Štvrťfinále play-off: postupujú aj Levice

Štvrťfinále play-off 1. Slovenskej ligy vo futsale:
Postupujúce tímy – Across Pinerola Bratislava, Slov-Matic FOFO Bratislava, ŠK Makroteam Žilina a Futsal Team Levice.

Výsledky:

MFK Tupperware Nové Zámky – ŠK Makroteam Žilina 1:5 (0:0) – na zápasy 0:2 (skóre 6:15)

góly: Varga – Červený 4, Papajčík
ŽK: Varga (Tupperware)
50 divákov

ŠK Makroteam Žilina: "V Nových Zámkoch sme za výdatnej podpory z hľadiska dominovali počas celého zápasu a takmer celý zápas sa odohral na polovici nášho súpera. V prvom polčase sme však nedokázali nájsť recept na vynikajúceho brankára domácich Sládečka. Ten držal nádeje Novozámčanov až do 22. minúty, keď nechytateľne trafil pravý horný roh jeho brány Lukáš Červený. A keď sme v rozpätí nasledujúcich piatich minút zvýšili na 5:0, nebolo o našom postupe do semifinále pochýb. Do konca zápasu sme si už vývoj odkontrolovali. Opäť slávil úspech vynikajúci kolektívny výkon, podložený neskutočnou trpezlivosťou pri dobývaní brány domácich. Štyri góly Lukáša Červeného ozdobili jeho snahu odčiniť neúmyselné zranenie Patrika Krištofíka na stredajšom tréningu. Splnili sme svoj tohtosezónny cieľ, potvrdili umiestnenie po základnej časti, ideme bojovať o medaily...
Kristián Molnár, MFK TW Nové Zámky:
"Našim najväčším úspechom je to, že sme na tento zápas vôbec nastúpili. Trénerský mágovia veľkého futbalu nám narobili viac problémov ako kedykoľvek predtým, k tomu sa pridali absencie kvôli zraneniam či maródke, kvôli povinnostiam v práci, ďalej kvôli záplavám v Peru, osýpkam v Rumunsku či AIDS v Ugande.... Proste sa nám rozpadol káder v najhoršej možnej chvíli a tak sme nášmu súperovi cestu do semifinále viac ako uľahčili. Ich dnešné víťazstvo je zaslúžené, no absolutórium si zaslúži osmička našich hráčov, z ktorých sa niektorí vrátili k futsalu po dlhšom čase a ktorí dnes nechali na palubovke srdce. Po polčasovom 0:0 nám sily logicky ubúdali, no hanbu sme si rozhodne nespravili. Skutočnú silu Žiliny preverí až ich ďalší súper."

Wild Boys ´02 Bratislava - Slov-Matic FOFO Bratislava 1:9 (1:4) – na zápasy 0:2 (skóre 2:13)

góly: Ostrák – Kozár , Serbin po 2, M. Zdráhal, A. Zdráhal, Bahna, Haľko, Stančík (valstný)
ŽK: Rick (Slov-Matic)
50 divákov

Branislav Škorec (tréner Wild Boys ´02 Bratislava): "Súperovi gratulujem k výhre i postupu do semifinále, ukázal kto je favorit a od začiatku zápasu diktoval tempo hry. Nám sa sezóna skončila, čo je na koniec marca dosť neobvyklé, ale reálne. Môžeme už iba bilancovať, analyzovať a zlepšovať sa do ďalšieho ročníka, určiť si ciele. Tento ročník bol na ciele veľmi skromný a aj sa splnili, nikto nemal veľké oči, skôr naopak a prvý rok v extralige ukázal kde sú rezervy. Všetkým hráčom, ktorí sa zapojili v tejto sezóne do zápasov, i tréningov ďakujem a verím, že budúci ročník bude lepší pre každého rovnako. Tiež poďakovanie patrí aj vedeniu klubu, ktoré vytvorilo pripravuje veľmi dobré podmienky. Sezóna sa pre nás nekončí, hráči dostanú voľno až koncom júna."
Slov-Matic FOFO: "Sme radi, že sme štvrťfinálovú sériu ukončili v čo najkratšom možnom termíne, nasleduje reprezentačná prestávka, ktorá vyvrcholí kvalifkáciou v tureckom Izmite. O víťazstve sme rozhodli už v prvom dejstve, súperovi postupne ubúdali sily a tak konečné skóre 9:1 je trošku kruté. Wild Boys ďakujeme za korektné zápasy. Na súpera si ešte budeme musieť počkať do piatku."

