrou a Pinerola v pokoji postúpila po dominantnom výkone do očakávaného semifinále.
Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „V poslednom zápase tejto sezóny na palubovke Pineroly sme podali celkom dobrý výkon a uhrali prijateľný výsledok.  Prvý polčas sme s favoritom držali krok a hrali s ním vyrovnanú partiu.  Dobre a disciplinovane sme bránili a boli sme nebezpeční aj v ofenzíve.  Druhý polčas súper pridal na obrátkach využil naše chyby a odskočil na rozdiel 3 gólov.  Nám sa naše šance nepodarilo  využiť, tak ako by sme si predstavovali.  Naším chalanom ďakujem za bojovnosť nasadenie aj predvedenú hru.  Pinerole gratulujeme k víťazstvu a prajeme im veľa šťastia na ceste k titulu.“
Miroslav Zajac (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Pre mňa sa zápas začal vo vysokom tempe, prakticky od začiatku nás domáci zatlačili z čoho vyplynul aj prvý gól.  Potom sa hra vyrovnala, mali sme aj šance a nakoniec sa nám aj keď zo šťastím podarilo vyrovnať.  Do polčasu bola hra naďalej vyrovnaná, šance boli na obidvoch stranách, len bohužiaľ sme po vlastnom góle išli do kabíny za stavu 2:1.  Do druhého polčasu sme išli s tým že sa pokúsime domácich potrápiť a čo najdlhšie udržať stav, ktorý by nás ešte udržal v hre o dobrý výsledok.  Bohužiaľ sme dostali rýchle2 góly a taký super akým bola Pinerola si to dokázal ustrážiť.  Myslím si, že s dnešným výkon môžeme byt spokojní, nakoľko sme bojovali až do konca a súperovi sme nedarovali nič zadarmo."
Dominik Ostrák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Pred zápasom sme si povedali, že nech je výsledok akýkoľvek, stále musíme hrať koncentrovane, čo sa nám z časti darilo.  Dlho bol stav nerozhodný, šance boli na oboch stranách, no Pinerola ukázala kvalitu a hlavne skúsenosti, ktoré nám najviac chýbajú.  Favorit nám odskočil začiatkom druhého polčasu na rozdiel 2 gólov, následne ešte jeden gól pridal a ustrážil si výhru.  My si z týchto zápasov musíme zobrať hlavne pozitívum, no určite rozoberieme aj negatívne veci, ktorých bolo mnoho.  Stav série 3:0 v prospech súpera je zaslúžený, no nič sme mu nedali zadarmo.  Pinerole gratulujem k postupu.“
Michal Greschner (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Tento zápas mal pre mňa špecifickú príchuť.  Boli to moje prvé minúty v extralige a musím povedať, že z nich mám z nich dobrý pocit aj napriek tomu, že môj výkon nebol ideálny.  Ako družstvo si myslím, že sme sa pre nás  v poslednom zápase pobili o dobrý výsledok a z ihriska sme odchádzali so vztýčenou hlavou.  Súper nás k veľa šanciam nepustil, čo svedčí o jeho kvalite.  Mali sme ale šance kde chýbalo málo, ak skončili gólom, možno by zápas mal iný priebeh.  Musím pochváliť našich chlapcov za bojovnosť a súpera za kvalitnú hru.  Tento výkon nám dáva dobrý prísľub do budúcnosti a verím, že o klube MŠK Žilina FUTSAL ešte budeme veľa počuť :-).“
Martin Pleva (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu sme vstupovali s túžbou zdramatizovať sériu a ukázať sa ešte aspoň jeden krát v domácom prostredí.  V prvom polčase sme predvádzali to, čo sme si povedali v šatni.  Hrali sme organizovane v defenzíve a smerom dopredu sme si vytvorili niekoľko sľubných príležitosti.  Dlho bol stav vyrovnaný, ale na našu smolu nás opäť zrazil na kolená smolný vlastný gól.  Do druhého polčasu sme vstupovali s jednogólovým mankom, žiaľ dlho tento stav nevydržal a v relatívne krátkom časovom slede nám kvalitný súper odskočil až na 3 góly.  Následne sme sa ešte pokúsili korigovať v power-play, vypracovali sme si niekoľko šancí, ale opäť nás trápila koncovka.  Myslím, že v dnešnom zápase sme podali slušný výkon, bojovali sme jeden za druhého, ale to na veľmi skúseného súpera, akým Pinerola rozhodne je nestačí...“
Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Som na chalanov hrdý.  Bojovali statočne a kožu lacno nepredali.  Na moje milé prekvapenie si vypracovali viacero sľubných šancí, ktoré sme však nevyužili.  Plne si uvedomujem, že Pinerola hrala len toľko, koľko potrebovala! Bol to veľmi slušný a pokojný zápas.  Už dnes sa organizačne pripravujeme na novú sezónu, aj keď táto pre klub ešte zďaleka neskončila.  Bol by som veľmi rád, ak by sme v blízkej budúcnosti výraznejšie miešali karty a hlavne aby sme sa posunuli výraznejšie dopredu vo všetkých oblastiach, lebo toto ma dosť trápi.  Pinerole blahoželám k hladkému postupu a želám im všetko dobré.  Ja osobne sa už veľmi teším na semifinálovú sériu medzi Makroteamom a Lučencom.  Budú to mimoriadne poučné zápasy, ktoré nám svojim spôsobom všetkým ukážu určite (ne)smerovanie."

