Futsalslovakia.sk

Naši súperi v kvalifikácii o EURO 2016 budú známi už 26. septembra 2014

(uefa.com) – Kým hostiteľská krajina Srbsko má svoje miesto isté v záverečných bojoch, ktoré sa budú konať 2.-13. februára 2016 v Belehrade, ďalších 45 krajín musí prejsť žrebom, ktoré sa bude konať 26. septembra o 14.00 stredoeurópskeho času v sídle UEFA v meste Nyon. Losovanie bude vysielané naživo prostredníctvom stránky www.uefa.com. Dvadsaťjeden tímov s najvyššími koeficientami vrátane obhájcov titulu z Talianska postupujú priamo do hlavnej fázy, zvyšných 24 tímov musí prejsť cez predkvalifikáciu.
Predkvalifikácia bude prebiehať 13-18. januára 2015 v šiestych skupinách po štyri tímy. Mužstvá budú rozdelené do štyroch výkonnostných skupín podľa ich koeficientu. Hostiteľské krajiny kvalifikácie budú rozdelené samostatne. Do hlavnej fázy postupuje šesť víťazov skupín a najlepší z druhých miest.
Hlavná fáza bude prebiehať 17.-22. marca 2015. Tímy sa rozdelia do siedmych skupín po štyri tímy. Pri losovaní tímy budú opätovne rozdelené do košov podľa ich koeficientu. Sedem hostiteľských krajín bude rozdelených do košov tak, aby sa nemohli stretnúť. Sedem víťazov skupín postúpi priamo do Srbska. Sedem mužstiev z druhých miest a najlepšie mužstvo na treťom mieste budú hrať  play off 15.-22. septembra 2015, z ktorých postúpia iba štyria najlepší a doplnia finálovú dvanástku mužstiev.

Predkvalifikácia

Kôš 1 (hostiteľské krajiny): Moldavsko (výkonostná skupina 2), Čierna Hora (2), Litva (2),  Bulharsko (2), Švédsko (3), Malta (4)
Kôš 2 (výkonnostná skupina 4): Gibraltar, Estónsko, Wales, San Marino, Škótsko
Kôš 3 (výkonnostná skupina 3): Andorra, Albánsko, Cyprus, Dánsko, Švajčiarsko
Kôš 4 (výkonnostná skupina 2): Anglicko, Arménsko
Kôš 5 (výkonnostná skupina 1): Lotyšsko, Francúzsko, Fínsko, Gruzínsko, Grécko, Izrael 

Hlavná fáza

Kôš 6 (hostiteľské krajiny): Chorvátsko (1), Rumunsko (2), Slovinsko (2), Azerbajdžan (2), Bosna a Hercegovina (3), Poľsko (3), Macedónsko (3)
Kôš 7 (výkonnostná skupina 4): Víťazi predkvalifikácie a najlepší z druhého miesta
Kôš 8 (výkonnostná skupina 3): Belgicko, Turecko, Kazachstan, Poľsko, Nórsko
Kôš 9 (výkonnostná skupina 2): Maďarsko, Slovensko, Holandsko, Bielorusko
Kôš 10 (výkonnostná skupina 1): Taliansko (obhájcovia), Španielsko, Rusko, Portugalsko, Ukrajina, Česká republika 

Z dôvodu bezpečnostných opatrení UEFA nesmú proti sebe v kvalifikácii nastúpiť Španielsko - Gibraltár a Azerbajdžan - Arménsko.

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Martin Čambal

Mám 32 rokov. Spravujem web stránku futsalslovakia už ôsmym rokom. Občas niečo napíšem, okomentujem. Robím to pravidelne nepravidelne na úkor voľného času, pretože si myslím, že futsal si zaslúži svoje miesto na internete.

Viac z tejto kategórie: Koho by ste brali za súpera? »