FK Dragons Podolie - Across Pinerola Bratislava 1:7 (0:3) – na zápasy 0:2 (skóre 2:11)

góly:Jurčo – Zaťovič 3, Štrbák 2, Bagin, Belaník
ŽK: Trebatický, Ondris, Hikel
250 divákov

Rastislav Bobocký (FK Dragons Podolie):
"Druhý zápas play-off bol pre podolských Drakov zároveň aj posledným v prebiehajúcej sezóne. I keď na palubovku nastupovali s cieľom predĺžiť si sezónu minimálne o týždeň, nestalo sa tak. Pinerola bola nad ich sily a zaslúžene postupuje do semifinále.
Draci sa oproti minulému týždňu skonsolidovali a na zápasovej súpiske malo až 10 hráčov v poli. Herne im to však skôr uškodilo. Pinerola bola aj v tomto zápase aktívnejšia, no tentoraz sa Podolie dopúšťalo obranných chýb oveľa častejšie a domáci brankár Trebatický musel byť neustále v pozore. Výborne zasiahol pri samostatnom úniku Halása, Pri strele  v 5. minúte mu pomohla konštrukcia brány hneď dvakrát a z následnej dorážky trafil Halás opäť iba tyč. Podolie sa dostávalo do šancí menej a keď už si nejakú vypracovalo, tak skončili na hosťujúcom Feriancovi. Draci sa museli mať na pozore aj pred štandardnými situáciami a nacvičenými signálmi hostí, ktoré boli veľmi nebezpečné. Bezgólový stav vydržal do 11. minúty. Vtedy skóre zápasu otvoril Zaťovič, keď po jeho typickej individuálnej akcii, rýchlej kľučke a strele z 10 metrov vymietol šibenicu. O päť minút sa trafil ten istý hráč po rohovom kope. Svoj hattrick dokonal v poslednej minúte polčasu rovnakým spôsobom ako pri prvom góle.
Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu ako ten prvý. Trebatický niekoľkokrát musel hasiť chyby svojich spoluhráčov. Nanešťastie sa z nich neponaučili a už v 23. minúte zvyšoval vedenie Bagin. Keď o minútu strelil Belaník piaty gól Pineroly, vyzeralo to s Drakmi už veľmi zle, no nevzdávali sa a bojovali až do posledných minút. Ich snaha priniesla ovocie v 25. minúte, keď po rýchlom protiútoku dostal Jurčo loptu pred bránu a ten nezaváhal. To bolo však zo strany domácich všetko. Ich ďalšia snaha väčšinou skončila na pozornom Feriancovi a párkrát ho zachránila aj konštrukcia brány.  Hostia mali opraty zápasu neustále vo svojej moci a svoju hernú pohodu pretavili do ďalšieho gólu, ktorý vsietil Štrbák. Drakom následne nepomohla ani powerplay, ktorou sa snažil domáci tréner zmeniť vývoj zápasu. Pinerola do konca stretnutia pridala ešte jeden gól a zaslúžene vyhrala. Pre Podolie sa tak sezóna skončila a bude mať dostatok času na prípravu a konsolidáciu pred novou sezónou."

Jozef Hanzel (Across Pinerola Bratislava):
"Dôležitú odvetu osemfinálového duelu s Dragons Podolie zvládla Pinerola na výbornú. Nielen z pohľadu výsledku, ale aj výkonom, ktorým nenechali nikoho v športovej hale v Novom Meste n.V. na pochybách, že do štvrťfinále ide vyspelejšie a hlavne futsalovejšie mužstvo. Strelecky sa zaskvel hetrikom Zaťovič, gólové tenisky si obuli aj ďaľší hráči - dvojgólový Štrbák, Bagin a Belaník. Domáci kládli odpor len na začiatku stretnutia, ako im však ubúdali sily, narastalo skóre. Na ich hre však je vidieť - oproti ich počiatočným zápasom v lige - progres vo futsalovej hre. My sa teraz sústredíme na najbližšieho súpera, meno ktorého sa dozvieme najbližší piatok. Bude to 4FSC, alebo Makroteam?"

