Futsalslovakia.sk

Generali Cup 2017, Slovensku U17 na 3.mieste

Slovenská reprezentácia do 17 rokov skončila na 3.mieste, víťazom České reprezentácie do 19 rokov.

V sobotu odohrala novovzniknutá reprezentácia do 17 rokov, pod vedením dvojice Michalovič-Vrbovský dva zápasy, s ČR U-19 prehrala 0:5 a s rovesníkmi s Maďarska 1:3, keď o náš gól sa postaral Zaťura. Na druhý deň, v nedeľu nastúpili naši mladíci v semifinále s ČR U-19 a po prehre 0:7 obsadili konečné 3. miesto. Reprezentácia sa pripravuje na aprílový turnaj do 17 rokov organizovaný UEFA v Slovinsku za účasti domácich, Ukrajiny a Maďarska.

Semifinále: Česko U-17 – Slovensko  U-17 7:0 (1:0)

Góly:  J. Sznapka, B. Shklyarsky po 2, T. Buchta, D. Fejl , M. Mikyska
Česko: M. Hula (L. Němec) – M. Lukas „C“, D. Fejl, D. Farkaš, T. Buchta, P. Niemczyk, J. Sznapka, M. Mikeš, M. Mikyska, J. Mráz, B. Shklyarsky, M. Koubek, L. Nečas, tréner: D. Frič, asistenti P. Kučera a J. Cieslar, Zdravotník: D. Fričová, Masér: R. Vobořilová
Slovensko T. Bokáč (F. Zavonik) – T. Lengyel „C“, R. Moravec, A. Zaťura, T. Fazika, M. Ripel, M. Kuruc, M. Ševčík, E. Ravasz, S. Bačo, S. Čebek, M. Komárek, M. Frnčo, tréneri: P. Michalovič a L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder, fyzioterapeut: R. Fabíny

Semifinálový zápas, v ktorom sme opätovne nastúpili proti Českej U-19 sme výsledkovo vôbec nezvládli. Hlavným rozdielom v týchto dvoch zápasoch bolo len to, že nás súper zlomil omnoho neskôr ako v prvom zápase. Vytvorili sme si o niečo viac gólových príležitostí, ale aj tento krát sme v koncovke doslova zlyhali. Chlapci však nabrali ďalšie cenné skúsenosti a počas najbližšieho sústredia určite zapracujú aj na ofenzíve. Tréneri si odnášajú viacero poznatkov a bude zaujímavé sledovať, ako bude naša najmladšia reprezentácia napredovať.
Pavol Michalovič (tréner U-17): „ Veľmi ťažko sa mi duel po vysokej prehre hodnotí. Chcem povedať, že Česi nenechali nič na náhodu a urobili všetko preto, aby vyhrali. Mrzí ma, že sme súpera posadili na koňa po našich vlastných chybách. Tešiť ma môže len fakt, že sme videli v hre aj ďalších chlapcov, ktorí dostali svoje minúty. Máme pred sebou ešte dlhú a náročnú cestu, je na čom pracovať. Všetkým kolegom a chlapcom sa chcem poďakovať za prístup a teším sa na ďalšiu prácu s celým kolektívom.

Skupina B: Maďarsko U-17 – Slovensko U-17  3:1 (0:1)

góly: Á. Tama, K. Jakab, Á. Szucs  – A. Zaťura
ŽK: T. Takács, K. Jakab (obaja Maďarsko)

Slovensko: T. Boháč (F. Zavonik) – T. Lengyel „C“, R. Moravec, J. Král, A. Zaťura, M. Kuruc, M. Ševčík, E. Ravasz, S. Bačo, S. Čebek, M. Turský, M. Frnčo, M. Komárek, tréneri:  P. Michalovič , L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder, fyzioterapeut: R. Fabíny.
Maďarsko: D. Bohány – A. Ferkel, T. Takácz, K. Jakab, M. Neméth, T. Nagy, D. Baroczi, Z. Kártik, Á. Tama, M. Toth, K. Feher, K. Lczsa, Á. Szucs, K. Milavecz.

V druhom zápase na turnaji sme vyzvali mladíkov Maďarska  a čakalo nás veľmi pekné a ťažké stretnutie. Tréneri  mierne pozmenili zostavu a naši hráči si ich kritické slová po prvom zápase zobrali k srdcu. Na palubovku vybehli ako vymenení a pohľad na ich defenzívnu činnosť potešil celú výpravu! A keď k tomu hráči pridali úvodný gól z halovky A. Zaťuru, bolo cítiť z našej hry veľkú nádej. Lenže Maďari po tom ako zdolali prekvapivo českú U-19 potvrdili vysokú kvalitu aj v zápase proti našim hráčom. V druhom polčase vrhli všetky sily do útoku a čím ďalej viac začali dobíjať svätyňu T. Boháča. Ten podal rovnako ako jeho brankársky kolegovia dobrý výkon, ale na bodík to nestačilo. Obe družstvá si vypracovali viacero sľubných šancí, gólovo sa však presadzoval len náš súper. Podarilo sa mu v samotnom závere otočiť skóre a treba športovo uznať, že zaslúžene zvíťazil. Naši hráči však môžu byť na svoj výkon právom hrdí, svojich trénerov určite nesklamali.
Pavol Michalovič (tréner Slovensko U-17): „ V tomto zápase bolo z našej strany veľa dobrých vecí. V prvom rade chcem povedať, že sme sa výrazne zlepšili v obrane. Chlapci konečne preniesli tréningové veci na palubovku a uverili tomu, že to má zmysel. Hrali sme veľmi slušne takmer celý zápas zónovú obranu a naša hra ma potešila. S kolegom začíname mať lepší prehľad o hráčoch a začínajú sa nám kryštalizovať.  Zajtra sa pokúsime zahrať trošku na výsledok a ak to nepôjde dostanú priestor aj chlapci, ktorí hrali v prvých zápasoch menej."

