Futsalslovakia.sk

Ženská futsalová extraliga: Po dvoch zápasoch sú Myjavčanky a Košičanky stopercentné

Počas víkendu sa rozbehla Ženská futsalová extraliga, na programe bol prvý blok zápasov v Badíne a v Myjave. Po dvoch zápasoch sú bez straty bodov Spartak Myjava "A" a Futsal Košice, žilinský obhajca majstrovského titulu zaváhal v Banskej Bystrici.  Jedno víťazstvo zaknihovali SLC Banská Bystrica "A" a nováčik súťaže z Bánoviec nad Bebravou. Po jednom bode si rozdelili mladé Myjavčanky a "levice" z Prievidze. Jediné družstvo bez bodu je béčko Banskej Bystrice.


športová hala Badín (usporiadateľ Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal)

SLC Banská Bystrica "B" -  ŠK Makroteam Žilina 0:11 (0:6)
Góly: Pagáčová 3, Kucharčíková 2, Jančová 2, Sluková, Randová, Vrabcová, Kekelyová

SLC Banská Bystrica "A" - ŠK Makroteam Žilina 7:1 (3:0)
Góly: Tyčiaková 3, Mudráková 2, Mazuchová, Práznovská - Práznovská vlastný

Natália  Veselová, kapitánka SLC Banská Bystrica "A": "Do zápasu so Žilinou sme išli s jasnými taktickými pokynmi od trénerov, ktoré sme sa snažili plniť počas celého zápasu bez ohľadu na výsledok. Vďaka našej efektivite v zakončení a tomu, že súperovi sa nedarilo premieňať ani vyložené šance na čom má samozrejme nemalý podiel naša brankárka sme sa dostali do trháku na ktorý už súper nedokázal reagovať."

SLC Banská Bystrica "B" - Futsal Košice 0:6 (0:3)
Góly: Sedláková 3, Donovalová, Ledvoňová, Valancová
ŽK: Gembická (Košice)

SLC Banská Bystrica "A" - Futsal Košice 1:5 (1:3)
Góly: Tyčiaková - Donovalová, Sedláková, Macková, Wienerová, Gembická
ŽK: Gembická (Košice)

Natália  Veselová, kapitánka SLC Banská Bystrica "A": "Napriek skvelému výsledku proti minuloročnému majstrovi sme si boli vedomí toho, že zápas  s Košicami bude diametrálne odlišný, keďže Košice majú v kádri najväčšie zastúpenie hráčok s reprezentačnými skúsenosťami v lige. Súper podľa predpokladov išiel od prvých minút na plno a bohužiaľ sa nám podarilo reagovať len na prvý gól. Ťažko sa nám presadzovalo najmä v útočnej fáze a často sme miesto jednoduchších riešení herných situácii volili tie zložitejšie a stratili loptu ešte pred zakončením. Zápas nám ukázal naše slabiny a vieme na čom musíme popracovať ak chceme konkurovať najlepším celkom ligy."Nikola Gajdošová, hráčka Futsal Košice (zdroj: www.futsalke.sk): ,,Do Banskej Bystrice sme cestovali s jasným cieľom naplno bodovať. V oboch zápasoch sme podali kolektívny výkon a do hry boli zapojené aj nové hráčky. Hrali sme aktívne smerom dopredu a premenili sme viacero šancí. V obrane sme sa vyvarovali zbytočným chybám, súperky sme nepustili do mnohých vyložených šancí a podržala nás aj dobre chytajúca brankárka. Nový ročník ženskej futsalovej ligy sme aj napriek krátkej príprave úspešne začali dvomi víťazstvami."

Stretnutia rozhodovali: Brutvanová, Cisko

 

športová hala Myjava (usporiadateľ Spartak Myjava futsal)

Spartak Myjava futsal "B" - FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou 1:4 (0:0)
Góly: Tonkovičová - Hološková 2, Rybanská 2
ŽK: Bozalková (Myjava)

(Spartak Myjava futsal "B") V družstve junioriek sú mladé dievčatá a veľa z nich odohralo vôbec svoj prvý futsalový zápas, takže z nášho výkonu bolo cítiť zbytočne veľký rešpekt. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany. V prvom polčase sme mali aj viacero šancí, ktoré sa nám bohužiaľ neporadilo využiť. Druhý polčas bol v réžii skúsenejších hráčok z Bánoviec, ale naše hráčky podali bojovný výkon a každý zápas s kvalitnejším súperom im dá množstvo skúseností.

Spartak Myjava futsal "A" - FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou 7:1 (3:0)
Góly: Neveďalová 3, Panáková 2, Smatanová 2 - Hološková

(Spartak Myjava futsal "A") Očakával sa dobrý zápas nakoľko družstvo Bánoviec má vo svojom kádri množstvo skúsených hráčok z rôznych futbalových klubov.  Nám vyšiel začiatok zápasu, keď sme sa po viacerých vydarených akciách dostali rýchlo do vedenia a hrali sme uvoľnene. Priebeh hry sme kontrolovali a s výsledkom sme spokojné. Pre súpera bol priebeh zápasu dosť krutý, pretože určite majú na viac, ako predviedli v tomto zápase.

Spartak Myjava futsal "B" - TNF Lions Prievidza 6:6 (3:2)
Góly: Pirťanová 2, Bozalková, Retkesová, Chlebíková, Tonkovičová - Majtényiová 2, Zábojníková 2, Tkáčiková 2

(Spartak Myjava futsal "B") V druhom zápase sa stretli kvalitatívne podobne družstvá a tomu zodpovedal aj obraz hry. Zvýšili sme efektivitu v koncovke no oproti prvému zápasu nám nefungovala tak dobre defenzíva a dostali sme góly po zbytočných chybách. Remíza zodpovedá priebehu zápasu.

Spartak Myjava futsal "A" - TNF Lions Prievidza 10:0 (3:0)
Góly: Smatanová 2, Panáková 2, Vredíková 2, Bogorová, Neveďalová, Hucovičová, Zvončeková

(Spartak Myjava futsal "A") V zápase s Prievidzou sme boli silnejší na lopte a súpera sme veľmi do hry nepúšťali. Vyšlo nám veľa dobrých akcií a z chuti sme si zahrali a zastrieľali.

Stretnutia rozhodovali: Botka, Matula

 

Tabuľka po 1 bloku zápasov: 

1

Spartak Myjava - futsal

2

2

0

0

17:1

6

2

OZ Futsal KE

2

2

0

0

11:1

6

3

Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal

2

1

0

1

8:6

3

4

ŠK Makroteam Žilina

2

1

0

1

12:7

3

5

FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou

2

1

0

1

5:8

3

6

TNF Prievidza

2

0

1

1

6:16

1

7

Spartak Myjava - futsal B

2

0

1

1

7:10

1

8

Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal B

2

0

0

2

0:17

0

 

Detailné informácie o súťaži nájdete vo výsledkovom servise Slovenského futsalu: https://slovensky-futsal.futbalnet.sk/sutaz/3082/

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)