Futsalslovakia.sk

Štvrtým kolom pokračovala prelínacia súťaž o postup do 1. SLF

4. kolo prelínace súťaže o postup do 1. SLF:

FC Spartak Trnava Futsal - KPP Barabéri Bratislava 6:4 (3:2)

góly: Benkovský 2, Ľ. Adámek, J. Genčúr, Cintula, Németh – Kotlár, Gajdošik, Török, A. Adámek (vlastný)
ŽK: A. Adámek – Jurkovič, Kotlár
ČK: Kotlár
687 divákov
V 4. kole baráže o extraligu pricestovali do Malého Ríma futsalisti z hlavného mesta. Spartaku skrížili cestu bratislavský Barabéri. Pre Andelov išlo o šesť bodový zápas, keďže v prípade víťazstva mohli v tabuľke odskočiť nielen svojmu súperovi, ale aj Nitre, ktorá hrala na pôde Lučenca.
Spartaku vôbec nevyšiel vstup do zápasu a v 5. minúte prvýkrát inkasoval. Po nacvičenom signále z autového kopu sa presadil Marek Gajdošík – 0:1. V polovici prvého hracieho dejstva bol rozdiel už dvojgólový. Po nedovolenom zákroku pred pokutovým územím si loptu na priamy kop postavil Juraj Török a nekompromisne vymietol šibenicu Alchusovej bránky – 0:2. Domáci sa prebrali až v 14. minúte, kedy po chybe Barabérov v strede palubovky skorigoval skóre zápasu Daniel Benkovský – 1:2. Tak ako Andelom nevyšiel vstup do prvého polčasu, tak sa im jeho záver náramne vydaril. Dve minúty pred koncom prvého dejstva najskôr po nádhernej kombinácií vyrovnal Ľuboš Adámek – 2:2, a po ňom sa do listiny strelcov zapísal aj Martin Cintula, ktorému na gól prihrával práve Adámek – 3:2.
Druhé dejstvo začal Spartak lepšie, no gólovo sa presadili Barabéri. V 23. minúte si nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete Andrej Adámek a zápas sa začínal prakticky odznova – 3:3. O tom, že vedenie sa striedalo ako na hojdačke svedčí aj fakt, že o 4 minúty neskôr hostia druhý krát v zápase viedli. Po nedôraznom bránení Spartaka našiel Török nikým nestráženého Attilu Kotlára – 3:4. Vedenie „zlatých“ trvalo iba niečo vyše minúty, pretože po rýchlom brejku strelil vyrovnávajúci gól Jozef Genčúr, pre ktorého to bol už piaty presný zásah v baráži – 4:4.
Dôležitý moment zápasu prišiel v 30. minúte. Rozhodca Ján Kopec vylúčil Attilu Kotlára, ktorý videl druhú žltú kartu a Spartak mal k dispozícií dvojminútovú presilovku. Domáci ju nedokázali využiť no tesne po jej uplynutí sa za obranu dostal Michal Németh a Trnava bola opäť vo vedení – 5:4. V závere sa hral futsal hore-dolu a obe mužstvá mali šance, za Spartak mohol rozhodnúť kapitán Andrej Adámek, ktorý opečiatkoval po rohovom kope brvno, hostia si zasa viac krát vylámali zuby na dobre chytajúcom Alchusovi. Definitívny kliniec do rakvy prišiel pre Barabérov v symbolickom čase 37:37. Obrane hostí utiekol Daniel Benkovský a po ukážkovej sťahovačke rozhodol o víťazstve Spartaka Trnava v pomere 6:4. Hostia sa ešte v závere odhodlali na power play, no gól už nestrelili a z Trnavy preto odišli naprázdno.
Povedali po zápase – Jozef Kováč (asistent trénera FC Spartak Trnava-futsal): „Myslím, že zápas mal všetko čo má takýto futsalový zápas mať a diváci sa bavili. Súper nás prekvapil, boli veľmi húževnatí a chceli hrať futsal, nebáli sa. V úvode nás zaskočili vysokým pressingom, ktorým sme sa chceli prezentovať my. Po slabšom úvode sme našťastie začali hrať svoju hru a zápas sme otočili, čo nás teší, keďže Banská Bystrica dnes prehrala a dostali sme sa tak na 2. miesto.“
Michal Németh (hráč FC Spartak Trnava-futsal): „Bol to veľmi ťažký zápas. Súpera sme nepoznali, no potvrdil, že je to kvalitné mužstvo, na čele s trénerom Janíkom. Myslím, že sme boli o tie dva góly lepší, možno sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale máme tri body a to je dôležité.“
Oliver Horvát (brankár KPP Barabéri Bratislava): "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sa to lámalo z jednej strany na druhú, raz sme vyhrávali, potom sme prehrávali, zasa sme otočili a domáci nakoniec strhli vedenie na svoju stranu. Mrzí nás to, pretože za určitých okolností sme sa dnes mohli dostať na 2. miesto. Musíme bojovať ďalej a vyhrávať domáce zápasy. Boj o druhú priečku bude ešte vyrovnaný.“

