Futsalslovakia.sk

Switch to desktop Register Login

UEFA DEVELOPMENT TOURNAMENT: Prvý zápas naši mladíci prehrali až po penaltách s Ukrajinou

Ukrajina U-17 - Slovensko U-17 2:2 (2:1),
na penalty 4:3

Góly:  O. Nehela, D. Blank  - M. Ševčík, J. Koricina
Pokutové kopy UKR: M. Halych, D. Blank, R. Melnyk - nepremenil, M. Masevych, D. Bielan
Pokutové kopy SVK: M. Ševčík - nepremenil, S. Bačo, F. Vaktor, M. Ripel, M. Kuruc - nepremenil
ŽK: P. Seniuk – M. Ripel
Rozhodcovia: A. P. Močnik, D. Veselič (obidvaja Slovinsko) - R. Behančín (Slovensko)

Zostavy:
Ukrajina: V. Mnatkovskyi (V. Lipchynskyi) – M. Masevych „K“, O. Nehela, V. Zavertanyi, P. Seniuk – D. Bielan, R. Melnyk, D. Pershyn, D. Blank, M. Halych, V. Verboyi,
tréner: V.Odehov, fyzioterapeut: M.Dankiv

Slovensko: T. Boháč (J. Janošec) – T. Lengyel „K“, M. Ševčík,  J. Koricina, A. Zaťura - R. Moravec, M. Ripel, M. Kuruc, S. Bačo, S. Čebek, F. Vaktor,
tréneri: P. Michalovič a L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder,

Družstvo Slovenska nastúpilo na zápas plné očakávania. Ukrajina bola pre nich veľkou neznámou a očakával sa tvrdý zápas proti fyzicky zdatnejším a technicky veľmi vyspelým hráčom. Opak bol pravdou, keď sa v drese súpera objavilo veľa drobnejších, ale mimoriadne čiperných hráčov.
Vstup do zápasu lepšie vyšiel našim chlapcom, keď začali aktívne a odmenou im bol  gól z kolena M. Ševčíka, ktorý poslal do siete vyrazenú loptu po strele J. Koricinu 0:1. Naši naďalej pozorne bránili a Ukrajina sa zo začiatku k veľkým šanciam nedostávala. S pribúdajúcim časom však začala preberať iniciatívu a čím ďalej tým viac ohrozovali svätyňu T. Boháča, ktorý počas zápasu viac krát vynikajúco zasiahol, napríklad aj riskantnými včasnými vybehnutiami. Na 1:1 vyrovnával  O. Nehela, keď v obrane ľahkovážne prepadol  R. Moravec, ktorý nezachytil pohyb protihráča a nechal mu na zakončenia až priveľa priestoru. Náš súper udrel v prvom polčase ešte raz D. Blankom, keď tento krát urobil hrúbku v obrane A. Zaťura a doprial tak Ukrajincom zaslúžený výsledkový obrat. V úvode druhého  polčasu sa obraz hry nezmenil, keď nás Ukrajina zatlačila, ale našťastie sa nepresadila v koncovke. Naši hráči hru neotvárali a stále sa zameriavali na pozornú defenzívu. Náš súper zahadzoval jednu šancu za druhou, až prišiel čas udrieť aj na opačnej strane. V závere tréneri zmenili taktiku a formácie, čim vytvorili na súpera nečakaný tlak, z ktorého pramenil vyrovnávajúci gól zhruba dve minúty pred koncom. Strelcom bol J. Koricina, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, ktorú si potiahol cez stred ihriska a peknou umiestnenou strelou nedal súperovmu brankárovi šancu. Pre Ukrajinu to bol šok, z ktorého sa už do konca riadnej hracej doby nespamätali, aj keď stihli ešte nastreliť konštrukciu brány T. Boháča. Stretnutia sa tak skončilo nerozhodným výsledkom 2:2 a nasledovali pokutové kopy. V nich mali pevnejšie nervy chlapci z Ukrajiny a tak si pripísali do priebežnej tabuľky 2 body, ale historický bod pribudol aj na naše konto.

