Futsalslovakia.sk

Historický deň pre európsky futsal

Výkonný výbor UEFA dnes v Helsinkách schválill niekoľko rozhodnutí o dlhšie avizovaných zmenách týkajúcich sa futsalu. Európske futsalové súťaže budú prerobené a rozšírené, pridané budú mládežnícke a ženské súťaže. Tu sú najdôležitejšie z nich:

  • Majstrovstvá Európy mužov "UEFA Futsal EURO" zmenia svoj formát a budú sa hrať každé štyri roky (v dvojročnom striedaní sa s Majstrovstvami sveta), so 16 účastníkov namiesto súčasných 12. Po prvýkrát sa finálový turnaj v tejto podobe bude konať v roku 2022.
  • Klubová súťaž "UEFA Futsal Cup" od sezóny 2018/2019 ponesie prestížny názov "UEFA Futsal Champions League". Tri najlepšie hodnotené krajiny podľa rankingu UEFA (Rusko, Španielsko a Portugalsko) budú môcť do tejto súťaže zapojiť okrem národného majstra aj svojho druhého zástupcu.
  • Zavádza sa nová súťaž ženských národných futsalových tímov - Majstrovstvá Európy žien "UEFA Women's Futsal EURO", ktorá sa bude hrať v dvojročnom formáte. Po prvýkrát sa finálový turnaj so štyrmi účastníkmi uskutoční v roku 2019.
  • Počnúc rokom 2019 štartujú Majstrovstvá Európy chlapcov do 19 rokov "Under-19 Futsal EURO", pričom vo finálovom turnaji sa predstaví 8 tímov.
  • Definitíva prichádza aj pre kvalifikáciu na Olympijské hry mládeže, ktoré sa budú konať v roku 2018 v Buenos Aires. Olympijský turnaj bude určený pre hráčov narodených v období od 1. januára 2000 do 31. decembra 2003. Európske olympijské kvalifikačné turnaje pre 8 ženských tímov a pre 16 chlapčenských tímov sa uskutočnia už v novembri 2017, do kvalifikácie budú pozvané najlepšie krajiny podľa rankingu UEFA.

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)