Ján Janík (tréner KPP Barabéri Brtislava):
"V Trnave sme začali dobre. Pred peknou návštevou a naším početným fanklubom sa nám podarilo ísť zaslúžene do dvojgólového vedenia. Zápas sme mali pod kontrolou, zhruba do 12. minúty prvého polčasu. Potom prišli chvíle Spartaka, ktorý využil naše fatálne technické a taktické chyby a ešte do polčasu otočil skóre na 2:3. Žiaľ, stáva sa nám to v baráži príliš často. Aj v druhom polčase patril úvod nám. Opäť sme dali dva góly a vyhrávali 4:3. Zápas gradoval, ustáli sme aj vylúčenie Atilu Kotlára, ale súper bol na rozdiel od nás efektívnejší a trestal, každé naše zaváhanie.
Prehra ma mrzí, lebo tento zápas sme nemuseli a nemali prehrať. Naopak, šancí sme mali dostatok aj na výhru..."

Futsal Klub Lučenec - MFsK Nitra 10:3 (5:1)

góly: L. Hricov 4, Petik3 , Kuhajdík 2, Féhervári – J. Kluka, Z. Klika, P. Procháczka
ŽK: Csaba – Pevala, A. Procháczka
500 divákov

Jozef Kamenský (Lučenec) – Úvod zápasu vyšiel lepšie Lučenčanom, keď už po necelých dvoch minútach otvoril skóre domáci kapitán Attila Fehérvári - 1:0. Hostia dokázali zareagovať a J. Kluka vyrovnal na 1:1. V nasledujúcich minútach preskúšali pozornosť nitrianskeho gólmana Mazur aj Kuhajdík, no ich pokusy gól nepriniesli. Druhý menovaný však svoj pokus napravil a zvýšil na 2:1. Fehérvári mal v úmysle pridať ďalší gól, keď sa pohral s obranou hostí. Jeho strela však skóre nezmenila. Rovnako na tom boli Nitrania, ktorých pokusy smerovali vedľa brány, alebo si s nimi poradil domáci gólman Oberman. Ten ukončil aj peknú akciu hráča hostí Z. Kluku. Do polčasovej prestávky predviedli krásnu akciu bratia Hricovovci. Adrián nahral pred bránou Lukášovi a ten loptu doťukol medzi tri žrde - 3:1. O chvíľu sa akcia zopakovala. Tentoraz ale presnému L. Hricovovi prihrával Rutkaj - 4:1. Pod posledný gól prvej dvadsaťminútovky sa podpísal Petík.
Pokus kapitána Nitry Snopa po prestávke len opečiatkoval konštrukciu brány. K slovu sa vzápätí dostal L. Hricov, ktorý si presnou strelou pripísal hetrik - 6:1. To, že bol pri chuti, potvrdil svojim štvrtým gólom - 7:1. Po chvíli sa skóre opäť zmenilo v prospech Lučenca. Gólmana Hanakoviča prekonal Kuhajdík - 8:1. Zmeniť nepriaznivý priebeh zápasu sa pokúsil Snop i Maršala, no bezvýsledne. Domáci Kuhajdík pridal aj akrobatický kúsok. Jeho "nožničky" však ďalší gól pre Lučenec nevystrihli. Gól nepriniesli ani pokusy Máča či Rutkaja. Rovnako dopadol aj Z. Kluka, ktorého strela skončila v Obermanových rukách. Nitriansky futsalista sa však po chvíli opravil a rozvlnil sieť domáceho mužstva - 8:2. Dobrú pozornosť predviedol brankár Nitry Hanakovič, keď vychytal strelu L. Hricova a vzápätí aj Vikorovu dorážku. Po šiestom faule hostí si Petík položil loptu 10 metrov od brány a Hanakoviča pohodlne prekonal - 9:2. Fantastický zákrok vzápätí vytiahol Oberman, keď pravou nohou vystihol smer prudkej strely a zabránil tak tretiemu gólu hostí. Medzi troma žrďami ho vyše 3 minúty pred koncom vystriedal Mikuš. Toho sa podarilo prekonať Nitranovi P. Prochaczkovi - 9:3. Mikuš si však už do konca zápasu svoju svätyňu ustrážil. Tridsať sekúnd pred záverom sa sieť Nitry rozvlnila ešte raz, keď Petík pridal svoj tretí gól - 10:3.

