Futsalslovakia.sk

Preview 3. kola Varta Futsal ligy 2019/2020

Tretie kolo Varta Futsal ligy  bude v ročníku 2019/20 posledným pred reprezentačnou prestávkou. Seniorský tím mužov sa predstaví v Poľsku na turnaji Vyšehradského pohára, tréner Marián Berky privíta nominovaných v sobotu v Prešove. Od pondelka sa mládežnícke reprezentácie predstavia novému trénerovi Klauiduszovi Hirsch v Žiline na tréningových kempoch. Ešte predtým ale čakajú reprezentantov klubové povinnosti v spomínanom treťom kole, v ktorom má voľno TNF Lions Prievidza.

Mimel Lučenec – MŠK Nové Zámky

Začiatok zápasu: 19.9.2019 o 18:30

Miesto: ŠH Arena, Lučenec (kapacita: 1200)

Úradujúci vicemajster z Lučenca sa cez leto zaujímavo posilnil a účinkovanie vo Varta Futsal lige odštartoval v druhom kole výhrou na palubovke Makroteamu zo Žiliny. Stretnutie úvodného kola proti Prievidzi je odložené na 27. septembra. Tréner Marián Berky bol s výhrou 7:2 spokojný, mrzelo ho však veľké množstvo zahodených šancí. Hattrickom sa zaskvel kapitán Attila Fehérvári, dvakrát sa presadil Brazílčan Rafael Durval Da Costa Lira, raz Ricardo Camara Sobral Filho aj Peter Serbin. Lučencu patrí v priebežnej tabuľke tretie miesto. Nováčik z Nových Zámkov sa nateraz nachádza na dne tabuľky. V prvom kole mu privítanie vo Varta Futsal lige pätnástimi gólmi nadelil Makroteam, v druhom sa na juhu Slovenska tešili Levice po výhre 2:0. O zatiaľ jediné dva góly mužstva sa postarali Marík a Druga. V tomto stretnutí je jasným favoritom domáci Mimel Lučenec.

Futsal Team Levice – MŠK Žilina

Začiatok zápasu: 19.9.2019 o 19:30

Miesto: Športová hala, Lučenec (kapacita: 1460)

Levičania zatiaľ odohrali len jedno stretnutie. V ňom si poradili 2:0 s nováčikom z Nových Zámkov. Všetko podstatné sa udialo v druhom dejstve, kedy sa najskôr trafil najlepší strelec klubu z uplynulej sezóny Viliam Rakica a v závere pridal poistku do prázdnej bránky Marek Gajdács. Futsal Team Levice chce v aktuálnom ročníku zapájať mladých hráčov, šancu už dostali Dávid Molnár, Matej Mikuláš či Filip Forgáč. V tomto zápase však favorita musíme hľadať na strane hostí, pretože do Levíc pricestuje MŠK Žilina. Tréner Branislav Škorec a jeho mladý tím v prvom kole získali bod na palubovke Miby Banská Bystrica. Síce viedli na začiatku druhého dejstva 4:1, no o dobrý výsledok po troch zásahoch tímu spod Urpína prišli. V druhom kole mal žilinský tím voľno, takže sa mohol o to lepšie pripraviť na duel v Leviciach, ktorý nebude jednoduchý, aj keď MŠK je favorit. Svedčí o tom aj fakt, že do nominácie Mariána Berkyho pre blížiaci sa reprezentačný turnaj V4 sa dostali až traja hráči – Matúš Ševčík, Filip Marton a Dominik Ostrák. Stretnutie vysiela TV ESO.

Lion Car MIBA Banská Bystrica – ŠK Makroteam Žilina

Začiatok zápasu: 20.9.2019 o 20:00

Miesto: Športová hala Badín (kapacita: 250)

Priebežným lídrom tabuľky Varta Futsal ligy je banskobystrická MIBA. Tá v prvom kole remizovala 4:4 proti MŠK Žilina. Zverenci trénera Bača sa nevzdali ani za stavu 1:4 a dotiahli skóre na nerozhodnú hodnotu. Hattrickom sa zaskvel nový kapitán Filip Rafanides, ktorý svoj výkon dotiahol do ešte vyšších obrátok v druhom kole. Banskobystričania cestovali na palubovku nováčika z Prievidze a dokázali zvíťaziť presvedčivo 10:4, súper ako-tak odolával len jeden polčas. Rafanides dokonca zaknihoval až štyri góly a so siedmimi zásahmi je najlepším strelcom Varta Futsal ligy. V Prievidzi pridal hattrick Matúš Kyjovský. Práve táto predsezónna posila sa spoločne s Martinom Péchym dostala do nominácie Mariána Berkyho na turnaj V4 v Poľsku. Ešte predtým však príde na rad náročný a vyrovnaný duel s Makroteamom, ktorý má tiež kvalitný káder. Na úvod novej sezóny Makroteam jasne zdolal 15:2 nováčika z Nových Zámkov. Skóre stretnutia otvoril v piatej minúte Michal Škulec, ktorý sa spoločne s kapitánom Patrikom Krištofíkom do streleckej listiny zapísali hattrickmi. Strelecká pohoda sa ale nepreniesla do stretnutia so silným Lučencom, na domácej palubovke prehral Makroteam 2:7. Aj tak mu patrí v tabuľke druhá priečka a viac strelených gólov ako tento klub (17) zatiaľ nemá nikto. Do Poľska si to s reprezentáciou nasmeruje Marián Hudek.

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)