Futsalslovakia.sk

UEFA FUTSAL DEVELOPMENT TOURNAMENT: Druhý zápas nám vôbec nevyšiel...

Slovinsko – Slovensko 9:2 (4:1)

góly: R. Sužnik 5, A. Štaman 2, B. Gorinšek 1, A. Ruis 1 - J. Koricina 1, A. Zaťura 1
ŽK: A. Zaťura (Slovensko).
Slovinsko: M. Dobaja (M. Vidmar) – J. Bukovec, M. Goznik, A. Mikulič, R. Sužnik – M. Rotas, A. Štaman, M. Vesel, B. Gorinšek, T. Debeljak, A. Ruis „C“, tréner: A. Dobovičnik, asistent: T. Novak, vedúci družstva: J. Sovdat a D. Kramberger, fyzioterapeut: S. Zupanič
Slovensko: T. Boháč (J. Janošec) – M. Ševčík, F. Vaktor , J. Koricina, A. Zaťura - R. Moravec, T. Lengyel „C“, M. Ripel, M. Kuruc, S. Bačo, S. Čebek, tréneri: P. Michalovič a L. Vrbovský, vedúci družstva: L. Višváder, fyzioterapeut: R. Fabíny.

Na svoj druhý zápas nastúpili chlapci s veľkým odhodlaním, všetko však ostalo v šatni... Mali sme možnosť vidieť hrať Slovincov vo vyrovnanom zápase proti Maďarsku. Na tréningu si hráči zopakovali štandardné situácie a poškuľovali sme po ďalšom bodíku. Na ihrisku sme však od úvodu pôsobili veľmi nervózne a premotivovane. Neposlúchala nás lopta, ani nohy a súper všetko chladnokrvne trestal. O tomto zápase by sa dalo povedať, že sme okrem súpera bojovali sami so sebou. Vybuchli nám takmer všetci hráči a pôsobili sme na ihrisku, ako by sme sa videli prvýkrát v živote. Hrúbky aké sme predviedli v rozohrávke, by sa na takejto úrovni nemali objavovať a s narastajúcim skóre sme sa len ťažko stotožňovali. A to hlavne preto, že súper sa na góly absolútne nenadrel, drvivú väčšinu sme im doslova darovali. V našom drese sa strelecky presadil v prvom polčase opäť náš najlepší hráč J. Koricina a v druhom mierne korigoval z 10 m kopu A. Zaťura. Je ťažké po takejto zdrvujúcej prehre hľadať pozitíva, ale naši chlapci majú ďalšiu skúsenosť a na posledný zápas proti Maďarsku budú musieť byť plne koncentrovaní, aby sa táto zahanbujúca situácia neopakovala. Verme že sa poučili a svojim výkonom nás potešia podobne ako proti Ukrajine.

Pavol Michalovič (tréner U-17): „Ťažko sa mi hodnotí zápas po takomto výsledku. Od začiatku sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany, ktorej realizácia sa nám celkom darila, keďže súper sa nedostával do vypracovaných šancí. Avšak prišli individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali 4 góly. V druhom polčase sme sa snažili o zvrat v zápase, prešli sme na osobnú obranu s aktívnym napadaním. Naša snaha stroskotala na výborne takticky a technicky pripravených Slovincoch. Ak by som mal hľadať pozitívum, tak musím povedať, že to bola pre našich hráčom vysoká škola futsalu. Verím, že si odnesú z tohto veľa skúsenosti, ktoré im pomôžu v ďalších zápasoch. Aj zlá skúsenosť je skúsenosť“.
Rastislav Moravec (hráč U-17): „Tak bolo vidieť, že máme čo doháňať, Slovinci sú niekoľko rokov pred nami. Musíme byť trpezliví a snažiť sa ďalej. Za väčšinu gólov, ktoré sme inkasovali si môže vlastne sami. V obrane sme hrali chaoticky. Mne osobne sa ale hralo lepšie ako v prvom zápas. Keď som aj dokázal zachytiť loptu, buď som ju hneď stratil, alebo som nemal komu prihrať.  Bolo to jednoducho zlé. . .
Tibor Boháč (hráč U-17): „Podľa mňa prvý polčas ešte nebol taký zlý oproti druhému polčasu. Zo začiatku sme sa ešte snažili, boli sme koncentrovaní a mali sme aj veľa šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Veril som, že v druhom polčase to bude lepšie, ale bolo to ešte horšie. Chlapci sa nevracali a Slovinci nám dali osem z deviatich gólov po individuálnych chybách. Ja som sa snažil chytiť všetko, ale bolo toho veľa a tiež som robil chybičky. Musíme sa poučiť a ísť ďalej."


Dušan Štaffen, vedúci výpravy: "Včera sme získali pre nás veľmi cenný bod a už sa všetci sústredia na náš druhý zápas, v ktorom sa dnes predstavíme proti domácemu výberu Slovinska. Turnaj sa už poriadne rozbehol a mali sme možnosť vidieť aj našich súperov. Vo večernom zápase nastúpili domáci hráči proti Maďarsku a bol to zápas dvoch diametrálne odlišných polčasov. Kým v tom prvom držali opraty stretnutia naši južní susedia, v tom druhom výrazne poľavili a prehajdákali trojgólové vedenie. 8 sekúnd pre koncom Slovinci totiž vyrovnali a nasledovali pokutové kopy. V nich zaváhal len domáci strelec, ktorého vychytal famózny maďarský brankár. Ale Slovinci môžu byť s bodom spokojní... A to ešte nepremenili v závere druhého dejstva trestný kop zo vzdialenosti 10 m. Tento zápas v porovnaní s našim nebol taký taktický. Necháme sa teda prekvapiť, ako naši mladíci zahrajú vo svojom druhom zápase. V dnešnom prvom zápase nastúpia proti sebe Maďarsko a Ukrajina."  
A ako vidia naše šance niektorí členovia našej výpravy?
Sebastian Bačo, hráč U-17: „Keďže som sa dozvedel, že Slovinci pracujú aj s omnoho mladšími hráčmi, ako je naša veková kategória, očakávam ešte ťažší zápas ako včera! Mali by byť špičkovo pripravení a veľmi dobre technicky vybavení, bude to náročné. Veľmi sa teším na zápas a verím, že prídu aj nejakí diváci, keďže hrajú domáci hráči. Včera sa mi hralo celkom dobre, hlavne v druhom polčase. Na začiatku to bolo také rozhárané, nová hala, nové prostredie, ale z tohto hľadiska by to už malo byť dnes lepšie“.
Jozef Koricina, hráč U-17: „Včerajší bod ma celkom teší, pred zápasom by sme ho určite brali. Od Ukrajiny sme všetci očakávali ďaleko viac, ale dokázali sme s nimi hrať otvorenú partiu. Oni mali určite viac šancí, ale my sme dokázali tie svoje využiť. V závere nás tréneri nabádali k častejšej streľbe, tak som to v závere skúsil a padlo to tam. Aj Slovinsko je pre nás veľkou neznámou. Včera sa im takmer podaril dokonalý obrat proti Maďarom a domáce prostredie im bude veliť vyhrať aj proti nám. Čo sa týka Slovinska, je to tu všetko super. Hotel aj hala sú na špičkovej úrovni a môžeme sa plne koncentrovať na naše zápasy. Snáď aj dnes uchmatneme súperovi nejaký ten bodík."

Reportáž z prvého zápasu: ODKAZ

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)