Futsalslovakia.sk

7. kolo Varta Futsal ligy dohrané - Lučenec vyhral šláger v Žiline, Prievidza potrápila Makroteam

Siedme kolo Varta Futsal ligy priniesla veľké prekvapenie, keď Levice v predohrávke doma porazili Banskú Bystricu 5:2. V sobotňajšom šlágri kola MŠK Žilina doma prehral 1:4 s Mimelom Lučenec a všetci zúčastnení sa vyjadrili o tomto zápase len v pozitívach. V Prievidzi sa počas zápasu s ŠK Makroteam rodil ďalší šokujúci výsledok, nakoniec žilinčania zápas zvládli.

MŠK Žilina – Mimel Lučenec 1:4 (1:1)

Góly: 17. Ševčík – 19. Rafael Durval, 33. Matheus Ferreira, 39. Ricardo Camara, 40. Grgič
ŽK: Koleno, Marušinec, Belaník, Štrbák – Čeřovský, Matheus Ferreira, Ricardo Camara
Rozhodovali: Bohun, Belavý, Cisko

Veľký šláger sa hral pod Dubňom, kde na palubovku druhého tímu MŠK Žilina pricestoval líder z Lučenca a postavenie na špici pelotónu Varta Futsal ligy sa nemenilo, aj keď to bol vyrovnaný zápas. Už od úvodu sme sledovali kvalitný a vypätý zápas, ktorého skóre otvoril v sedemnástej minúte mladý reprezentant Matúš Ševčík, čo znamenalo, že Mimel musel doháňať skóre a to nebýva pri tomto tíme, obzvlášť v prebiehajúcej sezóne, častý zjav. Do polčasu však dokázal vyrovnať bývalý reprezentant Azerbajdžanu a jeden z lídrov mužstva Rafael Durval. Tento zásah sa ukázal ako nesmierne dôležitý, nakoľko sa do druhého dejstva vstupovalo za vyrovnaného skóre. V tom druhom potom Lučenec dokázal využiť skúsenosti a v záverečných minútach si aj napriek veľkej snahe a oduševnenému výkonu domáceho tímu zobral skóre na svoju stranu. Prvýkrát v stretnutí Mimel vyhrával po zásahu Matheusa Ferreiru. V závere už MŠK hral vabank, čo potrestali Ricardo Camara a Jakov Grgič. Lučenec ostáva naďalej jediným tímom bez straty bodu, na prvom mieste ich má už osemnásť. MŠK Žilina ostáva na prvej priečke a nakoľko MIBA Banská Bystrica zakopla, tak má stále trojbodový náskok, lenže líder jej ušiel už na rozdiel piatich bodov.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina): „Vo veľmi dobrom zápase sme síce prehrali, ale vieme, kde máme resty a na čom máme, musíme pracovať. Som rád, že ku kvalite zápasu prispeli všetky strany - oba tímy, diváci a aj rozhodcovia. Súperovi gratulujem k víťazstvu a my už sa od dnes pripravujeme na ďalšeho súpera, ktorým bude MIBA Banská Bystrica.“

Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): "Zápas proti Mšk Žilina rozhodli skúsenosti hráčov. Súper bol bojovný, ich mladý káder mal dravosť, ale naši hráči svojimi skúsenosťami zvládli tento zápas. V prvom polčase sa striedali šance na obidvoch stranách, kde vynikli svojimi zákrokmi brankári . Mali sme  niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme nedokázali zúročiť na strelenie gólu, aj preto polčasový stav bol 1:1. Druhý polčas sa niesol v našej réžii, hru sme kontrolovali. Nevedeli sme vstreliť gól, až prišla 33.min., kde po peknej akcii sme sa dostali do vedenia na 1:2. Mšk Žilina išla hrať power play, ktorú sme ubránili a pridali ešte dva góly (1:4). Chcel by som pogratulovať domácemu tímu k výbornému zápasu a tiež mojim hráčom k zvládnutému stretnutiu. Ja pevne verím, že takýchto zápasov bude čo najviac a všetci si budú užívať futsal."
 

TNF Lions Prievidza – ŠK Makroteam Žilina 7:11 (4:6)

Góly: 1., 19., 23. Belanec, 4. Búry, 5. Rybár, 28. Madarazs, 38. Čampiš – 3., 20., 21. Jose Wellington Matias Torres, 7., 33. Andre Luiz De Lima Silva, 15., 16. Davidson Do Nascimento Silva, 26., 31. Baláž, 9. Holblička, 24. Kopál (vl.)
ŽK: Belanec
Rozhodovali: Ježík, Šlapka, Kováčik

V súboji nováčika s favoritom z toho bola až nečakaná prestrelka. Ako sa hovorí, každý chvíľku ťahal pílku a Prievidza poriadne potrápila žilinčanov. Do vedenia ju už v prvej minúte poslal Belanec, krátko na to reagoval Jose Wellington Matias Torres. Vzápätí prišli dva zlepené góly od Búryho a Rybára, čo znamenalo, že outsider vyhrával prvýkrát v tejto sezóne o dva presné zásahy. Zakrátko však znížil Andre Luiz De Lima Silva, vyrovnal Holblička, do prestávky dvomi gólmi skóre v prospech Makroteamu otočil Brazílčan Davidson Do Nascimento Silva a druhýkrát sa trafil aj Jose Wellington Matias Torres. Tento brazílsky legionár po príchode zo šatní spečatil hattrick. Rovnaký zápasový míľnik dosiahol aj domáci Marek Belanec, lenže krátko na to si strelil vlastný gól Kopál a Baláž vsietil už desiaty presný zásah svojho tímu. Konečný výsledok bol len upravený dvomi domácimi gólmi od Madarazsa a Čampiša, ako i od hosťujúceho Andre Luiza de Limu. Makroteam sa udržal na štvrtom mieste, kde má deväť bodov. Rovnako ako piate Levice. Prievidza je o skóre za Novými Zámkami posledná.

Martin Jamrich (tréner TNF Lions Prievidza): „Žilina prišla s dosť kvalitným mužstvom, hlavne čo sa týka prvej štvorky Brazílčanov. Padlo veľa gólov, diváci museli byť spokojní a na našu škodu je, že sme prehrali, pretože ja som si myslel, že Makrotem nás viac potrápi. Osobne som bol spokojný s priebehom aj našim výkonom. Určite sme podali najlepší výkon v tejto sezóne. Konečne sa naše mužstvo zišlo tak, ako som chcel. Doteraz nás trápili zranenia aj pracovné povinnosti. Teraz sme videli základ nášho tímu do budúcna. Ja som veľmi spokojný s hrou aj so všetkým ostatným.“

Najlepší strelci Varta Futsal ligy

  1. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 11 gólov
  2. Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Ricardo Camara Sobral Filho (Mimel Lučenec) po 10 gólov
  3. Matúš Ševčík (MŠK Žilina), Jose Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina) po 9 gólov
  4. Matheus Ferreira Ribeiro (Mimel Lučenec), Matúš Ševčík (MŠK Žilina), Marek Belanec (TNF Lions Prievidza) po 8 gólov
  5. Rafael Durval Da Costa Lira (Mimel Lučenec) 7 gólov

 

Program 8. kola Varta Futsal ligy

15.11. o 20:00 MŠK Mayerson Nové Zámky –ŠK Makroteam Žilina

16.11. o 19:00 TNF Lions Prievidza – Mimel Lučenec

16.11. o 20:00 MŠK Žilina – MIBA Banská Bystrica

 

 

 

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)