ŠK Makroteam Žilina - Futsal Team Levice 10:2 (4:2), na zápasy 3:0

góly: Jose Wellington Matias Torres, Krištofík po 2, Aderson Ricardo De Souza Filho, Andre Luiz De Lima Silva, Everton Borges Dos Santos, Bielik (vlastný), Gabaš (vlastný) – Kollár, Hudek (vlastný)
ŽK: Kollár (Futsal Team)
ŠK  Makroteam Žilina: Tretíkrát v štvrťfinálovej sérii sme hladko zdolali Levice, hoci náš výkon mal ďaleko od ideálu. Najmä prvý polčas bol z našej strany nevýrazný, s množstvom nepresností, chýb, dekoncentrácie, našťastie hostia v až príliš improvizovanej zostave s dvomi brankármi v poli nám nemohli konkurovať. Ku cti im slúži maximálna bojovnosť, no tentokrát to na túto fázu sezóny stačiť nemohlo. Hoci sme predviedli mnohé krásne kombinácie, nastrieľali veľa gólov, zvýšili náskok v tabuľke strelcov, sebakriticky musíme priznať, že tento výkon by na silnejšieho súpera nestačil. Mrzí nás chyba pri vyplňovaní zápisu, keď sme neuviedli do zápisu o stretnutí hráča, ktorý bol riadne pripravený na stretnutie a ktorého aj rozhodcovia pri predzápasovej kontrole pripustili k stretnutiu. V tejto súvislosti sme pripravení rešpektovať akékoľvek rozhodnutie a sankcie Exekutívy v súlade s predpismi SF. Veríme, že to neovplyvní našu koncentráciu na semifinálové duely s Lučencom, na atmosféru ktorých sa všetci veľmi tešíme."
Futsal Team Levice: "Na zápas sme nastúpili v značne oklieštenej zostave s 2 brankármi v poli,čo zrejme uspokojilo domácich. Zrejme sa už Žilinčania videli pred zápasom v semifinále, ako to bolo mimochodom spomenuté aj v pozápasovom komentári Lučenca vo štvrtok (ktorý záhadne zmizol v priebehu piatka). Zaujímavosťou stretnutia bolo, že za domácich nastúpil hráč č.6 Škulec, ktorí nebol uvedený na zápise o stretnutí. Zrejme by sa na túto vec ani nedošlo, keby spomínaný hráč nebol autorom 4. gólu domácich. Otázkou je, ako mohol byť takýto hráč na lavičke, keď nebol uvedený na zápise. Je na zamyslenie, či toto konanie domácich je možné považovať ako neoprávnený štart hráča, alebo nie. Fakt je ten, že kvalitatívne na Žilinu momentálne nemáme tak, ako nemá zvyšok ligy na prvé 4 mužstvá. Do budúcna treba porozmýšlať na vytvorením iného modelu alebo 2 súťaží, kde by si boli mužstvá kvalitatívne vyrovnané, keďže “skromnejšie-slovenské” mužstvá nie sú kvalitatívne hodné tejto fázy súťaže."