(FOTO: Autor) (52 fotografií)

Grizzly Košice - MIBA Banská Bystrica 4:0 (2:0)

3. kolo.

KPP Barabéri Bratislava - MIBA Banská Bystrica 1:5 (1:3)

góly: Jurkovič – Vajda 2 Konder, Greško, Rafanides
ŽK: Matúšek, Gajdošík – Greško, Peniak
60 divákov

Ján Janík (tréner KPP Barabéri Bratislava): "Po minulotýždňovej výhre v Košiciach, sme chceli bodovať aj v zápase s Banskou Bystricou. Ukázalo sa však, že skúsenosti má väčšie náš súper, ktorý využíval naše fatálne chyby v rozohrávke a trestal. Úvodná časť nám vôbec nevyšla, vývoj nás zaskočil, reagoval som prestriedaním, ale  dokázali sme len  korigovať gólom  na 1:3. Napriek našej aktivite a snahe o zvrat v druhom polčase, sa nám to nepodarilo, dokonca ani po dvoch 10m kopoch, ktoré sme nepremenili. Súper dobre a aktívne bránil, bol fyzicky veĺmi dobre pripravený, dokázal držať vysoké tempo počas celého zápasu, navrch mal aj v dôraze v osobných súbojoch. Vôbec nechápem, ako mohlo toto mužstvo skončiť v lige na 9. mieste.
Baráž pokračuje, my sa za pochodu učíme a najmä si zvykáme  na vyššie nároky, ktoré nám tieto zápasy prinášajú. Žiadny bod, či body tu nikto nedostáva zadarmo."

Futsal Klub Lučenec - Grizzly Košice 6:1 (1:0)

góly: A. Hricov 2, Fehérvári, Petik, L. Hricov, Kuhajdík – Matej
ŽK: Féhervári, Csaba – Matej, Péchy, Sadák
ČK: Matej
700 divákov

Záznam a zostrih zo zápasu

MFsK Nitra - FC Spartak Trnava Futsal 3:3 (2:1)

góly: A. Procháczka, Maršala – Koricina, J. Genčúr, Adámek
ŽK: Maršala, Peciar – Juhás, Pecho, Alchus
ČK: Dzibela, Juhás (obaja Sparta Trnava)
200 divákov

Anton Suchan (tréner MFsK Nitra): "Videli sme fantastický zápas. Súperovi sme svojím spôsobom darovali bod. Nepremenili sme strašne veľa šancí, podľa mňa sme boli minimálne o triedu lepší. Ak by sme boli efektívnejší, zápas by sme oveľa skôr rozhodli. Súper sa dokázal presadiť iba v hre bez brankára, na čo sme, pravdu povediac, neboli pripravení. Ale boli sme kompletní a v spolupráci s kulisou sme predviedli fantastický výkon. Nemám čo vyčítať, dali sme tri žrde."

Výsledky 2. kola prelínacej súťaže o postup do 1. Slovenskej ligy vo futsale:

FC Spartak Trnava futsal – Futsal klub Lučenec 5:7 (2:5)

