Futsalslovakia.sk

Slov-Matic FOFO Bratislava opäť majstrom Slovenska vo futsale

Slov-Matic FOFO Bratislava víťazom Loto Extraligy 2013/2014!

V piatok 30. 5. 2014, po deviatykrát v jedenásťročnej "novodobej" histórii futsalu na Slovensku, získal Slov-Matic FOFO Bratislava titul majstra Slovenska. Podobnou bilanciou sa v slovenskom, možno aj európskom merítku, nemôže len tak niekto pochváliť. Zaslúžený titul vybojovali vo finále proti mestskému rivalovi Acrossu Pinerola Bratislava.
Dlhodobo konsolidované mužstvo Slov-Maticu FOFO Bratislava, ktoré patrí medzi absolútnu európsku špičku, čo dokazuje aj výsledkami v UEFA Futsal Cupe, nikoho ani tento rok nenechalo na pochybách, kto titul získa. Krátkobodé zaváhanie Slov-Maticu v prvom finálovom zápase, po výbornom výkone, šikovne využila Pinerola a po dlhšom čase porazila Slov-matic, aj keď "až" v predĺžení. Po tomto zápase majster zapol na vyššie obrátky a hráčov Pineroly v ďalších troch zápasoch už prakticky k ničomu nepustil a s prehľadom získali ďalší titul.

Across Pinerola Bratislava - Slov-Matic FOFO Bratislava 1:4 (0:2), na zápasy 1:3
góly: Hájek (40.) - Bartošek 2 (17., 33.), Mikita (2.), Kozár (31.)
ŽK: M. Zdráhal, Hájek - Bahna
800 divákov
rozhodovali: Peško, Bohun.
Vo štvrtom zápase opätovne, ako v predchádzajúcom, Pinerola fatálnou chybou posadila skúsený Slov-Matic na koňa. Už v 2. minúte  Tomáš Drahovský ideálne využil odkrytý stred obrany Pineroly a v šestke našiel kapitána Mikitu, ktorý takéto šance premieňa so stopercentnou istotou. Potom dlhé minúty sa hral dobrý futsal, na jednej strane nedal Hájek, bravúrne Gašparovič vychytal šancu Marušinca, na druhej strane sa blysol aj Herko v bráne Pineroly. Viac z hry však mal Slov-Matic a korunoval to v 17. minúte Bartošek. Kondične "nadupani" fofáci v druhom polčase v pribehu 2 minút dali na 4:0 a s prehľadom kontrolovali posledný zápas série. Pinerola "oživila" zápas hrou bez brankára, z ktorej v poslednej minúte dal čestný gól Hájek.
Finálová séria opäť dokázala, že hráči Slov-Maticu využívajú vynikajúce podmienky, ktoré vytvára majiteľ klubu Martin Grendár, na pretavenie do majstrovských titulov. Pinerola, po obmene kádra ukázala cestu pre ostatné kluby. Ako po zápase povedal prezident klubu Across Pinerola Bratislava Viliam Zwinger: "So Slov-Maticom sa dá vyhrať, ale zatiaľ, nie vyhrávať."

Poháre a medaile obom tímom odovzdali generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment,  predseda Slovenského futsalu Dušan Dobšovič, predseda Exekutívy súťaží SF Marcel Kubinec a reprezentačný tréner Marcos Angulo.

Ján Janík (tréner Slov-Maticu): "Veľmi sa teším z titulu, pretože séria sa pre nás nevyvíjala dobre, keď sme prehrávali na zápasy 0:1. Museli sme si opäť preštudovať hru súpera. Kvalita nášho kádra sa ukázala, sériu sme otočili a zaslúžene zvíťazili. Je ťažké hráčov motivovať, ale pre mojich zverencov je domáca súťaž cestou do Ligy majstrov. Len tam sa môžeme zlepšovať, preto sa vždy chceme dostať čo najďalej."
Branislav Škorec, tréner Across Pinerola Bratislava: "Slov-maticu gratulujem k víťazstvu a k titulu Majstra Slovenska. Vyhrali úplne zaslúžene, vo svojich radoch majú výborných futsalistov s obrovskými skúsenostiami. My, po prebudovaní kádra môžeme považovať za úspech účasť vo finále a najmä výhru nad Slov-maticom v prvom zápase, s ktorou nikto s futsalových priaznivcov reálne nepočítal. Naopak veľkým sklamaním, neúspechom boli pre mňa výkony v druhom a treťom zápase kedy sme hrali odovzdane po inkasovaní dvoch gólov. Vo štvrtom zápase sme už hrali lepšie, ale veľmi skoro sme inkasovali prvý gól, do polčasu ešte jeden zbytočný a postavili Slov-matic do pozície „majstrovských osláv“. Bilancovať budeme neskôr, ešte máme pred sebou Slovenský pohár a až potom budeme môcť hodnotiť, pozerať sa do budúcnosti. Dnes je jasné, že s dvoma tréningami, s kombináciou futsal - futbal - robota sa konkurovať Slov-maticu nedá. Ešte raz súperovi gratulujem a prajem v Lige Majstrov veľa šťastia a čo najviac víťazstiev!"

