Futsalslovakia.sk

ŽFA Žirafa Žilina víťazom Juniorskej Extraligy

ŽFA ŽIRAFA Žilina – FK ŠG 2007 Dunajská Streda  5:0  kontumačne
Na posledný zápas v sezóne nastúpili chlapci ŽFA proti hráčom Slov-Maticu Bratislava. Žirafy mohli hrať uvoľnene, pretože na zisk titulu potrebovali získať v poslednom dvoj kole jedno víťazstvo a to si pri neúčasti Dunajskej Stredy zabezpečili. Svoju nespornú kvalitu však chceli potvrdiť aj v poslednom kole a dokonale sa im to podarilo. Výborne vstúpili do zápasu a ujali sa vedenia. Kontrolovali priebeh hry a počas celého zápasu nepustili hostí výraznejšie k slovu. Menšiu krízu zaznamenali na začiatku druhého polčasu, kedy sa útočný stroj trošku zatavil. Postupne sa však opäť rozbehli a utešene navyšovali skóre vo svoj prospech. Darilo sa najmä J.Válekovi, ktorý zaznamenal hattrick. Domáci v závere zápasu dominovali a po skončení zápasu mohli naplno vypuknúť majstrovské oslavy.

ŽFA ŽIRAFA Žilina – Slov-Matic Dudova Bratislava 9:2 (3:1)
góly: J. Válek 3, K. Gábor 2, M. Boris, B. Macura, K .Koleno, B. Gamboš – J. Lacko, L. Szabo
ŽK: M. Boris – T. Kollár
Zostavy -  ŽFA: M. Ferianc – M. Belaník „C“, J. Martinec, M. Boris, J. Válek, M. Čanecký, K. Koleno, B. Macura, B. Gamboš, K. Gábor, tréner: M. Ondúšek st.
Slov-Matic: T. Kollár „C“– P. Matejov, L. Fiala, F. Brukner, M. Mader, N. Uhrin, J. Lacko, L .Szabo, tréner: M. Berzedy

Dušan Štaffen (prezident  ŽFA ŽIRAFA Žilina): "Som na chlapcov veľmi hrdý! Tento zápas sme odohrali s veľkým prehľadom a dosiahli sme krásny úspech. Dunajská Streda nám síce výrazným spôsobom pokazila spontánnu radosť z titulu, ale naši chlapci si to vychutnali po zápase so Slov-Maticom. Na rozdiel od minulej sezóny sme v tejto neodohrali slabý zápas a zaslúžene sme triumfovali. Boli síce chvíle, kedy sa nám nedarilo podľa predstáv, ale zvládli sme to a dotiahli do úspešného konca. V závere sezóny nás čaká pravdepodobne v Púchove vyvrcholenie v podobe Final four juniorov o pohár predsedu Slovenského futsalu. Na základe konečného poradia sa naši chlapci v semifinále stretnú s Doxxom Žilina. Na tomto turnaji budú dekorované aj najlepšie družstvá z juniorskej extraligy!"

Konečná tabuľka pre sezónu 2012/2013:

1. ŽFA ŽIRAFA Žilina -------------12--10-1--1---58-17--31
2. CFC Košice --------------------12--9--1--2---50-17--28
3. ŠK Makroteam Žilina -----------12--8--2--2---45—21--26
4. KSF Doxx Žilina ---------------12--7--0--5---46-37--21
5. Mistro FC Žarnovica -----------12--2--0--10--18-63---6
6. Slov-Matic Dudova Bratislava --12--2--0--10--28-48---6
7. FK ŠG Dunajská Streda ---------12--2--0--10--19-61---6

O poradí na posledných miestach rozhodla minitabuľka troch šesť bodových družstiev.

 

 

Naposledy zmenené
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)