góly: Dobiš 2, J. Genčúr, Benkovský, Németh – Fehérvári 4, Kuhajdík, Mazur, Rutkaj
ŽK: Dzibela, J. Genčúr
810 divákov
Favorizovaný Lučenec viedol v Trnave pred viac ako osemsto divákmi po jedenástich minútach už 3:0 a zdalo sa, že po čistom hetriku Fehérváriho si bez problémov pripíše druhú výhru v baráži. Michal Németh síce znížil na 1:3, ale Lučenec gólom uzavrel prvý polčas na trojgólový rozdiel. V druhej časti hry korigovali domáci na rozdiel jedného gólu, lenže za stavu 3:4 z pohľadu Spartaka premenil Fehérvári priamy kop na svoj štvrtý gól v zápase a Trnavčania museli doťahovať opäť dvojgólové manko. Spartakovec Jozef Genčúr potom znížil na 4:5 a vlastencom Fehérváriho sa skóre za výbornej atmosféry v hale v 35. minúte vyrovnalo. Spartak siahal na remízu, lenže Lučenec v poslednej minúte dokázal dvakrát skórovať a po dráme tak napokon strhol duel na svoju stranu. Trnava síce podľahla Lučencu 5:7, ale svojim výkonom a bojovnosťou potešila svojich fanúšikov a ukázala ako má vyzerať reklama na futsal.
Ladislav Venžík, Spartak Trnava – futsal: "Podobné úvody sa nám s Lučencom stávajú pravidelne, urobia prvotný tlak, dostávajú sa do vedenia a súper musí otvárať obranu a otáčať zápas. V druhom polčase sme boli dominantní, ovládli sme ihrisko, súpera sme k ničomu nepúšťali. Dve – tri úpísknutia rozhodcov nás obrali o domáce víťazstvo. Určite nebude slabé vyjadrenie, keď poviem, že to bolo úplne vymyslené, tam (pred priamym kopom súpera, po ktorom Spartak inkasoval) neviem či mal rozhodca šedý zákal, alebo ako to vnímal, ale myslím si, to bol absolútne nezmyselný faul."
Milan Kamenský (prezident klubu FK Lučenec):
„Do Trnavy sme cestovali s túžbou vyhrať a potvrdiť naše ambície, aj keď sme vedeli, že to bude ťažký zápas nakoľko sa Spartak výrazne posilnil, čo potvrdil v 1. zápase. Do prvého polčasu sme vstúpili výborne a po hetriku skvele hrajúceho kapitána Fehérváriho vyhrávali 3:0. Domácim hráčom, ktorí boli hnaní domácimi fanúšikmi sa podarilo znížiť na 3:1, no posledné slovo v prvom polčase sme opäť mali mi po individuálnej akcii Rutkaja. Do druhého polčasu sme išli so snahou zvýšiť náskok, no opak bol pravdou a hneď v úvode sme inkasovali lacný gól, čo domácich naštartovalo a následne aktívnou hrou nás zatlačili, pričom sme inkasovali ďalšie góly po našich individuálnych chybách. Už keď som si myslel, že zápas sa skončí nerozhodne 5:5, prišla akcia 30 sekúnd pred koncom zápasu, keď Kuhajdík doslova vycvičil 2 domácich hráčov, následne aj brankára a upravil na 6:5, čo rozhodlo o našom víťazstve. Bol to zápas vo fantastickej atmosfére, s veľkým nasadením oboch mužstiev a nebojím sa povedať, že spĺňal kvalitou všetky atribúty extraligy. Domov odchádzame šťastní a tešíme sa na ďalší domáci zápas. Veľká vďaka patrí všetkým hráčom ako aj trénerovi.“

MIBA Banská Bystrica – MFsK Nitra 4:0 (1:0)

góly: Tužinský 2, Rafanides, Čief
ŽK: Tužinský – Maršala
100 divákov

Grizzly Košice –  KPP Barabéri Bratislava 2:3 (2:2)

góly: Sasák, Kofčák – Jurkovič, Ondrejkovič, Sasák (vlastný)
ŽK: Grutka, Péchy – Böhmer, Kotlár, Kontšek
10 divákov
Ján Janík (tréner KPP Barabéri Bratislava): "Zápas sa začal očakávaným úvodným tlakom domáceho tímu.  Vysunuli  obranu, aktívne nás pressovali, čo nám robilo problemy, nedarilo sa nám kombinovať, strácali sme lopty. Košičania boli futsalovejší a v úvode aj sebavedomejší. Dali nám dva góly, ale paradoxne to pomohlo viacej nám. Grizzly trocha poľavili v aktivite, začali sme sa postupne dostavať do šancí, ktoré však skvelý Kušnír zlikvidoval. Napriek tomu nám vyšli dve akcie a vyrovnali sme do polčasu na 2:2.
V druhom polčase zápas gradoval, hráči išli na doraz, brankari však držali nerozhodný stav. Vyzeralo to na remízu, domáci však chceli vyhrať a začali hrať trochu riskantnú power-play. Nám sa 33 sekúnd do konca zápasu podarilo získať Romanom Jurkovičom loptu, ktorú pohodlne doviezol do prázdnej brány. Vyhrali sme 3:2, máme cenné tri body, chlapcom ďakujem za disciplínu, húževnatosť, bojovnosť a psychickú odolnosť, bez ktorej sa Košiciach nedá vyhrať."