Slov-Maticu aj www.futsalslovakia.sk gratuluje k titulu, Pinerole k striebru a obom k dobre odvedenej práci. Pre propagáciu futsalu urobili veľa. V plnej športovej hale Mladosť, pred kamerami STV, Markízy, JOJ, TA3, sa ľudia zabávali futsalom - a to je tiež jeden z cieľov futsalu.

2005: Slov-matic FOFO Bratislava

________________________________________________________________________________________________________________

Pozývame Vás na 4. finálový zápas finále play off Loto Extraligy, ktorý kluby Across Pinerola Bratislava a Slov-Matic FOFO Bratislava odohrajú v piatok 30. 5. 2014 o 18.30 h v Športovej hale Mladosť v Bratislave (viac v článku "V denníku Šport").

Doterajší priebeh finále
3. finálový zápas: Slov-Matic FOFO Bratislava – Across Pinerola Bratislava 10:2 (4:1), stav na zápasy 2:1
góly: Haľko 3 (1., 11., 25.), Mikita 2 (20., 26.), Brunovský (8.), Kozár (25.), Rejžek (33.), Bahna (34.), Rick (37.) – Šporánek (16.) Haľko (37 - vlastný).
ŽK: Haľko – A. Zdráhal, ČK: Cintula.
400 divákov.
Rozhodovali: Ježík, Belavý.

Tretí finálový zápas sa začal poriadnym šokom pre hráčov Acrossu Pinerola. V 30. sekunde Haľkovu nakopnutú "prihrávkostrelu" brankár Herko dobre nespracoval, prakticky ju "luftol" a ocitla sa v šibenici 1:0. Sebavedomie hráčov majstrovského Slov-Maticu v tom momente vzrástlo a pinerolácke bolo tak zrelé na biely uterák. Toto tvrdenie sa potvrdilo, počas celého zápasu. Slov-Matic lepšie kombinoval, bol rýchlejší a vo využívaní šancí rozhodnejší, naopak Pinerola vytvorené šance s prehľadom zahadzovala. Iskierka nádeje pre Pinerolu prišla, keď Šporánek zblízka prekonal inak pozorného Brndiara. Už o 5 minút však úradujúci majster definitívne udrel a do šatní sa šlo za stavu 4:1. To však nik netušil, že zo šatní sa na palubovku vráti iba jedno mužstvo. Pinerola nechala v tomto zápase v šatni práve to, čo ju zdobil v prvom zápase - bojovnosť, disciplínu, ale aj efektivitu. Slov-Matic sa už začal futsalom zabávať a desať gólov je v tomto zápase predovšetkým vyjadrením rozdielu v kvalite, rozdielu v bojovnosti, rozdielu v chcení. Ak sa Pinerola nevráti k hre, prístupu aký ju zdobil v prvom zápase, čaká ju aj v štvrtom zápase úloha "štatistu".

