Futsalslovakia.sk

Aj v druhom zápase s Bieloruskom sme prehrali

2. zápas: Bielorusko - Slovensko 3:2 (1:0)

góly Slovensko: Doša, Hudek

Zostava Slovenska: Obermann (Herko) - Drahovský, Doša, Marušinec, Ostrák, Směřička, Rick, Serbin, Hudek, Hudaček, Kozár "K"

Marián Berky (tréner reprezentácie): "V dnešnom zápase sme hrali s aktívnou vysunutou obranou, čo na súpera platilo. Vytvárali sme si dobre gólové príležitosti, ale opäť sme doplatili na našu slabú efektivitu v zakončení. Prvý gól padol po nedôraze v defenzíve, čo sa nemôže stávať. Druhy gól vzišiel z našej unáhlenosti pri zahrávaní rohového kopu, kde súper išiel do brejkovej situácie a prestrelil brankára Obermana. V rýchlom slede po strate lopty v strednom pásme sme inkasovali tretíkrát. Iskierku nádeje vykresal Hudek, keď z nacvičeného rohu volejom prestrelil brankára Bieloruska. V závere sme mali tri šance, dve mal Hudaček a jednu Drahovský, ktoré zostali nepremenené. Tri minúty pred koncom sme sa odhodlali k hre bez brankára a vypracovali sme si tri čiste gólové šance, z ktorých sme dokázali premeniť iba jednu. Chalanom ďakujem za predvedený výkon. Verím, že v kvalifikácii budeme efektívnejší a pobijeme sa o postup na ME do Slovinska."

Martin Směřička (hráč reprezentácie): "Po včerajšku sa hral duel opäť vo svižnom tempe. Úvod zápasu sme chytili lepšie ako včera, vypracovali sme si príležitosti, no opäť bez gólového zásahu.V závere polčasu sa podarilo Bielorusom z ojedinelej šance skórovať a museli sme doťahovať. V druhom polčase sme po viacerých strátach v strede poľa inkasovali dva rýchle góly a súper odskočil. Po timeoute sme však výkon zlepšili, dostali sme sa do zápasu a vypracovali si množstvo šancí. Aspoň v jednom dueli sme mohli vyhrať, pretože príležitosti sme na to mali. V druhom zápase sme zlepšili finálnu fázu, ale nepremenili sme šance. Odohrali sme však dva náročné duely aj v menšom počte hráčov, čo je dobrá príprava pred kvalifikáciou."

Marián Hudek (hráč reprezentácie, autor gólu): "Dnes sme začali aktívnou obranou, darilo sa nám zachytávať bieloruskú rozohrávku. Z toho vyplynuli aj naše šance, dve stopercentné sme trestuhodne zahodili. Bielorusi nás v závere polčasu potrestali a do šatni sme odchádzali za nepriaznivého stavu. Druhy polčas sa domáci ešte viac zamerali na defenzívu, my sme šance zahodili, oni využili brejky. Nakoniec sa nám podarilo znížiť na 3:1 a začali sme hrať power play. V nej sa nám podarilo skórovať a v závere sme mohli aj vyrovnať, no nakoniec odchádzame s nešťastnou prehrou."


1. zápas: Bielorusko – Slovensko 2:1 (1:0)

gól: Drahovský

Zostava SR: Herko (Oberman) - Drahovský, Doša, Marušinec, Ostrák, Směřička, Rick, Serbin, Hudek, Hudaček, Kozár "K"

Marián Berky (tréner reprezentácie): "V dnešnom zápase sme hrali dva rozdielne polčasy. V prvom sme boli malo dôrazný v osobných súbojoch, hrali sme to bez pohybu. Do druhého sme vstúpili na palubovku ako vymenené družstvo. Súper si vytvoril len jednu šancu, ktorú brankár Herko zneškodnil. Opäť sa ukázala naša najväčšia slabosť a to efektivita v premieňaní vypracovaných šancí. Škoda toho, lebo zápas  mohol skončiť iným výsledkom. Chlapcov chcem pochváliť za výkon v druhom polčase, najmä za defenzívu, popracovať budeme musieť na ofenzíve."
Peter Kozár (kapitán reprezentácie): "V prvom prípravnom zápase sme nastúpili s odhodlaním bojovať a dodržať taktiku zápasu, ktorá spočívala v dobre organizovanej obrane od polky ihriska, nakoľko sme v Bielorusku v menšom počte a trápia nás zranenia. Tým pádom sa cely zápas niesol v taktickom boji v strede ihriska a každý čakal na chybu súpera. Dá sa povedať,  že sme spravili o chybu navyše a to nás stálo lepší výsledok.  Najmä v druhom polčase  sme si vytvorili viacero šanci na skórovanie, ale neuspeli sme gólovo. Verím, že sa dobre zregenerujeme na zajtrajšiu odvetu a pred kvalifikáciou sa naladíme na víťaznú nôtu."
Tomáš Drahovský (hráč reprezentácie, autor gólu): "Do dnešného zápasu sme vstúpili trochu nekocentrovane a úvodné minúty podľa toho aj vyzerali. Strácali sme jednoduché lopty a nevedeli sme dlhšie udržať loptu na našich halovkách. Celý prvý polčas sme nepodali veľmi dobrý výkon. Chýbal v našej hre pohyb a vačšia agresivita pri bránení a aj útočení. Aj napriek tomu sme si vytvorili pár šancí, ktoré sme mohli premeniť. Hlavne dva samostatné nájazdy gólom určite skončiť mali. Napriek tomu sme po našej chybe v strede ihriska inkasovali gól z brejku troch na jedného. V šatni sme si vysvetlili a povedali, že hra nie je dobrá a potrebujeme zvýšiť obrátky. Do druhého polčasu sme vstúpili oveľa svižnejšie a počas celého polčasu sa hralo zväčša na polovičke Bieloruska. Tí majú hru založenú na dobrú defenzívu. Podarilo sa im z ojedinelej akcie a následnom rohu streliť druhý gól. Tesne pred koncom sa nám ešte podarilo znížiť, ale  vyrovnať už nie. Neodohrali sme zlý zápas, ale prvý polčas nebol podľa našich predstáv a na tom musíme zapracovať. Musíme viac šancí premienať, lebo v dnešom zápase sme ich mali dostatok."