Výsledky 1. kola prelínaccej súťaže o postup do 1. SLF:

FC Spartak Trnava futsal – Grizzly Košice 3:2 (0:0)

góly: Genčúr 2, Dzibala – Turek, Grutka
ŽK: Németh – Péchy
711 platiacich divákov
Michal Halenár (prezident klubu Spartak Trnava – futsal): "V trnavskej športovej hale si diváci prišli na svoje. Duel ich držal v napätí až do samého konca.Padlo len 5 gólov, ale treba pochváliť brankárov - Kušníra a Puteru, ktorí privádzali strelcov niekedy až do zúfalstva. Ich zásluhou sa polčas skončil bez gólového zápisu.
Druhý polčas začali lepšie hostia a gólom Tureka sa ujali vedenia 1:0. Domáci Spartakovci odpovedali dorážkou kapitána Dzíbelu 1:1. Dlhé minúty sa hrali v réžii domáceho celku, ale Kušnír v bráne hostí si držal svoj vysoký kredit. Naopak, boli to hostia, ktorí vydarenou strelou Grutku išli do vedenia 2:1. To bolo v 36. minúte a od tohto času tréner domácich vsadil na jednu kartu.
Striedavo hral bez brankára, čo sa nakoniec ukázalo ako dobré riešenie. Novic v drese Spartakovcov Jozef Genčúr vyrovnal na 2:2 a ten istý hráč úspešnou strelou strhol víťazstvo na stranu domácich 3:2. Po vyrovnanom priebehu stretnutia treba však konštatovať, že za maximálnu bojovnosť 3 body zaslúžene zostali v malom Ríme."
L. Venžík (Spartak Trnava – futsal): "Zo súperom z Košíc sme sa stretli po prvýkrát a preto sme nevedeli, čo presne očakávať. Súper mal túto sezónu viaceré úspechy hlavne v juniorských kategoriách a aj napriek tomu sme nevstupovali do zápasu s prehnanným rešpektom. Prvý polčas sa obe mužstvá sústredili na to, aby neurobili chybu a tak aj zápas prebiehal. V druhom polčase založil akciu súperov ich brankár a aj dával finálnu prihrávku. Po inkasovanom góle sa hra viac otvorila a zvýšilo sa aj tempo zápasu. Výborné výkony predvádzali obaja brankári a aj vďaka nim bolo inkasovaných málo gólov. Keď 4 minúty pred koncom Košice po našej chybe ziskali gólový náskok, rozhodol som sa hrať power-play, čo nám vyšlo, vsietili sme dva góly a poslednú minútu a pol sme dobránili. Musím vyzdvihnúť brankára súpera a pochváliť našich hráčov, pretože hlavne vďaka nim sme videli v Trnave vysoko kvalitný futsal."
Grizzly Košice nezaslali vyjadrenie k zápasu...

Futsal Klub Lučenec – MIBA Banská Bystrica 9:4 (4:1)

