Futsalslovakia.sk

Futsalisti SR zahájili v Bratislave prvý prípravný kemp pred kvalifikáciou o postup na ME 2016

(futbalsfz.sk) Slovenská futsalová reprezentácia zahájila dnes dopoludnia prípravný kemp v rámci prípravy na marcový kvalifikačný turnaj o postup na ME 2016. Ohlásenú sedemnásťčlennú nomináciu doplnil na kompletnú osemnástku tretí brankár Slov-Maticu FOFO Bratislava Tomáš Kollár. Hráči sa zišli v športovej hale Mladosť o 9 hodine, krátke meškanie mal dovolené jediný legionár, hráč pražskej Sparty Martin Doša

Päťdňový zraz zahájil úvodným slovom v zasadačke športovej haly generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment v sprievode technického riaditeľa SFZ Jána Greguša. Po krátkych príhovoroch prehovoril k hráčom tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Španiel Marcos Angulo. "Vítam na zraze 15 hráčov do poľa a troch brankárov, všetci sa tu schádzame, aby sme sa počas piatich dní čo najlepšie pripravili na marcovú kvalifikáciu. Dnešným dňom začína boj o 14-člennú nomináciu na februárový dvojzápas v Holandsku," povedal pred hráčmi tréner Marcos Angulo.

Slovenskí futsalisti absolvujú počas piatich dní osem tréningových jednotiek a dnes podvečer by mali spoznať meno prípadného súpera neoficiálneho zápasu. "Máme v pláne odohrať neoficiálny zápas s klubom z Maďarska, pôvodne sme počítali s ETO Györ, Maďarsko však nominovalo na prípravné reprezentačné zápasy až šesticu hráčov, pokúsime sa dohodnúť s iným súperom," povedal dnes predpoludním technický vedúci mužstva Vladimír Ambrozek.

Krátko po 10:00 vybehli hráči na palubovku športovej haly a pod vedením trénera Mariána Berkyho zahájili prípravný kemp úvodnou tréningovou jednotkou. Dodajme, že súpermi Slovákov v 6. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2015 v Srbsku budú tímy Chorvátska, Turecka a víťaz predkvalifikácie (Izrael, Arménsko, Švédsko, Škótsko). Kvalifikačný turnaj ME 2016 je na programe 17.-22. marca 2015 v chorvátskom Dubrovniku.

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)
Martin Čambal

Mám 32 rokov. Spravujem web stránku futsalslovakia už ôsmym rokom. Občas niečo napíšem, okomentujem. Robím to pravidelne nepravidelne na úkor voľného času, pretože si myslím, že futsal si zaslúži svoje miesto na internete.