1. zápasy štvrťfinále play-off:

Slov-Matic FOFO Bratislava - Wild Boys ´02 Bratislava 4:1 (2:0) - na zápasy 1:0

góly: Bahna 2, A. Zdráhal, Kyjovský – Jalakša
ŽK: A. Zdráhal (Slov-Matic)
150 divákov
Vladimír Ambrozek (Slov-Matic FOFO Bratislava): "Máme za sebou víťazný vstup do vyraďovacej fázy. Sériu by sme radi ukončili už najbližší piatok. Konečné skóre mohlo byť dnes aj vyššie, efektivita premieňania šancí však nebola ideálna. Máme týždeň na to, aby sme sa dôkladne pripravili aj na druhý štvrťfinálový zápas."

"Slov-Maticu gratulujem k výhre a našim hráčom ďakujem za prístup, ale aj výkon. Práve takéto zápasy sú pre našich hráčov veľmi dôležité, môžu sa konfrontovať s tými najlepšími na Slovensku a môžu ich posúvať dopredu. O týždeň je ďalší zápas play-off, ktorý bude ďalšou previerkou a skúškou pre našich hráčov. Verím, že počas týždňa sa pripravíme na zápas ešte lepšie a budeme ešte viac vzdorovať veľkému favoritovi ligy", povedal tesne po zápase tréner Branislav Škorec.

ŠK Makroteam Žilina – MFK Tupperware Nové Zámky 10:5 (6:1) – na zápasy 1:0

góly: Krištofík 3, Moura Da Silva 2, De Lima Batista, Baláž, Papajčík, Červený, Hudek – P. Horáček, Letko po 2, E. Horáček
ŽK: De Lima Batista – Gašparík
50 divákov
ŠK Makroteam Žilina: "Výborne sme zvládli vstup do štvrťfinálového zápasu a rýchly úvodný gól nám pomohol k tomu, aby sme v prvom polčase predviedli excelentný výkon. Po prvom polčase bolo rozhodnuté, hoci súper sa snažil niečo v zápase zmeniť hrou bez brankára. Tá mu nevychádzala, naďalej sme dobre fungovali vo všetkých herných činnostiach. Náš gólostroj sa zastavil až na čísle 10 v polovici druhého polčasu. Hosťom sme potom dovolili skorigovať na pre nich prijateľný výsledok. Výška skóre v play off nie je rozhodujúca, vedieme 1:0, musíme sa maximálne koncentrovať na ďalší zápas."
Kristián Molnár, MFK TW Nové Zámky: "Našim skutočným štvrťfinálovým súperom nie je Žilina, ale sme ním my sami. Výsledok stretnutia je odzrkadlením našej tréningovej účasti a prístupu. Víťazstvo domácich je zaslúžené."