góly: Mazur, Féhervári, L. Hricov  po 2, Csaba, Ľupták, Kezl – Konder 2, Greško, Rafanides
ŽK: Kuhajdík, Mazur – Čief, Tužinský
600 divákov
Jozef Kamenský (manažér Futsal klub Lučenec) – Lučeneckí futsalisti vstúpili do bojov o extraligu správnou nohou. V 1. kole baráže privítali v piatok 10. marca na palubovke športovej haly Arena hráčov MIBA Banská Bystrica. Z duelu vyšli ako víťazi domáci futsalisti, ktorí do brány súpera nastrieľali 9 gólov.
Zápas začal domáci tím tlakom na hostí, no pokusy Lučenčanov končili mimo brány. Už v úvodných minútach sa v dobrom svetle predviedli aj nové posily Vlad Mazur a Richard Oberman. Diváci na prvý gól zápasu nemuseli čakať dlho. Sieť súpera rozvlnil domáci kapitán Fehérvári. Šance si vybojovali aj hostia, no ostali nevyužité. Na druhej strane nezaváhali domáci, keď Csaba po asistencii Ľuptáka pridal druhý gól. Krátko na to Kuhajdík zastavil útok hostí, a dostal sa do streleckej pozície, no skóre neupravill. Prvý faul Mazura vyústil aj v prvú žltú kartu.
Bystričan Greško sa pokúsil ohroziť domácu bránu, no bez úspechu. Po približne 10 minútach zápasu však Rafanidesov pokus skončil za Obermanovým chrbtom a na tabuli svietilo skóre 2:1. Štyri minúty pred polčasovou prestávkou zmenil skóre Mazur na 3:1. Hráčske výkony vyburcovali aj fanúšikov, aby na celú Arenu kričali "Lučenec do toho" a "My sme tu doma". Krátko pred koncom 1. polčasu preskúšal brankárovu pozornosť Ľupták, odrazená lopta sa dostala na kopačku Lukáša Hricova a ten zavŕšil prvé dejstvo gólom na 4:1.
Po prestávke sa hra prenášala zo strany na stranu. Ani domáci, ani hostia si v prvých minútach nevybudovali výraznejšie šance. To sa zmenilo po rohu Kuhajdíka, ktorý našiel Ľuptáka a ten zvýšil náskok Lučenčanov na 5:1. Krátko na to si Bystričan Čief vypýtal žltú kartu za faul na Kuhajdíka. Vzápätí krásna futsalová akcia Ľuptáka s Fehérvárim vyústila do ďalšieho gólu domácich - 6:1. Domáceho brankára sa podarilo prekonať bystrickému kapitánovi Konderovi - 6:2. Lukáš Hricov vzápätí opečiatkoval konštrukciu súperovej brány. Hostia začali riskovať a hrali bez brankára. To sa snažil využiť Fehérvári, jeho strela z obrany však skončila tesne vedľa. Ďalšiu žltú kartu dostal Kuhajdík za faul na Greška. Lučenčania si dali v obrane pozor, hosťom neotvárali priestor. A keď už náhodou strela prenikla, pozorný Oberman ju zneškodnil.
Ďalšia akcia Lučenčanov takmer 5 minút pred koncom zápasu skončila strelou Mazura v bráne Bystričanov - 7:2. Žltú kartu si zo zápasu odniesol aj hráč hostí Tužinský, ktorý fauloval Fehérváriho. Kapitán hostí Konder následne upravil skóre na 7:3, keď si jeho strela našla cestu do siete lučeneckého brankára. Lukáš Hricov súperom tento gól oplatil a zvýšil na 8:3. Domáci už posledné minúty odohrali v pohode a gól do prázdnej brány si pripísal aj mladík Keszi - 9:3. Hostia ešte skorigovali záverečné skóre na 9:4.

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): "V prvom kole baráži nás v Lučenci čakala plná domáca hala a búrlivé prostredie, ktoré od úvodnej sekundy hnalo domácich  k útočnej aktivite. Bohužiaľ úvodný tlak sme neustáli a dvakrát inkasovali. Následne sme zlepšili našu hru a dokázali znížiť, ale z ostatných šancí sa nám nepodarilo vyrovnať. Súper nás do polčasu potrestal ďalšími dvomi gólmi a na začiatku druhého vyučil dokonale z efektívnosti premieňania šancí, keď my sme naše nevyužili a domáci opäť dvakrát kontrovali. Vo zvyšných 15 minútach sa nám v powerplay už nepodarilo zdramatizovať zápas a tak z môjho pohľadu agresívnejší a individuálne lepší, no futsalovo menej kvalitný súper zvíťazil až priveľmi výrazným rozdielom."

Foto zo zápasu Futsal klub Lučenec - MIBA Banská Bystrica

MFsK Nitra – KPP Baraberi Bratislava 6:3 (1:1)

góly: P. Procháczka 3, A. Procháczka, Hanakovič, Kluka – Jurkovič, Böhmer, Gajdošík
ŽK: Maršala, Frťala – Molnár, Sivíček
ČK: Sivíček
Ján Janík (tréner KPP Barabéri Bratislava):
"Zápas v Nitre mal zaujímavý priebeh a vývoj. Klúčové momenty sa však udiali v druhom polčase. Dali sme rýchle dva góly, ale súper zakrátko vyrovnal. Za našu netaktickú aktivitu v súbojoch sme zbierali fauly a karty. Prišli sme takto o hráča, ktorý išiel po červenej karte pod sprchy. Súper túto ponúknutú šancu využil, dal na 4:3 a naša snaha o vyrovnanie aj v hre bez brankára nepriniesla efekt, naopak, Nitra ešte dvoma gólmi navýšila skóre. Dobre sa vyvíjajúci zápas sme prehrali a musíme si vyhodnotiť, či sa tomu nedalo predísť.