Ján Janík (tréner Slov-Maticu): "Výsledkom a hrou sme si urobili radosť. V piatok chceme spraviť posledný krok k titulu. Tomuto cieľu podriadime všetko."
Branislav Škorec, tréner Across Pinerola Bratislava: "Vyhoreli sme na plnej čiare vo všetkých činnostiach. Zápas sa nám nevydaril od prvej minúty, robili sme veľmi veľa chýb, hrali nekoncentrovane, ale čo mrzí najviac je odovzdanosť od stavu 0:2 u väčšiny hráčov. Zápasy so Slov-maticom nie sú každodennou záležitosťou a to už nehovorím o tom, že ide o finále play-off. Pre každého hráča by to mala byť výzva sa konfrontovať s hráčmi európskej kvality, výzva poraziť súpera, ktorý nemá v lige konkurenciu a hlavne hrať proti klubu, ktorý už v Európe niečo dosiahol. Neviem si vysvetliť nielen výsledok, ale najmä predvedenú hru, katastrofálnu defenzívu a bojazlivosť. Ak chceme uspieť a odohrať ďalšie finále so cťou bez ohľadu na výsledok tak musíme hrať presne naopak ako v treťom zápase – kolektívnejšie, bojovať jeden za druhého, mať určite aj šťastie. Slov-maticu gratulujem k zaslúženej výhre, hráči typu Drahovský, Rick, či Kozár hrali výborne. Finálová séria je 2:1 a uvidíme čo bude na ďalší piatok. Slov-matic určite nezmení štýl hry, určite nezmení štyrky, ale ja verím, že odohráme oveľa lepší zápas ako dva predošlé a vyrovnáme sa výkonu z prvého zápasu."

____________________________________________________

Jasné víťazstvo Slov-Maticu v druhom zápase finále play-off
Across Pinerola Bratislava – Slov-Matic FOFO Bratislava 1:5 (0:3), 1:1 na zápasy
góly: Drahovský 2, Rick, Haľko, Mikita – Marušinec
350 divákov
rozhodovali: Gál, Bohuň

Druhý finálový zápas mal úplne iný priebeh ako prvý. Tým, čím v prvom zápase vynikala Pinerola v piatok, naopak, vynikal Slov-Matic. Majster hneď od začiatku zápasu sa "zakusli" do súpera a nútili ho robiť chyby. Tie nedali na seba dlho čakať a 6. minúte Rick trestal po prvýkrát (0:1), neuplynula ani minúta a chybou obrany sa pred brankára dostal top strelec Haľko a bolo 0:2. Hráči Slov-Maticu oproti prvému zápasu hrali o stupeň s vyššie zaradenou rýchlosťou, Pinerola sa snažila o zmenu rytmu, ale to by musela premieňať ponúknuté šance. Za potrestaného Gašparoviča odviedol kus práce jeho nástupca Brndiar - bol istý, dirigoval obranu a keď bolo treba, vychytal súpera, konkrétne za stavu 0:2 kapitána Šporánka. Trest za nevyužitú šancu v 12. minúte domácim okorenil Mikita (0:3).
V druhom polčase sa Pinerola pozviechala, dokázala znížiť na 1:3 Marušincom, ale majster jej už viac nedovolil a víťazstvo si s prehľadom ustrážil... V 28. a 32. minúte výborne hrajúci Drahovský upravil na 1:5 a tieto dva góly ho vyniesli aj na čelo ligových strelcov.
Stav zápasu je 1:1.
Ján Janík (tréner Slov-Maticu): "Od prvej minúty sme išli jednoznačne za svojim cieľom. Nikto v kabíne si nepripúšťal zaváhanie. Od pondelka sa ideme plne koncentrovať a pripravovať na ďalší zápas."
Branislav Škorec, tréner Across Pinerola Bratislava: "V druhom finále dominoval Slov-matic, ktorý vyhral úplne zaslúžene a treba mu pogratulovať k jasnému víťazstvu a vyrovnaniu série na 1:1.
Rozdiel medzi prvým a druhým zápasom bol jasný, rýchlo sme prehrávali 0:2 a to po vlastných chybách. Súper zmenil štvorky a v bráne chytal výborne Brndiar, ktorý v rozhodujúcich chvíľach podržal. Takým bol určite moment, kedy sme sa mohli vrátiť do zápasu a namiesto 1:2 bolo 0:3. Slov-matic má skúsených, vyspelých hráčov a šance, ktoré sme im ponúkli vždy trestajú. Nakoniec sme tých chýb urobili ešte viacej, čomu zodpovedá aj výsledok 1:5.
Počas nasledujúceho týždňa sa musíme oveľa lepšie pripraviť na nasledujúci zápas, aby nevyzeral tak ako v piatok. Nikto nepočítal s tým, že vyhráme čo i len jeden zápas, veď Slov-matic je top favorit, čo hráč to reprezentant a práve preto musíme hrať ako v prvom finálovom zápase."

