Futsalslovakia.sk

Preview 8. kola Varta futsal ligy: Nováčikovia sa postavia favoritom, MIBA proti MŠK

V rýchlom slede pokračuje slovenská Varta futsal liga 8.kolom, ktoré je znova rozdelené do dvoch dní. Jeden zápas v Nových Zámkoch sa bude hrať v piatok, zápasy v Prievidzi a Žiline sú na programe v sobotu. Šlágrom kola by mal byť opäť zápas na žilinských Rosinkách.

MŠK Mayerson Nové Zámky – ŠK Makroteam Žilina

Začiatok zápasu: 15.11.2019 o 20:00
Miesto: Športová hala Milénium, Nové Zámky (kapacita: 1100)

Nováčik z Nových Zámkov sa nachádza na predposlednom mieste tabuľky. Stále čaká na prvý bod alebo body v tejto sezóne. Doposiaľ v piatich stretnutiach strelil päť gólov a inkasoval ich až 45. Viac dostala iba posledná Prievidza. MŠK priemerne loví loptu zo siete až jedenásťkrát za stretnutie. Posledný zápas Nových Zámkov sa uskutočnil viac ako mesiac dozadu, presnejšie 11. októbra, pretože v siedmom kole malo mužstvo voľno a duel šiesteho kola proti Prievidzi bol presunutý na 28. decembra tohto roku. Mužstvo z juhu Slovenska postupne nestačilo na Makroteam (2:15), Levice (0:2), Lučenec (0:14), MŠK Žilina (1:6) a ani Mibu Banská Bystrica (2:8).

Makroteam má po šiestich odohraných zápasoch bilanciu troch výhier a troch prehier. V prvom kole privítal výsledkom 15:2 medzi elitou Nové Zámky, následne však prehrali s Lučencom 2:7 a neuspeli ani v prestrelke pod Urpínom. MIBA Banská Bystrica sa tešila z výhry 5:4. V štvrtom kole mal Makroteam voľno, chuť si napravil pred reprezentačnou prestávkou výhrou 8:2 v Leviciach, lenže následne rovnakým pomerom, teda 2:8, prehral v bitke o Žilinu proti MŠK a v zatiaľ poslednom kole tento celok potrápila aj Prievidza, nakoniec však žilinčania vyhrali 11:7. Aktuálne teda patrí tomuto žilinskému tímu štvrtá priečka so skóre 41:31 a ziskom deviatich bodov. Iba Mimel Lučenec strelil viac gólov. Najlepším strelcom tímu je brazílsky legionár Andre Luiz De Lima Silva, postaral sa o jedenásť gólov.

TNF Lions Prievidza – Mimel Lučenec

Začiatok zápasu: 16.11.2019 o 19:00
Miesto: CITY Aréna, Prievidza (kapacita: 2500)

Prievidza ešte nezískala žiadny bod. Postupne nestačila na Lučenec (3:17), Mibu Banská Bystrica (4:10), Futsal Team Levice (2:5), MŠK Žilina (0:16) a ani ŠK Makroteam Žilina (7:11), lenže v poslednom kole podal nováčik veľmi dobrý výkon a favorita potrápil. Tento klub sa nachádza na poslednom mieste tabuľky Varta Futsal ligy. Rovnako ako Nové Zámky ešte nezískal žiadny bod, má ale o niečo horšie skóre – 16:59. Prievidza každopádne inkasovala najviac gólov v celej súťaži, priemerne dostáva necelých dvanásť zásahov na jedno stretnutie. Zo šestnástich strelených zásahov sa o polovicu, teda o osem postaral Marek Belanec. Šieste kolo Prievidza neodohrala, pretože palubovka v Nových Zámkoch nebola spôsobilá na stretnutie po inej športovej akcii. Dohrávať sa bude 28. decembra tohto roku.

Úradujúci slovenský vicemajster má v tejto sezóne najvyššie ambície, čomu nasvedčuje aj zloženie hráčskeho kádru a predovšetkým doterajšie výsledky mužstva. Lučenec doposiaľ v šiestich stretnutiach nezaváhal ani raz a s osemnástimi bodmi sa na nachádza na prvom mieste súťaže. Zverenci Mariána Berkyho navyše strelili už 59 gólov, čo je priemer takmer desiatich na jeden zápas. Inkasovali ich pritom len desať. Mimel postupne porazil Prievidzu 17:3, Makroteam 7:2, Nové Zámky 14:0, Banskú Bystricu 9:1, Levice 8:3 a naposledy v šlágri kola aj MŠK Žilina 4:1, lenže „Šošoni“ podali veľmi dobrý výkon a dlho držali krok. V piatom kole mal Lučenec voľno. Najlepším strelcom je Ricardo Camara Sobral Filho s desiatimi zásahmi. Osem gólov strelil Matheus Ferreira Ribeiro, o sedem sa postaral Rafael Durval a po šesť vsietili Johne Melo de Sousa, Jakov Grgič a Attila Fehérvári.

MŠK Žilina – MIBA Banská Bystrica

Začiatok zápasu: 16.11.2019 o 20:00
Miesto: ŠH Rosinky, Žilina (kapacita: 300)

Domáci MŠK Žilina pred týždňom zažil svoju prvú prehru v sezóne, keď podľahol Mimelu Lučenec, avšak tím spod Dubňa podal výborný výkon a dlho držal s favoritom krok. Nakoniec stretnutie skončilo výhrou lučeneckého tímu ­4:1. Predtým ale zverenci Branislava Škorca vyhrali 8:2 proti Makroteamu. Bitku o Žilinu zvládli po výbornom výkone prakticky veľmi presvedčivo. V tabuľke momentálne patrí „Šošonom“ druhá pozícia, zaknihovali trinásť bodov za štyri výhry, jednu remízu a jednu prehru pri skóre 41:14. Lepšiu ofenzívu majú v lige len Lučenec a Makroteam, v defenzíve sú na tom lepšie len Lučenčania. MŠK mimo spomínaných dvoch zápasov na úvod remizoval s MIBA Banská Bystrica, porazil Levice 6:3, Nové Zámky 6:1 aj Prievidzu 16:0. Najlepším strelcom tímu je Matúš Ševčík, ktorý sa postaral o deväť gólov.

MIBA Banská Bystrica sa nachádza na treťom mieste tabuľky so ziskom desiatich bodov za tri výhry, jednu remízu a dve prehry pri skóre 30:28. Banskobystričania nezískali žiadny bod v poslednom kole, kedy prekvapivo neuspeli na palubovke Levíc po výsledku 2:5 a ani v stretnutí v Lučenci, kde odohrali slušný prvý polčas, lenže odchádzali s debaklom 1:9. Okrem toho remizovali 4:4 s MŠK Žilina, porazili Prievidzu (10:4), Makroteam (5:4) a Nové Zámky (8:2). Najlepším strelcom klubu je jedenásťgólový Filip Rafanides, ktorému patrí prvé miesto aj medzi ligovými kanoniermi. Stíha ho Matúš Kyjovský s desiatimi zásahmi.

 

Najlepší strelci Varta Futsal ligy

  1. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 11 gólov
  2. Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Ricardo Camara Sobral Filho (Mimel Lučenec) po 10 gólov
  3. Matúš Ševčík (MŠK Žilina), Jose Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina) po 9 gólov
  4. Matheus Ferreira Ribeiro (Mimel Lučenec), Matúš Ševčík (MŠK Žilina), Marek Belanec (TNF Lions Prievidza) po 8 gólov
  5. Rafael Durval Da Costa Lira (Mimel Lučenec) 7 gólov
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)