Futsalslovakia.sk

Futsalový titul pre Pinerolu Futsal 1994

 

V treťom zápase finále play-off VARTA Futsal ligy vyhrali hráči Pineroly Futsal 1994 nad Mimelom Lučenec 3:1 a stali sa majstrami Slovenska pre ročník 2018-2019. Vo finálovej sérii na zápasy vyhrali 3:0. Pre Pinerolu je to druhý majstrovský titul v klubovej histórii.

Pinerola Futsal 1994 – MIMEL Lučenec 3:1 (1:0)

góly: Kyjovský 3 – Gustavo Henrique Steinwandter
ŽK: Rick, Kyjovský, Petterson Bruno Moura Da Silva, Victor Seiji Martins De Souza –Fehérvári, Marlon Da Silva Luciano, Ricardo Camara Sobral Filho, Lucas Matheus Dos Santos Alves
500 divákov

Ladislav Mikita, tréner Pineroly: „Vôbec to nebolo jednoduché. Stále som hovoril, že vo finále je to 50:50. Lučenec bol výborný súper. K nám sa priklonilo aj šťastie v druhom zápase v Lučenci. Ale to prialo lepšiemu, myslím si, že sme boli o kúsok kvalitnejší ako náš súper. Rozhodli výkony našich troch vyrovnaných štvoriek a naše veľké skúsenosti a individuality ako Kyjovský, Rick a Kozár. Tie Lučenec až také nemá.“
Marián Berky, tréner Lučenca: „Celá séria bola kvalitnejšia ako minulý rok. Zápasy boli vyrovnané a pre divákov dramatické. Bolo to otvorenejšie. Finále rozhodla efektivita. Pinerola je vyspelý tím, dobre poskladala mužstvo. Mala dobrých Brazílčanov. Gratulujem jej k zaslúženému titulu. Pre Lučenec je aj finále výborný výsledok, klub existuje len štyri roky.“
Matúš Kyjovský, autor hetriku: „Je to vždy o kolektíve, ja sa ako hrdina finále necítim. Finále bolo o chybách, o prvých góloch. My sme skórovali po ich chybách, to nám vyšlo. Ale aj Lučenec má perspektívny tím, poriadne nám to sťažili.“

(Priama reč prevzatá - futbal.pravda.sk)


Prvý mečbol môže Pinerola Futsal 1994 využiť už v stredu 1. mája 2019 na získanie druhého titulu majstra Slovenska. Prvý získala pod názvom Across Pinerola Bratislava, keď na jeden rok prerušila hegemóniu Slov-Maticu FOFO Bratislava. Pinerola v najvyššej slovenskej súťaži je rekordérom v počte odohratých majstrovských stretnutí – 402, z ktorých vyhrala rovných 222 a strelila už 1656 gólov, čo je jedna desatina zo všetkých gólov, ktoré padli v súťaži od roku 2003, kedy došlo k spojeniu sálového a malého futbalu (16 666). Jej súper Mimel Lučenec má skromnejšie štatistiky, odohral v najvyššej súťaži 53 zápasov, s bilanciou 41-3-9-308:149-126.  
V Pinerole hrajú štyria hráči s brazílskym pasom, v Mimel až šiesti, jeden však vlastní aj pas krajiny patriacej do EÚ. Využívanie brazílskych hráčov oboch súperov je však rozdielne. V Pinerole prakticky 50 na 50 hrajú spomínaní hráči a slovenskí hráči, predovšetkým Kozár, Kyjovský, Halás, Rick, v zálohe má tréner Mikita ďalších reprezentantov Štefaňáka, Hájeka, Čeřovského, ale aj kvalitného Zaťoviča. U súpera je to diametrálne rozdielne. Tam sa tréner spolieha len a len na hráčov zo zahraničia, výnimku tvorí brankársky post, kde sa strieda reprezentačný brankár Oberman s Klemom. Erik, po vážnom zranení, sa výkonmi opätovne tlačí do reprezentačnej bránky. V poli sa sporadický objaví reprezentant Greško, v power-play Fehérvári, na pivote Serbin.
Diváci v oboch zápasoch videli dramatické zápasy, obe v riadnom hracom čase s remízovým výsledkom. Mimel sa môže v domácom prostredí spoliehať na vynikajúcich fanúšikov, kde návšteva medzi 600-800 divákmi je pravidelná. Na slovenské pomery unikátna. Pinerola taký počet môže súperovi len závidieť. Na play-off sa návštevnosť v bratislavskej Interhale pohybuje medzi 300-400 divákmi.

Takže otázka znie, či v 403. zápase zaknihuje Pinerola 223. víťazstvo v najvyššej súťaži a bude oslavovať, alebo Mimel prvýkrát v tomto roku vyhrá na palubovke a vráti sériu do Lučenca.
Určite sa oplatí v stredu 1. mája 2019 o 19.10 h oplatí prísť do Interhaly Pasienky a pozrieť si finále najvyššej slovenskej súťaže medzi Pinerola Futsal 1994 a Mimel Lučenec.

Finále však bude predchádzať pondelkový zápas o 3. miesto. V ňom nastúpi bratislavský Wild Boys ´02 proti žilinskému Makroteam. Domáci vyhrali prvý zápas a už v pondelok môže byť bronzový. Žilinčanom v historických tabuľkách v počte zápasov patrí 3. miesto s 283 zápasmi, Wild Boys ´02 ich odohral v najvyššej súťaži 69. Bude 70. jeho posledným, v nielen v tejto sezóne?

 


Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Viac z tejto kategórie: « Wild Boys ´02 Bratislava bronzový