"Futsal: Across Pinerola - Slov-matic FOFO 1:5 vo finále, 1:1 na zápasy
Bratislava 17. mája (TASR) - Úradujúci majster Slov-matic FOFO Bratislava zvíťazil v druhom zápase finále play off futsalovej Loto extraligy nad mestským rivalom Across Pinerola 5:1 a vyrovnal tak stav série na 1:1 na zápasy. Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy, pričom tretí zápas je na programe 23. mája o 18.30 h v ŠH Mladosť.
2. zápas finále play off Loto extraligy:
Across Pinerola – Slov-Matic FOFO 1:5 (0:3)
Góly: Drahovský 2, Rick, Haľko, Mikita – Marušinec. Rozhodovali: Gál, Bohuň, 350 divákov."

sport.sme.sk:
"Úradujúci majster Slov-matic FOFO Bratislava zvíťazil v druhom zápase finále play off futsalovej Loto extraligy nad mestským rivalom Across Pinerola 5:1 a vyrovnal tak stav série na 1:1 na zápasy. Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy, pričom tretí zápas je na programe 23. mája o 18.30 h v ŠH Mladosť.
Across Pinerola - Slov-Matic FOFO 1:5 (0:3)
Góly: Drahovský 2, Rick, Haľko, Mikita Marušinec. Rozhodovali: Gál, Bohuň, 350 divákov.
/stav série 1:1/
2. zápas o 3. miesto Loto Extraligy:
FTVŠ UK Bratislava - FK Slovanet Prešov 6:3 (4:2)
Góly: Hlina 2, Janoško 2, Višváder, Fedák R. Beliš 2, Sedlák, Vrbovský. ŽK: Remák, Štefaňák Biľ, Kuhajdík, rozhodovali: Rogoň, Chudý, 20 divákov:

Slov-Matic FOFO Bratislava – Across Pinerola Bratislava 2:3 pp (0:2), 0:1 na zápasy
góly: Kyjovský, Mikita - Paštrnák 2, Hájek
ŽK: Kyjovský, Drahovský, Haľko - Jančo
500 divákov
rozhodovali: Ježík, Belavý

ZOSTRIH

Prvý finálový zápas, pred takmer plnou športovou halou Mladosť, musel uspokojiť aj náročného futsalového diváka. Dva najkvalitnejšie tímy súťaže predviedli výborný futsal a dva rôzne štýly,, resp. prístupy. Slov-Matic FOFO prepracovaný herný systém, s množstvom variácií v zostave, keď počas zápasu sa vystriedalo na palubovke až 12 hráčov, iba Brunovský a brankár Brndiar  sa za 40 minút nezapojil do hry. Naopak Pinerola, ktorá v zostave musí stále improvizovať, vykartičkovného Cintulu plnohodnotne nahradil donedávna dlhodobo zranený Paštrnák a v niektorých momentoch tréner hostí „točil“ len šiestich hráčov, keď po strete s brankárom domácich už do hry viac nezasiahol Martin Zdráhal. Pinerola sa zamerala na dôslednú obranu so snahou prekvapiť z brejkov. Samozrejme sa spoliehala na brankára Milana Herka, ktorý už dlhodobo chytá vo vynikajúcej forme, hráči v poli vynikali  bojovnosťou, obetavosťou a  futsalovým srdcom...
Slov-Matic začal zápas ako každý – veľkým tlakom na súpera. Pinerola sa nástup majstra eliminovať. Prvýkrát využila šancu v čase 3:26, keď ideálnu nahrávku zúročil Paštrnák 0:1. Aj druhý gól v 15. minúte zabezpečil Paštrnák. Do šatní išli tímy za prekvapujúceho stavu 0:2. Aj druhý polčas začal náporom majstra a ten trval prakticky celý polčas. Slov-Matic v 28:19 presnou strelou Kyjovského znížil na 1:2 a ďalších jedenásť minút odolávala „nájazdom“ súpera. Deväť sekúnd pred koncom, pri power-play nechala obrana Pineroly voľného Mikitu a ten sa v takých pozíciách nemýli – 2:2.
Predĺženie Slov-Matic začal hrať prekvapujúco opatrne, či už pod vedomím nadstaveného času, alebo hrozby 6. chyby. Pinerola vyrovnala hru a kopala prvýkrát 10 metrový kop, ktorý dobre hrajúci kapitán tímu Šporánek ani na dvakrát nepremenil. To, čo sa nepodarilo kapitánovi hostí v repríze napravil Hájek, keď pred koncom druhého predĺženia (49:12) nekompromisne, z druhého pokutového kopu, prekonal brankára domácich Gašparoviča.
Slov-Matic FOFO následne začal hrať power-play, ale tentokrát už nemali hráči majstra dostatok času na vyrovnanie a tak po prvom zápase finále play off vedie Pinerola nad Slov-Maticom 1:0.