Across Pinerola Bratislava – FK Dragons Podolie 4:1 (1:0) – na zápasy 1:0

góly: Hájek 3, Halás – Hikel
ŽK: Hikel
150 divákov
"Prvé kolo play off bolo pre vedenie i hráčov Pineroly otáznikom. Ako sa ukážu posily v prvom "vážnom" zápase? Ako zahrajú Zaťovič s Halásom proti svojim nedávnym spoluhráčom? Ukážu Belaník, Volek i Ferianc, čo je v nich?
Novici Belaník, Volek, Zaťovič i Halás, spolu s ostatnými hráčmi na čele s hetrikárom Hájekom dali zabudnúť na stálice, sediace na tribúne. Všetci štyria presvedčili, že si zaslúžia dôveru.
Do odvety v Novom Meste n.V. môžeme ísť s vedomím, že ak zopakujeme tento domáci výkon, ktorý sa dá ešte vylepšiť, môžeme smelo očakávať súpera v druhom kole."
Dragons Podolie:
V historicky prvom zápase vo vyraďovacej fáze extraligy nastúpilo Podolie na palubovke bratislavskej Pineroly. Zápas mal jednoznačného favorita v podobe Pineroly, ktorá sa pred play-off výrazne posilnila, keď jej káder doplnili okrem dvoch bývalých podolských hráčov – Zaťoviča a Halása aj ďalší traja hráči. Až čas ukáže, či to bol správny krok a či sa hráči stihnú zohrať. Podoliu sa naopak po veľkých stratách nepodarilo káder výraznejšie posilniť a z rôznych ďalších dôvodov nastúpilo v Bratislave iba so šiestimi hráčmi v poli.
Domáci od úvodu stretnutia hýrili aktivitou a loptu mali vo svojej moci častejšie ako hostia z Podolia. Svoju územnú prevahu však dlho nedokázali zužitkovať a ich príležitosti veľmi dobre a obetavo zachytávali Draci a ako posledná inštancia dobre zasahoval brankár Trebatický. Za nerozhodného stavu  mal príležitosť aj hosťujúci Šimor, jeho strelu mierenú do horného rohu brány však Herko zlikvidoval. Pinerola sa nakoniec ujala vedenia v 7. minúte po defenzívnej chybe Drakov, keď sa dostali do prečíslenia a Hájek z prvej z hranice pokutového územia prekonal Trebatického. Domáci si v ďalšom priebehu vypracovali niekoľko sľubných gólových príležitostí, no buď výborne zasiahol Trebatický, alebo mu pomohli spoluhráči. Draci väčšinou hrozili z brejkových a štandardných situácií, Herko bol však pozorný a za svoj chrbát nepustil žiadnu strelu a tak do šatní odchádzali spokojnejšie domáci hráči.
V druhom dejstve chcelo Podolie spraviť niečo z výsledkom, no bola to Pinerola, ktorá zvyšovala vedenie na rozdiel dvoch gólov. V 23. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, po ktorej dostal loptu nikým nekrytý Hájek a opäť z prvej prekonal podolského gólmana. Za tohto stavu si Draci vypracovali dve veľké príležitosti. Najprv sa Hikel po narážačke so Šimorom rútil sám na brankára, no trafil iba vybiehajúceho Herka a následné dorážky zblokovala domáca obrana. Neskôr mal podobnú príležitosť aj Bobocký, ten však loptu netrafil veľmi dobre a Herko ju poľahky zlikvidoval. A tu sa potvrdilo staré známe „nedáš, dostaneš“. V 30. minúte sa Pinerola dostala do rýchleho brejku, keď vypichli hosťom loptu a na konci akcie rutinérsky zakončil Halás. Na rozdiel štyroch gólov zvyšoval opäť Hájek nechytateľnou strelou od tyčky a zavŕšil tým svoj hattrick. Domáci si vypracovali aj ďalšie príležitosti, Drakov však raz zachránila tyč, a niekoľkokrát ich podržal Trebatický. Tréner Podolia si  4 minúty pred koncom stretnutia vyžiadal time-out a rozhodol sa k powerplay, ktorú takmer okamžite aj hostia využili, keď Hikel asi z päťnástich metrov nachytal striedajúceho brankára Ferianca na hruškách. Draci sa snažili ešte spraviť niečo s výsledkom, skórovať sa im však už nepodarilo a keďže aj domáci zahodili zopár „tutoviek“, skóre sa už nemenilo. Pinerola si tak zabezpečila vedenie v tejto štvrťfinálovej sérii. O týždeň sa Draci pokúsia zvíťaziť a vybojovať si tak rozhodujúci tretí duel o postup do semifinále.

2. zápas štvrťfinále play-off:

