Futsalslovakia.sk

Ženská futsalová liga: Futsalistky Myjavy obhájili titul

(Laco Németh) Sobota 25. februára patrila v Žiline ženskému futsalu. Stretlo sa tu podľa scenára súťaže všetkých sedem účastníkov Ženskej futsalovej ligy, aby odohrali záverečný turnaj.
Zámer organizátora dokonale vyšiel, keď až na tomto poslednom turnaji sa rozhodovalo o víťazovi súťaže, ako aj ďalších, hlavne medailových pozíciách. Po dramatickom priebehu celého turnajového dňa, v ktorom nechýbali viaceré prekvapenia sa rozhodlo, že víťazom druhého ročníka sa stali dievčatá Spartaka Myjava, ktoré tak obhájili prvenstvo z minulého ročníka. Striebro si celkom zaslúžene vybojovali futsalistky SLC Banská Bystrica, ktoré podávali bojovné výkony na viacerých turnajoch a ako jediné dokázali poraziť víťaznú Myjavu. Tretia priečka sa nakoniec ušla domácom dievčatám ŠKF VIX Žilina, ktoré na viacerých turnajoch produkovali výborné výkony, ale strácali body, ktoré v záverečnom účtovaní chýbali na lepšie umiestnenie. V predposlednom zápase dňa ale porazili Banskú Bystricu vo výbornom zápase a po prehre Košíc v závere s Myjavou sa mohli radovať z bronzových medailí. Na poslednom turnaji nemali svoj deň Košice, ktoré najskôr nečakane remizovali s Trnavou a tento výsledok akoby im zobral ich sebavedomie a po prehre s Bystricou a už spomínanou Myjavou umožnili Žiline skok na bronzovú priečku a im samotným zostala len nemedailová štvrtá. Na piatej priečke skončila Trnava, ktorá bola rozhodne šťukou dňa dvomi nečakanými remízami s favoritmi, ktoré jej vyniesli piatu priečku a nič na tom nezmenila už ani prehra s Púchovom, ktorý ako druhý nováčik obsadil šiestu priečku. Posledná priečka zostala mladým dievčatám z Banskej Bystrice, ktoré sa za svoje výkony vôbec nemuseli hanbiť a popri svojich starších spoluhráčkach boli tiež tými, ktoré dokázali zobrať Myjave body po remíze na predposlednom turnaji v Badíne.
Bezprostredne po skončení turnaja nasledovalo slávnostné vyhodnotenie druhého ročníka ligy, ktoré moderoval hlavný organizátor ligy Ladislav Németh.  Nádherné ocenenia si už potom postupne preberali najlepšie jednotlivkyne a družstvá podľa umiestnenia z rúk predsedu Slovenského futsalu Dušana Dobšoviča, pre ktorého sa stal futsal v ženskom podaní evidentne srdcovou záležitosťou na úrovni tejto ligy, ako aj už dva roky fungujúcou ženskou reprezentáciou Slovenska.    

Výsledky 7. turnaja:
ŠKF VIX Žilina – SCVČ R1 Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: Kucharčíková 2

FC Spartak Trnava – SLC Banská Bystrica 2:2 (2:1)
Góly: Vargová 2 – Veselová 2

Púchov – Spartak Myjava 0:4 (0:2)
Góly: Bogorová 3, Hucovičová

FC Spartak Trnava  – Grizzly Košice 0:0

FC Spartak Trnava  - SCVČ R1 Banská Bystrica 6:0 (3:0)
Góly: Hucovičová 3, Smatanová, Bogorová, Zvončeková

Grizzly Košice – SLC Banská Bystrica 1:4 (0:1)
Góly: Chromá – Veselová 2, Dianišková, Briššová

FC Spartak Trnava  – Púchov 1:3 ( 0:1)
Góly: Vargová – Lutišanová, Vričanová, Kasenčáková

ŠKF VIX Žilina – SLC Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: Popelková, Hranicová

Grizzly Košice – Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Gól: Hucovičová

Záverečná tabuľka

1.-Spartak Myjava --------12-10--1--1--42:-9--31
2.-
SLC Banská Bystrica ---12--8--1--3--37:15--25
3.-
ŠKF VIX Žilina --------12--6--1--5--28:20--19
4.-
Grizzly Košice --------12--5--3--4--17:17--18
5.-FC Spartak Trnava -----12--3--3--6--12:34--12
6.-
Púchov ----------------12--3--2--7--10:25--11
7.-
SVČ R1 Banská Bystrica 12--0--3--9---5:31---3

