Futsalslovakia.sk

Finále univerzít Slovenska vo futsale – víťazom bratislavská Ekonomická Univerzita

Pod záštitou rektora TU Košice, sa 15. mája 2017 uskutočnilo finále univerzít Slovenska vo futsale. Na turnaj sa kvalifikovali regionálny víťazi z jednotlivých krajov – Východoslovenský kraj reprezentovala Technická univerzita Košice, stredoslovenský kraj Žilinská univerzita a bratislavský kraj Ekonomická univerzita.
Hralo sa podľa vylosovania, systémom každý s každým, odohrali sa 3 zápasy a víťazom sa stali študenti z Ekonomickej univerzity Bratislava, ktorí v prvom zápase porazili TUKE Košice 4:2 a v druhom zápase Žilinskú univerzitu, po dramatickom priebehu 4:3. Získali teda 6 bodov a zaslúžene sa stali víťazmi tohoto turnaja, ktorý už tradične zabezpečuje SAUŠ.  V zápase o 2. miesto potom vyhrala TU Košíce nad Žilinskou univerzitou 5:2.
Najlepším strelcom sa stal Pavol Matejov (EU) s 5 gólmi, najlepším hráčom turnaja sa stal Kristián Gábor (ŽU) a najlepším brankárom Peter Vaško (TUKE). Zápasy mali vyrovnaný priebeh a velmi dobrú úroveň. Rozhodcovia boli Martin Šeršeň a Pavol Havrila, ktorí kvalitne odpískali všetky 3 stretnutia. Vďaka patrí aj organizátorovi tejto akcie, vedúcemu katedry TV z TU Košice, PaedDr. Vladkovi Harčárikovi.
PaedDr Ján Janík, garant univerzitného futsalu na Slovensku: "Futsal už  má svoje tradičné miesto v akademickom športe a už niekoĺko rokov patrí spolu s futbalom a basketbalom, medzi najpopulárnejšie univerzitné športy. Tento vývoj chceme aj naďalej podporovať a dobrou motiváciou pre študentov do budúcnosti môže byť aj to, že víťaz bude mať právo účasti na Majstrovstvách Európy univerzít, kde by reprezentovali nielen svoju univerzitu, ale aj Slovensko."
    

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)