Lukáš Vrbovský (tréner Slovensko U-17): „Pre mňa osobne bola Ukrajina veľká neznáma. Počuli sme, že začali s mládežou pracovať omnoho skôr a možno sme ich našim úvodom zaskočili. Prvých 10 minút bolo z našej strany celkom dobrých, potom sme sa trošku súpera zľakli. Ukrajina nás zatlačila a z ich tlaku rezultovali dva góly do našej siete. A nebyť nášho brankára T. Boháča mohli sme aj viac. Dúfam, že obaja brankári budú na turnaji našimi oporami. Cez prestávku sme si s chlapcami povedali, že musíme ešte viac zabojovať a nechať na palubovke srdiečko. V závere zápasu sa nám to aj podarilo a strelilo sme vytúžený gól. Takže vstup do zápasu ako aj jeho záver nám celkom vyšiel a s bodom sme veľmi spokojní. Pokutové kopy sú aj o šťastí a to sme nemali."
Marek Kuruc (hráč Slovensko U-17): „Máme za sebou náš prvý zápas na turnaji. V prvom polčase sme celkom dobre bránili a zachytávali sme ukrajinské útoky. Neskôr tempo trošku upadlo a súperovi sa podarilo streliť dva góly. V druhom polčase sme pokračovali v pozornej defenzíve  a v závere sa nám zaslúžene podarilo vyrovnať.  Pri pokutových kopoch som si veril, ale žiaľ nedal som a sklamal som svojich spoluhráčov. Od súpera som očakával možno trochu viac, dalo sa s nimi hrať, zápasu by viac pristala remíza."
Matej Ripel (hráč Slovensko U-17): „Ja by som zápas zhodnotil tak, že sme boli lepším družstvom a mohli sme ja vyhrať. Urobili sme ale veľa chýb, musíme našu hru spresniť. Zo začiatku som si dlhšie zvykal, druhý polčas to už bolo lepšie. Čakal som silnejšieho a vyššieho súpera, ktorý bude silný na lopte a to sa až tak nepotvrdilo. Prostredie a hotel tu v Slovinskú sú super. Máme tu všetko a slušne sa k nám všetci správajú."

výhra po penaltách = 2 body

Dušan Štaffen, vedúci výpravy: "Po nedávnom sústredení v Žiline sa naši chlapci stretli pred odchodom do Slovinka 17. 4. 2017 v Bratislave. Konečná nominácia trénerskej dvojice Pavol Michalovič a Lukáš Vrbovský zohľadňovala všetky aspekty pre vytvorenie čo najsilnejšej skupiny hráčov, ktorí majú predpoklady úspešne reprezentovať našu krajinu na kvalitne obsadenom turnaji hráčov do 17 rokov. Treba si však uvedomiť, že naši súperi majú diametrálne odlišné  podmienky na prípravu, čo sme zistili už pri prvých rozhovoroch v dejisku turnaja. Finančný rozpočet a ďaleko skoršia príprava našich súperov, favorizuje skôr ich, ale naša družina je odhodlaná popasovať sa o dobré výsledky.
Usporiadatelia vytvorili všetkým hráčom, ako aj realizačným tímom, nadštandardné podmienky v horskom kúpeľnom stredisku Terme Olimia. Naša výprava je ubytovaná v nádhernom a modernom hoteli Breza. Športová hala je vzdialená niekoľko metrov od hotela a chlapci tu majú vytvorené doslova ideálne podmienky. Je teraz len na nich, ako dokážu všetky natrénované činnosti preniesť do zápasov a pobiť sa už dnes večer s Ukrajinou o historické body.“
Držme dnes našich chlapcom palce, aby im vyšiel vstup do turnaja!"
Pre náš web futsalslovakia sme pred ťažkým zápasom v krátkosti vyspovedali dvojicu našich hráčov.
Matúš Ševčík: Ako prvá proti nám nastúpi Ukrajina a očakávam z ich strany útočný a veľmi silový futsal. Ukrajinci hrajú tradične tvrdo, majú to v krvi. Aj keď o nich nemáme žiadne informácie, takéto sú moje očakávania a určite nebude ľahké sa cez nich presadzovať. Napriek všetkému by som bol rád, keby sme zvíťazili, nič iné si ani nepripúšťam. Príprava bola totiž kvalitná a podmienky tu v Slovinsku sú neskutočné. Veľmi sa už na zápas teším..."
Filip Vaktor: „Ja som svojim spôsobom v tomto kolektíve nováčikom, ale snažil som sa moje posledné absencie dohnať na tréningoch a myslím si, že sa mi to v pohode podarilo. Nastúpil som už na nejaké zápasy v Ostrave, ale toto bude pre mňa prvý veľký štart v národnom drese. Do Slovinska sme cestovali tí najlepší a myslím si, že sme dobre pripravení. Od súpera čakám urastených a technicky dobre pripravených hráčoch. V tomto smere nemáme toľko robustých hráčov, ale nesmieme sa báť s nimi hrať. Vychádzať budeme zo zabezpečenej obrany, hry jeden na jedného a nacvičených herných signálov. Máme tu vytvorené super podmienky, všetko je fantastický zorganizované, musíme sa vypnúť k maximálnemu výkonu."

P.S.: Žiaľ, z haly nebude vysielaný žiadny prenos, ak by sa niečo zmenilo, budeme vás okamžite informovať.