Futsalslovakia.sk

Switch to desktop Register Login

Štvrtým "do semifinálovej partie" Futsal Team Levice

Slovenská futsalová 1. liga sa začína blížiť k vyvrcholeniu ročníka – k finále play-off.

Medzi štyri najlepšie tohtoročné tímy sa prebojovali obaja minuloroční finalisti Across Pinerola Bratislava a Slov-Matic FOFO Bratislava. Futsalové kvarteto doplní ŠK Makroteam Žilina a po dnešnom dni aj Futsal Team Levice, ktorý vyhral na palubovke 4FSC Fakulta telesnej výchovy a športu Univezity Komenského Bratislava presvedčivo 8:3 a rozdal tým pádom aj semifinálové karty (dvojice):

Slov-Matic FOFO Bratislava – Futsal Team Levice
Across Pinerola Bratislava – ŠK Makroteam Žilina

Štvrfinálový výsledok z piatka 31. 3. 2017:
4FSC FTS UK Bratislava – Futsal Team Levice 3:8 (2:4)
góly: Gala, Štefaňák, Kojnok – Rakica, Gabaš po 2, Zorád, Švec, Budovec, Gala (vlastný)
ŽK: Gala – Zorád
70 divákov
FT Levice: "Na stretnutie sme nastupovali s odhodlaním postúpiť. Tomu bola podriadená aj dvojtýždňová príprava, ako aj taktika na samotný zápas. Od úvodných minút sme sa snažili o tlak na súpera, ako aj o tlak na domácu bránu. Toto naše snaženie slávilo úspech už v 5. minúte, keď si strieľanú prihrávku Gabaša zrazil do vlastnej siete domáci hráč a otvoril tak skóre stretnutia 0:1. O dve minúty neskôr opäť Gabaš zvyšoval už na 0:2, keď zužitkoval krásnu prihrávku Budovca a prestrelil domáceho brankára.  Naši chlapci neprestávali a snažili sa hrať to na čom sa dohodli. V 10. minúte Budovec po rýchlom protiútoku zvýšil už na 0:3, keď strelou ponad vybiehajúceho brankára dopravil loptu do domácej brány. V 12. minúte odviedol skvelú robotu Milan Chudý, keď dôrazne napádal domáceho brankára a ten v snahe odkopnúť loptu do bezpečia, nahral na voľného Rakicu a ten už nemal problém loptu dopraviť do prázdnej brány 0:4. Tento moment nám uškodil, keďže sme sa uspokojili, začali sme vymýšľať a prispôsobili sme sa hre domácich. Výsledkom toho bol gól domácich na 1:4. Ani tento moment však nezmenil prístup a pokračovali sme v hre s množstvom nepresností a zahadzovaní šancí.  V závere prvej časti hry sa domácim podarilo náš náskok stiahnuť na rozdiel dvoch gólov, keď v 18. minúte znížili na 2:4.
Druhý polčas začali domáci aktívne. Začali našu rozohrávku napádať už na našej polovici, avšak naši chlapci dokázali trpezlivou hrou túto ich aktivitu eliminovať. V 29. minúte sa presadil Egon Zorád, ktorý po rýchlom prenesení hry od našej bránky zužitkoval zlý odkop domáceho hráča a do prázdnej bránky zvýšil na 2:5, opäť vrátil na naše halovky pokoj. Už o minútu neskôr sme sa radovali opäť, keď našu rýchlu akciu začal Erik Bielik presným vyhodením lopty na nabiehajúceho Rakicu a ten krásnym prehodením brankára zvýšil už na 2:6. Domáci v 31. minúte dokázali využiť našu chvíľkovú stratu koncentrácie a znížili na 3:6. V tej istej minúte však po rozohratí autu Rakicom, Gabašovu strelu tečoval domáci hráč, čím zmiatol svojho brankára a lopta skončila v sieti 3:7. Záver stretnutia sa už len dohrával. Domáci sa snažili korigovať stav, avšak dobre chytajúceho Bielika sa im už nepodarilo prekonať . Naopak naši chlapci v poslednej minúte z rýchleho protiútoku zvýšili na konečných 3:8, keď Krivočenko našiel pred domácou bránkou dobre postaveného Šveca, ten už nemal problém dopraviť loptu do prázdnej brány. Touto cestou ďakujeme družstvu FTVŠ UK Bratislava za korektné a hlavne vyrovnané stretnutia v tejto štvrťfinálovej sérií."