Futsalslovakia.sk

Slov-Matic FOFO Bratislava s jubilejným desiatym titulom majstra Slovenska vo futsale

Futsalisti úradujúceho majstra Slov-Matic FOFO Bratislava zvíťazili v treťom finálovom zápase 1. Slovenskej ligy vo futsale na domácej palubovke nad FK Prešov 10:3 a získali jubilejný desiaty titul. Zverenci Jána Janíka potvrdili úlohu jasného favorita a ziskom titulu si zaistili účasť v UEFA Futsal Cupe v ročníku 2015/2016.

Slov-Matic FOFO Bratislava - FK Prešov 10:3 (7:1), na zápasy 3:0

góly: Brunovský 3, Drahovský 2, Kyjovský, Rafaj, Mikita, Seidler, Fehérvári - Hernández, Harčar, Serbin
ŽK: Fehérvári - Hernández
300 divákov
Rozhodovali: Bohun, Fischer
Foto: www.slov-matic-foto.sk

Ceny majstrovi a finalistovi odovzdali: Ladislav Čambal, generálny riaditeľ Sekcie športu MŠVVaŠ SR, Dušan Dobšovič, predseda SF, Milan Lešický, člen VV SFZ, Jozef Kliment, generálny sekretár SFZ a Marcel Kubinec, predseda Exekutívy 1. SLF.

TA3: http://www.ta3.com/clanok/1062389/slovmatic-oslavuje-titul-aj-so-spomienkou-na-grendara.html
Markíza: http://videoarchiv.markiza.sk/video/sportove-noviny/30127_sportove-noviny
RTVS: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7601/66189

 

 Titul venovali Martinovi

Hráči Slov-Maticu oslavovali 10. titul, avšak v ich dušiach bol smútok, smútok za svojim prezidentom Martinom Grendárom, ktorý sa desiateho titulu nedožil. Tento titul venovali jemu.

Ján Janík (tréner Slov-maticu): "Musím povedať, že Slov-Matic bol veľký favorit a výsledky v troch finálových dueloch je potvrdením toho, že už niekoľko rokov sme najlepší a stále si udržujeme výkonnosť. Dnes sa veľmi tešíme, aj keď sezóna sa začala smutne, keď zomrel náš prezident Martin Grendár. Takého človeka už vo futsale asi nikdy nebudeme mať."
Ladislav Mikita (kapitán Slov-Maticu): "Po nešťastnej udalosti v klube sme si dali jediný cieľ, že titul pre toho úžasného človeka získame. Všetci sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Nečakali sme, že to pôjde až tak hladko, pretože súper má svoju kvalitu. Myslím si, že sme verili v svoje schopnosti a výsledky sa dostavili. Záver sezóny nás zastihol vo vynikajúcej forme a doplatil na to Prešov."
Mário Gašparovič (brankár Slov-Maticu): "Tento titul vnímame trochu inak, chceli sme sa ním poďakovať nášmu prezidentovi, ktorý nás dlhé roky ťahal za titulmi. Bola to naša psia povinnosť získať titul pre neho. Sľúbili sme mu to, splnili sme to a uvidíme, čo bude ďalej."

Konečné poradie 1. SLF, ročník 2014-2015

 1. Slov-Matic FOFO Bratislava
 2. FK Prešov
 3. ŠK Pinerola Bratislava
 4. Gurmáni Bratislava
 5. Futsal Team Levice
 6. FTVŠ UK Bratislava
 7. ŠK Makroteam Žilina
 8. MFsK Nitra
 9. MFK Tupperware Nové Zámky
10. Čekan Mekenroff 1897 Bratislava

Najlepší strelci ročníka 2014-2015

40 gólov – Tomáš Drahovský (Slov-Matic FOFO Bratislava)
34 gólov – Peter Serbin (FK Prešov)
26 gólov – Ján Bician (Gurmáni Bratislava
24 gólov – Michal Seidler (Slov-Matic FOFO Bratislava)
24 gólov – Anton Brunovský (Slov-Matic FOFO Bratislava)
23 gólov – Marek Mikulišin (ŠK Pinerola Bratislava)
21 gólov – Ladislav Mikita (Slov-Matic FOFO Bratislava)
20 gólov – Gabriel Švec (Futsal Team Levice)
20 gólov – František Šporánek (ŠK Pinerola Bratislava)
20 gólov – Matúš Kyjovský (Slov-Matic FOFO Bratislava)


Dovoľujeme si Vás pozvať na 3. zápas play off 1. slovenskej ligy vo futsale, ktorý kluby

Slov-Matic FOFO Bratislava a FK Prešov odohrajú v piatok 22. 5. 2015 o 18.20 h
v bratislavskej Športovej hale Mladosť  na Trnavskej ceste.

Po dvoch výrazných víťazstvách úradujúci majster Slovenska asi nepripustí prekvapenie a zaistí si titul, a tým aj miestenku do UEFA Futsal Cupu v novom ročníku 2015-2016.
Po prípadnom víťazstve domáceho tímu bude nasledovať odovzdávanie putovného pohára, pohárov a medailí majstrovi a vicemajstrovi.
(Pozvánka v prílohe).

Niečo zo štatistík súperov:
Doteraz vo futsale padlo 12.926 gólov, z toho Slov-Matic nastrieľal v 314 zápasoch 2.156 gólov, čo je 6,92 gólov na zápas. Jeho súper FK Prešov v 75 zápasoch v extralige nastrieľal 340 gólov, čo je priemer 4,5 gólov na zápas.
Historická tabuľka v prílohe.

