Futsalslovakia.sk

Wild Boys ´02 Bratislava bronzový

Zápas o 3. miesto:

Wild Boys ´02 Brtislava – ŠK Makroteam Žilina 3:2 (1:2)

góly: Matejov, Everton Borges Dos Santos (vlastný), Andre Luiz De Lima Silva (vlastný) – Štrbák (vlastný), Andre Luiz De Lima Silva
ŽK: A. Zdráhal
100 divákov

Finále play-off Varta Futsal ligy ročníka 2018-2019

Mimel Lučenec – Pinerola Futsal 1994 2:3 (1:2, 2:2)
na pokutové kopy 3:4

góly: Marlon Da Silva Luciano, Serbin – Kozár, Petterson Bruno Moura Da Silva
ŽK: Ricardo Camara Sobral Filho – Petterson Bruno Moura Da Silva
800 divákov

V bojovnom zápase sa vedenia ujali domáci, avšak do polčasu hostia dokázali otočiť výsledok a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:2, hoci v 19. minúte Gustavo Henrique Steinwandter mohol z pokutové kopu zabezpečiť polčasovú remízu. V 27. minúte Serbin vyrovnal, keď strelou prekvapil pinerolácku obranu. Tréner domácich Berky siahol zhruba v 34. minúte k power-play, ktorú Lučenčania hrali prakticky do konca predĺženia, avšak bez efektu.
Pokutové kopy sú vabank, ale aj tú sa dá zariskovať. Tréner Mikita v "nadstavbovej" 4. sérii penált vytiahol tromfy v podobe "lavičkových" hráčov, ktorí v tomto zápase boli v úlohe nehrajúcich. Najskôr Hájek prestrelil Obermana, následne do brány sa namiesto Herka postavil Brndiar, aby prvú a teda aj poslednú strelu na "jeho" bránu zneškodnil.

Jozef Kamenský,  Mimel Lučenec: "Druhý finálový zápas priniesol opäť drámu až do posledných sekúnd zápasu a rozhodnúť sa muselo až z pokutových kopov.
Pred zaplnenou športovou halou do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď už v 4. min. presne zakončil Marlon a otvoril skóre stretnutia na 1:0. Protiútoky sa striedali na obidvoch stranách, ale ďalšie príležitosti už využili v 1. polčase len hostia, keď po góloch Pettersona Bruna a Petra Kozára v priebehu 3 minút otočili vývoj zápasu v prospech hostí.
Súperi odchádzali do kabín za stavu 1:2.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom otočiť vývoj zápasu na svoju stranu. Výborne sa uvolnil Peter Serbin a v 27. min. presnou strelou zaskočil hosťujúceho brankára a vyrovnal stav na 2:2. Do konca zápasu riadneho hracieho času sa už strelecky nikto nepresadil, preto nasledovalo predĺženie. Počas predĺženia domáci hrali power play, ale k čistej šanci ich dobre brániaci súper nepustil.
O víťazovi sa rozhodlo až v pokutových kopoch, kde sa šťastena otočila na stranu Pineroly a zápas dotiahli do víťazného konca."
Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: „Škoda, bol to veľmi dôležitý zápas. Chceli sme vyhrať, žiaľ nepodarilo sa nám to. Pinerola hrala výborne, dobre bránila počas celého zápasu. Ukázali sa skúsenosti , ktoré majú ich hráči . Pred koncom zápasu sme už išli do rizika, keď sme hrali power-play. Možno, keby nám prešla aspoň jedna strela za Herkov chrbát, víťazstvo by bolo naše a nemuselo by sa predlžovať. Ale aj potom sme si vypracovali zo dve tutovky, no reprezentačný brankár bol pozorný. Myslím si, že hráči odviedli na palubovke kus poctivej práce a podali výborné výkony. Penalty sú o šťastí, je to lotéria.“
Ladislav Mikita, hlavný tréner Pinerola Futsal 1994: "V Lučenci sa nevyhráva ľahko, potvrdil to aj samotný zápas, ktorý sa musel každému páčiť. Pred krásnou návštevou sa hral taktický zápas, svojich chlapcov musím pochváliť za defenzívnu činnosť počas celého duelu, urobili sme iba dve chyby, za ktoré nás MIMEL potrestal. V predĺžení sme veľa šancí na skórovanie nemali, pretože domáci hrali non-stop power-play bez brankára. Penaltový rozstrel je už lotéria, šťastena sa priklonila na našu stranu. Teraz náš čaká intenzívna príprava na ďalší zápas, do Lučenca sa už nechceme vracať!"

