Futsalslovakia.sk

Across Pinerola Bratislava oslavuje svoj prvý slovenský futsalový titul

Futsalisti Across Pinerola Bratislava dosiahli najväčší úspech v klubovej histórii, keď sa stali majstrami Slovenska vo futsale.
Zverenci trénera Viliama Zwingera zdolali v sobotňajšom rozhodujúcom piatom finálovom súboji play-off mestského rivala a desaťnásobného šampióna Slov-Matic FOFO Bratislava 2:1 a sériu vyhrali 3:2. Pinerola bude reprezentovať Slovensko v UEFA Futsal Cupe 2016/2017.
V zápase, ktorý svojou kvalitou bol skutočným vyvrcholením celej sezóny. Zaplnená Športová hala Mladosť videla kvalitný a džentlmenský boj v rozhodujúcom zápase. Treba podotknúť, že do výbornej kvality zápasu svojim výkon zapadli aj rozhodcovia Peško, Belavý a Behančín
Zápas začala lepšie Pineola, keď už v 28. sekunde mala šancu. Počas prvého polčasu sa striedali šance na oboch stranách, brankári však boli na svojom mieste - a ak nie tak ich zachránila źrď. Najskôr Směřička a následne aj Haľko opečiatkovali súperové žrde. Pinerola 3 minúty po zmene strán sa ujala vedenia, keď k ľavej žrdi Gašparovičovej brány presne namieril Bagin. V 28. minúte sa na Gašparoviča z polovice ihriska rútil Směřička - nedal. A platilo nedáš-dostaneš. Piatkový mladoženáč Rafaj krásnou strelou prekonal dnes opäť vynikajúceho Herka 1:1. Najlepší strelec finálovej časti Hájek v 33. minúte opäť z diaľky prekonal slov-matikárskeho brankára Gašparoviča a bolo 2:1 v prospech hostí.
V posledných minútach odvolal tréner Rejžek brankára, ale ani tento ťah nezmenil nič na tom, že Across Pinerola sa stala vo svojej histórii prvýkrát majstrom Slovenska.
Pri následných oslavách chýbal Pinerolákom Martin Jurkemik, ktorý má dnes veľký deň. Popri zisku titulu, "získal" aj svoju vyvolenú - dnes sa oženil.

5. zápas finále play-off:
Slov-Matic FOFO Bratislava - Across Pinerola Bratislava 1:2 (0:0)
na zápasy 2:3

góly: Rafaj - Bagin, Hájek.
(konečný stav série 2:3, Pinerola získala titul).

ZÁZNAM PIATEHO ZÁPASU FINÁLE PLAY-OFF

Spravodajstvo TA3: Titul-pre-Pinerolu-v-rozhodujucom-finale-zdolala-Slov-Matic

Za futsalistov chce redakcia poďakovať Martinovi Petrovi za komentovanie priameho prenosu. Veľmi kvalitne zaskočil za komentárora tv ESO.
Poďakovanie si zaslúžia aj ľudia, ktorí spolukomentovali finálové priame prenosy, reprezentační tréneri  – Ján Janík, Branislav Škorec a Marián Berky.
Vďaka patrí Matejovi Mutisovi za moderovanie zápasov "na pľaci".

(www.pinerola.sk): Až piaty finálový zápas o majstra Slovenska vo futsale v sezóne 2015-2016 rozhodol o tom, že nový majstrovský pohár sa sťahuje iba o niekoľko metrov v hale Mladosť - do kabíny Pineroly.
V tejto sezóne sme našli premožiteľa iba v dvoch zápasoch - Slov-Matic FOFO nimi vyrovnalo finálovú sériu na 2:2.
No v ostatnom sme našli koncentráciu z prvých dvoch duelov a po skvelom kolektívnom výkone sme zdolali mestského rivala po góloch dvoch Tomášov - Bagina a Hájeka 2:1, keď čestným gólom domácich vyrovnával na 1:1 Dušan Rafaj.
Nebol to taktický zápas, Pinerola zvolila vysoké napádanie, ktoré nedovolilo domácim použiť ich najväčšiu zbraň, kombináciou sa dostať až do gólového zakončenia. Pinerola bojovala ako jeden muž, radiac sa mušketierskym heslom - jeden za všetkých - všetci za jedného!
Zdolali sme zdatného súpera, ktorému za predvedený výkon tiež patrí všetká česť. V rozhodujúcom zápase by som povedal že nevyhral šťastnejší, ale ten, kto viac túžil titul získať.
A tým tímom bola Pinerola, podporovaná nebývalým počtom priaznivcov, ktorým tiež patrí veľká VĎAKA!
Obrovský podiel na zisku titulu má aj náš bývalý tréner Škorec - vďaka Braňo!
Tiež hráči, ktorí nie príliš často, resp. vôbec nezasiahli do zápasov, no na tréningoch boli kvalitnými sparring-partnermi.
A samozrejme - spomenúť musím aj naše B-čko, v ktorom sa za podpory nemenej kvalitných bývalých hráčov Across Pineroly mohli naši A-čkari udržiavať v hernom rytme, či rozohrávať sa po zraneniach.
Nuž a na záver, aj keď by sa to patrilo úplne na začiatku, treba spomenúť Vila Zwingera, majiteľa, kouča, trénera, toho, ktorý má kľúče od miešačky!
Vilo, chlapci to robili aj pre Teba, uži si to, je to Tvoj večer!