Jedenásty majstrovský mečbol

Slov-Matic FOFO Bratislava bude mať pred sebou jedenásty majstrovský mečbol v "novodobej" histórii futsalu. Zatiaľ deväť premenil a má viac ako reálnu šancu získať jubilejný 10. titul od spojenia sálového futbalu s malým futbalom v roku 2003.
Doteraz sa majstrami Slovenska stal dvakrát Incar Nitra, jeden titul získal RCS Košice a deväť titulov Slov-Matic FOFO Bratislava.
Doterajší majstri Slovenska:
2003 –                         Incar Nitra
2003/2004                Incar Nitra
2004/2005                Slov-Matic FOFO Bratislava
2005/2006                Slov-Matic FOFO Bratislava
2006/2007                Slov-Matic FOFO Bratislava
2007/2008                Slov-Matic FOFO Bratislava
2008/2009                Slov-Matic FOFO Bratislava
2009/2010                RCS Košice
2010/2011                Slov-Matic FOFO Bratislava
2011/2012                Slov-Matic FOFO Bratislava
2012/2013                Slov-Matic FOFO Bratislava
2013/2014                Slov-Matic FOFO Bratislava
2014/2015   


FK  Prešov – Slov-Matic FOFO Bratislava 3:13 (2:6) - na zápasy 0:2

góly: Serbin 2, Harčár – Kyjovský 4, Drahovský, Brunovský, Fehérvári po 2, Seidler, Bahna, Haľko
ŽK: Hernández, Biľ, Harčár (FK Prešov)
1050 divákov
Ján Janík (tréner Slov-Matic FOFO Bratislava): "Odveta v Prešove mala podobný scenár, ako minulý týždeň v Bratislave. Prešov to zase skúsil na nás s vysokým presingom. Narazili však na veľmi dobre hrajúcu štvorku Drahovský, Kyjovský, Rick a Brunovský. Toto kvarteto dalo dnes 8 gólov z 13. Treba však povedať, že všetci naši hráči, ktorí nastúpili, podali reprezentačné výkony. Pohybom, medzihrou a brejkami sme otupili snahu Prešova o aktívnu hru. Boli sme vysoko efektívni v zakončení, preto padlo toľko gólov. Divákom sa asi zápas a hra páčila. Na finále je to však trocha veľký gólový rozdiel, ktorý asi vyplýva z menších skúseností nášho súpera. Budúci týždeň chceme sériu v Bratislave ukončiť a ziskať jubilejný desiaty titul."
 (Zdroj: www.slov-matic-fofo.sk)


Pozvánka z FB FK Slovanet Prešov: "Už tento piatok privítame doma v druhom finálovom zápase Slov-matic FOFO Bratislava. Všetci ste samozrejme srdečne vítaní. Ak môžete, pošlite pozvánku aj svojim priateľom, pretože budeme potrebovať podporu každého z Vás.

Ďakujeme!"

Citát Jána Janíka, trénera Slov-Matic-FOFO Bratislava o zápase z www.slov-matic-fofo.sk: "...hráme v Prešove a už teraz sa tešíme na peknú a búrlivú atmosféru, ktorú tam vedia divaci vytvoriť. Musíme sa plne koncentrovať, bude to náročný zápas, ale chceme na východe určite vyhrať. To je náš cieľ."

Vzájomné zápasy v základnej skupine:
FK Prešov – Slov-Matic FOFO Bratislava 3:4 (2:2), 1:13 (0:7).


Výsledok 1. finále play off o majstra Slovenska vo futsale:

Slov-Matic FOFO Bratislava - FK Prešov 12:3 (4:2), na zápasy 1:0

góly: Mikita 4, Drahovský 3, Seidler 2, Kyjovský, Brunovský, Bartošek - Serbin, Sedlák, Hudáček
ŽK: Gašparovič - Mihok, Beliš,
200 divákov,
Rozhodovali: Fischer, Bohun.

Ján Janík (tréner Slov-maticu) po zápase: "Prvý dôležitý zápas máme za sebou. Prešov prišiel s očakávanou taktikou. Hrali vysoké napádanie, ktoré je však fyzicky a takticky veľmi náročná. Bolo to vidieť najmä v 2. polčase, keď sme začali využívať prečíslenia. Dali sme veľa gólov, ktoré boli našou odpoveďou na tento spôsob ich hry. Budúci týždeň hráme v Prešove a už teraz sa tešíme na peknú a búrlivú atmosféru, ktorú tam vedia diváci vytvoriť. Musíme sa plne koncentrovať, bude to náročný zápas, ale chceme tam vyhrať. To je náš cieľ. 


1. Slovenská liga vo futsale sa blíži v ročníku 2014-2015 do záverečného finále. Aktérmi bude úradujúci majster Slovenska Slov-Matic FOFO Bratislava a prešovský Futsalový klub. Oba tímy potvrdili svoje postavenie v dlhodobej časti súťaže.

Prvý súboj finále, ktoré sa hrá na tri víťazné zápasy, je na programe v piatok 8. mája 2015 o 18.20 h v ŠH Mladosť v Bratislave, rozhodovať budú rozhodcovia Marián Fischer, Mário Bohún a delegátom Miroslav Jablonický (všetci z Bratislavy).

Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO Bratislava): "Dočkali sme sa finálového súpera. Po dramatickom semifinále sa nmm stal tím FK Prešov. Vyradil minuloročného finalistu Pinerolu, ked využil na 100 percent domáce prostredie. Vyhrať tri ťažké zápasy z piatich nie je iste žiadna náhoda. Rešpektujeme tento výsledok, ale my máme svoj jasný cieľ. Už tento piatok chceme doma uspieť, v prvom dôležitom zápase tejto finálovej série."
Ďalšie termíny finále play off:
15. mája (v Prešove),
22. mája (v Bratislave),
29. mája (v Prešove),
5. júna (v Bratislave).

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)