Skupina B: Slovensko  U-17  –  Česko U-19 0:5 (0:4)

góly: M. Koubek, M. Mikyska po 2, J. Sznapka

Slovensko: J. Janošec (F. Zavonik) – T. Lengyel „C“, R. Moravec, J. Král, A. Zaťura, T. Fazika, M. Riple, M. Kuruc, M. Ševčík, E. Ravasz, S. Bačo, S. Čebek, M. Turský, tréneri: P. Michalovič a L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder, fyzioterapeut: R. Fabíny
Česko:  M. Hula – M. Lukas „C“, D. Fejl, D. Farkaš, T. Buchta, P. Niemczyk, J. Sznapka, M. Mikeš, M. Mikyska, J. Mráz, B. Shklyarsky, M. Koubek, L. Nečas, L. Němec, tréner: D. Frič, asistenti P. Kučera a J. Cieslar, zdravotník: D. Fričová, masér: R. Vobořilová.
Naši chlapci nastúpili na prvé stretnutie skupiny B proti domácemu výberu do 19 rokov. Na Slovensku dobre známy tréner David Frič povolal do svojho kádra aj výrazne mladších hráčov. Pokúsil sa tým trošku eliminovať veľký vekový rozdiel a dal tak zároveň príležitosť ukázať sa aj iným hráčom v národnom výbere. Predsa len výškový a váhový rozdiel bol na palubovke cítiť. Českí hráči  sa prakticky na celý zápas nasťahovali do nášho obranného pásma a bol to tak súboj útoku a obrany. Prednosť v našej bráne dostal Juraj JANOŠEC a veru chlapcom chvíľu trvalo, kým mu začali pomáhať. Kapitánsku pásku si na rukám hrdo navliekol Tibor LENGYEL. Tréneri hráčov rozdelili do viacerých formácii a svoju hru zamerali na činnosť na ktorú sa zamerali počas tréningového procesu a to zónovú obranu. V tomto zápasu dostala príležitosť väčšina našich hráčov, čo bolo plánom pre dnešný deň. V prvý hrací deň sa hrá 2x30 minút hrubého času.
Lukáš Vrbovský (tréner Slovenska U-17): „ Pred zápasom sme nevedeli, čo máme od súpera očakávať. Nevedeli sme v akom vekovom zložení nastúpia, ale chceli sme hrať svoju hru, na ktorej sme boli vopred dohodnutí.  V úvode stretnutia nás súper zaskočil vysokým pressingom a robilo nám to obrovské problémy. Nemáme ešte toho veľa natrénovaného a zodpovedal tomu aj polčasový stav 0:4. V druhom polčase sme možno tú obranu aj zlepšili a prehrali sme ho „len“ 0:1.  Niektorí chlapci nás prekvapili, čakali sme od nich viac hernej pohody a taktických prvkov. Ale boli tam aj svetlé momenty, vyšli nám niektoré detaily, ale v koncovke sme neuspeli. Veľký problém nám robila šírková prihrávka, nevedeli sme na mnohé veci reagovať. Príjemne ma prekvapil brankár J. Janošec, ktorý aj napriek inkasovaným 4 gólom družstvu výrazne pomohol, je škoda že sa v zápase zranil. Teraz budeme mať príležitosť si pozrieť nášho druhého súpera a po konzultácii s mojim kolegom Paľom Michalovič sa dohodneme na ďalšej taktike. Nepredpokladám, že budeme toho veľa meniť. Chalani ešte nedokážu úplne prepnúť na nový herný model a budem rád, ak budeme vychádzať z našej zónovej obrany."

Turnaj môžete sledovať v live prenose: ODKAZ

 

Program:

Skupina A
Česká republika U–21
Grónsko
Interobal Plzeň

Skupina B
Česká republika U–19
Slovensko U–17
Maďarsko U–17

Sobota 18.3.2017
12.00 h: Česká republika U–21 – Grónsko
13.15 h: Slovensko U–17 – Česká republika U–19
14.30 h: Interobal Plzeň – Česká republika U–21
15.45 h: Česká republika U–19 – Maďarsko U–17
17.00 h: Grónsko – Interobal Plzeň
18.15 h: Maďarsko U–17 – Slovensko U–17

Nedeľa 19.3.2017
10.00 h: B2 – B3
11.45 h: A2 – A3

Finále skupiny B:
13.30 h: B1 – B2/B3

Finále skupiny A:
15.15 h: A1 – A2/A3

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)