Futsalslovakia.sk

Marián Berky: Súper bol zaskočený našou efektivitou.

Tureckí futsalisti cítili pred zápasom so Slovenskom šancu na priaznivý výsledok, ich zamýšľané zaskočenie favorita sa však ukázalo ako vysoko nereálne. Slováci v sobotňajšom zápase G-skupiny hlavného kola kvalifikácie ME 2018 súpera jasne prevýšili a uštedrili mu potupný debakel 8:1, pričom najmä po zmene strán sa stretnutie zmenilo na ich exhibíciu. Kým v príprave sprevádzala tím Mariána Berkyho slabá efektivita, v Izmite sa strelecky utrhol a pripísal si do tabuľky dôležité tri body.
"Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, z dvoch šancí sme dali dva góly. Súper bol zaskočený našou efektivitou, ktorá dnes rozhodla," povedal slovenský kormidelník. Hetrikom sa blysol Matúš Kyjovský, no podľa Berkyho je víťazstvo dielom celého kolektívu. "Všetci sa snažili na sto percent dodržiavať taktické pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom. V našej hre boli aj úseky, keď sme nehrali dobre v defenzíve, ale počas time outu sme si povedali svoje a vrátili sa do správnych koľají. Po prestávke sme pridali ďalšie dva góly a potom to bola z našej strany exhibícia," dodal Berky.
Ani za stavu 5:1 však Slováci nezľavili z tempa, pokračovali v aktívnej hre. Bolo vidieť, že Turci toho majú plné zuby a očami tlačia časomer, aby ukončil ich trápenie. "Apeloval som na hráčov, aby boli aj za rozhodnutého stav aktívni, pretože pri konečnom zúčtovaní môže byť skóre rozhodujúce. Mali sme súpera dobre zmapovaného, a hoci sa snažil, ničím nás neprekvapil," poznamenal Berky, ktorého sklamala atmosféra v hale Gazanfer Bilge. "Poviem pravdu, že ma to sklamalo, čakal som viac ľudí. Futsal v Turecku išiel hore a myslel som si, že v univerzitnom areáli si študenti nájdu cestu na tribúny v hojnejšom počte."
Ďalším súperom Slovenska bude v nedeľu favorizovaná reprezentácia Ruska, ktorá si v úvodný deň kvalifikačného turnaja poradila s Francúzskom 5:0.

https://www.youtube.com/dashboard?o=U

Matúš Kyjovský, autor hetriku: "Na tejto úrovni som ešte tri góly nedal, ale nie je to len moja zásluha, ale celého mužstva. Nečakali sme, že to pôjde až tak hladko. Tréner nám povedal, že keď Turci dostanú tri góly, tak sa zlomia a to sa potvrdilo. Rozhodlo, že sme nechali na ihrisku srdiečko a bojovali sme ako jeden tím. Hetrik venujem manželke a dcérke."
Peter Kozár, kapitán: "Všetci sme veľmi spokojní, od trénera, hráčov až po realizačný tím. V príprave sme mali slabú efektivitu a dnes, do čoho sme kopli, to nám padlo do brány. Využili sme výpadky súpera a dosiahli krásne víťazstvo. V tejto skupine môže rozhodovať každý gól, preto nás aj výška skóre veľmi teší. Zajtra nás čakajú Rusi a to bude iný level. Budeme si chcieť zahrať, pre mladých chalanov to bude veľká škola. Uvidíme, čo sa nám podarí uhrať. V každom prípade môžeme len prekvapiť."

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)