Stav série Mimel – Pinerola je 0:2.

3. finálový zápas

streda 1. 5. 2019 o 19.10 h, Interhala Pasienky Bratislava
Pinerola Futsal 1994 Bratislava – MIMEL Lučenec.

2. zápas o 3. miesto:

pondelok 29.4.2019 o 19.45 h, Interhala Pasienky Bratislava
Wild Boys´02 Bratislava - ŠK Makroteam Žilina
stav na zápasy 1:0


Kým v prvom zápase favorizovali futsaloví odborníci, ale aj stávkové kancelárie bratislavskú Pinerolu, tak v dnešnom zápase sa misky váh prikláňajú na stranu domáceho Mimelu Lučenec. Opäť prinášame aj kurzy stávkových kancelárií, zatiaľ s kurzami "vyšli" iba DOXXBETÁCI s kurzami 45%-15%-40% (2,10 - 3,75 - 2,65). Pre zobrazenie kurzov KLIKNITE SEM.

Komu veríte viac vy?


Pinerola Futsal 1994 Bratislava – Mimel Lučenec 6:4 (2:1, 4:4) - po predĺžení

góly: Kyjovský 3, Valdemir Da Silva 2, Kozár – Lucas Matheus Dos Santos Alves 2, Matheus Ferreira Ribeiro, Emerson Junior De Lima
ŽK: Petterson Bruno Moura Da Silva, Victor Seiji Martins De Souza, Valdemir Da Silva, Willians Santos – Lucas Matheus Dos Santos Alves, Emerson Junior De Lima
400 divákov

Zápas, ktorý sa musel svojou dramatickosťou páčiť, vyhrala zaslúžene domáca Pinerola. Bolo to finále, v ktorom vynikal výkon Petra Kozára a strelecký potenciál Matúša Kyjovského.
Mimelu Lučencu sa vždy podarilo vyrovnať náskok Pineroly, a tak v riadnom hracom čase sa zápas končil remízou. V nadstavenom čase, kedy oba tímy hrali "pod 5 faulami", však mali navrch a viac síl domáci hráči. Valdemir Da Silva a hetrikový Matúš Kyjovský, strelili piaty a šiesty gól, na ktorý Lučenčania v power-play už nezareagovali.
Stav finále je 1:0 v prospechy Pineroly – hrá sa na 3 víťazné zápasy.

Ladislav Mikita, tréner Pinerola Futsal 1994: "Vedeli sme, že to dnes nebude ľahký zápas. Potvrdilo sa to aj na palubovke. Súper má svoju kvalitu, môže sa spoliehať na služby šiestich hráčov z Brazílie. My máme rovnako však svoju kvalitu, čo sme potvrdili aj v základnej časti. Prvé víťazstvo v prvom zápase je určite dôležité z pohľadu vývoja finálovej série, ale nie je rozhodujúce. Čaká nás ešte veľmi dlhá cesta pred nami, bol to dôležitý krok a chlapcom patrí vďaka."
Marián Berky, tréner Mimel Lučenec:
„Prvý finálový zápas sme nedotiahli do šťastného konca. Chýbalo veľmi málo,  aby sme my boli tí šťastnejší.
Zápas bol veľmi dobrý pre divákov, padlo až 10 gólov, čo je veľmi nezvyčajné vo finále. Škoda toho , že sme museli doťahovať nepriaznivý stav. Zlom v  zápase bol, keď rozhodca v prvom predĺžení neodpískal jasný faul na Matheusa (šiesty faul, následne by sme kopali 10 m voľný kop, možno by sme viedli my) a hneď z brejkovej situácie sme inkasovali piaty gól. Tento moment ovplyvnil celé dianie v zápase. Nám sa už nepodarilo vyrovnať stav, bohužiaľ sme ešte inkasovali počas power-play - hra s brankárom v poli šiesty gól a prvý finálový zápas sme tak prehrali 4:6.
Musíme sa teraz pripraviť na domáci zápas, ktorý sa odohráme netradične vo štvrtok 25. 4. 2019 o 18.30 h. Touto cestou chcem pozvať všetkých fanúšikov na tento zápas.“

Zápas o 3. miesto (hrá sa na 2 víťazné zápasy)

ŠK Makroteam Žilina – Wild Boys ´02 Bratislava 7:7 (4:1, 5:5) na pokutové kopy 3:4

góly: Everton Borges Dos Santos 3, Andre Luiz De Lima Silva, Hudek po 2 – Javnický, M. Zdráhal po 2, Štrbák, Matejov, Marušinec
ŽK: Krištofík – Javnický, Péchy

