Futsalslovakia.sk

6. kolo prelínacej súťaže o postup do 1. SLF - výsledky

6. kolo prelínacej súťaže o postup do 1. SLF:

MIBA Banská Bystrica - Futsal Klub Lučenec 4:4 (1:2)

góly: Konder 2, Čief, Rafanides – Kuhajdík 2, Petik, Peniak (vlastný)
ŽK: Konder, Greško – Kuhajdík
300 divákov

Zostrih MIBA Banská Bystrica – FK Lučenec

Grizzly Košice - FC Spartak Trnava Futsal 6:1 (1:1)

góly: Turek 2, Hrabčák, Sasák, Hernández, Lukáč – Holka
ŽK: Hrabčák – Holka, J. Genčúr, Cintula
10 divákov

Spartak cestoval na východ republiky bez viacerých opôr.
Michal Halenár, Spartak Trnava - futsal: "Pre futbalové povinnosti chýbali Humel, Takáč či Juhás, kartový trest ešte stále nepustil do hry Dušana Dzíbelu a chýbali aj dlhodobo zranení Benkovský a Kukučka.
Vstup do zápasu Andelom vyšiel. V úvode súpera držali na dištanc a vyrážali do brejkov. Jeden trnavskému celku vyšiel v 11. minúte. Pri prečíslení dvoch proti jednému na seba zobral zodpovednosť Jozef Holka a prestrelil Pangráca v bránke Košíc a viedli sme 1:0. Košičania sa do šancí dostávali iba sporadicky. Ak si nejakú príležitosť vypracovali zlyhali v koncovke. V závere polčasu sa im však predsa len podarilo skórovať. Rozhodca Budáč odpískal údajný faul Jozefa Holku na domáceho Péchyho a kopala sa „desina“, keďže to bol už šiesty faul Spartaka v zápase. Loptu si na 10 metrovú značku postavil Marek Hrabčák a prepálil, inak dobre chytajúceho, Alchusa – 1:1. Do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.
Druhý polčas sa v úvode niesol v rovnakom tempe ako prvá dvadsaťminútovka. Hra bola vyrovnaná a obe mužstvá čakali na chybu súpera. Tú nakoniec spravili v 25. minúte Spartakovci. Grutka prešiel cez trojicu hráčov Trnavy prihral Marošovi Sasákovi a ten pred Alchusom nezaváhal – 2:1. O minútu viedli domáci už o dva góly a opäť to bolo po hrubej chybe Bílich Andelov. Genčúrovu rozohrávku cez stred palubovky zachytil Erik Lukáč a svoju šancu nekompromisne premenil – 3:1. Od tejto chvíle prešli spartakovci na power-play, ktoré bolo v predošlých zápasoch ich silnou zbraňou. V Košiciach, ale Trnavčanom ani táto herná činnosť nevychádzala. V 30. minúte prišiel o loptu pri hre bez brankára Martin Cintula a do prázdnej bránky skóroval Vojtech Turek – 4:1. O minútu lovil loptu z bránky Jakub Alchus. Po nedorozumení Spartaka pri striedaní využil prečíslenie Antonio Hernández – 5:1. Hra sa potom odvíjala prevažne na polovici Košíc, no Pangrác za svoj chrbát loptu nepustil. Naopak Košice ešte raz skórovali do prázdnej bránky. Dve minúty pred koncom skóroval cez celé ihrisko opäť Vojtech Turek a stanovil tak na konečných 6:1.
Povedali po zápase:
Ladislav Venžík, tréner FC Spartak Trnava-futsal: „Ťažko sa mi hľadajú slová. Nechcem povedať, že by sme dnes hrali zle a nechcem ani nejako hodnotiť dnešný výkon rozhodcov. Musíme, však začať v prvom rade od seba, pretože mi u nás chýba nejaká zodpovednosť, disciplína a sebareflexia. Ak tieto veci prenesieme na palubovku môžeme hrať o tie najvyššie méty. V druhom polčase sme sa nechali vyprovokovať verdiktami rozhodcov a to z môjho pohľadu rozhodlo o výsledku zápasu.“
Ľubomír Pangrác, brankár Grizzly Slovakia Košice: „Výsledok je pre Trnavu krutý, 6:1 to na palubovke určite nebolo, dali sme však dva góly do prázdnej bránky a aj to sa odzrkadlilo na konečnom skóre. Vyhrali sme ale zaslúžene a tri body nás veľmi tešia, pretože vstup do baráže sme mali katastrofálny. Momentálne máme 9 bodov a sme tretí, takže veríme, že sa nám náš cieľ, ktorým je postup do extraligy podarí splniť.“

KPP Barabéri Bratislava - MFsK Nitra 4:4 (1:2)

Török 2, Kotlár, Ondrejkovič – P. Procháczka 2, Peciar, Pevala
ŽK: Hanakovič, P. Procháczka, Peciar
100 divákov
Ján Janík, tréner KPP Barabéri Bratislava: "Aj v druhom vzájomnom zápase sme to mali dobre rozbehnuté. Polčas sme síce prehrávali 1:2, ale cítil som, že môžeme tento zápas otočiť. Aj sa tak stalo a po zlepšenom výkone sa presadil Török s Kotlárom a   postarali sa tak o zvrat v zápase. Vyhrávali sme 4:2, ale skúsený súper, si trpezlivou hrou bez brankára pripravil nacvičené kombinácie a 2 krát udrel. Škoda, že sme lepšie nezareagovali.  Remíza 4:4  nás moc neuspokojila, rozhodne sme dnes chceli dosiahnuť viac. Šancí sme na to mali dosť."
Záznam_Barabéri_–_MFsK_ 14_4_2017

 

Tabuľka po 6. kole

-1.-Futsal klub Lučenec -----6--4--1--1-38:21-13
-2.-MIBA Banská Bystrica ----6--3--1--2-21:21-10
-3.-Grizzly Slovakia Košice -6--3--0--3-21:15--9
-4.-Spartak Trnava futsal----6--2--1--3-21:26--7
-5.-KPP Barabéri Bratislava -6--2--1--3-19:25--7
-6.-MFsK Nitra --------------6--1--2--3-18:30--5

7. kolo:
21. – 22. apríl 2017
KPP Baraberi Bratislava – Grizzly Košice
MFsK Nitra – MIBA Banská Bystrica
Futsal Klub Lučenec – FC Spartak Trnava futsal

8. kolo:
28. – 29. apríl 2017
Grizzly Košice – Futsal Klub Lučenec
FC Spartak Trnava futsal – MFsK Nitra
MIBA Banská Bystrica – KPP Bratislava

9. kolo:
5. – 6. máj 2017
MIBA Banská Bystrica – Grizzly Košice
KPP Baraberi Bratislava – FC Spartak Trnava futsal
MFsK Nitra – Futsal Klub Lučenec

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)