Futsalslovakia.sk

Reprezentácia do 17 rokov na sústredení v Púchove

Sústredenie reprezentácie U-17 v Púchove
(2.deň)

Hráči našej U-17 majú za sebou už aj druhý deň na sústredení v Púchove. Po absolvovaní dvoch tréningových jednotiek, ktoré nám priblíži druhý tréner tejto vekovej kategórie si chlapci večer „odskočili“ pozrieť štvrťfinále play off našej seniorskej extraligy do neďalekého Predmiera. Tu hrávajú svoje domáce zápasy futsalisti  ŠK Makroteamu Žilina, v drese ktorého mali možnosť chalani vidieť hneď niekoľko ich úspešných predchodcov, ktorí si prešli mládežníckymi kategóriami v najcennejšom drese. Z enklávy týchto hráčov spomenieme  Patrika Krištofíka, Michala Škulca, Mariána Hudeka, Lukáša Červeného či brankára Filipa Kováča. V dresu hosťujúcich Nových Zámkov sa predstavil napríklad Patrik Molda a Martin Letko.  
Pre čitateľov nášho webu sme sa na prvé dojmy opýtali ďalších našich hráčov:
 Andrej Zaťura: „Tak dobre tu bolo, chalani v pohode. Tréningy niektoré ťažké, niektoré v pohode. V klube (ŠK Makroteam Žilina)nás toľko nechodí na tréningy  tak niektoré veci robíme trošku ináč. Čakajú nás neľahké zápasy, musíme na palubovke nechať všetko. Ja verím, že sa k nám prikloní aj šťastia a v turnaji obstojíme.
Rastislav Moravec: „S prístupom chalanov aj trénerov som veľmi spokojný, je to tu všetko veľmi pekné (hotel, hala...) Od tréningov som očakával presne to čo robíme. V klube (1 .FsK Kysucké Nové Mesto) robíme rovnaké veci, tak ostáva mi veriť, že všetko z vládnem k spokojnosti seba aj trénerov. Budeme hrať proti Maďarsku, ktoré nastúpi s hráčmi našich ročníkov, tak snáď niečo uhráme už v sobotu.

Druhý deň na sústredení v Púchove nám v krátkosti zhodnotil aj tréner Pavol Michalovič: „Na začiatok by som chcel vyzdvihnúť prístup všetkých hráčov, zobrali to zo správneho konca. Pri nominácii to nebola až tak jednoduché. Niektorých chlapcov poznáme z juniorskej extraligy, niektorých sme videli včera prvýkrát. Mali sme už aj nejaké referencie od pána Franka, ktorý spolu s pánom Ondruškom viedli tento výber nedávno na prvom turnaji v Ostrave. Čo sa týka dnešných tréningov, tak sme sa opäť zamerali na obranu a pomernú časť sme venovali štandardným situáciám. Celkovým cieľom tohto sústredenia bolo naučiť hrať chlapcov zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov. Bol by som rád, keby si chalani turnaj užili a aby získavali skúsenosti, ktoré môžu preniesť aj do klubov.
O svojom príchode k reprezentácii U-17, ako aj úvodnom dojme zo sústredenia sa s nami podelil aj vedúci družstva Lukáš Višváder: „V prvom rade ma milo prekvapila správa, že sa môj klubový kolega (Canaria Malacky) Pavol Michalovič stal reprezentačný tréner. On ma následne oslovil, či by som im nepomohol, pretože sme kamaráti a poznáme sa od detstva. Keďže reprezentácia sa neodmieta, tak som samozrejme po odobrení vedenia Slovenského  futsalu neváhal. Malé skúsenosti už mám aj z klubovej úrovne, kde pôsobím ako asistent trénera pri junioroch a ako vedúci družstva pôsobím vo veľkom futbale. Zo sústredenia som milo prekvapený, všetko tu bolo vopred zabezpečené podľa požiadaviek, takto by to v reprezentácii malo fungovať. Prekvapili ma aj mladí hráči, ktorí ku svojim povinnostiam pristúpili dospelo! Čo sa týka turnaja vo Vsetíne nemám žiadne očakávania, ale veľmi sa teším. Naši západní bratia sú povestní dobrou organizáciou turnajov, tak sa nechám prekvapiť. Chcem naplniť očakávania trénerov ako aj vedúceho výpravy."