FC Spartak Trnava Futsal – Wild Boys ´02 Bratislava 4:7 (0:3) – na zápasy 0:2,
góly: Levčík 2, Koricina, Kovelskyi
Štrbák 3, Kušnír, Chamilla, Matejov, Péchy
ŽK: Outrata, Adámek – Chamilla
ČK: Kubíček
350 divákov
Milan Červenák, Wild Boys ´02 Bratislava: "Na druhý zápas série sme do Trnavy išli s jednoznačným cieľom vyhrať a následne v Bratislave ísť do ďalšieho zápasu s mečbolom v rukách. Naši chalani podali opäť disciplinovaný zodpovedný výkon a počas celého zápasu boli jednoznačne lepším tímom. Ak odhliadnem od poslednej minúty, v ktorej sme si za stavu 7:1 v náš prospech nechali streliť (takmer až strelili sme si sami) 3 góly, tak chalanov musím jednoznačne pochváliť, pretože zápas zvládli po každej stránke výborne. Tešia ma výborné individuálne výkony ťahúňov mužstva, ku ktorým sa pridávajú aj ostatní hráči a verím, že aj v treťom zápase vo štvrtok bude trend rovnaký, a že po zápase budeme spokojní."

MŠK Žilina Futsal – Pinerola Futsal 1994 3:6 (1:3) – na zápasy 0:2,

Šošoni chceli pred domácim publikom potrápiť favorizovanú Pinerolu a určite sa im to podarilo.  Hrali odvážnejšie ako v Bratislave a vypracovali si aj dostatok šancí.  Lenže ich súper ma bohaté skúsenosti a vo svojich radoch aj skvelých zakončovateľov.  V zápase sa aj poriadne iskrilo, lenže vôbec sa nemuselo.  Delegát stretnutia čistí žalúdky rozhodcom snáď ešte aj dnes...
MŠK Žilina: E. Kavčák (M. Kotuláč)– K. Koleno „C“, D. Ostrák, K. Gábor, M. Ševčík, R. Moravec, L. Ďuratný, M. Belaník, T. Mičuda, M. Zajac, M. Pleva, tréner: M. Ondrušek st.
Pinerola Futsal 1994: M. Herko „C“ (32. P. Brndiar) – G. Rick, P. B. M. D. Silva (Bruno), V. D. Silva (Mimi), P. Kozár, V. S. M. D.  Souza (Vitinho), M. Kyjovský, J. Halás, D. Čeřovský, W. Santos (Willians), P. Zaťovič, tréner: L. Mikita
góly: R. Moravec, M. Ševčík, Ľ. Ďuratný - Vitinho 2, G. Rick, P. Kozár, J. Halás, K. Koleno (vlastný)
ŽK: E. Kavčák, K. Gábor, M. Ševčík – Bruno, G. Rick
ČK: T. Mičuda (MŠK)
Pískali: P. Budáč a J. Kopec, delegát: J. Ploštica
Počet divákov: 150
Po odpykaní trestu za žlté karty sa do zostavy MŠK vrátil K. Gábor.  Na druhej strane sa v drese Pineroly predstavila nová akvizícia W. Santos z Brazílie.  Opatrný úvod narušil v 2. min.  sklz šikovného G. Ricka, ale E. Kavčák bol pozorný.  Šošoni si vypracovali prvú sľubnú šancu v 5. min. , lenže K. Gábor v prečíslení zle prihral nabiehajúcemu D. Ostrákovi.  Omnoho väčšiu šancu zahodil už o chvíľu Mimi, ktorý netrafil odkrytú bránu.  Skóre zápasu otvoril kapitán MŠK K. Koleno, bohužiaľ loptu dopravil pri obrannom zákroku len do vlastnej siete 0:1.  Po chybnej rozohrávke hostí sa k lopte dostal T. Mičuda, ale pálil tesne vedľa.  Prebiehala 10. min. , keď nováčik našich paluboviek Willians trafil tyčku a odrazenú loptu poslal Vitinho tesne nad brvno! Drevená tyčka praskala aj na druhej strane, keď je trafil po nacvičenom signály z rohového kopu K. Koleno! Diváci sa dočkali zaslúženého vyrovnania v 13. min. T. Mičuda vystihol rozohrávku Pineroly, vysunul rýchlonohého R. Moravca a ten strelou z jednej rozvlnil sieť 1:1.  Bohužiaľ, tento talentovaný hráč v 14. min.  nedokázal pokryť reprezentanta G. Ricka a ten famózne preloboval E. Kavčáka 1:2.  Brazílska samba zatancovala v 17. min. , kedy loptu viedol po čiare Vitinho a keď nemal komu prihrať pred bránkoviskom, napálil loptu pod brvno a razom bolo 1:3.  Záver polčasu patril jednoznačne T. Mičudovi, ktorý sa začína trošku rozohrávať.   Jeho strela v 18. min. minula priestor brány.  V poslednej minúte našiel opäť R. Moravca, jeho strela medzi nohy brankára nemala dostatočnú razanciu.  V záverečných sekundách došlo k nedorozumenie v rozohrávke hostí a T. Mičuda z ničoho takmer znížil s klaksónom.  