Slovenská reprezentácia vo futsale, pripravujúca sa na kvlaifikáciu o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy, po príprave v Gruzínsku, dnes odletela do Bieloruska, kde nastúpi v dvoch zápasoch proti domácemu výberu. Tréner Berky nominoval hráčov, medzi ktorými nechýbajú ani v piatok oceneí hráči na čele s trojnásobným futsalistom roka Tomášom Drahovským.

Brankári:
Milan Herko – ŠK Pinerola Bratislava,
Richard Obermann – ŠK Pinerola Bratislava,
hráči:
Tomáš Drahovský – ETO FC Györ,
Peter Kozár – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Gabriel Rick – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Matúš Kyjovský – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Martin Doša – AC Sparta Praha, 
Anton Brunovský  – AC Sparta Praha,
Marko Hudaček – SK Interobal Plzeň,
Martin Směřička – Slávia Praha,
Peter Serbin – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Samo Marušinec – ŠK Pinerola Bratislava, 
Marián Hudek – ŠK Makroteam Žilina,
Dominik Ostrák – Wild Boys ´02 Bratislava.
Náhradníci:
Marek Kušnír –  Grizzly Košice,
Marek Karpiak – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Pavol Matejov – Wild Boys ´02 Bratislava,
Vladimír Papajčík – ŠK Makroteam Žilina,,
Marek Paštrnák – ŠK Pinerola Bratislava, 
Tomáš Hájek – ŠK Pinerola Bratislava,
František Šporánek – ŠK Pinerola Bratislava,
Marek Bahna – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Adrian Filan – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Adam Zdráhal – Slov-Matic FOFO Bratislava,
Patrik Krištofík – ŠK Makroteam Žilina,
Marek Belaník – ŠK Pinerola Bratislva,
Juraj Višváder – Tango Hodonín,
Pavol Gabaš – Futsal Team Levice,
Juraj Kuhajdík – Futsal Klub Lučenec.

Realizačný tím:
Marián Berky – tréner,
Marek Kováčik – vedúci tímu,
Miroslav Janek – videoanalytik,
Roman Križan – lekár,
Lukáš Vaňo – fyzioterapeut.

Program sústredenia:

Piatok 3. marec 2017 (Hotel Holiday Inn Bratislava)
19:00 – Začiatok Galavečera TOP Futsal 2016

Sobota 4. marec 2017 (Hotel Premium Bratislava)
 9:00 – Zraz reprezentácie – Hant Aréna Bratislava
 9:30 – 11:00 Tréning
12:00 – Obed
18:00 – Večera
20:00 – 21:30 Tréning

Nedeľa 5. marec 2017
 7:15 – Raňajky
 8:00 – odchod z hotela
11:05 - 14:00 let č.1 VIE – KBP
15:45 – 17:45 let č.2 KBP – MSQ
19:30 – 20:30 Tréning
21:00 – Večera

Pondelok 6. marec 2017
 8:00 – Raňajky
10:00 – 11:30 Tréning
12:30 – Obed
14:30 – Video míting
15:30 – Odchod z hotela
17:15 – 19:15 Bielorusko – Slovensko (Športový palác Uruchcha)
20:00 – večera

Utorok 7. marec 2017
 8:00 – Raňajky
Voľný program
13:00 – Obed
17:30 – Video míting
18:15 – Odchod z hotela
20:00 – 22:00 Bielorusko – Slovensko (Športový palác Uruchcha)
22:30 – Večera

Streda 8. marec 2017
 5:00 – Raňajky
 5:30 – Odchod z hotela
 7:45 – 7:50 let č.3 MSQ – KBP
 9:25 – 10:25 let č.4 KBP – VIE
11:30 – príchod do Bratislavy hotel Premium

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)