Futsalslovakia.sk

Dušan Rafaj: "Je to sklamanie."

Izmit (Lukáš Gálik, TASR) - Pre zranenie členka nemohol Dušan Rafaj nastúpiť na utorňajší rozhodujúci duel G-skupiny hlavného kola kvalifikácie ME 2018 proti Francúzsku, v ktorom slovenskí futsalisti prehrali 1:4 a stratili šancu na postup do baráže. Hráč Slov-Maticu FOFO Bratislava sa aspoň z lavičky snažil burcovať svojich spoluhráčov, ktorí po prvom polčase viedli 1:0, čím položili základný kameň úspechu. Po zmene strán však počas "čiernej" päťminútovky štyrikrát inkasovali a je isté, že na budúcoročnom šampionáte budú opäť chýbať.
"Je to veľké sklamanie. Pred štartom kvalifikácie sme vedeli, že najskôr potrebujeme zdolať Turkov, čo sa nám podarilo. Tiež sme vedeli, že nás čaká pravdepodobne rozhodujúci zápas s Francúzskom. Žiaľ, dopadlo to pre nás zle," povedal Rafaj, ktorý si zranenie členka privodil v druhom vystúpení na turnaji v tureckom Izmite s Ruskom (0:1). "Pred koncom zápasu som v súboji zle došliapol. Členok mi opuchol a nemohol som preto dnes hrať. Nie je to nič vážne, mimo hry budem možno dva-tri týždne. Mrzí ma, že chalani tú baráž aj bezo mňa nevybojovali. Celý zápas sa niesol v nervóznom duchu, ale do tej 30. minúty sme to zvládali super, nepúšťali sme Francúzov do šance. Dostali sme však smoliarsky gól na 1:1 a vzápätí ďalší. Potom to už s nami išlo dole vodou...," zhodnotil Rafaj duel s Francúzskom.
Slovákom ešte pár hodín tlela iskierka nádeje na postup do baráže z 3. miesta, tú však definitívne zahasili Fíni víťazstvom 4:3 nad Lotyšskom v D-skupine. "Je to neúspech, pretože si myslím, že naša reprezentácia patrí do druhého koša. Veril som, že táto partia a generácia hráčov môže zabojovať o postup na majstrovstvá Európy v baráži, žiaľ, tá bude bez nás." Vstup do turnaja G-skupiny pritom Slovákom vyšiel výborne, domácich Turkov deklasovali 8:1 a s favorizovanými Rusmi hrali prinajmenšom vyrovnanú partiu, keď o ich prehre rozhodol až gól Robinha z 37. minúty. "Vstup do kvalifikácie bol naozaj super. Zdolali sme Turkov a s Rusmi sme sa presvedčili, že vieme hrať s hocikým. Zápas s Francúzskom však všetko znegoval," netajil sklamanie Rafaj.

https://www.youtube.com/watch?v=aQu8npyyf2s

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)