Futsal Team Levice – 4FSC FTVŠ UK Bratislava 6:1 (3:0) – na zápasy 1:1

góly: Tóth 2, Švec, Chudý, Budovec, Nestorík (vlastný) – Balun
ŽK: Chudý, Krivočenko – Kojnok
600 divákov
Futsal Team Levice:
Do stretnutia sme nastupovali s odhodlaním sériu vyrovnať a vrátiť sa na rozhodujúci duel do Bratislavy. Od úvodných minút sme vysokoškolákov zatlačili pred ich bránu a nebezpečne ohrozovali ich brankára. Ako prvý v stretnutí sa presadil Miňo Chudý, ktorý v 2.minúte dorazil do brány vyrazenú strelu Vila Rakicu 1:0. Súpera sme prakticky od úvodu k ničomu nepustili. Dobre sme sa pohybovali a súperovu rozohrávku sme sa snažili prerušiť už na ich polovici. Výsledkom nášho snaženia bolo strelenie druhého gólu, keď sa presadil jeden z trojice juniorov v našom družstve Marek Tóth a zvyšoval tak už na 2:0. V polovici prvej časti hry začali aj hostia častejšie ohrozovať našu bránu, avšak tam stál pozorný Erik Bielik, ktorý nepustil za svoj chrbát žiadnu zo striel. V 12. minúte sa opäť presadil Marek Tóth po krásnej prihrávke hrajúceho trénera Paliho Gabaša a bolo 3:0. Týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas.
Do druhej časti hry hostia nastúpili s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Začali vysoko napádať našich hráčov a snažili sa narúšať našu rozohrávku. Naši chlapci umnou hrou dokázali eliminovať túto snahu hostí  a naďalej hrali to, čo si povedali pred stretnutím. Ako prvý sa v druhej časti hry presadil v 26. minúte ostrostrelec  Gabo Švec, keď Marek Tóth po prihrávke od Jána Krivočenka nastrelil žrď a táto sa odrazila na jeho halovky, kde dorazil loptu do prázdnej bránky 4:0. V 37. minúte bol pri napádaní dôsledný Milan Chudý, ktorý si vzorne plnil svoje obranné povinnosti a pri odkope hosťujúceho brankára lopta trafila jeho chrbát a loptu smerujúcu do brány hostí sa ešte snažil odkopnúť obranca hostí, ale tá na naše šťastie skončila v sieti 5:0. V polovici druhého polčasu naši chlapci rozohrali štandard-ku a po doťuknutí lopty Gabašom nádhernou strelou do šibenice zvýšil na 6:0 Budovec. Hostia korigovali stav na 6:1 7. minút pred koncom. Záver stretnutia sa už len dohrával.
Týmto víťazstvom sme si vynútili tretí rozhodujúci duel, ktorý odohráme na palubovke FTVŠ UK Bratislava.
Igor Remák, tréner 4FSC FTVŠ UK Bratislava:
"Na druhý zápas play-off sme do Levíc pricestovali síce s menšími hráčskymi zmenami a v časovej tiesni, to však neospravedlňuje našu predvenú hru. Kombinácia viazla, množstvo nepresností a takmer žiadny pohyb logicky vyustili do polčasovej prehry 0:3. V druhom dejstve sme podali o niečo lepší výkon, no ani ten nestačil na výborne hrajúcich domácich. Levice nám ukázali ako sa hrá s nasadením, bojovnosťou a hlavne túžbou po víťazstve. Musíme sa veľmi rýchlo vrátiť "nohami na zem", pretože ak v 3. zápase nepodáme minimálne výkon ako v prvom kole,na postup môžeme zabudnúť... "

Futsal Team Levice – 4FSC FTVŠ UK Bratislava záznam a zostrih

4FSC FTVŠ UK Bratislava - Futsal Team Levice 8:4 (0:2) - na zápasy 1:0

góly: Klanica 3, Nestorík 2, Škrobák, Balun, Kojnok – Zorád 2, Švec, Krivočenko,
ŽK: Gala, Štefaňák, Balun – Chudý, Bielik, Zorad, Švec, Krivočenko,
60 divákov.

