Zápas o 3. miesto: Makroteam s dobrým výsledkom do odvety

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina 2:4 (0:2)

góly: Rakica, Gabaš – Petterson Bruno Moura Da Silva, Hudek, Krištofík, Baláž
ŽK: Zorád, Gabaš (FT Levice)
200 divákov

Futsal Team Levice: Na 1. zápas o 3. miesto sme nastupovali s odhodlaním vytvoriť si lepšiu východiskovú pozíciu pred odvetou. Vedeli sme, čo môžeme od súpera očakávať. Treba povedať, že sme odohrali smolný zápas, keď sme nastrelili niekoľkokrát konštrukciu bránky. Hostia v prvom polčase hrali trpezlivo. V polovici prvej časti hry si vypracovali dvojgólové vedenie. Zlomovým momentom stretnutia bola prísne nariadená penalta proti nám, keď žilinský hráč predviedol svoje herecké schopnosti a rozhodca mu na to skočil. Premenenou penaltou zvyšovali hostia na 3:0. Hostia ešte svoj náskok zvýšili na 4:0. Od tohto momentu na palubovke bolo iné domáce družstvo. Začali sme hrať agresívnejšie čoho, výsledkom bolo množstvo šancí, ktoré však zostali nevyužité. Podarilo sa nám hosťujúceho brankára prekonať až Rakicom, ktorí znižoval na 1:4. Naši chlapci si v druhom polčase vypracovali enormný tlak, avšak naša snaha končila buď na brankárovi, alebo na konštrukcií bránky. V samom závere sa nám podarilo znížiť Budovcom na konečných 2:4. Do odvety ide Žilina s náskokom avšak mi urobíme maximum, aby sme sa mohli v konečnom zúčtovaní tešiť zo zisku bronzových medailí.

PRIAMY PRENOS OD 20.00 h  – tu

Porazení semifinalisti si vo štvfrtok zmerajú sily v boji o tretiu priečku v najvyššej slovenskej súťaži – 1. Slovenskej lige vo futsale.

Ako sa bude hrať:

Rozpis súťaží vo futsale pre ročník 2016-2017

Článok 8. SYSTÉM SÚŤAŽÍ – ZOSTUP A POSTUP
Jedinou výnimkou je zápas o umiestnenie na 3. a 4. mieste, kde sa stretnú porazení semifinalisti pohárovým systémom doma - vonku, pričom prvý zápas sa hrá u porazeného semifinalistu horšie umiestneného po základnej časti