VYHODNOTENIE SÚŤAŽNÉHO ROČNÍKA
Úroveň súťaže určite stúpla, keďže viaceré družstvá sa už na turnajové zápasy ligy viacej a zodpovednejšie pripravovali a na ich výkonoch to bolo zreteľné. Prínosom bolo tiež, že každý účastník dostal pred začiatkom súťaže tri kvalitné lopty Mikasa, s ktorými mohli trénovať a hrať ligové zápasy. Nad originalitou a dodržiavaním pravidiel futsalu bdeli oficiálne delegovaní futsaloví rozhodcovia, takže aj tento fakt prispel ku kvalite zápasov. Viaceré dievčatá z ligy sa dostali aj do futsalovej reprezentácie Slovenska žien, preto aj do budúcna majú tým pádom veľkú motiváciu na sebe pracovať. Aj nádherné trofeje od vedenia slovenského futsalu boli pre dievčatá ocenením ich výkonov. Trofeje obdržali jednotlivé hráčky všetkých účastníkov, ktoré boli pre svoje družstvá najlepšími, resp. najužitočnejšími hráčkami. Trofeje obdržali ďalšie dievčatá, ktoré boli vybrané do najlepšej päťky ligy, medzi nimi boli aj najlepšia brankárka a najlepšia hráčka uplynulého ročníka ligy a samozrejme trofej si prevzala aj najlepšia strelkyňa súťaže, ktoré nastrieľala 13 gólov, ktorých padlo 151 v celom priebehu. Domáce dievčatá prekvapili priamo pri ceremoniáli aj krásnou tortou k narodeninám manažérovi a trénerovi Lacovi Némethovi, ktorý ako je známe je zakladateľom a krstným otcom celej ligy.

NAJLEPŠIE HRÁČKY JEDNOTLIVÝCH DRUŽSTIEV:
SCVČ R1 Banská Bystrica – Kristína TESÁKOVÁ
Púchov – Katarína PODSTRÁNSKA
FC Spartak Trnava – Petra NÁDASKÁ
Grizzly Košice – Dominika NAGYOVÁ
ŠKF VIX ŽILINA – Monika BYTČÁNKOVÁ
SLC B. BYSTRICA – Desana DIANIŠKOVÁ
SPARTAK MYJAVA – Silvia SMATANOVÁ

NAJLEPŠIA STRELKYŇA:
Nikoleta HUCOVIČOVÁ (Spartak Myjava) – 13 gólov
NAJLEPŠIA BRANKÁRKA:
Janka ČERVÍKOVÁ (ŠKF VIX Žilina) 
NAJLEŠIA HRÁČKA:
Iveta NEVEĎALOVÁ (Spartak Myjava )

ALL STARS TEAM:
Janka ČERVÍKOVÁ (ŠKF VIX Žilina)
Adriana BRIŠŠOVÁ (SLC B. Bystrica)
Dominika NAGYOVÁ ( Grizzly Košice)
Iveta NEVEĎALOVÁ ( Spartak Myjava)
Veronika SLUKOVÁ (ŠKF VIX Žilina )

Hlavný organizátor Ladislav Németh dodal na záver Ženskej futsalovej ligy:
„Dnešný turnaj ukázal, že to čo sme v podobe Ženskej futsalovej ligy vytvorili má nejaký zmysel. Viaceré zápasy mali špičkovú úroveň, neuveriteľnú technickú kvalitu, o nasadení, bojovnosti a srdci vloženom do zápasov ani nehovorím. Kto bol, videl, musel uznať a dievčatám len zatlieskať. To teší najviac a som rád, že sme si s účastníkmi aj do budúcna povedali svoje „ÁNO“, takže perspektíva pokračovať v začatom diele tu je. Asi by som mal odovzdať niekomu novému  organizátorské kormidlo, ale myslím, že ešte nie je ten správny čas. A to ešte zďaleka všetci nevedia, čo sa v mojej hlave rodia už za nápady v súvislosti s futsalom, takže ešte niečo povymýšľame, nejaké novinky dáme do hry a potom uvidíme, čo ďalej. Dnes ma na tomto turnaji navštívil aj reprezentačný tréner mládeže Braňo Petrovič a predostrel mi mnohé novinky, ktoré čakajú ženský futbal na Slovensku v najbližšom období. Mám hlavu z toho ako melón, nakoľko vedenie futbalového zväzu už totiž o zavedení noviniek má jasno a kluby to budeme musieť proste akceptovať. Snáď to bude pre ženský futbal dobre, vraj by sa týmto smerom mohlo veľa vecí pre ženský futbal zlepšiť. Počkajme na detaily a uvidíme. Na záver tohto ročníka Futsalky si len želám, nech žije Ženská futsalová liga 2017/2018."     

  

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)