Igor Remák (tréner 4FSC FTVŠ UK Bratislava): "Do prvého zápasu play-off sme nastúpili s jediným cieľom a to samozrejme vyhrať na domácej palubovke. Zápasy s Levicami sú takmer vždy vyrovnané a častokrát rozhodujú aj najmenšie maličkosti. Inak tomu nebolo ani v tomto zápase. Levice začali aktívnou hrou a napádaním už pri našej rozohrávke, čo dalo zápasu vysoké tempo od úvodu stretnutia s množstvom pekných akcií a šancí na oboch stranách. V 7. Min. sme spravili školácku chybu pri rozohrávke, ktorú Levice využili na strelenie úvodného gólu. Zbytočne sme znervózneli a po pár sporných verdiktoch rozhodcov sme viac diskutovali  ako hrali, čoho výsledkom bola absolútna nekoncentrácia a ďalšia gólová chyba v 18. min. keď zakončoval Švec. Polčasová prestávka nám pomohla, nakoľko sa hráči v kabíne upokojili a uvedomovali si, že uspieť môžeme len ak sa budeme venovať hre a svojmu výkonu. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom postupne zvyšovať  tempo hry a čo najskôr vyrovnať. V 26. min. Škrobák znižoval na 1:2, no v 31. min. nám hostia opäť odskočili na rozdiel 2 gólov, keď sa po štandardnej situácii druhýkrát presadil Zorád. Hra sa potom nepochopiteľne  pritvrdila a štafetu diskutovania s rozhodcom od nás prebrali hostia, čo ich vyviedlo z koncentrácie ako nás v prvom polčase a 9 minút pred koncom nazbierali 5 faulov. Podľa môjho názoru sme v druhom polčase mali herne trochu navrch, no Levice dobre bránili, a keď sme spálili aj nemožné, museli sme pristúpiť k hre bez brankára, čo nám prinieslo vytúžené vyrovnanie. Keď sa presadil v 38. min. po 6. faule Nestorík a po ňom v 39. min. aj Klanica.
V predĺžení 2x5 min. sme verili, že ak budeme pokračovať vo výkone z druhého polčasu, uspejeme. A tak sa aj stalo. Dokázali sme streliť 4 góly v rozpätí piatich minút (2x Klanica, Kojnok a Balún). Druhé predĺženie sa už len dohrávalo, aby sa nakoniec presadili obe družstvá  a stanovili konečný výsledok 8:4.
Treba kriticky priznať, že zápas bol na jednej strane s pohľadu výkonov hráčov oboch celkov na vysokej úrovni,  no na druhej strane sa vyskytli momenty vo vypätých situáciách a to na oboch stranách, ktoré s futsalom a športom ako takým nemali nič spoločné..."
Pavol Gabaš (Futsal team Levice): Prvý polčas sme do bodky splnili taktický model, s ktorým sme do tohto zápasu išli. Hráči boli koncentrovaní, venovali sa hre a v podstate môžem vysloviť spokojnosť s našim vystúpením v prvých 20 minútach. Žiaľ, nehrá sa iba na polčas. To, čo sa dialo druhý polčas nemalo z našej strany s futsalom nič spoločné. Nezachytili sme začiatok, naša obrana nebola dostatočne pružná, k tomu sa pridali kontroverzné verdikty rozhodcov, ktorými sa veľká časť nášho mužstva nechala strhnúť a preto to bolo z našej strany viac o diskutovaní s rozhodcami, so súperom, s divákmi a vlastne asi s každým kto bol v hale. Tým sme sa pripravili o šancu na dobrý výsledok aj napriek tomu, že sme vyhrávali takmer celý zápas. Zlomový moment bol podľa mňa gól z 10m kopu na 2:3 po 7. faule. Musím povedať, že stav 0:7 na fauly sa mi tiež nepozdáva a myslím si, že rozhodcovia nemali rovnaký meter počas celého zápasu. To, čo nám tolerovali prvý polčas, druhý absolútne nie. Z toho dôvodu sme hrali takmer polovicu druhého polčasu a celé predĺženie s nožom na krku v podobe veľkého počtu faulov a tým bola naša snaha o aktívnu obranu sčasti eliminovaná. Pri fyzických proporciách oboch mužstiev hrala táto situácia do karát FTVŠke.
Súperovi gratulujem, zaslúžene vyhral, hlavne za výkon v druhom polčase a v predĺžení. My sme si naopak za predvedený výkon v druhej polovici zápasu vyhrať nezaslúžili a keď sa z toho nepoučíme, nemáme čo v semifinále robiť. Pokiaľ si neuvedomíme, že súboj s rozhodcami zatiaľ žiadne mužstvo nevyhralo, tak na to budeme doplácať aj naďalej. Každopádne zbrane neskladáme a urobíme všetko pre to, aby sme sa do Bratislavy vrátili na tretí zápas."