Futsalslovakia.sk

Slovenská U-21 si dnes od 19.00 h zmeria sily s rovesníkmi z Ukrajiny v priamom prenose

Slovenskí dvadsaťjednotkári pod vedením trénera Jána Janíka si v nedeľu a pondelok zmerajú sily s rovesníkmi z Ukrajiny. Vo výbere Vitalya Odehova sa objaví aj momentálne najväčší talent ukrajinského futsalu Olexandr Parkhomenko zo španielskeho Inter Movistar. Slovenská reprezentácia bude mať takisto jedného legionára Marka Hudačeka z plzenského Interobalu.

VIDEOUPÚTAVKA

nedeľa 21. 5. 2017 o 19.00 h: Slovensko U-21 – Ukrajina U-21 (Multi hala Košice)

Slovensko U-21 – Ukrajina U-21_LIVE


pondelok 22. 5. 2017 o 17.00 h:  Slovensko U-21 – Ukrajina U-21
(Multi hala Košice)

 

(Košický Korzár) „Budú to dva ťažké duely. Ideme cestou, ktorá nám prinesie z dlhodobejšieho hľadiska prospech a to tým, že prípravné zápasy chceme hrať s kvalitnými mužstvami, ktoré nás preveria a v priamej konfrontácii si porovnáme svoje možnosti a úroveň našej kvality. Takto sme naposledy hrali proti veľmi silnému výberu rovesníkov zo Slovinska. Teraz sa stretneme s nemenej kvalitným súperom zo susednej Ukrajiny. Výsledok je dôležitý, zaujímajú ma však aj individuálne výkony hráčov, ale aj celkový herný prejav mužstva v týchto dvoch zápasoch,“ skonštatoval Janík.

Janík: Košice sú futsalové mesto

V nominácii na prípravný dvojzápas s Ukrajinou figuruje aj štvorica hráčov z tímu Grizzly Košice a kapitánom bude košický rodák, aktuálne hrajúci v českej najvyššej súťaži za Plzeň Marko Hudaček.
„Marko pôsobí v zahraničí, má teda predpoklady byť lídrom a hráčom, ktorý vie v pravý čas mužstvo potiahnuť. Čo sa týka ďalších opôr len toľko, že každý hráč je individualita, ale v zápasoch sa skôr opierame o tímový výkon. Príležitosť dostanú všetci hráči, ktorí boli nominovaní,“ povedal tréner Janík.
Zápasy s Ukrajinou sa odohrajú v metropole východu, ktorá má silné futsalové zázemie, no už dlhšie sa Košice snažia márne prebojovať do najvyššej slovenskej súťaže.
Po poslednej prehre Grizzly Košice 1:5 v Banskej Bystrici sa to zrejme nepodarí ani tento rok, čo je aj podľa trénera reprezentácie U21 veľká škoda.
„Košice sú futsalové mesto, ktoré na futsalovej mape Slovenska jednoznačne chýba,“ zdôraznil Janík.

Celý článok z Korzára: <ODKAZ>

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)