Futsalslovakia.sk

Pinerola oznámila odstúpenie z Varta Futsal Ligy

Úradujúci majster Pinerola futsal 1994 Bratislava vo štvrtok 4.9.2019 vo večerných hodinách, teda deň pred štartom súťaže, oznámil riadiacemu orgánu odstúpenie z Varta Futsal Ligy 2019/2020. V kuloároch sa síce o takejto čiernej alternatíve rozprávalo už dlhšie, komunikácia zo strany klubu s Exekutívou SF pri príprave súťaže prebiehala štandardne až do posledných hodín pred uzavretím všetkého potrebného pre štart ligy. Mimochodom, ešte aj dnes, v deň štartu ligy, webstránka Pineroly informuje o svojom úvodnom ligovom zápase 11.9.2019 v Leviciach.

Pred aktuálnou sezónou je to po Wild Bys´02 Bratislava a Spartak Trnava už tretí klub, ktorý nevyužije právo na súťaženie v najvyššej slovenskej súťaži. Situácia v slovenskom klubovom futsale je alarmujúca...

Vyjadrenie predsedu SF na otázku TASR k odstúpeniu Pineroly: "Odstúpenie zo súťaže je slobodným rozhodnutím majiteľov klubu, ktoré však výrazne zasiahne do najvyššej slovenskej súťaže, keďže je vykonané deň pred jej štartom. Vážny dopad to však môže mať aj na reprezentáciu, keďže dres Pineroly oblieka viacero reprezentantov Slovenska, a náš národný tím v týchto dňoch vstupuje do záverečnej fázy prípravy na kvalifikačné boje. V tejto chvíli nepoznám oficiálne dôvody, keďže klub ich pri odstúpení predsedovi Komisie pre riadenie súťaží SF neoznámil a pri príprave súťaže dovtedy komunikoval s riadiacim orgánom štandardne a konštruktívne, realizoval hráčske transfery smerom dovnútra klubu. Počas leta sa dostali na verejnosť rôzne informácie o klubových problémoch, žiaľ dnes je to skutočnosť, s ktorou sa musíme vysporiadať. Situácia v klubovom futsale nie je ružová..."

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)