Futsalslovakia.sk

7. kolo Varta Futsal ligy: Prekvapenie v Leviciach, dnes v Žiline prvý s druhým

Varta Futsal ligy získava konečne správne tempo. V strede týždňa sa zrodilo veľké prekvapenie, keď Levice zdolali Banskú Bystricu a v sobotu sa skompletizuje celé siedme kolo. Priaznivci futsalu sa tešia najmä na šláger prvého s druhým, ktorý sa odohrá v Žiline. Dočkáme sa ďalšieho prekvapenia?

Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica 5:2

Góly: 16. Budovec, 17., 26. Gabaš, 19. Adami, 30. Rakica – 5. Kyjovský, 8. Rafanides
ŽK: Chudý – Čief, Kušnír
Diváci: 150
Rozhodovali: Budáč, Polomský, Mózer

https://slovensky-futsal.futbalnet.sk/zapas/479469/

Siedme kolo sa predohralo netradične v stredu. Levice dokázali poraziť súpera z Banskej Bystrice, avšak zápas to bol napínavý. Hostia mali snový úvod, pretože už v piatej minúte otváral skóre Matúš Kyjovský, ktorý zaokrúhlil počet strelených gólov v prebiehajúcom ročníku na rovných desať, navyše ho doplnil kapitán tímu Filip Rafanides svojim už jedenástym zásahom v ročníku. Levice sa napriek tomuto faktu nevzdali a ešte do polčasu sa im podaril skvelý obrat. Ten naštartoval v šestnástej minúte Matúš Budovec, o minútu neskôr sa presadil aj hrajúci tréner Pavol Gabaš a do zmeny strán skóre otočil svojim prvým gólom v tomto ročníku Ján Adami. 150 fanúšikov v Leviciach sledovalo góly do bránky Mareka Kušníra aj po zmene strán. MIBA si minula zásoby streleckého prachu. To využil na svoj druhý gól v stretnutí Gabaš a presne desať minút pred koncom riadneho hracieho času aj kapitán Viliam Rakica. Levice tak po výhre zaknihovali svoje tretie víťazstvo v sezóne a minimálne do soboty preskočili Makroteam na štvrtej priečke tabuľky. MIBA ostáva tretia, má však dvoch najlepších strelcov sezóny.

MŠK Žilina Futsal – Mimel Lučenec

Začiatok zápasu: 9.11.2019 o 20:00
Miesto: ŠH Rosinky (kapacita: 300)

Jednoznačný šláger kola, stretávajú sa prvé dva tímy v tabuľke. Domáci MŠK Žilina sa na duel s lídrom naladil jasnou výhrou 8:2 proti Makroteamu. Bitku o Žilinu vyhrali zverenci Branislava Škorca po výbornom výkone prakticky veľmi presvedčivo. V tabuľke momentálne patrí „Šošonom“ druhá pozícia, zaknihovali trinásť bodov za štyri výhry, jednu remízu a žiadnu prehru pri skóre 40:10. Lepšiu ofenzívu má v lige len Lučenec, to isté platí aj o defenzíve. MŠK na úvod remizoval s MIBA Banská Bystrica, odvtedy porazil Levice 6:3, Nové Zámky 6:1, Prievidzu 16:0 a aj spomínaný Makroteam 8:2. Najlepším strelcom tímu je Matúš Ševčík, ktorý sa postaral o osem gólov.

Úradujúci slovenský vicemajster má v tejto sezóne najvyššie ambície, čomu nasvedčuje aj zloženie hráčskeho kádru a predovšetkým doterajšie výsledky mužstva. Lučenec doposiaľ v piatich stretnutiach nezaváhal ani raz a s pätnástimi bodmi sa na nachádza na prvom mieste súťaže. Zverenci Mariána Berkyho navyše strelili už 55 gólov, čo je priemer takmer jedenástich na jeden zápas. Inkasovali pritom deväť šesť. Mimel postupne porazil Prievidzu 17:3, Makroteam 7:2, Nové Zámky 14:0, Banskú Bystricu 9:1 a naposledy Levice 8:3. V piatom kole mal voľno. Najlepším strelcom je Ricardo Camara Sobral Filho s deviatimi zásahmi. Sedem gólov strelil Matheus Ferreira Ribeiro, po šesť vsietili Rafael Durval Da Costa Lira, Johne Melo de Sousa a Attila Fehérvári.

TNF Lions Prievidza – ŠK Makroteam Žilina

Začiatok zápasu: 9.11.2019 o 20:00
Miesto: City Arena, Prievidza (kapacita: 2500)

Prievidza ešte nezískala žiadny bod. Postupne nestačila na Lučenec (3:17), Mibu Banská Bystrica (4:10), Futsal Team Levice (2:5) a ani MŠK Žilina (0:16). V treťom kole mal TNF Lions voľno. Tento klub sa nachádza na predposlednom siedmom mieste tabuľky Varta Futsal ligy. Rovnako ako Nové Zámky ešte nezískal žiadny bod, má ale o niečo lepšie skóre – 9:48. Prievidza každopádne inkasovala najviac gólov v celej súťaži, priemerne dostáva dvanásť zásahov na jedno stretnutie. Z deviatich strelených zásahov sa o päť postaral Marek Belanec, dvakrát sa trafil Ján Rybár. Posledné kolo Prievidza neodohral, pretože na palubovka v Nových Zámkoch nebola spôsobilá na stretnutie po inej športovej akcii. Dohrávať sa bude 28. decembra tohto roku.

Makroteam má po piatich odohraných zápasoch bilanciu dvoch výhier a troch prehier. V prvom kole privítali výsledkom 15:2 medzi elitou Nové Zámky, následne však prehrali s Lučencom 2:7 a neuspeli ani v prestrelke pod Urpínom. MIBA Banská Bystrica sa tešila z výhry 5:4. V štvrtom kole mal Makroteam voľno, chuť si napravil pred reprezentačnou prestávkou výhrou 8:2 v Leviciach, lenže naposledy rovnakým pomerom, teda 2:8, prehral v bitke o Žilinu proti MŠK. Aktuálne teda patrí tomuto žilinskému tímu piata priečka so skóre 31:24, avšak štvrté Levice majú o odohraný zápas viac. Iba Mimel Lučenec a MŠK Žilina strelili viac gólov. Táto dvojica je jediná, ktorá ich inkasovala menej než Makroteam. Najlepším strelcom tímu je brazílsky legionár Andre Luiz De Lima Silva, postaral sa o deväť gólov.

 

Najlepší strelci Varta Futsal ligy

  1. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica) 11
  2. Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica) 10
  3. Ricardo Camara Sobral Filho (Mimel Lučenec), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 9 gólov
  4. Matúš Ševčík (MŠK Žilina) 8 gólov
  5. Matheus Ferreira Ribeiro (Mimel Lučenec) 7 gólov
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)