Branislav Škorec, tréner Across Pinerola Bratislava: "Všetkým hráčom musím pogratulovať k výbornému kolektívnemu výkonu. Hráči ukázali svoju silu, ukázali ako sa hrá proti top favoritovi, dreli, makali a vydali zo seba všetko. Osobne ma veľmi teší, že sa po vyrovnávajúcom góle Slov-Maticu 9 sekúnd pred koncom sa nepoložili, namiesto toho zabojovali ešte ďalších 10 minút a výsledkom bola neskutočná radosť najskôr z gólu na 3:2 a následne po poslednom hvizde rozhodcov.
Verím, že hráčov toho víťazstvo neuspokojí, ale skôr nakopne a v najbližšom zápase ukážu rovnakú kvalitu, bojovnosť a veľkú kolektívnosť. O motivácii reč ani nemôže byť, pretože hrať finále a hrať proti niekoľkonásobnému majstrovi, kde každý hráč je reprezentant, tak to musí byť pre každého hráča radosť. Počas nasledujúceho týždňa potrebujeme zregenerovať, pretože k zraneným Baginovi, Filanovi, Cintulovi sa pridal po piatku aj Martin Zdráhal."
Ján Janík (tréner Slov-Maticu): "Výsledok hovorí za všetko! Vieme o čo ide a preto sa už nevieme dočkať odvety..."

Ďalší zápas je na programe v piatok 16. mája o 18.30 h v bratislavskej Mladosti.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zápas o 3. miesto:

FK Slovanet Prešov - FTVŠ UK Bratislava 11:5  (6:1)

góly: Biľ  3, Sedlák, Mihók Beliš po 2, Kuhajdík – Štefaňák 3, Janoško, Kojnok, Fedák (vlastný)

Prevzaté z médií:

(www.topky.sk) – Slov-matic vo finálovom zápase zlyhal: Pinerola šokovala úradujúceho majstra v poslednej minúte
BRATISLAVA - Úradujúci majster Slov-matic FOFO Bratislava prekvapujúco prehral v prvom zápase finále play off futsalovej Loto extraligy s mestským rivalom Across Pinerola 2:3 po dvojnásobonom predĺžení.
O víťazný gól hostí sa postaral v 50. minúte z nariadeného desaťmetrového kopu Tomáš Hájek. Séria sa hrá na tri víťazné duely, druhý je na programe 16. mája.

Futsalová obec za favoritov finále Loto Extraligy tipovala Slov-Matic FOFO Bratislava a Across Pinerola Bratislava. Tip sa stal skutočnosťou a vo finále sa stretnú dva najlepšie tímy aj po dlhodobej časti súťažného ročníka 2013-2014.

Dlhodobý líder ligy Slov-Matic FOFO Bratislava má stabilizovaný káder, čo hráč to reprezentant, nadeľuje svojim súperom dvojciferné výsledky a ide krok za krokom k obhajobe ďalšieho titulu. Pod taktovkou skúseného ex reprezentačného trénera Jána Janíka už niekoľko rokov hrajú svoj systém, ktorého kvalita má vysoké medzinárodné parametre, naviac môžu striedať až tri kvalitné štvorky.
V Acrosse Pinerola Bratislava jej majiteľ Viliam Zwinger zmenil dovtedajšiu filozofiu „cezpoľných“ hráčov a dal požiadavku novému trénerovi Branislavovi Škorcovi „loviť v bratislavských a študentských vodách“, a tak sa stalo, že v Pinerole sa objavilo množstvo nových hráčov. A tak pred sezónou sa v tíme objavili Adam Zdráhal, Adrián Filan, Samo Marušinec, Marek Mikulišin a počas sezóny aj Ján Jančo. Všetci hráči, okrem Mikulišina sú kmeňovými hráčmi Across Pinerola. Druhý tím po dlhodobej časti nemal také výrazné výsledky, ale záver sezóny mal mimoriadne dobrý, v nadstavbovej časti dokázala uchmatnúť bod aj spomínanému Slov-Maticu.
Bude zaujímavé sledovať, ako sa mladí hráči, za podpory dvoch výborných brankároch a ďalších skúsených hráčoch vyrovnajú s tlakom, alebo či „nezaspia na vavrínoch“ dosiahnutím cieľa – finále.