PROGRAM:
Piatok, 17. 3. 2017:
8:00, raňajky
10:00, 3. tréning
12:30, obed
14:00, taktika + regenerácia
16:30, 4. tréning
18:30, večera
19:30, účasť na seniorskej extralige
22:00, večierka


(Dušan Štaffen) – Naša družina mladých futsalových nádejí sa pod vedením nového trénerského tandemu Pavol Michalovič a Lukáš Vrbovský pripravuje momentálne v Púchove na blížiaci sa turnaj Generali Cup 2017, ktorý sa začne už zajtra v neďalekom Vsetíne. Samotný turnaj je súčasťou prípravy na medzinárodnú konfrontáciu  počas aprílového turnaja v Slovinsku UEFA Development.

Trénerom je k dispozícii momentálne 14 hráčov a 3 brankári, z ktorých by mala vzniknúť konečná nominácia na víkendový turnaj v počte 12+2. Chlapci sa v ideálnych podmienkach sTC Púchov zoznamujú s herným systémom a viacerými novými prvkami, s ktorými sa nestretávajú v kluboch pravidelne. Z chlapcov je cítiť veľké nadšenie a chuť sa zlepšovať! V sobotu narazia naši mladíci vo svojom druhom vystúpení proti rovesníkom z Maďarska a bude to prvá priama konfrontácia v ich vekovej kategórii. Očakávanie sú preto veľké, necháme sa však prekvapiť, ako sa chlapci s možným tlakom a novou skúsenosťou dokážu vysporiadať.
Prvé dojmy zo zrazu nám priblížil nováčik v najmladšom reprezentačnom drese Tomáš Fazika: „Chalani sú super, celkom dobre medzi sebou vychádzame. Ubytko a tréningy sú tiež super . Nemám čo vytknúť, veľmi sa mi tu páči.  Rozdiel v tréningov v našom klube (FSC Prievidza) a tu je najmä v tom, že je nás tu oveľa viac, mám menej príležitostí na streľbu. Obsahovo sú tréningy podobné. Moje očakávania od zápasov vo Vsetíne? Že v sobotu oba vyhráme!“
Prvý deň na sústredení v Púchove nám v krátkosti zhodnotil aj tréner Lukáš Vrbovský: „Mám vynikajúci dojem z chlapcov a podstatné je to, že majú veľkú chuť pracovať. Pre nás je dôležité, aby z toho čo robia mali radosť a aby vnímali to čo robia na tréningoch! Na prvom tréningu sme chlapcov oboznámili so zónovou obranou, s postavením a činnosťami hráčov na jednotlivých postoch. Mal som pocit, že väčšina chlapcov chápe čo má robiť, uvidíme však až v samotných zápasoch ako to dokážu preniesť na palubovku. Skúšali sme aj nejaké výjazdy z pressingu a zahrávania rohových kopov. Na druhom tréningu sme skúsili niektoré útočné varianty a s tým už mali chlapci problém, nevedeli ich prenášať do hry v modelovanom zápase medzi sebou. Verím však, že sa pobijeme o dobré výsledky a chlapci si odnesú zo sústredenia čo najviac poznatkov.“

Aktuálne zloženie našej výpravy v Púchove je nasledovné:
Brankári:
Tibor Boháč (FK Ekoprim Prešov)   
Juraj Janošec (1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto)
František Zavonik (1. SFC Canaria Team Malacky)

Hráči:
Matúš Ševčík (1. FsK MKŠS Kysucké N. Mesto)
Rastislav Moravec (1. FsK MKŠS Kysucké N. Mesto)
Martin Turský (KSF DOXX Žilina)
Tibor Lengyel (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Erik Ravasz (Slov-Matic FOFO Bratislava)   
Tomáš Fazika (FSC Prievidza)
Ján Král (MIBA Banská Bystrica)
Sebastian Bačo (Grizzly Košice)
Marek Kuruc (Grizzly Košice)
Matúš Komárek (Grizzly Košice)
Matej Ripel (ŠK Makroteam Žilina)
Andrej Zaťura (ŠK Makroteam Žilina)
Michal Frnčo (ŠK Makroteam Žilina)
Samuel Čebek (ŠK Makroteam Žilina)

Realizačný tím:
Dušan Štaffen - vedúci výpravy
Lukáš Vrbovský - tréner
Pavol Michalovič - tréner
Lukáš Višváder - vedúci tímu
Róbert Fabíny - masér

PROGRAM:
Štvrtok, 16.3.2017:
11:00, zraz v Sports & Training Centre Púchov
12:00, 1. tréning
14:00, obed
17:00, taktická porada, predstavenie kolektívu
19:00, 2. tréning
21:00, večera + regenerácia
22:00, večierka

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)