Druhý polčas začala lepšie Pinerola, keď hneď v prvej minúte navýšila svoj náskok.  Mimi napálil loptu do bránkoviska, kde dobre zasiahla obrana, ale odrazenej lopte už obrana nevenovala dostatočnú pozornosť.  K lopte sa dostal Vithino a pomerne jednoducho skóroval 1:4.  V 23. min.  tvrdo odstavil G. Ricka domáci Ľ. Ďuratný, ale dal do koncovky až príliš veľa sily a vysoko prepálil.  K slovu sa dostal aj bombardér MŠK M. Belaník, ale aj on pálil tesne vedľa.  Šošoni sa začali viac a viac osmeľovať, ale ich zakončenie bolo jalové.  A tak prišiel ďalší trest v podobe gólu hostí.  Prebiehala 25. min.  M. Belaník sa na šírkovú prihrávku dokĺzal neskoro, Rick potiahol loptu po čiare a v bránkovisku našiel J. Halása, ktorý už loptu upratal do siete 1:5.  27. min.  a umiestnenú strelu W. Santosa vytlačil E. Kavčák na rohový kop.  Tréner MŠK M. Ondúšek siahol za tohto stavu pomerne skoro k power-play zo snahou zmeniť vývoj zápasu.  Lietajúceho brankára si zahral M. Belaník.  V 31. min.  sa dostal do svojej obľúbenej pozície odkiaľ vypálil na pozorného M. Herka.  Ten tvrdý projektil zastavil, rýchlo rozohral na P. Kozára  a ten poslal presnou strelou loptu do opustenej brány 1:6.  Zdalo sa, že už je po zápase, ale Šošoni zbrane stále neskladali! Žilinčania pokračovali piati v poli a veľkú šancu zahodil T. Mičuda po peknej akcii MŠK.  Aj majster tesár občas urobí fatálnu chybu a takú vykúzlil aj Bruno, keď rozohrávkou z autu našiel L. Ďuratného a ten znížil na 2:6.  Bruno zohral v druhom polčase veľmi dôležitú úlohu.  Z taktického hľadiska potreboval získať piatu žltú kartu a trest si odstáť ešte vo štvrťfinále.  Videli to všetci v hale, len tí, ktorí ich udeľujú akosi nie.  A nakoľko si ju nevedel „vypýtať“  technickým priestupkom, uchýlil sa k niekoľkým zbytočným nedovoleným zákrokom, čo sa nepáčilo domácim hráčom a ani divákom.  V 34. min.  nezapískali rozhodcovia jasný faul na K. Gábora, ten to neuniesol a škaredo oplácal, začo videl len žltú kartu! Hra pokračovala a domácim konečne vyšla power-play.  Prihrávku T. Mičudu upratal do siete na zadnej M. Ševčík 3:6.  V 37.  min.  si mohol otvoriť streleckú účet v našej lige Willians, ale loptu mu z halovky v poslednej chvíli odobral L. Ďuratný! Prebiehala posledná minúta, keď bol opäť jasne faulovaný domáci hráč, ale píšťalky ostali nemé.  Toto už neuniesol T. Mičuda, prudko sa zahnal a jeho ruka skončila v tvári D. Čeřovského, čo samozrejme znamenalo červenú kartu a vzplanutie vášni na oboch lavičkách.  Ďalší absolútne zbytočný a nešportový moment na palubovke.  Našťastie sa zápas už len dohrával.  Pinerola si tak podľa čakávania odváža zo Žiliny ďalšie víťazstvo a o týždeň môže v domácom prostredí zavŕšiť postup.  
Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Do ďalšieho vzájomného súboja s Pinerolou, tento krát na domácej palubovke, sme išli s odhodlaním odohrať dobrý  zápas a potrápiť ich v ceste za titulom.  Celkom sa nám darilo odolávať ich nátlakovej útočnej hre.  Našu defenzívu sme posunuli podstatne vyššie ako predošlý zápas, s čím mal súper v našej malej hale dlho dosť veľký problém.  Aktívne sme ho napádali a vyrážali do protiútokov.  Nebezpeční sme boli aj zo štandardných situácii.  Chcem našim hráčom poďakovať za bojovný výkon.  Vo vyrovnanom zápase sme však prijateľným výsledkom podľahli.  Mrzí ma záver zápasu, v  ktorom sa naším chalanom  nepodarilo udržať nervy na uzde a došlo k zbytočným šarvátkam.  Súperovi gratulujeme k víťazstvu a tešíme sa na stretnutie v Bratislave.“
Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Našou prioritou v tomto zápase bolo pobiť sa o dobrý výsledok a využiť domáce prostredie.  Úvodné minúty nám ukázali, že to vôbec nie je nemožné a keby sme mali viac šťastia v koncovke mohol to byť celkom iný zápas.  Po polčase sme inkasovali 2 rýchle a lacné góly, čím nám kvalitný súper odskočil a na zaver si už len postrážil priaznivý stav.  Zápas nám ukázal rozdiely medzi nami a Pinerolou , zároveň veľa práce, ktorá nás čaká.“
Libor Ďuratný (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sme začali odvážnejšie ako prvý duel.  Znova sa skóre otvorilo našim nešťastným vlastným gólom.  Aj keď sme vyrovnali, nevyhli sme sa chybám, po ktorých nám hostia gólovo ušli.  V druhom polčase pridali ďalšie góly po našom zlom bránení.  Potom sme síce zápas ešte zdramatizovali, ale hostia si ho v pohode dohrali.  Zaver zápasu bol zbytočne nervózny, z môjho pohľadu hlavne kvôli dekoncentrácii rozhodcovskej dvojice, ktorá podcenila niekoľko situácii.“
Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Ak chce družstvo z druhej polovice tabuľky poraziť družstvo akým je Pinerola, musí to byť konštelácia viacerých aspektov.  Chalani podali veľmi slušný výkon.  Vypracovali sme si dostatok sľubných šancí, chalani si siahli na dno svojich síl, ale ani to nestačilo na silného súpera.   Pinerola nebola taká dominantná ako v prvom zápase, ale celkovo bola lepšia a zaslúžene zvíťazila aj v druhom štvrťfinále.  K výkonom rozhodcov sa zatiaľ nechcem vyjadrovať... Čaká nás tretí súboj a budem rád, ak podáme opäť dobrý výkon a budeme spokojní z predvedenou hrou.“
Ladislav Mikita (hlavný tréner Pinerola Futsal 1994): "Do Žiliny sme šli po druhé víťazstvo v sérii a cieľ sme splnili. Do stavu 6:1 sme priebeh zápasu dokonale kontrolovali a s výkonom hráčov som bol spokojný. Podobne ako v Bratislave sme však súperovi dvakrát nepochopiteľne dovolili skórovať. K záverečnej desaťminútovke sa musíme vrátiť a rozobrať si nejaké veci, ktorých sa musíme už v najbližšom zápase vyvarovať. V závere sa trochu na ihrisku zbytočne zaiskrilo, frustrovaní domáci sa nevedeli zmieriť s našim zaslúženým víťazstvom. Rozhodnúť o postupe do semifinále chceme už najbližšiu sobotu v Hant aréne na Pasienkoch a potom sa začneme pripravovať už na ďalšiu sériu, vyzerá, že súperom v poslednej štvorke nám bude mestský rival Wild Boys, ktorý vedie nad trnavským Spartakom 2:0 na zápasy."

Futsal Team Levice - ŠK Makroteam Žilina 2:8 (0:4) – na zápasy 0:2,
góly: Suljič, Everton Borges Dos Santos – Jose Wellington Matias Torres 5, Aderson Ricardo De Souza Filho, Hudek, Krištofík
ŽK: Gabaš, Bačík, Švec
ČK: Švec
300 divákov
Futsal Team Levice: "Na domáce stretnutie sme nastupovali z odhodlaním vyrovnať štvrťfinálovú sériu. V úvode stretnutia sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré však zostali nevyužité. V polovici prvého polčasu hostia využili nedorozumenie v našej obrane a otvorili skóre stretnutia. Ani tento moment však nezlomil našich chlapcov a snažili sa naďalej ohrozovať hosťujúceho brankára. Prišla však 14. minúta stretnutia a nepochopiteľný skrat Šveca, keď po odpískaní nedovoleného zákroku stúpil na nohu ležiaceho hráča hostí a po následných protestoch uvidel od rozhodcu ČK. Tento moment sa ukázal ako zlomový v celom stretnutí. Hostia dokázali zvýšiť v početnej prevahe svoj náskok. Naši chalani si dokázali vypracovať ešte zopár šancí, ale dnes nám nebolo súdené streliť viac gólov. Keď už bol brankár prekonaný, tak loptu v ceste do brány zastavila konštrukcia. Hostia postupne zvyšovali svoje skóre a pohodlne kontrolovali priebeh stretnutia. Nám sa podarilo vsietiť až v závere, keď najprv hosťujúci hráč zrazil strelu do vlastnej siete a potom Suljič strelil náš 2. gól. Žilina svojím víťazstvom získala postupový mečbal, avšak mi sa pokúsime v Žiline zabojovať a vrátiť sériu znova do Levíc." 