ŠK Makroteam Žilina: "Pokračujeme v semifinálovom režime... Štvrtý zápas v rade, čo máme vývoj skóre pod kontrolou a prehráme. Po inkasovanom góle v 20.sekunde sme sa prebrali a až do konca prvého polčasu sme hosťom nedovolili nič. Naše vedenie mohlo a malo byť ešte výraznejšie. V druhom polčase bola iniciatíva na strane hostí, nakoľko neustále hrali s brankárom v poli a keď v 30.minúte skórovali, zrazu ich bolo plné ihrisko. Obrovské chcenie hosťujúcich hráčov a naša nedôraznosť v bránení i zakončovaní posunuli zápas až do predĺženia. Aj tam sme získali dvojgólový náskok, o ktorý sme šokujúco prišli v poslednej minúte. Penalty sme potriafali do žrdí a tak sa Wild Boys tešil z víťazstva."
Jaroslav Valko, vedúci mužstva Wild Boys 02 Bratislava:
"Sklamanie zo semifinálového nezdaru rýchlo prebolelo a do Žiliny sme tak cestovali s veľkou túžbou urobiť prvý krok za konečným tretím miestom. Aj napriek niekoľkým absenciám v zostave sa pre nás zápas nemohol začať lepšie. Naše rýchle vedenie však domácich nerozhodilo a do polčasu naše konto zaťažili až štyrikrát.V tej chvíli to s nami naozaj nevyzeralo dobre. A mohlo byť ešte horšie.Dôležitým momentom duelu bola totiž situácia ktorá nastala pred koncom prvého polčasu. Po našom 6.akumulovanom faule kopal Makroteam 10 m kop, ale Kušnír zdvihol úspešným zákrokom našu zástavu.
To aký bol jeho zákrok dôležitý sa ukázalo v druhom polčase, keď sme obrovskou vôľou celého mužstva dotiahli zápas až do predl´ženia. Ani to, že sme v ňom neustále prehrávali nás nezlomilo a v jeho infarktovom závere sme zmazali dokonca dvojgólový náskok domácich. Pokutové kopy sú vždy lotéria a šťastena sa v nich tentokrát priklonila na našu stranu. Za skvelé futsalové predstavenie, z ktorého najviac profitovali diváci v hale si však zaslúžia absolutórium obe mužstvá. Naša túžba po bronze je obrovská a rozhodujúci krok k nemu by sme chceli urobiť už v nasledujúcom zápase na domácej palubovke. Verím, že na náš posledný domáci súťažný zápas v aktuálnej sezóne si naši fanúšikovia nájdu cestu v peknom počte."

100 divákov


Slovenský futsal sa blíži do FINÁLE. Dva najlepšie tímy, ktoré sa prebojovali do finále, reprezentujú vo veľkej miere hráči iba z juhoamerickej Brazílie. V bratislavskej Pinerole, pod vedením dlhoročného reprezentanta Ladislava Mikitu, prakticky rovnocenne s nimi nastupujú slovenskí reprezentanti Herko, Rick (momentálne zranený), Kozár, Kyjovský, Halás, Čeřovský a iní, v súperovej zostave reprezentačného trénera Mariána Berkyho je to so slovenskými hráčmi poslabšie. Brankár Oberman je dlhodobo v nominácii slovenskej reprezentácie, je tam síce aj ďalší reprezentant Greško, avšak ten zohrieva pravidelne v lučeneckom tíme lavičku.
Bude pokračovať, na palubovke, neporaziteľnosť bratislavského tímu, alebo lučenecký Mimel zaberie v pravú chvíľu – vo finále play-off Varta Futsal ligy. Verme, že finále bude propagáciou slovenského futsalu, pred krásnou návštevou, pred kamerami celoštátnych televízií tak, ako sme po minulé roky na to boli zvyknutí. Ale hlavne v kvalitnom a férovom boji, s víťazstvom lepšieho.

Pre stávkové kancelárie ja favoritom FINÁLE Pinerola Futsal 1994 v pomere 55% - 20% - 25%. V zápase o 3.miesto viacej veria stávkové kancelárie Makroteamu Žilina, ktorý privíta Wild Boys ´02 Bratislava a referencie sú v pomere 50% - 20% - 25%.

 

Pozri kurzy v DOXXBETE, ostatné stávkové kancelárie ako TIPSPORT, či NIKÉ ešte s kurzami "nevyšli".

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)