ŠK Makroteam Žilina: "Do zápasu v Leviciach sme vstupovali s rešpektom, no s jasným cieľom vyhrať. Od začiatku sme hrali trpezlivo, hru sme mali pod kontrolou, verili sme, že gól musí skôr či neskôr padnúť. Vedeli sme, že futsalové kvality hovoria v náš prospech. Po viacerých príležitostiach sme sa ujali vedenia síce až v 10.min., ale domácich sme do výraznejších gólových šancí nepúšťali. Domáci hrali na hranici tvrdosti, paradoxne však fauly pribúdali na našej strane. Rozhodol však hrubý faul domácich v 15.min. a po ňom skrat domáceho hráča s vylúčením, ktoré sme využili na druhý gól. Následne prišli ďalšie naše dva góly a polčas sme s piatimi faulami na konte dohrali takticky excelentne. Keď sme hneď v úvode druhého polčasu pridali piaty gól, bolo jasné, že už nemôžeme o víťazstvo prísť. Domáci sa pokúšali hrou bez brankára urobiť niečo so zápasom, ale na túto hernú alternatívu sme boli pripravení. Mrzí nás, že niektorí domáci hráči priebeh zápasu nezvládli v hlavách a uchýlili sa k nevyberavým, ba až zákerným zákrokom. Zvládli sme však aj tento taktický zámer domácich, hoci drobné zranenia si odnášame. Veríme, že v sobotu na Rosinkách tretí zápas vyhráme a dovedieme štvrťfinálovú sériu do definitívneho konca." 

Lion car MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec 3:6 (1:5) – na zápasy 0:2
góly: Evandro Oliveira Salvador Silva, Rafanides, Tužinský – Matheus Ferreira Ribeiro 2, Gustavo Henrique Steinwandter, Ricardo Camara Sobral Filho, Emerson Junior De Lima, Serbin
ŽK: Rafanides, Konder – Lucas Matheus Dos Santos Alves, Marlon Da Silva Luciano
Zostrih zo zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=YNqp7Kd5mTg
Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "V domácom zápase sme chceli stav série vyrovnať. Od začiatku sa zápas niesol v podobe aktivity na obidvoch stranách, no bohužiaľ naše šance v prvom polčase, až na jednu, ostali nevyužité. Naopak súper dvakrát prestrelil našu obranu a trikrát využil katastrofálne chyby v našej rozohrávke. Výsledok 1:5 bol po polčase alarmujúci, ale domáci chalani v druhom polčase ukázali ako neraz v tejto sezóne, že vedia zabojovať a keď im vyjde jedna, dve akcie, dostanú pod tlak aj takého súpera akým je Lučenec. Škoda len, že na góly Rafanidesa a Tužinského po pekných akciách nenadviazala v aktivite aj zahraničná štvorka. Výsledok zápasu ma veľmi mrzí, nakoľko sme ponúkli súperovi prvý mečbal na ich pôde, kde sa však opäť pokúsime zabojovať o víťazstvo."
Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: "K zápasu sme pristúpili zodpovedne. V 1. polčase sme si vytvorili dostatočne veľký náskok 5.1. Mrzí ma v 2. polčase desaťminútová pasaž, kde sme inkasovali zbytočne dva góly a súper sa dostal späť do zápasu (3:5). Takýto skrat si nemôžeme dovoliť v play off. Šťastie, že sme potom ešte strelili dva góly (3:7) a kontrolovali priebeh hry až do konca. Chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Banskej Bystrice. Teraz nás čaká 3. štvrťfinálový zápas, na ktorý sa potrebujeme dobre pripraviť a ukončiť túto sériu na 3:0."

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)